Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

mick
25. bře 2010

Katchiku, já ovu poznám podle hlenu a teď žádný nemám, tak ti nevim, jsem už z toho taky jelen. Tak třeba to budu mít zase celý šouplý a je ještě brzo. Zítra to rozlousknu, jestli tam nějakej folík je. Ovu test zkus. Možná kdybys neovulovala by bylo dobrý stejně do toho Gestu skočit, aby ti třeba na příště dali Clostylgebyt, aby ti tam nějaký folikul narostl a nemusela jsi zbytečně dávat 1,500,- za ultrazvuky. Jak říká manža, my čekáme měsíce, že je vždycky něco špatně a pak jsou z toho roky. Pořád říkáme, že do toho teď budeme šlapat a pak se něco stane a čtvrt roku se nic neděje 😠 . Já jedu z Libuše, takže taky nic moc, když chytnu kolonu na Barranďák, ale takhle v poledne je to v poho, takže tam jsem za 20 minut.
Jinak mi smazali hafáka, bohužel asi nevypadá manža se psem jako mimíšek v bříšku 😀 😀 , tak museli pryč!

katchik
25. bře 2010

Ted pri ket stejně ovu nepotřebují, jde jim o sliznici. A na tu mám ten estrimax, ale když se ket nepovede, tak si to nechám určitě zkontrolovat. Dr. říkal, že teď už těch 1.500,- platit nebudu, že mi to platí odminule. Což jsem ráda. Už jsem jim tam nacpala takovejch prachů. 😝 Což vy asi taky.
Tak třeba se ti to fakt posunulo, no uvidíš zítra. Neboj, určitě tam něco bude. Budeš se ptát na to embryo glue?
Nechápu, proč hafáka smázli. Takový krásný mimíšek. 😀

mick
25. bře 2010

Tak to teda koukám. Já když jsem byla po tom neúspěšnym 2IVF, tak nevím, jestli jsem to psala jsem chtěla jít hned další cyklus na IVF. Byla jsem objednaná na 10 den, sliznici jsem měla už pěknou, ale folikul nikde. Dr. mi řekl, že tam žádný folikul není, tak ať zaplatím 1,500,- a přijdu za další 3 dny, jestli tam nějaký povyroste, že ta sliznice vypadá pěkně. Byla jsem tam po druhé a folikul samo žádný, byla tam dr. Poláková a ta řekla, tak bohužel nemáte žádný folikul, tak jsem jí řekla - no, takže jsem přišla o 1,500,- a ona bohužel, to se stává.... Tak koukám jak puk, že nemusíš ovulovat. Tak já o těch 1,500,- přišla, proto jsem tě raději varovala, ale jestli ti to platí pro příště, tak je to OK. Budeš mít na embryo glue 😉 . Já se schválně zítra zeptám, jestli musíme ovulovat a dám info. Určitě teď ten embryo glue zkusím, už jsem o tom informovala i muže, že použijeme sekundáč, aby se tam už pořádně uchytilo 😀 !

sophiejane
25. bře 2010

dnes jsem holky netestila, no priznaky asi umerne hcg, trochu boli prsa, trochu podbrisek, trochu nafoukly bricho, hyperstimulak uz to neni

sophiejane
25. bře 2010

katchiu a neptala ses jich na tu biopsii endometria? kdysi jsme to tu resily...

katchik
25. bře 2010

Mick tak to je divný. Byla jsem u Šulce 10 den cyklu folikul 13mm, sliznice jen 4mm. To byla sobota. Zaplatila jsem 1.500 Kč. Pak jsem šla na další utz v úterý. Šulc si mě objednal k sobě, na utz folikul nikde sliznice 6mm. A říkal, ře oni ten folikul nepotřebují a že slizice roste, tak že zkusíme ještě jeden utz. Říkal, že to není snadardní, ale že zkusit to můžeme. Tak jsem šla pak ještě v pátek na utz (zase k Šulcovi), ale sliznice furt kolem těch 6mm. Tak že jsme to odpískali a on mi rovnou naplánoval další cyklus už s tím estrimaxem a že příště už ten utz platit nemusím. Tak doufám, že to jiný dokor po mě nebude chtít zaplatit.
Manžu jsem na sekundáč 🙂 taky připravila. Furt jsem nevěděla jestli do toho jít. A on řekl, že určitě. Tak doufejme, že se nám tam ty emrouši pěkně přilepí. 🙂

Sophie tak to je dobrý znamení, že tě bolí prsa, atd. Na tu biopsii jsem se neptala. Chtěla jsem se zeptat v den té hysterky. Myslela jsem, že ještě před tím budu mít pokec s dr. Jenže on přišel, když už jsem chrněla. 😒

mick
25. bře 2010

Katchik, to jsem z toho fakt jelen. Je mi jasný, že je nejdůležitější sliznice, no to se na to fakt zeptám. Já si nepamatuju, kdo to byl u té první kontroly, ta druhá byla určo Poláková a prostě to neřešila. Smůla, přišla jste právě o 1,500,-.., tak snad příště. My už musíme zkoušet různý varianty, teď se sekundáčem - to by bylo, aby nebylo 😉 .

Sophie, vypadá to dobře. Hlavně, že nešpiníš nebo nekrvácíš, embroušovi se u tebe líbí 😉 .

Holky, ta biopsie endometria se dělá proč?

sophiejane
25. bře 2010

zadne spineni zatim holky...a to nejak nelezim, to bych si pripadala jako magor...holky vsecko je to openezich...pekne na nas vydelavaji...me pred ketem udelali uzv snad jen jeden nebo dva a taky pekne 1500...

katchik
25. bře 2010

Mick já jsem z toho teda taky jelen. 🙂 Ona asi ta ovu potřeba je, pže dr.Černý mi říkal, že se snaží, aby to bylo co nepřirozenější. Jak je staré embryo, tak tolik dní po ovu by ho měli zavést. Šula mi zase ale řekl folikul nepotřebujeme, důležitá je sliznice. Tak si vyber? To je teda smůla, že jsi přišla o těch 1.500,-
Ta biopsie sliznice....mě o tom říkala jedna holčina na jiným serveru, že to dělá dr. v Gennetu. Před et, ket se ta sliznice jakoby naruší a někdy to prý pomůže k uhnízdění embrya. Zkusím najít nějaký odkaz.

katchik
25. bře 2010

Sophie, tak to je super. Už aby bylo za 14 dní viď. To čekaný je nekonečný.
jj vydělavájí na nás neskutečně. Občas si říkám, jestli ty jejich slavný nadstandarty jsou k něčemu. Jestli to není jen tahání peněz.

sophiejane
25. bře 2010

katchi taky mám někdy ten pocit...

sophiejane
25. bře 2010

tak si to holky zítra v gestu užijte 😕

katchik
25. bře 2010

Sophie do gestu jde zítra jen Mick.

sophiejane
25. bře 2010

aha je tak promin me uz to nejak splyva 😅

katchik
25. bře 2010

V pohodě. Nic se neděje. 🙂

katchik
25. bře 2010

já tě obdivuju, že vydržíš netestit. Já jsem si vždycky řekla, že druhý den tetsit nebudu a stejně jsem to nevydržela. 😒

sophiejane
25. bře 2010

naposledy jsem testila v úterý 🙂 no protože mě to vždycky spíš rozhodí...a ted se tuplem bojím...aby to nebylo jen biochemický... ☹

sophiejane
25. bře 2010

tal radši čím dýl to nevím tím líp 🙂

sophiejane
25. bře 2010

tobe katchi pri tom biochem. brali krev?

mick
25. bře 2010

Hm, ta biopsie je zajímavá, ale když nám to ani nenabízejí, tak nevím,jestli by to dělali a když, tak to bude hustý nadstandart 😒
Tak po prozkoumání na wc ze mě vypadl kus toho správného hlenu, takže předpokládám, že bych mohla ovulovat 😉 . Máš Katchiku pravdu, že mě dr. Černý taky říkal, že je dobrý, když to všechno proběhne, jak má. Já byla při tom ketu i bez pregnylu a těžko říct, co se v tom těle odehrává za chemický pochody, když ta ovulka neproběhne, ale asi se to dá nahradit tou pregnylovkou. Taky mi říkal, že se to embryo vkládá podle ovulace. Já když tam byla na kontrole při tom KETu, tak mi říkal, že je u vaječníku vidět trocha tekutiny, že akorát musela ta ovulka proběhnout, takže mi za 2 dny vkládali 48 hod.embrya a asi to tak bylo správně.
Myslim, že v dnešní době mají CARy zlatý časy, i když myslim, že vzhledem k zvyšujícím se problémům s početím, se budou mít ještě líp...

mick
25. bře 2010

Já jsem s tím testováním taky hrozná. Vždycky jsem říkala, že vydržím aspoň do 10 dne a pak jsem testila už 7 den a rengenovala ho,jestli se tam něco vyloupne 🙂 . Po tom ketu, když se zadařilo, jsem testila každý den, měla jsem doma pěknou hromádku. Nejvíc mi fungovali ty klasické Mamatesty 2v1 balení. Ty hodně citlivý nebyli nic moc. Mám doma ještě 3 kousky, tak jsem si říkala, že tentokrát vydržím, ale pochybuju, to bych je musela zamknout 😀 . Máš Sophie taky můj obdiv, ale na druhou stranu to chápu, člověk se zase stresuje, když mu přijde, že ta čárka tolik nesílí, jak by si představoval 😠 .
Ale věřim, že nám zítra předvedeš už pěknou tlustici 😉

katchik
25. bře 2010

Sophie zašla jsem si sama do laborky, ale měla jsem hcg jen 25. Tak mi bylo jasný, že to je pr....

Mick mě se taky nejvíc osvedčil mamatest. A hlavně tam jsou 2ks, tak že můžeš testit vesele hned druhý den. 😀 Mám schovaný foto těch pozitivních testů. Občas na ně jukám... .magor no 😀

beatrice7
25. bře 2010

🙂 Ahoj holky. Můžu se k vám přidat ? Také chodím do Gestu. Dneska jsem 12. den po ET, na testu jen duch........ ☹ Myslela jsem si, že i duch znamená těhotenství, ale když tady čtu ty vaše příspěvky, tak jsem pochopila, že ještě zdaleka není vyhráno.... ach jo. je to moje 1. IVF.

beatrice7
25. bře 2010

sophiejane, kolikátý den po embtyotransféru jsi Ty ? A to v Gestu neberou krev, dělají jen ten test ??

sophiejane
25. bře 2010

ja jsem ted uz 17.den. nejdřív ti udělají test a kdyžtak vezmou i krev...a já měla ducha už 10.den, ale taky ještě 15.den žádná velká sláva, i když silnější byl

sophiejane
25. bře 2010

co myslis katchik ja je mam u koreni v kuchyni a taky na ne obcas jukam 😀

sophiejane
25. bře 2010

jsou to mi prvni duchove v zivote, nikdy jsem // neměla

sophiejane
25. bře 2010

beatrice a duch je super začátek, bez něj to nejde 😉

katchik
25. bře 2010

Beatrice jasně přidej se. 🙂 Duch je dobrý znamení. Držím palce, ať čárka silí.

Sophie přesně taky první // v životě, možná i poslední. Nee veřím, že je ještě něky uvidím. 😉