Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

monka26
30. dub 2009

Máme ještě 5mrazáčků,ale stejně je to na pytel.A u rozmražených je zas menší šance na chycení.Já sem vyřízená.Doufám,že vám to vyjde líp.Hrozně mě bolí když vidím těhuly s bříškem a připadá mi to tak jednoduchý otěhotnět a přitom je spousta párů co to tak moc chtěj a nejde to 😢

nadis.h
30. dub 2009

No tak super. Co jít do KETu hned dokud jsou vaječníky nastartovaný z IVF? Možná Ti to i nabídnou jako variantu. Hodně holek to tak dělá.

nadis.h
30. dub 2009

No já jsem nejvíc zdrcená,kidyž vidím někoho kdo děti týrá, nebo děti co mají feťáci. Děti skoro nemají co jíst a takovým lidem to jde "samo"...A my co je budeme milovat máme takové trable.

bbberusak
30. dub 2009

ahojky holky,

Monko, to mě moc mrzí, ale ne všechno se povede na první pokus....určitě se to povede...každopádně mě ty těhule, a že jich je, taky dost stresujou🙂

Holky, to se bavíte o 10-15 tisících na jeden cyklus?!? Nebo ty tři?...jsem zmatená...jinak je fakt, že jsem už taky slyšela, že to, že má manža dítě neznamená, že je pořád výkonný hřebeček...ale zase si říkám, sportuje, nepije, nekouří, práci taky nemá extra namáhavou...
a taky jsem slyšela, že někomu se to povede jen co profouknou vejcovody...tak mám zase nějakou větší naději...uvažujete někdo o odložené kultivaci a vložení jen jednoho embrijka?

bbberusak
30. dub 2009

co je to KET?

nadis.h
30. dub 2009

Berus bavíme se o jednom cyklu. Ty injekce,když potřebuješ velké množství není nejlacinější záležitost ty doplatky. ICSI jenom je za 7000 a další položky...To spermo je nevyzpytatelný. Jsou holky co mají manžely se pšatným spermem a to jsou mladý kluci a jak říkáš nekouří nepijí... Je to více faktorů co to ohrožuje. Já mám přítele tomu je 39, hodně moc kouří, každý den se koupe v horké vaně.. má stresovou práci.... a spermo má sice ne 100% ale velmi dobré.. Měla jsem šílený strach z toho že to nedopadne a byla jsem velmi překvapená... Je to těžké posoudit..Jinak o prodloužené kultivaci budu ještě hodně uvažovat. A hodně se poradím s embryologem. Četla jsem hodně případů kdy embryjka nevydržela a zda vložit jen jedno tak já určitě chci 2. Dvojčátek se nebojím a myslím si,že je to větší jistota kdyby se třeba to jedno nechytilo. Ale záleží vše na doktorech,kdyby náhodou mi to nedporučil ze zdravotních důvodů. Ale zatím se u mě nepřišlo na žádnou překážku,tak snad nebude problém dát 2. Mě zkoušeli při laparoskopii také profouknout vejcovody vícekrát, ale nepodařilo se.

nadis.h
30. dub 2009

Beruš KET je transfer zmražených embryjek. Při IVF když máš více vajíček a v pořádku se oplodní tak si je můžeš nechat zamrazit a nechat transferovat později,že nemusíš procházet celý IVF cyklus.

bbberusak
30. dub 2009

no tak to jsem hotová...hlavně na to teda nebudeme mít...tak max na jeden cyklus... ☹
tak zamrazit bych si taky určitě nechala, ale asi to bude zbytečný když na další cyklus nebudu mít prachy.....a co ty máš Nadis vůbec teď před sebou?

nadis.h
30. dub 2009

Berus já to říkám také a strašně mě to nervuje. Já jsem od ledna doma, práci žádnou,protože kdo mě zaměstná když řeknu,že musím chodit takhle často k doktorům. Ono můžeš si říct o léky,které platí pojišťovna, ale zatím jsem nečetla,že by si je někdo z holek nechal napsat.Každá si raději zaplatí ty lepší. Pak si nemusíš platit tu prodlouženou kultivaci a nechat si dát 3 denní embryjka, mrazit je také nemusíš nechat..Když budete mít v pořádku spermo tak ani ICSI nepotřebujete ..takhle se dá ušetřit na tom... My máme už za sebou krevní testy a testy z moče, spermogram..vše ok...Ted 13ého jdu už na konzultaci a na ultrazvuk kdy už nejspíš dostanu léky a od cca 18ého kdy dostanu menses začnu stmulovat...

bbberusak
30. dub 2009

tak to teda fakt musíš být ve stresu, taky by mi asi nebylo nejlíp, kdybych ještě k tomu všemu neměla práci...
tak aspoň na nějakou brigádku by to chtělo...abys taky přišla na jiný myšlenky a ještě si trošku vydělala...
mě se to zdá divný, že by pojišťovna hradila léky, které jsou nějak o moc horší než ty, co si musíš zaplatit...jeslti to fakt nebude marketingovej tah...na to se dneska hraje všude...
tak to jsem zvědavá na vás, když máte vše ok zda sye podaří na první pokus..to by bylo super,viď? to bych si taky moc přála... 😅

nadis.h
30. dub 2009

Já jsem od ledna do 20 dubna byla na neschopence..Ono tohle celé bylo u nás neplánované,nečekané a rychlé...A když už jsme se pro to rozhodli tak dojedeme tenhle pokus a pak si najdu práci. On sicepřítel má dobrou práci..pracuje na chirurgické ambulanci privátní a neřeší to, ale já mám z toho prostě blbý pocit, že vše táhne sám. Brigádu jsem také chtěla,ale nic tady v Liberci není. Většinou to chtějí na plný úvazek. Já už na pár pohovorech byla a netajila se tím,že musím k doktorům.Neřekla jsem kvůli čemu,ale stejně se na to dívali blbě. Já si myslím, že to nebude u těch léků ani tak v kvalitě, ale možná v manipulaci,že to nejsou klasické injekce. Mě by to bylo jedno. Přítel jako "doktor" zmákne píchnout cokoli. No povídej mi o tom. Byla bych šťastná kdyby to vyšlo na poprvé, ale nebyla bych první komu to nevyššlo i když jsme ok. 😒 Ale nechce se mi zatím přemýšlet negativně.

monka26
30. dub 2009

Nám to dopadlo hned na poprvé,ale bohužel jen do 20.týdne a teď se nedaří.Berus pokud nemáte žádné problémy tak první IVF nechávají většinou jak si to samo poradí,jestli se samo oplodní,a jak se dál vyvinou,takže ani prodlouženou kultivaci nedávají.Ani my jsme tohle neřešili,až teď jsme si to chtěli opravdu pojistit a vidíš,stejně nic.Tak vás to určitě nebude stát tolik.My se teď taky vydali z peněz a Ket je dalších 5200,- a nevím jestli by to hned udělali.Většinou prý čekají aspoň měsíc.Ještě jsem ani nemluvila s primářkou.Loni mi píchal injekce manžel,já je nemusím a teď jsem to musela zvládnout sama,když chodil do práce.Loni jsme píchali na dovče 😉 Ale nyní jsou už super pera jak pro diabetiky takže pohoda,a ani neštípali jako ty loni.Po dvojčátkách jsem taky chtěla jen jedno vložit,aby se neopakovalo co se stalo,ikdyž to nemělo na to vliv,ale doktorka mi to rozmluvila,že je pak menší šance.Spíš teď přemýšlím,jestli by nešli dát tři 😒 ať je šance co největší.

nadis.h
30. dub 2009

Moni a ke komu ty v Gennetu chodíš? Uvidíš co ti řeknou jako další postup, ale do KETu bych šla co nejdřív dokud máš ještě ty vaječníky takhle "pohnojený" těma injekcema 😀 Jedna holčina na jiné diskuzy si nechala u 1 IVF dát 3 a chytilo se jedno a má z toho holčičku. Ted byla na 2 IVF nechala si dát 1 prý krásnou blastocystu a nic. Je to prostě jako loterie..Buď a nebo. Bohužel si myslím to nelze ovlivnit.

monka26
30. dub 2009

Já chodím k prim.Bydžovský,je v pohodě a byla i u mýho odběru pl.vody,tak všechno ví.No na krvi se v úterý domluvím na schůzku a uvidíme co mi řekne dál.A zeptám se i na ty tři pokud by se dobře rozmrazily tak si je tam nechám šoupnout.Snad to vyjde nám všem//

nadis.h
30. dub 2009

A je v pohodě? Primářka myslim. Přítel jí zná. Chodili spolu na gympl. 😀 Ale rádi se moc neměli prý. Urč do toho jdi když nebude nějaká překážka. Myslím si, že by se mohlo zadařit. A // ať máš také co nejdříve. Ale at už vydrží do konce!

monka26
30. dub 2009

No já byla jednou u doktora Petra,protože prim.nemohla a vy ho chválíte,ale mě nesedl.Mluvil,jako,že už máme druhý pokus,který já si nevymyslela,už sem mohla mít dvě děti a když sem mu řekla,že minule to šlo samo oplodnit,tak jen tak procedil,když myslíte.No a pak si telefonoval vysmátej s emryologem před náma,a vykládal mu jak jeho žena je v 8.týdnu a vše v pohodě a hlavně aby otěhotněly ty dvě němky,že jsou důležitý.Což mě dost naštvalo,protože by se měli snažit u každé. 😠 Jinak možná je dobrej.

nadis.h
30. dub 2009

Tak to je zvláštní. Ke mě byl strašně hodný.Byla jsem tam sama a asi jak mě viděl vyjukanu sedět v čekárně tak mi to chtěl ulehčit. Dala jsem na typ ostatních holek a jsem spokojená. Je to pro ně přece jen busines no. CO nejvíc prachů z nás vytřískat.

sonka.77
30. dub 2009

Ahoj holky, můžete mi prosím říct, jestli Fostimon taky stimuluje sliznici nebo se musí brát ještě další léky? Chystáme se na IVF a v normálním cyklu jsem mívala sliznici kolem 9mm, tak by asi bylo lepší jí pro IVF vylepšit.

monka26
30. dub 2009

Třeba zrovna neměl den,říkám,že může a asi je dobrej.Mě to spíš mrzelo potom co jsme prožili v prosinci ☹ .Sonko na sliznici fakt nevím,protože já jí měla vždycky dost vysokou.Ale co sem četla tak stačí 7,5,ale to je hranice,nižší už ne.

nadis.h
30. dub 2009

Soni s lékama ja vůbec netůšo. Ale Fostimon je mám dojem na vyvolání ovulace když máš hormonální nerovnováhu či anovulaci.

sonka.77
30. dub 2009

Monko dík, musím se zeptat dr. až k ní půjdu.

nadis.h
30. dub 2009

Moni je to možné. Ne každý srší dobrou náladou vždy.

monka26
30. dub 2009

Já se taky ptám na každou prkotinu,je to lepší.

sonka.77
30. dub 2009

Nadis, Fostimon je stimulační lék na IVF hrazený pojišťovnou. Čím stimulujete vy?

nadis.h
30. dub 2009

Já se neptám na nic, protože to vždy zapomenu... 😀 Ale je pravda, že zatím mi neříkali nic co bych neměla vyčtené z netu. 😀

nadis.h
30. dub 2009

Soni já ještě ničím. Čekali jsme na krev a spermo a teprve 13ého jdu k mudrovi a dostanu léky. Protokol budu mít ultrakrátký.

sonka.77
30. dub 2009

Já ani nevím jaký protokol, určitě krátký, ale jestli ultrakrátký, to nevím.

nadis.h
30. dub 2009

Ten ultrakrátký říkal mudr Petr že začali dávat snad všem v Gennetu.

monka26
30. dub 2009

Většinou léky se doplácejí,podle toho taky jak na ně reaguješ a kolik se ti foliků dělá.Já reagovala dobře ani dávky jsem neměla zas tolik vysoký a stejně to stálo 5000,-léky.Nadis 13.náctýho je za dveřma 😉

sonka.77
30. dub 2009

Já jsem chtěla spíš ty léky co se doplácejí, že se to líp aplikuje, ale dr. mi řekla, že má zkušenost, že plně hrazené i doplácené léky udělají stejnou službu a že doporučuje mít ty plně hrazené, a holt to těch 10 dní vydržet s pícháním do zadku.