Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

gasha
14. lis 2008

Azhro, taky jsem objednana, na 26.11., a uz se moc tesim, ze se to snad malinko nekam pohne 😉 Holky Gest moc chvali 🙂

azhra
14. lis 2008

Ahoj Gasho, co obnasi PCO ? Me tim doktorka obcas strasi,kdyz vidi muj UZV

ipuska
14. lis 2008

Ahoj holky, Gest mohu jen doporučit, je to tam opravdu perfektní. A všichni jsou moc miloučký 🙂

zupla
14. lis 2008

Ahojky,

jak rika Ipuska, jsou tam opravdu v pohode. Me ceka druhe IVF nekdy leden/unor tak jsem tam pomalu jak doma a vsichni opravdu odvadi profesionalni praci a pristup jako k lidem je fakt dobry tim spis kdyz se nedari mimco.....

azhra
14. lis 2008

diky, holky

gasha
14. lis 2008

Azhro, co presne myslis tim co obnasi PCO? Co se tyka lecby, tak zatim nemuzu moc slouzit. Ja jsem dostala na 2 mesice HA s tim, ze se telo pote treba chyti. Tak dneska jsem 40DC, ovu byla asi 35DC. Takze minimalne prvni mesic po vysazeni HA to zabralo. Otazkou je, jak dlouho to vydrzi. Co se tyka priznaku PCO, tak ty jsou tu vsude popsany. Pripadne se zeptej, cos chtela presne vedet, kdybych odpovidala na neco jineho. 🙂

gasha
21. lis 2008

Holky, tak se konecne priblizila ta ma prvni navsteva CARu. Jak dlouho to tak trva? A myslite, ze zvladnou i spermio? Kdyz jsem se objednavala, tak jsem rikala, ze bych byla rada, kdyby to zvladli najednou. Manza z toho ma skoro manickou hruzu a predstava, ze by tam pak musel znovu a treba sam ho neuveritelne desi ☹ Jdem tam na 8 rano. 😉

grej
21. lis 2008

Ahoj Gasho,
s tím spermiem - v GESTU se musíš na spermio objednat. Pokud jsi jim to řekla, že vás snad objednali... Jinak samozřejmě pokud z toho má manža strach, můžete si vzorek odebrat doma a pak to do GESTu jen v teple přivézt. My to taky tak udělali. Ale je fakt, že mnohem lepší je dát vzorek na místě. Přeci jen je to nejčerstvější...

Jak dlouho to trvá? Asi záleží na tom, kolik budete mít dotazů... Já myslím, že si nechávají na pacientku tak půl hodiny. Jde o to, že se vás vyptají, co máte za problémy, na rodinné anamnézy a tak a podle toho urči, co všechno vám vyšetří. Pak vám vezmou krev a bude to 😉

gasha
21. lis 2008

Grej,no rikala jsem to,ale mozna tam zkusim jeste zavolat.Kdyz budou brat krev,tak by to chtelo prijit nalacno,co?

gasha
21. lis 2008

Grey, dik za info. Tak jsem si tam volala a neobjednali nas a maji volno na spermio az v 10. Tak jsem ho objednala a udajne by se mohlo stat, ze budou mit volno drive. Tak uvidime. V nejhorsim bude muset pockat. No uz to slysim... ☹

grej
21. lis 2008

Nemuší Gasho, to berou jen kvůli hormonům (pokud budeš ve vhodné části cyklu) a na pohlavní choroby, imunulogii a snad částečně i genetiku. Neboj, my taky nebyli na lačno.

A doma to "udělat" nemůžete? Že by nebyl tak nervní? Hele ten můj z toho měl taky hrozný hrachy. Pak dával vzorek celkem asi ještě 4x a říkal, že už je to rutina. Že jde jen o to poprvé 😉

grej
21. lis 2008

A hlavně ať se předtím umyje a umyje si i jeho!! Kámoš to neudělal a musel na to znovu, páč tam byly nějaký bakterie z moči či co...

steffi77
21. lis 2008

Ahoj holky,
jdu vas pozdravit. Vcera jsem byla zase po delsi dobe v Gestu a byla jsem u prim. Cerneho a skvele jsme si pokecali. On je uzasnej.
Jinak me pristi tyden ceka KET, tak doufam, ze to embryjka tentokrat zvladnou 😉

grej
21. lis 2008

Ahoj Steffi🙂 Černýho mám taky moc ráda🙂 Škoda, že už s ním nepřijdu do styku. Začala jsem chodit an Prahu 8 a tam je jen Alexander, Šulc a Korecký...

Držím ti moc moc moc palce!!

gasha
21. lis 2008

No pokud to do te doby dostanu, tak budu hned na zacatku cyklu, tak by to mozna nebylo od veci. Me horm profil delal muj dr. uz 2x, ale nikdy nijak systematicky, jednou asi 60DC a pak cca 20DC, ale to bylo rozhodne pred ovu, nikoli po ni. V obou mi vyslo PCO a vysoky testosteron. Zbytek mu prisel v poho, i kdyz tohle samo o sobe uz stoji za to. ☹ Co se tyka toho "delani" doma, tak pry ty prenosy to znehodnocuji, tak to zkusime tam. Kamaradka mi licila, jak to probihalo u nich. Po prve to manzelovi trvalo delsi dobu, ale pak uz to bylo uplen v poho. Ja si zkusim vzit volno na cele dopoledne, tak bych tam s nim mohla pockat. 😉 Jo a s tim mytim ho poucim, urcite by nebyl rad, kdyby to musel v nejblizsi dobe opakovat 😀 A s tou abstinenci to fakt musi byt tech 5 dni? ☹

zupla
21. lis 2008

Ahoj Gasha,

manzel to tam jedine vozil, jina by nebyl chudak schopny. Musi to stihnout do hodiny a je to ok 😉

grej
21. lis 2008

Gasha - nám říkali tak 3 dny. POkud teda jdete na spermio poprvé, je dobrý to vydržet. My máme spermio supr, takže když jsme pak dávali vzorky na IVF (teda manžel dával), tak tam sice taky doporučují absdtinenci, ale vzhledem k našim výsledkům je to prý jedno.
Mě zajímalo, jestli je jelpší mít abstinenci delší (tedy aby jich tam bylo dosta, ale zase budou starý) a nebo mít abstinenci kratší či vůbec - bude jich míň, ale za to čerstvý. Tak prý je to jedno, někteří dárci prý dávají třeba 4 hodiny po sobě a výsledky to vůbec neovlivní. Tak si vyber 😀

No na začátku cyklu by to bylo super Gasho. Dělají to před ovu a pak po ovu...

gasha
21. lis 2008

Grey, taky bych tam sla rada na zacatku cyklu, ale s mym telem nevim, ono si casto dela, co chce 😀 Dneska jsem 47DC a 12DPO, takze ve stredu bych byla 17DPO a to uz mi prijde docela dlouho. Tak treba do te doby mrcha prijde 🙂

Zupli, no uvidime, jak to zvladne. Ja myslim, ze bude tak ve stresu, ze mu to nepujde ani doma, ale kdyby to bylo nejake krizove, tak tam zkusim den pred treba zavolat, kdyby to slo privest. Kdyz pojedema autem, tak jsme tam za par minut 🙂

zupla
21. lis 2008

Vzdycky mi ho je lito jak je z toho cely nesvuj ale vzdycky to zatim zvladnul 😉 na tri IUI a jedno IVF ale pozor na to ze to i kdyz se to veze z domova tak to musi prinest pouze on a on to musi predat osobne, od tebe by si to nevzali.
I kdyz jsme sli na IVF tak mi pan dr.kladl na srdce ze je to lepsi primo tam ale ja jsem nechtela riskovat ze az se probudim z narkozy tak mi reknou ze bohuzel nebylo cim odebrane vajicka opolodnit. 😝

azhra
21. lis 2008

Ja jsem objednana na prosinec..na 17h. Sestricka mi rikala,ze prvni pohovor byva odpoledne a zadne odbery nedelaji 😖 Kdyz jsem si zacala pocitat cyklus,tak mi rekla,ze je to taky jedno,ze muzu mit klidne pri 1.nvsteve menses. 😖 To mi prislo dost divny.Proc tam tedy pujdu? Ze se nas budou ptat a stanovi plan..
Aspon na me by se mohla dr. kouknout,at vi aspon zakladni informace ..

Manzel me kolegyne z prace mel ze spermia taky vely stres.. a pak pry mel hlavne starosti,aby jim to tam 'neuspinil'
Muj manzel zatim zcela odmita myslenku spermia 🙄

grej
21. lis 2008

Zupla neboj, vždycky snad ze sebe něco málo vymačkne, ne?
Mimochodem - to to u nás pěkně hlídaj. Kámoška chodila do Pronatalu a tam to normálně mohla nést sama místo manžela, který musel do práce...
Sranda je, jak musíš všechno podepsat. Ale když šel dát manža vzorek na IUI, tak po něm chtěli jen kartičku pojištěnce. Občanku už ne. Takže tam klidně mohl přijít kdokoli jinej 😉

Přesně tak Azhro, že si pokecáte, co vám tak je, co by vám tak mohlo být a co tedy s vámi budou dělat... Je to jen seznamovací pokec. Tam jsem s sebou brala manžela, protože se ho taky ptali, ale pak už jsem chodila většinou sama. Stejně si tě budou chtít vyšetřit sami. Já měla taky nějaký vyšetření od své gynekoložky, ale oni to chěli podrobnějc. Stejně jako spermio.

Manžel odmítá spermio? Ty máš do sebe nechat každou chvíli koukat cizího chlapa, absolvovat nepříjemná vyšetření a tak a on si ho ani jednou nechce vyhonit???
Chápu to, takových chlapů je mraky. Ten můj se na to taky psychicky připravoval asi čtvrt roku, ale neřekl ani slovo o tom, že by nešel. Přeci jen je to naprosto nejjednodušší vyšetření. POkud tohle nebude OK, tak ty nemusíš absolvovat spoustu dalších bolestivých a můžete jít rovnou na umělý....

azhra
21. lis 2008

Jo, jo.. to jsou chlapi. 😉 Manzel ne,ze by nechtel dat sve spermio,chape duvody,ale stydi se 😝
Ja ty muzsky obdivuju.. takhle temer na povel ,jou s tim tam,ze bude.. ze me by nikdo nic 'nevymackl' 😠

grej
21. lis 2008

Jako jo, to chápu, že to je asi těžký. Mě by to asi na povel taky nešlo. Proto je ta možnost si to udělat doma, kde mu můžeš pomoct, ne? Ono teoreticky bys mohla s ním jít podle mě i do tý kabinky 😉 Jen musíš pomáhat jen rukama. Pusou ne...

azhra
21. lis 2008

Fakt ?
To je ale drsna diskuse 😉

grej
21. lis 2008

Fakt. Jsem si to zjišŤovala, protože ten můj z toho měl taky takový trauma. Nesmí tam být žádný jiný přídavky. Sliny, poševní sekret a tak.. Prostě holt jen na sucho a ještě umytý 😉

No jo, drsná diskuze, ale bohužel je to realita...

gasha
21. lis 2008

Zas kdyz si vezmete, co musi zenska absolvovat, tak je odevzdani vzorku uplna prkotina ve srovnani s tim vsim. Ale chapu, ze na povel to muze byt problem. Ja jsem mela predstavu, ze je tam ta jedna mistnustka, kde se chlap zavre, vykona, odevzda a pak budou vysledky. Mimochodem, ty vysledky jsou jeste ten den nebo az za nejakou dobu? Kdyz jsem si ale do Gestu volala, tak ta pani rikala neco o tom, ze zalezi, kolik budou mit zakroku, kdyz pry malo, tak ho muzou vzit i driv nez v tech 10 na kolik je objednany. On samozrejme protestuje, ze tam nemuze cekat az do 10, protoze musi byt v praci... ☹ Chapu, ze je slozity v praci neco takovyho rikat, ale kdyz pujde k zubari a bude tam cele dopoledne, tak taky v praci nebude... 😖 A me prislo, ze to sfouknem najednou a bude hned od zacatku jasne, jak jsme na tom. Kdyby byl totiz problem se spermiem, aby se vse resilo trochu jinak, co?

azhra
21. lis 2008

Gasho,nemusi v praci rikat,kam jde. Holt sel k lekari a nejak to zakeca.. anebo by rekl,ze sel s tebou jako doprovod na nejaky zakrok.. stresovat se jeste vidinou brzke prace.. to by byl panecku vykon

Ja kdyz si tady vsude ctu,jak je pro chlapy lehky odevzdat svoji chloubu, tak si rikam,jestli opravdu nejsou ty chlapy jinak zalozeny.. samozrejme promiskuitu,bigamii neuznavam,ale je jim to tak nejak blizsi ..
Nechci je v techhle smerech vubec omlouvat .

gasha
21. lis 2008

Azhri, no snad to nejak vyresi. Rikala jsem mu, ze kdyz tam nevydrzi do tech 10, tak si to tam pak bude muset odnest sam, jak psala Grey. Snad to nejak vyresime 😉

azhra
21. lis 2008

Gasho, ke komu jste objednany ?

gasha
22. lis 2008

Azhri, jsme k primari Cernemu. Holky ho tu moc chvalili, tak se tesim 🙂