Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

nelina_
16. srp 2010

Ahoj holky,

teda to počasí se v tom srpnu snaď úplně zbláznilo. V neděli jsem byla na zahrádce, nebe azuro, sluníčko hřálo a najednou aniž by se zatáhlo nebo byl na nebi alespoň jediný mráček, přišla hrozná průtrž deště, nechápu z čeho to pršelo, protože pořád pálilo sluníčko, no bylo to jak v katastrofickým filmu plným záhad 🙂
No a ty včerejší kroupy to jen potvrzují 😢

nelina_
16. srp 2010

Holky teď začnu zase chodit na ultrazvuk a až proběhne ovulace hurááááá na další KET.
Bohužel ale už to budou poslední mrazáčci, tak po tomhle dám do jara pauzu, už jsem z toho trochu utahaná a nemám tu správnou motivaci 😠
Nejdete tady taky někdo v dohledný době na KET nebo IVF, abych měla k sobě spolubojovnici 😀 Mě to vychází tak na konec sprna nebo začátek září.

petronela82
17. srp 2010

dobré ráno

@nelina_ super - tak že bude zase další KET - a jasňačka že si pak dáš pauzu min. 9 měs. + 3 roky =. budu držet moc moc palečky - doporučuji - Prednison a lepidýlko

@steffi13 - ten Šulc mě fakt naprd - připadala jsem si nějaký kus masa - vůbec si neuvědomuje co to pro nás po tom několika letém snažení zname vidět na UTZ tu úplně nepatrnou bublinku - a on jen řekl "Hm je to tam, tak přijďtě za 14 dní - další" => to jsem trochu nadsadila, ale fakt jsem z něho byla zklamaná

@meluzina - mě taky např. ALex dělal UTZ (vaginálně) nahoře na tom lepším - a dokonce několikrát, při minulém cyklu kdy jsem měla nízké HCG a bylo u mě podežření na mimoděložní těhu

Holky a kdy pak se nám vrátí Sophi? - nevíte?

ketyz
17. srp 2010

Hezké ráno,
@petronela82 - tak to mě Poláková 20den po KETu vzala na ten velký UTZ, dělala ho vaginálně a byla z tý bubliny stejně nadšená jak já, Šulc asi neměl den, jinak velká gratulace, je to paráda

@nelina_ já se chystám, ale asi to o měsíc odložím, teď jsem 27DC a teoreticky bych v tom dalším na KET mohla, ale včera jsme si konečně vybrali dovolenou, tak pojedeme ještě na konci září na 12 dní do Turecka a ten KET nechám až pak

jinak Sophi se má vracet 18.8. jestli se nepletu

petronela82
17. srp 2010

@ketyz - ahojky - tak že ty KET odkládáš, ale kvůli odpočinku v Turecku to docela i chápu, alespoň budeš podpočatá a plná energie a dalšího (doufám že už posledního) boje, kolik máme ještě bojovníků?

ketyz
17. srp 2010

@petronela82 - už jen 2, ale jsou po 1IVF, takže žádný stres, když bude nejhůř vysedím si nová vajíčka, ale raději bych se bez toho obešla, jaký ty jsi měla protokol?

petronela82
17. srp 2010

@ketyz - přeju ti aby další IVF nebylo za potřebí, ebrouši, budou u tebe ale kvalitní - vždyť se při minulém KET chytly - určitě to vyjde. jinak já měla vždy krátký protokol- kvůli tomu PCo

ketyz
17. srp 2010

@petronela82 - já měla právě dlouhý a Poláková mi říkala, že příště by byl určo krátký a tím i vajíčka by mohla být kvalitnější, tak si říkám, že šancí ještě pár máme a snad se dočkáme, až to teď dostanu, tak si tam zajdu a domluvím se s ní jak budeme postupovat dál, tedy kdy naplánujeme KET a jesli bude v přirozeným cyklu nebo budu baštit estrimax

petronela82
17. srp 2010

@ketyz - mě o protokolu vždy rozhodoval ALex. a vždy se rozhod pro krátký, protože prý ty vajucha budou kvalitnější (v takovém množství) při krátkém, tak nevím, prý by jich při dlouhém bylo ještě víc (a to znamení víc nekvalitní) - to si ani raději nechci představovat - já oby cykly měla přes 40 folikul - tak že při dlouhé protokolu bych asi praskla 😀 - ty máš taky PCo, viď? kolik jsi vůbec měla folikul ty?

ketyz
17. srp 2010

@petronela82 - já jich měla při dlouhém 35 a v 25 bylo vajíčko, proto si Poláková od krátkého slibuje vyšší kvalitu, my máme navíc ještě ty špatné spermie, takže musíme kvalitu nahnat na vejcích.... 😀

petronela82
18. srp 2010

Dobré ráno -

kde pak jste se včera všechny flákaly - to je venku zima, co? - za chvíli začně šněžit 😀

tak dnes by se nám měla vrátit Sophi

meluzina
18. srp 2010

ahoj holky, mám na Vás dotaz .. na druhý IFV mám mít krátký protokol .. Poláková mi řekla, že mám přijít 2 den cyklu .. ale neumím si představit, že mě tam bez objednání vezmou ... jak to probíhá ?? vždyť já to budu vědět teprve ten první den cyklu ... ☹ vždycky jsem měla docela dlouhé objednávací lhůty ☹ to oni s tím počítají a vždy má některý MUDr. volno ?? a jak to probíhá ?? dostanu jen léky nebo bude i vyšetření ??? u dlouhého cyklu mi dělali ultrazvuk jak při první inejkci tak i při začátku stimulace .... ale to jsem byla 21. den cyklu ...

niki2
18. srp 2010

@meluzina , jak to dostanes, tak volas a oni te objednaji, maji na to rezervy 😉

meluzina
18. srp 2010

@niki2 ok díky ...

meluzina
18. srp 2010

@niki2 ale to si asi nebudu moci vybírat moc čas ☹ takže další dovolená ☹ to je fakt hrůza ☹ vždycky to je výprava na celej den .. a tam jsem 30 minut a z toho 25 v čekárně ☹

petronela82
18. srp 2010

@meluzina - neboj, oni s tím počítají a někam tě vecpou - kdy pak očekáváš mrchu?

petronela82
18. srp 2010

@meluzina - normálně jim řekneš že potřebuješ odpoledne a oni tě tam někam nacpou, neboj s tím nebude problém

niki2
18. srp 2010

@meluzina cas ani doktora... ale tak to bohuzel behem stimulace je.

meluzina
18. srp 2010

@petronela82 hele já vubec nevím .. jsem hrozně rozházená ☹ vlastně od IFV pořád špiním ☹ ale já mám ještě 2 měsíce čas .. teď to bude teprve podruhé do nepodařeného embryo transferu .... ale pravdou je že po IFV jsem mrchu dostala na den přesně 30 den cyklu .... ☹ jo a taky jsem teda dost přibrala .. zajímalo by mě jestli jsem vyjímka nebo ne .... samozřejmě nepočítám šťastný těhulky 🙂 🙂

meluzina
18. srp 2010

@niki2 no to jsou radosti .... už mě v práci milujou a to já samozřejmě mlžím a tvrdím, že jsem na jednání na rehabilitaci apod. fakt paráda ☹

meluzina
18. srp 2010

@meluzina a vyšetřují nebo dají jen léky na stimulaci ??

meluzina
18. srp 2010

@petronela82 a vyšetřují nebo dají jen léky na stimulaci ??

petronela82
18. srp 2010

@meluzina - mě vždy Dr. dělal UTZ - kvůli cystám, protože si pamatuju že jsem byla vždy 1 DC a fakt jsem o UTZ nestála, naštěstí jsem ho vždy překecala aby mi ho udělal přes břicho

meluzina
18. srp 2010

@petronela82 tak to snad taky ukecám .... ještě bych to možná zvládla u Polákové ale u chlapa fakt ne ....stačí mi chlap když jsem v "normálním " stavu ... natož takhle .... to je fakt hrozný ... jsem si vědoma, že je to normální a jsou na to zvyklí ... ale ...... masakrrrrr !!! ☹

petronela82
18. srp 2010

@meluzina - taky se mi do UTZ nechtělo, ale vždy jsem je ukecala - před první IVF to byl Alex a před druhým Šulc, vždy mě vzali na ten lepší UTZ (nahoru) a udělali mi ho přes břicho

nelina_
18. srp 2010

Ahojky, četly jste tu novinku, co nabízeníod srpna v GESTu? 🙂

PICSI – nový způsob výběru nejkvalitnějších spermií

PICSI = preselected intracytoplasmatical sperm injection = intracytoplasmatická injekce předem vybrané spermie

PICSI je zatím jediný reálně v laboratorních podmínkách fungující test, který umožňuje vybrat zralou spermii. V návaznosti na teoretické poznatky lze říci, že zralá spermie má velmi pravděpodobně nepoškozenou genetickou informaci. Oplození vajíčka touto spermií dává vysokou pravděpodobnost vzniku kvalitního správného vývoje schopného embrya. Taková spermie nemusí být nutně ta nejrychlejší a ani nemusí z pohledu embryologa vypadat nejlépe. Nemusí tedy při spontánním oplození uspět, nemusí ji embryolog vybrat k injekci do vajíčka. Metoda PICSI ji ale nalézt dokáže..
Principem metody je vazba zralé spermie na speciálně ošetřený povrch Petriho misky. Hlavička zralé spermie nese totiž specifický receptor, který umožňuje její vazbu na hyaluronan. Tato látka je důležitou součástí mezibuněčné hmoty obalů vajíčka, a právě vazba spermie na hyaluronam má pro oplození zásadní význam. Při metodě PICSI se zralé spermie vážou na gel s hyaluronanem, což umožňuje embryologovi vybrat ty nejvhodnější a oplodnit jimi pomocí intracytoplasmatické injekce (=ICSI) vajíčka.

Oplození vajíček pomocí PICSI nabízíme od srpna 2010 na našem pracovišti.

MUDr. Jan Šulc

ketyz
18. srp 2010

Ahojda,

@nelina_ no novinka je to určo zajímavá, ale jistě to nebude jen tak, mají tam i ceník na kolik ta legrace přijde?
@meluzina - já nikdy neměla problém se objednat na odpoledne nebo večer, v práci jsem to pak ani nemusela řešit

nelina_
18. srp 2010

@ketyz cena tam zatím není, ale když klasický ICSI přijde minimálně na 8 tisíc, tak tohle bych odhadovala ještě na větší částku 😒 Co myslíš? ...... no hned jak bude příležitost, tak se pozeptám i na cenu.

petronela82
19. srp 2010
ketyz
19. srp 2010

Ahoj,
@petronela82 - no vida, takhle cena se asi dala předpokládat, uvidíme jak moc budou lékaři do této novinky "tlačit", já to teď ale řešit nemusím, protože mám ještě 2 mraženky..... 😎