Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

lena101
8. bře 2016

Ahoj děvčata chtěla jsem se zeptat...11. dubna jedem s přítelem prvně do Genetu v Liberci. Můžete mi prosím některá pisnout co nás na té první návštěvě čeká? Jsem po dvou operacích kvůli endometrioze. V květnu to bude rok od té druhé, která byla dělána u Apolináře. Tam mi při propuštění doktor řekl, že max půl roku se snažit těhotnět normalne a jinak pak zkusit asistovanou..... Prosím napište mi jak to probíhá. Nic moc o tom nevím..... 😕 Děkuji Lenka

olusenka
8. bře 2016

@lena101 pokud se dobře pamatuji, nám vzali krev a moč, testovali na různé nemoce jako chlamydie apod., pohovor s doktorem, manželovi spermiogram nedělali, jelikož jsme tam na něm byli několik měsíců předtím, já musela vysadit léky, co jsem brala, pak vzali krev a zjišťovali, jak mi (ne)funguje tělo přirozeně, bez těch léků (hormonální profil a tak). Jo, byla jsem taky po dvou operacích kvůli endometrioze. Nevím proč, ale odmítli mi inseminaci a zvolili rovnou IVF, což se mi nelíbilo, strašně špatně jsem to nesla, když jsem neměla žádnou nepřekonatelnou překážku pro otěhotnění (oba vaječníky, průchodnost v pořádku, jen ta ovulace haprovala), navíc bez těch léků jsem moc šancí otěhotnět neměla během toho čekání na IVF, jelikož jsem skoro neovulovala, vajíček na rozdávání, ale holt je to asi nutné to vysadit, no. Všichni tam byli moc milí, to jsme byli spokojení, ale tím navrženým IVF a různými jinými drobnějšími věcmi jsem byla docela zklamaná (že každý dr. tvrdil něco jiného), ale už je to dlouho, určitě to chce nový pohled od někoho ze současnosti.

lendy1
9. bře 2016

@olusenka a otěhotněla jsi přirozeně nebo po IVF?

@lena101 poprvé byl pohovor s dr. kvůli genetice, pak jsme měsíc čekali na výsledky, brala se krev na nemoci, od gyndařky jsem donesla výsledky všech vyšetření, co v Gennetu chtěli (třeba hormonální profil, preventivní vyšetření čípku...), spermiogram, mezitím u nás proběhla delší pauza, protože jsem prodělala operaci endometriozy v Podolí a pak jsme se půl roku snažili sami za pomocí gyndařky- s Pregnylem, Ultrogestanem a nic...ještě jsem si nechala udělat imunologické vyšetření v Podolí, tam se zjistila mírně pozitivní BI, takže se stejně muselo posunout IVF. Léky na BI se musí brát 5-6 týdnů před IVF, aby to vůbec zabralo.
Ta BI (buněčná imunita- v podstatě mé tělo se brání přijmout embryo) souvisí s endometriozou, takže ti tohle vyšetření určitě doporučuji. Čekání na objednání a výsledky jsou na několik týdnů. Co jsem to konzultovala s dr. v Podolí, tak mi říkal, že ať IVF vůbec nepodstupuji, dokud nebudu přeléčená Prednisonem.
Vůbec jsem neuvažovala o žádné jiné variantě než IVF, IUI má úspěšnost cca 10%, ostatní mi přijdou taky na nic. S endometriozou (i když ji mám odoperovanou a žádné potíže nemám, tak v Gennetu to berou jako že jsem ji jednou měla, tak ji mám pořád) a v mém věku jedině IVF.
Teď mám za sebou jeden pokus (neuspěšný). Vzhledem k endometrioze mi dali dlouhý protokol (to je tak cca na 1,5 měsíce), doplácela jsem za léky 10.tis. Celkově nás ten první pokus stál lehce přez 30.tis a to jsem si rozhodně nevymýšlela nějaké nadstandartní věci, naopak jsem si vše proštudovala a dost to osekala.
Celkově přístup-sestry, embryoložka super všechny, dr. Mokrá - je rázná, ale efektivní, dr. Holcová je...no, co k ní říct...raději pokud budeš mít možnost, jdi k dr. Mokré.
Jakmile se rozjel stimulační protokol, tak to uteklo, hrozný bylo to před tím, pořád se na něco čekalo, oddalovalo.
Mě teď snad čeká KET a pak dáme ještě jedno IVF a konec-dost mě to vyčerpalo, hormonální nával je pro tělo hroznej...

lena101
9. bře 2016

@lendy1 Děkuji ti za informace 😉. Jinak se tedy,ale vůbec netěším, ptž jak tak čtu tak to si ještě užijeme 😕. Prosimte co je to ten KET ? A jak je to tedy s tim vším, že první tři pokusy hradí pojišťovna. Když to pak vyjde na takove peníze? A ještě jednou děkuji za odpověď 😉

lena101
9. bře 2016

@olusenka Děkuji za odpověď. 😉

lena101
9. bře 2016

@lendy1 Ještě mě tedy akorát zaráží, že třeba mou gynekoložku nenapadlo mi nechat udělat to vyšetření na to BI. Nikdy mi o tom nikdo nic s doktorů neřekl i když vědí jak dlouho tohle vše už řešíme. Jediné co slyším bylo to, že jsem mladá ať se nebojím ,že mám ještě spoustu času na to, to zkoušet. Doktor u Apolináře, zase říkal..... dlouho nečekat.... No tak to mi už šla hlava kolem. :-/ Poslední dobou můj celkový pohled na mou gynekoložku se hodně mění..... Před Vánocemi jsem byla na krvi, někdy říjen,listopad skrz ty hormony...jestli je vše ok. Pak jsem jí volala,že potřebuji udělat vyšetření, že jsme s partnerem objednáni do Genetu. Tak jsem tam musela jet abych tam v 5:45 byla na lístek,kdo jak jde na řadu. když jsem tam přijela dostala jsem stejně lístek, že na řadu jsem šla skoro v 18h. večer.... ,,SUPER" No s kultivace, krve a nvm čeho ještě výsledky- streptokok, toxoplasma, nějaký menší zánět a v krvi nějaké zvýšené hodnoty. Takže 22ti denní léčba mě i partnera antibiotiky a hned jak se dobrali antibiotika tak léky na bakterie té garneli. Po celou dobu léčby jsme měli s partnerem přísný zákaz sexu, nejlépe nám řekli ani se nelíbat..... Takže hrůza! Chtěla jsem aby mě doktorka po ukončení léčby udělala kontrol. testy aby jsme měli jistotu, že je vše přeléčené. Ona mě nemohla objednat! :-/ Ty kontrol. testy mi udělala minulou středu. včera výsledky! Opět garnela a zánět. Takže já se teď jen modlím aby jsme to vše stihli zaléčit, než se bude konat GENET. :-/ Samozřejmě vše jsem zase obrečela, ptž už je to vše hrozně dlouhé a teď když člověk ví, co má ještě před sebou...... je to o psychiku. Sestře jsem řekla, že hned jak doberu léky, chci udělat kontorl. testy. Jojo prej si zavolejte.... jenže tam se dovolat je umění. Jak mi je neudělají hned tak už beru kartu a odcházím jinam! Je to tak netrápí, oni takové problémy nemají, děti už ano tak co..... Možná jsem teď nespravedlivá, ale fakt mi to tak přijde. Přitom by to mohli více chápat.... Každá žena chce být matkou, alespoň jednoho dítka.... ☹

lendy1
9. bře 2016

@lena101 KET je z vložení rozmražených embryí.

To jo, pojišťovna sice proplácí 3 cykly, ale ty si musíš zaplatit vše okolo, tzn:

léky - pojišťovna hradí jen do určité výše-např. u mě (mám VZP), měla jsme dlouhý protokol, celkem jsem si brala asi 6 krabiček injekcí (postupně, podle UTZ dr. vždy rozhodla, jestli ještě jo nebo ne, ale u dlouhého protokolu se stimuluje min. 13dní - teď to nevím jistě, ale je to docela dlouhá doba) a z toho mi pojišťovna proplatila jen 3, zbytek jsem platila v plné ceně. A třeba z poslední krabičky jsem potřebovala jen jednu ampulku a stejně jsem musela dát 3.tis za krabičku. Stříkačky, jehly-to dostaneš zdarma.

Všechny vyšetření před si hradíš-takže třeba nějaké podrobnější vyšetření spermiogramu (to jsme zavrhli, protože u nás je toto o.k), tak to stojí kolem 7.tis.
Vyšetření na to, aby zjistili, kolik jsi schopná vyprodukovat vajíček (to je důležité, aby věděli, jakou zvolit stimulaci) -to bylo jen 750,-Kč.
Pak jsem doplácela za injekci Ovitrelle - to bylo pár stovek.
Ultrogestan, listovku, Prednison - to jsem měla zdarma

Pak platíš za to, jaké si zvolíš metody oplodnění - ISCI, PISCI - to stojí 11tis. nebo 18.tis.
Dále platíš za AH (asistovaný hatching) - to je určitě dobrý, kor u starších žen, to stojí myslím 2.tis (pozor - za 1 embryo)
Pak tam mají třeba embryoglue - to je nějaké lepidlo - stojí to 3tis. (no, studie úspěšnosti jsou jen od výrobce, žádné další výsledky nejsou a úspěšnost to zvyšuje o 2-3%)
Pak je určitě dobrý dát prodlouženou kultivaci, ta stojí 2.500,-Kč (ale samozřejmě, že nemáš jistotu, že do 5. dne nějaké embryo vůbec přežije, mě se to povedlo jen s jedním, které čeká na KET v mražáku)
Pak platíš za Embryoskop - pro Lbc mají spešl cenu 3.tis. (záleží na tobě, mě toto přijde zbytečné)
Dále tu máme vertifikace - zmražení - když ti zbyde něco k zamražení, tak platíš 6.tis, pokud máš více embryí, opět to narůstá
Roční poplatek za uskladnění je 1.000,-Kč.
Mrkni ještě na ceník a projeď si celé jejich stránky, aby jsi byla v obraze, co zvolit:
http://www.gennet.cz/wp-content/uploads/2016/01...
oni ti tam toho moc nevysvětlí, neporadí, spíš to nechávají na tobě (pokud není závažný důvod provést třeba PISCI) a když kolem toho moc nevíš, tak pak ani nevíš, co zvolit ☹

a pak jsou ještě další možnosti...

tohle jsem vypsala jen, nad čím jsem uvažovala já a co mi přišlo že má význam nebo ne. Za začátku jsme vůbec nechápala různé zkratky, pojmy, dlouhý/krátký protokol...prostě nic, tak jsem hodně četla na netu. Hodně dobrý jsou diskuze s lékaři na Heliosu.
Jinak se hodně ptej, na všechno.
Dost toho pak s tebou probere embryolog, ale třeba ten emryoscop se musí objednat asi 3 dny předem. To samé to lepidlo-je to dobrý říct dopředu. Po odebrání folikulů za tebou přijde embryolog, řekne ti, kolik bylo ve folikulech vajíček (některé můžou být prázdné), pak s tebou domluví jakou metodu oplodnění chceš, pak za mnou zase přišli a řekli, kolik se jich podařilo oplodnit a pak až do ET (embryotransferu) každý den ráno volají a sdělují ti, jak to s embryi vypadá, kolik jich odpadlo. Já měla třeba 8 folikulů, z toho bylo 6 vajíček, oplodnilo se 5, postupně každý den odpadával jeden ks. Nakonec jsem zvolila ET už 3 den, a do 5 den zůstalo ještě jedno. Po ET jsem sice asi 10 den uviděla na testu druhou slabou čárku, ale následující den už ani stopa a přišla MS, takže teď mě čeká ten KET a pak případně nové kolečko IVF ☹

Klidně se ptej...

lena101
9. bře 2016

@lendy1 Ty jo není toho zrovna málo tedy co vše nastudovat.... Máš pravdu, že já o tom právě skoro nic nevím.... Prostě asi jako každá tady z nás si nikdy nepřipouštěla, že někdy bude muset něco takového řešit. A vždy je to se vším stejné, dokud nemáš takový problém, nesetkáš se s tím tak o tom nic nevíš.... Já o tom opravdu nic nevím, co se týká těch zkratek.... Jak se pro co rozhodnout, co si nechat udělat a zaplatit to, nebo co není až tak důležité.... No, vůbec se netěším. Už takhle jsem jak uzlíček nervů ☹. Potřebovala bych vypnout, ale jak..... Nejde to. A když si myslím, že jsem v pohodě, tak pak potkám nějakou maminu s kočárkem nebo budoucí maminu s bříškem a to podvědomí tam stejně hlodá a hlodá...... Tobě hrozně moc držím pěstičky a samozřejmě i všem ostatním snažilkám. Ať se všichni jednou dočkáme. jsou to běhy na dlouhou trať, ale my to musíme zvládnout. Teď jdu něco poklidit ať chvilku vypnu a pak večír bych zase písla. Moc děkuji za informace 😉

lendy1
9. bře 2016

@lena101 jůůů, jsem si teď přečetla tvůj příspěvek k dr. To je teda síla, být tebou klidně přesoupím.
Já měla dřív dr., ke které jsem chodila skoro 20 let, vše v pohodě, protože mi nikdy nic nebylo. To, že nepoznala, že mám 7 let endometriozu, to jsem pak zpětně myslela, že tam vlítnu a něco ji řeknu (ale bylo by to k ničemu). Tato dr. mi nechtěla ani udělat utz, jestli mám ovulaci (ovulační testy na mě nefungují), nechtěla nic řešit, podle ní jsem byla o.k. a max. ať si jdu do Gennetu. Tak jsem se sebrala, na doporučení jezdím k dr. mimo Lbc, ale ihned mi udělala všechny vyšetření, do měsíce jsme byla v Podolí na operaci a vše najedou šlo. Strašně mi pomohla i v tom našem "přirozeném" snažení, mohla jsem přijet kdykoliv, vždy mě zkoukla, jestli už...pak hned Pregnyl, zase hlídání, kontroly...do Pha mě poslala ke svému známému dr. a musím říct, že se o mě úžasně staral i pak následujících 14 dní po operaci pořád volal, jak mi je, jestli je vše o.k. Operace to byla dost náročná, byla jsem tam za exota, na kterého se přišlo podívat spousta lidí, ani dr. netušil, jestli se to povede a po 3hod. se to nakonec povedlo a vše bylo v pořádku. Tady v Lbc by mi to prý takhle dobře neodoperovali. Kdyby to pro mě nebylo z ruky, tak do toho Podolí jezdím pořád.
Mě na tu imunologii poslala gyndařka, když už jsme fakt vyzkoušeli kde co a tohle bylo jediné, co jsem ještě neměla. Spousta holek má problémy s BI a ani o tom neví a ani CAR to moc neřeší, spíš až po nepovedném IVF. Na tu imunologii tě můžou poslat i z Gennetu, jen posílají někam jinam než do Podolí a tam myslím (to teda nevím jistě) vyšetří jen tebe. V tom Podolí vyšetřili i manžela a u nás třeba zjistili i mírnou alergii na manželovi spermie. Toto obojí se dá léčit tí Prednisonem nebo Medrolem, ale je potřeba to brát 5-6 týdnů před snažením (ať IVF nebo přirozeném).

olusenka
9. bře 2016

@lendy1 přirozeně. Světe div se. Řekli mi, ať si před zahájením IVF udělám radši test, pro jistotu, takže když to schválila pojišťovna, a měli jsme tam dopoledne jet pro léky na stimulaci a tak, tak jsem si ráno nic netušíc udělala test a byl pozitivní.

monikaxoxo
15. bře 2016

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala 🙂 Snažíme se od června, kdy jsem vysadila HA. Myslela jsem si, že žádné potíže nemám, MS celkem pravidelná, před ovu pěkný hlen, ovu jsem testovala. Trochu jsem měla starosti u manžela, takže byl v Gennetu na spermiogramu, který jsme si sami zaplatili a vyšlo mu, že má jen 13mil/1ml, ale jinak v pořádku. Trošku mě zarazilo, že výsledky nám předali v nějakém kumbálu vedle recepce a ani nic nedoporučili. Manžel bere různé vitamíny a já Femibion, ječmen a chlorellu. U mojí doktorky jsem byla minulý měsíc, aby se mi podívala na ovulku a řekla mi, že to vypadá, jakoby ovulace zrovna probíhala, ale že neví, že jsem přišla už pozdě a sliznici jsem měla 9mm, ov. testy jsem měla ale negativní. Včera jsem tam byla znova 13DC a nic se prý nechystá a sliznice jenom 3mm. Při další MS mám přijít na hormonální profil a za měsíc znova, že se na mě koukne a když zase nic, tak že mi dá nějaké hormony a kdyžtak od června pošle do Gennetu. Snažím se v těch vyšetřeních, názvech a zkratkách zorientovat, ale zatím pořádně nevím co čekat. A trošku mě vystrašila švagrová, která mi řekla, že jsou v Gennetu hlavně obchodníci a hned jí tlačili do umělého, na to já ještě moc nemám myšlenky, ráda bych nejdřív podstoupila různá vyšetření, ale nevím, na co všechno mám nárok a co všechno chtít?

lendy1
16. bře 2016

@monikaxoxo nech si udělat od své gynekoložky hormonální rozbor-musí ti nabrat 2x v cyklu krev-na záčátku (myslím, že 1-3den cyklu) a pak ke konci po ovulaci.
Pak si nech v rámci tohoto rozboru vyšetřit i další hormony, štítnou žlázu-to se dá udělat z jednoho odběru krve.

Spermiogram máte a manžel, ať si koupí Selzen nebo selen+zinek a zobe. Spermiogram se mění každé 3měsíce, takže pokud tam nejsou nějaké závažné problémy, dá se těmi vitamíny trošku vylepšit 🙂 Jinak jste ho nemuseli platit, pokud by ti gynekoložka napsala žádanku-pak je to zdarma.

Pak je dobrý, aby se zjistilo, zda máš opravdu ovulaci-nejlépe UTZ. Na mě třeba ovulační testy vůbec nefungují a přitom vím, že mám ukázkouvou ovulaci zjištěnou vždy UTZ.
Pokud by jsi ji neměla o.k, dá se tomuto pomoci formou hormůnu-Clostilbegytu-ten je na podporu ovulace.
Pak se může stávat, že vajíčka nedozrávají a neprasknou-opět je potřeba toto zjistit a dá se tomuto pomoci formou píchnutí Pregnylu-ale musí se to píchnout včas, chce tohle hlídat několika návštěvami gynekoložky a UTZ.
Pak je ještě možný, že máš málo hormůnu v druhé půlce cyklu a na to se dává Ultrogestan.

Tohle všechno ti může ošetřit a "vyzkoumat" gynekoložka.

Pak si můžeš nechat udělat ještě imunologii, ale to je až když už by se nedařilo delší dobu.
Popř. jít na laparoskopii, aby ti zkoukli, zda jsi o.k., zda máš průchodné vejcovody.

Můžeš brát kapičky gynex-mě moc pomáhají-srovnali mi krásně rozhozený cyklus. Je to přírodní produkt a je i na podporu otěhotnění.

S Gennetem-samozřejmě, že je to továrna na peníze, je to obchod, nic jiného, ale člověk se od toho musí odprostit, pokud chce dítě a jiná možnost než CAR není. Ceny jsou ještě ve srovnání s jinými CAR výhodnější a navíc to má člověk blízko 🙂
Ale samozřejmě přístup je už trošku horší-to jsem psala i výše. Jedou si podle svého, nic navíc neudělají, vše si tam člověk musí "vydupat", ale jsou i daleko horší CAR, tomu věř. Když kolikrát pročítám diskuze a čtu, co jsou v některých CAR schopny "napáchat", aby z lidí vytáhli co nejvíc peněz a neznalí solí a solí, protože nevědí, jestli to, co CAR dělají je správné nebo ne...fakt je Gennet ještě zlatý 🙂
A samozřejmě, že tam všechny tlačí do IVF-proč by ne, když to má nejvyšší úspěšnost. IUI s účiností kolem 10% je sice zdarma (6pokusů ročně), ale osobně bych do toho nešla-přijde mi to ztráta času, člověk je akorát ve stresu a už vidím nadšeného manžela, jak tam pokaždé musí odevzdat vzorek 🙂
Ano IVF je náročná jak finančně, tak zdravotně, ale je tam úspěšnosti kolem 40% na jeden cyklus.
A jiné metody? Nativ? Taky stojí dost peněz, musí se to vše hlídat, kontrolovat a člověk má vždy jen jeden pokus s jedním vajíčkem.
V IVF se může odebrat více vajíček, nechat je vyšetřit PGD a pak už jen chodit na KET-mě to přijde jako nejúčinější možnost.

monikaxoxo
16. bře 2016

@lendy1 Ahoj, moc děkuji za vyčerpávající odpověď a rady 🙂
Tak jsem z toho vykoumala, že asi mám špatnou gynekoložku. Ale dřív jsem s ní byla spokojená a někoho jiného bych v Lbc stejně asi nesehnala.
O hormonální profil jsem si musela říct sama, řekla mi, že mám přijít pouze 1.-3.den MS a když jsem se jí zeptala, jestli mám přijít potom znova ještě na odběr po ovulaci, tak mi řekla, že ne, že si musim uvědomit, že jinak se dělá hormon.profil u gyn a jinak v CAR. A že by mi ten druhý odběr kdyžtak ona udělala až podle toho, jak dopadne ten první, jenže ty druhý hormony nemají přece s těma prvníma nic společného, takže tomu nerozumim. A to mi ještě napsala na lísteček zkratky hormonů, které mi teda teď při MS udělá a je tam LH, FSH, TSH - to všechno vím, co znamená, ale pak tam je napsáno PROL, tak jediné co mě napadá, že by to byl ten prolaktin, ale nechápu, proč by tam byl napsaný, když ten se dělá až po ovu a to mi udělat nechtěla.
Potom mi tak došlo, že když jsem tam teď byla 13DC a nic neviděla, tak si mě měla objednat znova třeba za 2 dny a né mi říct, že mam přijít zas za měsíc, takhle by tu ovulaci nemusela najít taky nikdy a hlavně, když jsem měla jinak předtim pozitivní testy, tak určitě jsem jí musela mít, jinak by pozitivní nemohly být, nebo? Nechci, aby mi příště řekla, zase tam nic nevidím a dala mi hned hormony třeba úplně zbytečně. Dělají ty hormony kdyžtak něco špatného?
No byla jsem tam prostě z ní úplně zmatená, takže se příště líp připravim, víc si nastuduju informace a budu se snažit, aby mě zase neodbyla.
Jo a to jsem teď četla, že odběr na profil by se měl dělat 2-3hod. po probuzení, jenže tam mam přijít v 7 ráno, nevíš jestli to teda nevadí, že to bude takhle brzo a nebo mám vstávat v 5? 😀
Jojo tohle všechno manžel bere, i další vitamíny a spermiogram bysme určitě chtěli za čas zopakovat. O Gynexu přemýšlím, četla jsem na něj jen chválu. Já ještě piju druhý měsíc kontryhel a zkoušela jsem mateří kašičku a pyl Perga, ale je to obojí tak hnusný, že jsem přestala. Ještě přemýšlím zajít na Dornovu metodu, nevíš náhodou o někom, kdo jí dělá? Já našla jen nějakého pána tady v Lbc, ale jeho stránky na mě nepůsobí moc dobře. A nebo ještě Mojžíšovou, ale tam se obávám, že bych s mojí prací nezvládala cvičit pravidelně a trochu mi vadí, že se nedoporučuje první 3 měsíce otěhotnět.
Imunologie by mě hodně zajímala, protože s manželem jsem 10let a trochu mám obavy z alergie na spermie, ale co jsem koukala na ceník Gennetu, tak mají různé od 10tis do 22tis., nevíš jestli z toho platí něco pojišťovna?
O laparoskopii mi už říkala švagrová, že na ní byla a našli jí endometriozu a hned odstranili a pak otěhotněla, předtím se snažili 2 roky. Ted jsem četla ještě, že se před ní dělá hysteroskopie, budu to muset nastudovat.
Přemýšlela jsem, že do IVF bych šla, až kdyby jsme se snažili třeba 3 roky a nebo pokud by mi zjistili něco, kvůli čemu by to přirozeně nešlo. Ale právě nejdřív bych ráda zkusila všechna vyšetření a když bude někde problém, tak ho zkusila řešit. O IUI vím a jiné metody zatím neznám.

lendy1
17. bře 2016

@monikaxoxo
no, pokud nejsi spokojená s dr., tak ji vyměň. Já jsem měla podobnou dr. pořád samé výmluvy, hormonální rozbor mi udělala stylem-stačí kdykoliv nabrat krev ☹ UTZ kvůli ovu mi nechtěla udělat, rovnou mě odkázala na CAR. O mé endometrioze (ktará byla vidět i na UTZ) neměla 7 let ani tucha ☹ Pak jsem se sebrala a doporučení jezdím k dr. Jorgové do jbc a jsem max. spokojená. Tam hned první měsíc proběhlo vše, co má, do měsíce jsem byla v Pha v Podolí na operaci a mám k ní plně důvěru, ví, co dělá a proč. Sice jsou tam šílený čekačky (klidně tam člověk stráví i 3.hod.), ale vyplatí se mi to 🙂

Hormonální rozbor je všude stejný, ať ti ho udělá obvoďák, gyndař nebo v CAR-to gynekoložka kecá.
Určitě trvej na kompletním rozboru jak začátkem cyklu tak po ovu. A výsledky má dr. druhý den nebo do pár dnů max., tak není potřeba na něco čekat a vymlouvat se, že počká na výsledky a podle nich se rozhodne. To je blbost, každé hormony jsou jiné, to máš pravdu ty a ne ona.

Imunologii ti udělají zdarma-chce to si jen vyžádat žádanku od gynekoložky a objednat se. Imunologii dělají v Pha v jednom centru (název teď nevím, ale zjistila bych ti ho), tam posílají lidi Gennet, ale nedělají tam komplet imunologii. Ta přímo jejich Gennet imunologie je zbytečně drahá. Zkus se objednat do Podolí na imunologii (musí se tam volat po 13.hod. na objednání), jsou tam delší čekačky a pak se i déle čeká na výsledky, ale udělají ti tam komplet rozbor tvůj i manžela. Ale zase: výsledek bude buď o.k., nebo ti nasadí Prednison nebo Medrol-nic jiného s tím nedělají. Pokud máš výsledky špatné, tak zvou ještě na kontroly, já mám jen mírně pozitivní BI a ani mě tam pak nechtějí vidět.

Na ty odběry je jedno, kdy se přijde, ty hormony stejně během dne kolísají...já mám třeba jeden cyklus ukázkový a kdyby mě nabrali v tento cyklus, tak zjistí výborné hodnoty, jenže další cyklus mám vždy krátky, se špiněním hned po ovu. Vzali mě proto krev v tento cyklus a hned se projevilo málo hormonu po ovu, proto ty problémy.

Já mám zkušenost jen s Pregnylem-poprvé jsem měla šílenou reakci, další pokusy už byli v pohodě. A pak jsem bral x-krát Ultrogestan. Když jsem ho polykala, tak to byla hrůza, usínala jsem i za jízdy v autě ☹ Musela jsem ho zavádět, to už bylo o.k. a je i lepší účinnost.

Hysteroskopie se před lapa nedělá. Může se samozřejmě udělat spolu s laparoskopií (to jsme měla já), ale pokud není důvod, tak ji není potřeba dělat. Laparoskopie ti prozkoumá břicho, kdežto hysteroskopie ti koukne přímo dovnitř dělohy. Jsou to rozdílné vyšetření.

Dornovu metodu neznám, na Mojžíšovku jsem líná 😀 Nedokázala bych se cvičit pravidelně ☹

monikaxoxo
17. bře 2016

@lendy1 Já jí dám teda ještě šanci příští měsíc, uvidim, jak se postaví ktomu hormonálnímu profilu a hledání ovulace, když to po ní budu chtít, tak jak to má být a pokud na to bude kašlat, tak začnu hledat jinde. Kouknu se na tu tvojí a pokud to nepůjde, tak budu spoléhat na ten Gennet, že tam si vše vyšetří pořádně sami. To je ale mazec někteří doktoři, jako chápu, že chyba se někdy stát může, ale aby to u tebe tak dlouho neviděla a jiný doktor si všimne hned je divný. Uf tak to je dobrá zpráva, že imunologie se dá udělat zdarma, ty jejich ceny mě docela vyděsily. Když bude potřeba, tak bych to Podolí určitě zkusila. Četla jsem o něm tady na Koňovi hodněkrát a samou chválu. Z těch hormonů mám právě strach, jak píšeš ty třeba to usínání, ale za mimčo stojí cokoliv. Moc děkuji za užitěčné informace 🙂

raaja
18. bře 2016

Tak my jsme strávili v gennetu 3roky ,rozhodně nemůžu říct že bych se tam cítila jak v továrně na prachy 😒 měli jsme 4xIVF a 5X minimálku,na jednu jsme si odskočili k Apolináři čistě s jen aby jsme dali něco jiného a brutus ,honem jsme mazali zpět do Liberce . Teď jsem v 8mém týdnu po 10pokusu 🙂 🙂 🙂 S dr.Mokrou jsme byli spokojeni ,všechna vyšetření nám psala bez problému nemusela jsem na ni tlačit ,vždy z ní byl cítít osobní zájem ,je to především lékařka a ne obchodnice . ono je lepší přistupovat k lékaři jako ke člověku který vám chce pomoci a ne z vás tahat prachy . Pak se cítíte líp a běříte že to jednou dopadne a to mi věřte vím o čem mluvím 🙂 🙂 🙂 🙂

lena101
20. bře 2016

Ahojky holky, když to tu tak čtu jsem zvědavá s čím přijdeme my.... 11.dubna jedeme s přítelem prvně do Genetu. Bojím se abych všechny ty ,,informace" dokázala vstřebávat. Taky jsem tento pátek přešla k jiné gynekoložce. První návštěvu u ní mám až po Liberci tak doufám, že mi bude chtít pomoct a případně poradit...... No děvčátka pak se Vám ozvu, jaké byly první dojmy na Genet v Liberci. Doufám, že se nám s přítelem letos podaří otěhotnět 🙂 . Všem Vám držím pěstičky ať to brzy vyjde. A těm co jsou už těhu, tak na sebe dávejte pozor a ať je vše v pořádku 😉 .

monikaxoxo
20. bře 2016

@lena101 Urcite napis, ja jsem teda zvedava 😀 Snad se vam tam bude libit a brzy se podari 🙂

lena101
22. bře 2016

@monikaxoxo určitě písnu 😉😊

doliceksamicek
26. bře 2016

@lena101
@monikaxoxo Holky,držím vám pěsti,my do Liberce chodili a super přístup poprvé jsme byli koncem listopadu 2014 a dnes máme nádhernou skoro tříměsíční holčičku 🙂

monikaxoxo
26. bře 2016

@doliceksamicek To ráda slyšim 🙂 Já mam i trochu strach z doktorů, tak je ten přístup pro mě dost důležitý. Super, že vám se povedlo, snad to taky vyjde, děkuju 🙂

doliceksamicek
26. bře 2016

@lena101
@monikaxoxo Holky,držím vám pěsti,my do Liberce chodili a super přístup poprvé jsme byli koncem listopadu 2014 a dnes máme nádhernou skoro tříměsíční holčičku 🙂

lena101
4. dub 2016

@doliceksamicek Ahojky to je super ☺. Doufám, že i my se brzy dočkáme. ☺ Příští pondělí mame

misule1991
4. dub 2016

Ahoj holky 🙂 Ve ctvrtek tam jdu na krev a genet.konzultaci. Jak je to pak s vysledkama?

lena101
4. dub 2016

@lena101 úplne první návštěvu v Genetu. Jsem jak na trní....😕 Snad to bude vše probíhat bez nějakých komplikací....

katherinaa
4. dub 2016

@misule1991 vysledky krve ti řeknou pri dalsi kontrole az co maji i utz.. kdyby bylo neco spatne tak samozrejme volaji ☺

erobinka
8. dub 2016

Ahojky holky jaky mate nazor na doktorky v Gennetu

lena101
11. dub 2016

Ahojky holky, tak dnes máme za sebou s přítelem první návštěvu v Gennetu. Oba jsme od tam tud odjížděli s blaženým pocitem. Sestřičky i paní doktorka Holcová nám přišli hrozne moc milé. Zbytek písnu večer děvčátka, mame ještě nejake litani. Jinak jak říkám...... naše první dojmy a pocity jsou skvělé. 😊

lena101
12. dub 2016

Ahoj děvčata, tak jak jsem psala včera. Opravdu spokojenost s včerejší návštěvou Gennetu. Přišli jsme na řadu a šli jsme k Mudr. Holcové. Podala ruku, představila se a začalo to. Prošla si veškeré papíry co jsem jí dovezla, od různých vyšetření i zprávy o mých dvou prodělaných laparkách, kvůli endometrioze. Pak se samozřejmě ptala na anamnézu rodičů mých i partnera, co za nemoci bylo v dětství atd. Zeptala se, co já a MS. Říkala jsem , že MS pravidelná každý měsíc, ale nepravidelný cyklus. Ptala se mě na poslední MS. A jelikož jsem to dostala tuto sobotu co byla, myslela jsem si, že mi neudělá UZ. Mýlila jsem se... Zeptala se, zda by mě mohla vyšetřit UZ i přesto, že mám MS,která už nebyla tak strašná. Souhlasila jsem ptž, jsem byla ráda, že nebudou muset hledat náhradní termín. Zjistila mi, že je tam zase endometrium, ale na místě, kde by to nemělo dělat asi takové problémy. Počítala mi zhruba kolik vidí vajíček.... mám jich málo, ostatně to mi řekla i z těch jedněch odběrů, že mám hrozně nízkou hladinu AMH 1,4. Jelikož tento odběr byl dělaný někdy v listopadu, nabídla mi ho udělat raději znovu. S partnerem jsme souhlasili. Za tento odběr jsme platili 750kč, nehradí ho pojišťovna a smí se dělat prý jen 3 den cyklu. Takže jsem i byla ráda, že jsem to v tu sobotu dostala, ptž by mi ho stejně chtěli dělat, ale museli bychom čekat na další MS. Paní doktorka Holcová na nás působila opravdu velice příjemně. Rovnou zařídila na příští úterý hysteroskopii a příteli spermiogram. A včera hned ještě odběry na genetiku a mně to AMH. Byli jsme moc rádi, že se hned něco děje a nemusíme čekat měsíc atd. Opravdu skvělý přístup všech. 😉 Ta genetika prý bude chvíli trvat, takže na tyto výsledky jedem k Mudr. Křečkové 6. června. No jinak mi paní doktorka ještě řekla, že mě ani nebude posílat někam na tu imunologii bo co, že prý se bude snažit abychom otěhotněli co nejdříve, díky tomu, že mám tak nízký ten hormon. Už jste s tím některá setkala prosím? Prý u nás s touto hodnotou není na co čekat. Pevně věřím, že přítelův spermiogram bude v pořádku a já budu tu dělohu mít uvnitř taky ok. A začne se na tom všem pracovat. Holky,.... snad se všichni brzy dočkáme baby a budeme spokojené a šťastné maminky 🙂. Bude mi teprve 24 let v květnu, ale s přítelem spolu jsme od mých 15ti let. A oba po miminku moc toužíme 😉. Věříme, že to vyjde.... 🙂 Musí....... 😀 A hlavně všem!!!! :-*

monikaxoxo
13. dub 2016

@lena101 Tak to je super, že se vám tam líbilo a byli jste s přístupem doktorky spokojený. Děkuju za podrobný popis návštěvy,mě tohle určitě pomohlo, abych věděla, co mě tak přibližně čeká a tolik se toho nebála. Ještě by mě ale zajímalo jak dlouho jste čekali než vás vzali od objednání? Četla jsem totiž, že se čeká i 4 měsíce a moje dr mi říkala, že mě tam pošle od června, což bude rok co se snažíme, tak mě napadá, jestli bych se neměla objednat už raději teď. Akorát u mě nevím, jestli se mnou budou zatím chtít něco vůbec dělat, protože mi teď z hormon. profilu zjistili sníženou funkci štítné žlázy, takže je možné, že mi nejde otěhotněj právě kvůli tomu a na endokrinologii jsem objednaná až na konec června. Jinak přeji ať se vám to miminko co nejdříve povede 🙂