Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

nelina_
13. zář 2010

a @zupla díky moc, že jsi nám sem napsala 😉

1janickak
14. zář 2010

@nelina a to si nemuzes rict,ze chces jit na geneticke a imunologicke vysetreni? Bo ja jsem teprve na zacatku,takze se tu teprve rozkoukavam....a taky mame zatim vse ok...

mick
14. zář 2010

Ahoj holky,
@zupla vůbec se ti nedivím, že jsi naštvaná. Vyplácat si IVF a pak zjistit, že máš vážný problém, který se musí vyřešit, to je fakt hrůza. Držím ti palce, ať se operace zdaří a bude to všechno jak má 😉

@nelina_ a ty už máš za sebou 2 IVF?

Holky, o ty vyšetření si musíte fakt říct sami, ale dělají je až po neúspěšnym IVF. Mě na to dr. řekl, no dobře já vás tam pošlu, ale ve většíně případů se nic neobjeví.....A taky mi zdůrazňovali, že ty genetické testy jsou šíleně drahý.

1janickak
14. zář 2010

ahojky,tak se to uz blizi,dnes uz trosinku spinim,ale jelikoze to neni jeste ono a je uz po 10hod,tak se pry pocita prvni den zitra,takze patek je 2MS a zacinam bojovat s vama🙂 Mam jit d Dr. Alexandrovi,ale pak se budu snazit ke svemu Dr. Cernemu. 🙂

nelina_
14. zář 2010

@1janickak o genetický a imunologický vyšetření si určitě můžeš říct, ale mě vadí, že si o to v Gestu musíš říct, kdyžto jinde ti to nabídnou sami 😒 Kdybych nepátrala po informacích sama, tak nic nevím, v Gestu se fakt nic nedovím ☹
I o ten blbej Prednison jsem si musela říct a reakce na to? " No tak ho dáme, ono většinou když se neví proč to nejde, tak ten Prednison zabere". Tak proč mi o tom nikdo v Gestu neřekl a dověděla jsem se to na těhlech diskuzích????

nelina_
14. zář 2010

@mick mám teprve 1 IVF (1 ET a 3 KET), ale trochu jsem asi v GEST ztratila důvěru a když jim nevěřím, tak je to asi na prd 😒 @mick mám sice teprve 1 IVF, ale bojím aby se mi nestalo, jako jsem tady četla u několika holek, že budu litovat toho, že jsem neudělala změnu a nebo že přejdu až třeba při 4 IVF a tam mi řeknou nějakou zjevnou příčinu, kterou bych už bývala mohla vědět od 2 IVF. Doufám, že nejsem moc kritická, ale rozumíš mi? ☹

1janickak
15. zář 2010

@nelina takze si mam o prednison rici hned zitra,kdyz jdu na prvni IVF? Uz jsem si to napsala a zitra se zeptam Dr. Alexandra,ci jak se jmenuje🙂

mick
15. zář 2010

Ahoj holky,

@1janickak tak super, že se mrška rozjíždí. Ten prednison určo zkus. V některých centrech ho dávají automaticky. Určo to neublíží, jenom by se teoreticky to tělo nemělo těm embroušům tak bránit 😉

@nelina_ rozumím ti moc dobře 😠 . Zrovna jsem ráno myslela na to, že jsem si sama po 2 IVF musela říct o hysteroskopii. Prostě nebýt tady těch diskuzí, tak vím prd. Aha, já jsem si říkala, že jsi měla 4 transfery, tak že už máš 2IVF za sebou, ale ty jsi měla pěknou úrodičku 😉

1janickak
15. zář 2010

@mick...jj super,prisla presne na den,coz je super! Tak ted,aby presne na den uz neprisla vubec🙂 nekolik mesicu....ale to bych prala vam vsem tady!!! Tak ja si o nej hned zitra reknu,popravde se vubec v tom neorientuju,jen tady,co napisete,super,ze si muzeme sdelovat postrehy a davat rady!

mick
15. zář 2010

@1janickak tak ti přeju, aby to byla poslední MS na dlouhou dobu. Dr ti na kontrole řekne, že musíš mít předoperační vyšetření. Buď ti ho udělají přímo v Gestu, tam stojí cca 900,- nebo musíš ke své obvoďačce. Já si vybrala raději Gest, protože se mi před odběrem nechtělo mezi ty nemocný lidi. Když budeš chtít napíšu ti, jak to chodí při odběru, abys věděla. Toho se neboj nebo aspoň mě nevadí 😉

1janickak
15. zář 2010

@mick je ty jsi strasne moc hodna,napis mi vsechno co se bude dit! Dekuji moc. Me rovnou poslal Dr. k me obvodacce,mam to i blize,takze je to pro me lepsi. Pis vse...🙂

mick
15. zář 2010

@1janickak tak to vlastně budeme válčit skoro spolu 😉 . Já bych to měla dostat příští týden, takže půjdu na transfer týden po tobě. A plánuješ po transferu PN nebo budeš chodit do práce?

1janickak
15. zář 2010

@mick,tak to je super,ze v tom nebudu uplne sama...ty uz vis co ceho vseho jdes,to je fajn! Ja budu urco chodit do prace,ja sedim v kancelari,takze nemam zadnou namahu a ty? Tak to budeme mit miminka o tyden,to je pekne🙂

mick
15. zář 2010

@1janickak já budu taky chodit do práce. Celý den taky sedim, takže nic namáhavého nedělám. A v práci je to určo lepší, doma akorát přemýšlíš, jestli se embrouši chytli. V práci musíš dělat, tak nad tím taky samo přemýšlíš, ale i ten mozek zaměstnáváš prací. Akorát nám tu půlka firmy začíná odpadávat s chřipkou, tak doufám, že mě taky něco nesejme. Pro mě je to poslední naděje, poslední dva kousky, tak budu věřit, že to budou pořádní bojovníci a zavrtají se pořádně 😉

katchik
15. zář 2010

Ahojky 🙂
Koukám, že vás jde dost v řijnu na KET/ET. Holky budu vám moc držet palce, ať to vyjde. 😉
Jinak jsem vás trošku dočetla a je fakt, že o co si v Gestu neřeknete to nemáte. Přijde mi, že tam ty pokusy flákaj jak baťa cvičky a nic moc neřeší.
@mick tak že ty už jdeš tuhle ms?

nelina_
15. zář 2010

@mick úrodičku jsem měla dobrou 😀 , na stimulaci si fakt v GEStu nemůžu sěžovat, na to že to bylo 1IVF mi 8 krádných embyí připadá jako podařený výsledek. Ale právě si myslím, že když nepůjdu na nějaké vyšetření nebo se neudělá nějaká změna, tak můžu mít z dalšího IVF třeba 20 embyí, ale zase tam budu chodit jak pro housky a nic z toho nebude. Jenom prázdná peněženka 😅 Nebo jak píše @katchik "budou mi to tam flákat, jak Baťa cvičky" 😀 Asi potřebuju změnu v přístupu a hledat toho "zakopaného psa" 😀

nelina_
15. zář 2010

@1janickak ten Prednison, jak píšou holky, ničemu neuškodí a u někoho u koho se třeba přesně neví proč se nedaří, se to právě s Prednisonem povede. A jak píše @mick, v některých centrech ho fakt dávají automaticky 😉

nelina_
15. zář 2010

v tom předchozím příspěvku jsem chtěla napsat 8 krásných embryí 😝

nelina_
15. zář 2010

@katchik ráda tě tady zase vidím těhulko 🙂 Holky @katchik je takový můj hnací motor, je o pro mě příklad, že se musí vytrvat a jednou to vyjde 😀 A jak jsem psala, znám i holčinu, co bojovala tak, že se to na 11 pokus povedlo, tak holky do boje 😀

katchik
15. zář 2010

@nelina_ Ahojky, prednisom jsem měla jednou a nic. A teď jsem ho neměla a embrouš se chytl. 🙂tak těžko říct jestli pomuže či ne. Ale proč to nezkusit a je to tak malá dávka, že to nemůže uškodit. jejda jaký pak já jsem příklad. 😀

Holky v ponděli jsem byla ještě jednou na velkým utz u jiného dr. kde to je podrobnější a hezčí. Tak Max má váhový odhad podle utz 429g. 😀

katchik
15. zář 2010

@nelina_ ty jdeš teď taky ještě na KET?

nelina_
15. zář 2010

@katchik na KET už nejdu, mám už všech 8 embryjek vybraných. Půjdu teď na konzultaci po nevydařeném posledním KETU a jestli nedostanu nějaký zajímavý návrh, co dělat dál, tak odejdu do Gennetu.

ketyz
15. zář 2010

Ahojda,
teda to nás bude bojovníků, já odjíždím na dovolenou i s estrimaxem... 🙂

@mick - taky to čekám někdy během příštího týdne, ale minule byl KET 22DC, to by jsi na mě musela počkat 😀

katchik
15. zář 2010

@nelina_ aha, myslela jsem, že máš ještě jednu dávku. Tak uvidíš co ti navrhnou. O Gennetu jsem taky uvažovala, ale poslední dobou jsem slyšela, že toho mají docela hodně a jsou tam zmatky. Ale je fakt, že s těma vyšetřeníma nedělají takový drahoty.
@ketyz tak si užij dovču a pak hurá do Ketu. Jedete do toho Turecka? Nebo co jste vybrali?

ketyz
15. zář 2010

@katchik - jo jo do Turecka, manžel je nadšený a já se už taky celkem těším, hlavně že si odpočnu z práce

mick
16. zář 2010

Ahoj holky,
teda vy jste toho nakecali, ale na mě pozdě 😉 .

@katchik ahojda, téda Maxík už je pořádnej kus chlapa 😉 . Koukala jsem na výbavičku, ta soupravička s ouškama je rozkošná! Jo, já se rozhodla do toho jít teď, protože je tam mám rok a musela bych platit další 2,000,- za uskladnění a to se mi moc nechce a aspoň se bude něco dít. Tentokrát bych zkusila estrimax, i když mi sliznice roste, ale třeba je nějaká chabrus. Bude to šestý transfer, tak doufám, že tě budu kopírovat 😉 . Jsou to poslední dva kousky, ale zase z tý skoro úspěšný řady, tak jim budu věřit, že se pořádně zakousnou 😉

@ketyz no neboj, já na tebe počkám. Tentokrát taky zkusím estrimax, teda jestli mi ho dr. nerozmluví, dneska to tam jdu vysondovat 😉 . Kdy odlítáte? A co Sophie, říkala, že půjde taky v říjnu?

@nelina_ myslím, že ti testy teď udělají, ale musíš si o ně říct. Klasika. Já být tebou, tak si řeknu o imunologii a krevní mutace. Ta genetika si myslím, že skoro nikdy nic neobjeví. Jen počítej s tím, že imunologické testy jsou skoro na 2 měsíce.

ketyz
16. zář 2010

@mick - letíme v sobotu ve tři ráno, brr, já jsem teď 25DC, poslední byl 32, takže KET vidím tak na půlku října, Sophie chtěla taky v říjnu, ale už dlouho nepsala jak na tom je

mick
16. zář 2010

@ketyz neboj, tam se dospíš, ale cestování takhle v noci je vopruz, zase tam přiletíte a máte celý den před sebou 😎
Já jsem dneska 23DC,ale já je mám kratší, tak 27 dní. Tak říjen je náš 😉. To teplo ti závidím. Zrovna mi říkala kolegyně, která jede za týden do Řecka, že si prala letní věci a přišlo jí to divný, když je venku kláda. My jedeme koncem října na Slovensko, no tam moc teplo nebude.

1janickak
16. zář 2010

@mick tak to ti moc,moc drzim palecky,at to jsou ty spravny bojovnici!!!! Ale ja myslim,ze to nej ne konec,takze budou!
Tak jsem si rekla o ten Prednison,sice Dr. rikal,ze ho normalne nedavaji,ale kdyz ho chci tak jooo🙂 fakt dobry,ze kdyz chci,tak ano...kdyz nechci tak nic....:( Uz mam v sobe prvni injekci,pristi ut na kontrolu a na krev.... tak boj zacina🙂)

mick
16. zář 2010

@1janickak super, takže v říjnu 2xket a jednou přímo IVF. Tři těhule 😉 . No s tím prednisonem je to klasika, když chceš, tak Vám ho napíšu....bez komentáře....., ale myslím, že by ho mohli dávat jako jiná centra u prvního IVF automaticky, tim se určo nic nezkazí.