Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

wannabemama
25. únor 2013

Nemá niekto aktuálne skúsenosti s Gest-om?

winterska
25. únor 2013

@wannabemama já s nimi mám dobré zkušenosti - profesionálové - za moje problémy nemohou, ale snaží se 🙂

irisi
26. únor 2013

Ahoj, přemýšlím co napsat 🙂 ....... v pvé řadě o dost lepší než Pronatal ( úplně jiná liga).... Byli jsme tam 2 roky......příjemné prostředí i lidi, není co vytknout....pokud máš nebo Ti najdou přesnou příčinu proč to nejde, tak určitě nváhej a svěř se jim do rukou. POkud nevíte nebo se to v průběhu prvních vyšetření , IUI a prvního IVF nezjistí a neklapne přejdi jinam. .....konkrétně mám zkušenosti dr. Šulcem.... prostě jede klasickou cestou (kvalitně udělají průchodnost vejcovodů a krevní vyšetření na hormony i základní imuno) a když nic tak stejně pokračuje (prostě po vyčerpání všech pokusů ti řekne buď další si komplet uhradíte nebo nic) a nechce posílat na vyšetření (reprodukční imuno, či laparoskopii)..... ono je to na delší vyprávění a samozřejmě každá budemem mít náhled jiný a to je správně, protože každá jsme absolvovali a zažili něco jiného..... já ve zkratce manžel azoospermie, cca6x nativní IUI za 2 roky, 1.IVF nadměrná reakce na hormony přes 30 folikulů, okolo 20 vajíček, několik embryí, těžký OHSS, hospitalizace s punkcí, takže nebyl ET, žádné kvalitní embryo pro zamrazení.... z toho sactosalpinx, 2. IVF, okolo 25 folikulů, z toho do 20 vajíček, několik embryí, ET dvou a 3 ks k zamražení, KET .....

irisi
26. únor 2013

až teď jsem zijstila , že i jiný holky reagovaly a psaly své zkušenosti přede mnou a že se nelišíme 🙂.....

koderly
28. kvě 2013

Ahoj holky, přidávám se k vám🙂 tento týden nás čeká 3. IUI a když nevyjde, začínáme v červnu dlouhý protokol na IVF. Máme domluvenou prodlouženou kultivaci, hatching a to embryo glue. manža spemie úplně super, já také nic zásadního..doktoři prostě nevědí, proč se nám nedaří:( Mám pár dotazů🙂 Jaká je opu?? bolí to pak?? a kam se píchají injekce při dlouhém protokolu? také do bříška nebo do svalu? (do svalu nechciii🙂 díky!!

simka77spain
3. čer 2013

@irisi ahoj, vidim ze jsi tehulka, tak to moc blahopreji , to tedy na klinice gest? a chtela jsem se te teda jeste vice zeptat na pana doktora sulce, rpotoze my jsme byli tedka s manzelem na tese, po doporuceni. nenì moc pozitivní, ale prístup maji hezky na klinice. nasli nám spermijky jen na jedenkrát na to ICSI, Pristí tyden si zacinam pichat, a teda doufám ze bude dost vajicek a nejake se chytnou, ale po tedy tom malem nalezu nam pan doktor hned rekl ze s tim nema moc dobré zkusenosti, a ze nemame moc sance ...no tak nevim. byla jsem dost zklamaná, ale potom jsem si cetla dost co holky pisou, a zkusenosti s timto samym problemem, a zustaly treba tehulky hned na poprvé...tak me to docela bolí ze nam nedal vetsí nadeji. prìstí tyden jdu na navstevu, tak uvidim jak a co.Urcite hnedka povim co a jak, rpotoze jinak s klinikou spokojeni jsme dost s manzelem. Jeli jsme z ciziny, vsecko jsme s doktorem resili prvne pres maily a pan doktor mi odepisoval prakticky okamzite, vse mi vzdycky vsechno v klidu vysvetlil, i kdyz jsem se treba ptala po tisickrát to same 🙂 takze na toto si jako vubec nemuzu stezovaat. a vysli nam vstrict taky ve vsem jak jsme to chteli mi, i podle termínú a vseho, takze to jako u nas pan sulc ma absolutni jednicku.

irisi
4. čer 2013

@simka77spain ahoj, písnu ti do IP

simka77spain
18. črc 2013

Chtela jsem jeste jednou prispet, jelikoz uz mám po vsem a prave na GESTU. 🙂 Skvelá klinika, skvelí doktori (pan doktor Sulc a doktor Alexander), embriologie (paní doktorka Pertoldová ), sestry. Byla jsem v klidu, ptala jsem se na vse millionkrát...proste super. se vsim mi vysli vstrict jak jsem potrebovala. Stimulovali opatrne, a i tak jsem mela pres dvacet vajícek, z embriologie mi rekli hned na druhý den ze se chytli vajicka se spermijkama, byli stastní skoro víc nez já, proste slo videt jak jim na tom vsem zálezí at nám to výjde. jeste jsem s nemi v kontaktu a to i kdyz uz je po vsem protoze ziji v zahranicí. Ale urcite bych je vsem doporucila. Nikdo nám nedaval sance. manzel nemel zadne spermie, a i ty co nasly po MESA/TESE nebyly moc kvalitní, a vyslo to na první pokus! Nez mi morulky zavedly, nechali me si ty bublinky vyfotit na pamatku 🙂 Hodne stestí vsem. :-*

jennyska
11. zář 2013

Ahoj snažilky, maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma CAR GEST Praha a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/gest-praha ? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí informace o tomto centru a rozhodují se mezi různými centry v ČR. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

zirafka82
15. dub 2014

Ahoj holky, chtěla bych to tu trošku oživit? Chodíte teď do Gestu někdo? My jdeme 5.5. k dr. Polakove 😉

ukume11
15. dub 2014

Ahoj holky.
ráda bych také přispěla svými zkušenostmi. Před skoro třemi lety jsme v Gestu otěhotněli. Byla to sice až 5. IUI, ale bylo to supr.... strašně se mi tam líbí to domácí prostředí a nikdy jsem se tam nesetkala s nikým byť jen trošku negativním či protivným.
No a teď jsme se po negativní zkušenosti s ISCARE v Holešovicích vrátili zpět. ISCARE mi přišla jako hrozná továrna a ještě k tomu ve formě Business centra.
Já za sebe můžu jen doporučit. Teď jsme po 2. IUI a uvidíme.

simka77spain
14. črc 2014

@zirafka82 ja u polakove byla jen jednou a po druhe jsem otevrene rekla ze k ni nechci ze je neprijmna. chtela jsem se ji na jedne konzulte neco zeptat a jen me odpinkla. jsem byla hrozne nasrana. jinak gest super ale ona urcite ne. nechala jsem tam pres 150 tisic a teda nebyla jsem zvedava na ten jeji pristup, az mooooc prfesionalni, nepristupna, spech a nenecha ani aby se clovek zeeptal. neprijemna. to je muj nazor a zazitek u teto pani. nejlepsi je pan sulc.

simka77spain
14. črc 2014

@zirafka82 jee, to bylo v kvetnu ! 😀 a jak jsi dopadla?

funstorm03
21. srp 2014

Ahoj holky, jsem tu nova.
Chodite ted nektera aktualne do Gestu? My jsme presli z Iscare, tam je to hrozna tovarna,clovek si prijde jak na pasu...jak pise Ukume11
V utery jsme meli prvni schuzku s panem doktorem Sulcem a mam z toho dobry pocit,mam pred IUI tak jsem zvedava...

xoriska
27. bře 2015

Já chodím do Gestu a musím říct , že přístup je úžasný v 18ti mi řekli, že jsem neplodná , když jsme se přítelem rozhodli , že chceme miminko, tak jsem byla na doporučení odeslána přímo do Gestu. Po prvotních vyšetření zjištěna primární sterilita a byla jsem ještě odeslána na dovyšetření stítné žlázy, kde jsem měla horší výsledky. Když jsem šla s výsledky na kontrolní vyšetření , tak mi řekli, že jsem v 9tém týdnu ... :D Docházela jsem tam dále na vyšetření v těhotenství a musím říct, že i v této oblasti zde bylo vše na 110 %. Takže za mě určitě doporučuji ! 🙂

adelkaaa27
17. led 2018

@oriorin ahoj, mam stejny problem jako ty-po vysazeni HA uz 6 mesicu bez menstruace. Mohu se zeptat, jestli ti pomohli a jak postupovai? Moc dekuju!

luuucatko
26. únor 2018

Holky mate nekdo aktualni zkusenost s Gestem?

xxxdeny
27. zář 2018

Pardon za roman, ale tak nějak jsem shrnula cestu Gestem...
V září loňského roku jsme s manželem poprvé navštívili kliniku Gest, jelikož se nám asi 5 let nedařilo počít miminko přirozenou cestou.
Přijala nás paní doktorka Čermáková. Velmi příjemná citlivá a na svém místě.
Už při 1.konzultaci jsem se jí ptala, jestli je má obezita velkou překážkou. Odvětila mi, že ne v početí, ale mohl by nastat problém v těhotenství a ať s tím tedy zkusím něco udělat.
Moje vyšetření dopadlo vcelku dobře, ovšem našel se problém na manželově straně. Spermiogram...
Po 3 měsících se dělal kontrolní odběr, kde zjistili, že se bohužel nezlepšil. Bylo nám tedy doporučeno ivf s icsi. Tak jsme tedy zažádali a započala 1.stimulace.
Bohužel už při ní se vyskytly problémy. Dostala jsem se k rukám pana Alexandera, jehož strohé jednání a defakto nulový zájem nás znepokojoval.
Při stimulaci jsem si obešla předoperační vyšetření a odevzdala panu Alexanderovi. 3x!!! jsem se ho zeptala, zda si je jistý, že to takto stačí a on mi 3x odpověděl, že ano. Nadešel den punkce oocytů. Čekala jsem v předsálí a slyším anestezioložku, jak si prochází výsledky předoperačního vyšetření a opravdu nahlas volá Alexandera, zda to myslí vážně a že mne neuspí. V tu chvíli mě zavolali dovnitř a oznámili mi, že punkce proběhne při plném vědomí, jelikož je předoperační vyšetření nekompletní a Alexander že mi bude říkat, kdy to zabolí.... Ano, zabolelo, ale bez jediného upozornění. Zabolelo to přesně 3x. Tolik odsál folikulů z levého vaječníku. Na pravém se mi během stimulace vytvořila cysta, ale i pár folikulů, tam ovšem nezasahoval, i když při kontrolách před punkcí sliboval, že odsaje i tu cystu....
Nakonec jsme měli 3 oocyty, jen 2 se oplodnily a do 4.dne kultivace vydržel pouze 1 bojovník. Toho jsem začátkem dubna dostala k sobě. Transfer prováděl pan doktor Šulc, vše bylo v pořádku a embryo se chytlo. V 6.tt ovšem přišel potrat. Po chvilce jsme na pojišťovně zažádali o 2.pokus. V červnu jsem začla 2.stimulaci. Po pár dnech ultrazvuková kontrola u Polákové. Oznámila mi "hmm, něco tam je", zaklapla přístroj a šla ke stolu. Sedla jsem si k ní a ona začla sondovat kolik měřím, vážím atd. Po zjištění mi oznámila, že jsem tlustá a stimulaci zastavíme. Naprosto napokraji zhroucení jsem stála za svým, že to tedy ne. Takže tato fúrie vzala červenou fixu a na VŠECHNY mé papíry, protokoly, kartu napsala velkým písmem BMI!!! Ano, nepřišla jsem si jako člověk, ale jako jateční dobytek, kterej nemá právo žít, natož mít dítě.
Punkce tentokrát dopadla na 1 s *. Prováděl ji PAN primář Černý, se kterým jsem měla čest už dříve a je to moc milý a sympatický pán. Lékař na svém místě.

Po 5 dnech se šlo na transfer, který prováděla Polákova, nechci se dotknout jejího umu, ale transfer, který panu doktoru Šulcovi trval 5 minut, tak Polákové 25. S tím, že nebýt vedle mne manžel, budu plakat bolestí a kopnu jí do hlavy. Z tohoto usuzuji, že buďto není Poláková schopna vykonávat svou profesi, jelikož je naprosté dřevo, nebo mi prostě a jednoduše dala sežrat to, že nemá ráda tlustý lidi. Transfer se bohužel nepovedl... (můžu si domýšlet proč...)
Při kontrole, opět u Alexandera, nám tento umělec po slovensku sdělil, že existují krajiny, kde se IVF při nějaké výši BMI neprovádí. Ano Alexandere, jeďte tam a tam ordinujte... Tady je ale Česká republika a tady se IVF provádí ať jsi tlustej/tenkej/malej/velkej... Takže transfer zmražených embryí domluven na příští cyklus.

Minulý týden telefonát, že mi musí zrušit pracovní neschopnost. Domluvila jsem se tedy, že dorazím v pondělí. Když jsem Polákové oznámila, že už stimuluji na další transfer a cca za 14 dní mi tedy budou psát další neschopnost, uvolila, že mi jí nechají. V úterý ráno volá Poláková, ať okamžitě nastoupim do Gestu, že neschopenku ruší......
Mezi 1. A 2. IVF jsem kontrolovala výkaz Gestu z 1.Ivf. Zvláštní je, že vykázali léky, které jsem v životě neměla a tím si přišli přibližně na 12.000,-.
Jako by nestačilo víc jak těch 50.000, - které jsme jim tam za poslední čtvrt rok přinesli.

Dneska ukončena jak neschopnost, tak i moje spolupráce s klinikou Gest na Praze 5, jelikož tam ordinují 2 lidé, kteří by práci s lidmi měli urychleně ukončit a jít montovat palubní desky do Dacií.

loylii
27. zář 2018

@xxxdeny já jsem s Polakovou taky neměla dobrý zkušenosti.. přešla jsem do Gennetu na Porici a ok

jana2381
27. zář 2018

To me mrzi, jakou mas zkusenost a dost me zarazi, ze to tak resili. Ja chodila k Mudr. Sulcovi a tem mi na mou vyssi vahu nerekl nic. Ovulovala jsem bez leku a vubec neresil kolik vazim. Leky na stimulaci predepisoval take on a vse super. Mela jsem 20 folikulu, z toho 11 oocytu, vsechny se oplodili. Jedno bylo pomalejsi, tak ho vyradili a do pateho dne zustalo 10 spickovych emryi. Asi je to o lekarich. Jak se nedari.... Muze za to vaha. Ja i pres svoji vahu otehotnela z 2 Ketu a mam 2 krasne chlapce. U prvniho tehu bez problemu, u druheho kvuli hematomum klidovy rezim, ale pak uz vse OK. Moc ti drzim pesti a snaz se nestresovat... to ti ublizi vic. Klinik je hodne, jen je skoda tech pokusu a spatnych zkusenosti.

sudylichozrout
27. zář 2018

@xxxdeny ahoja, predem napisu, ze pristup lekaru v Gestu byl vuci tobe neprofesionalni. Takove jednani se mi nelibi a take bych, na tvem miste, ukoncila lecbu. Ale jedno si neodpustim. Pises, ze jste se dlouho snazili o dite a pises o nadvaze. Kdybys mela par kilo navrch, tak nikdo BMI neresi. Takze predpokladam (i z tveho taktickeho zamlceni vahy), ze trpis nikoliv nadvahou, ale obezitou.
Proc s tim neco nedelas? Chcete miminko a vis, ze obezita je pro tehotenstvi riziko. Za tech pet let jsi mohla byt s vahou uplne jinde, jen stacilo se hecnout a zacit s tim neco delat. Neber to ode me ve zlem, nechci te tu ponizovat, spis tomu jen nerozumim.
Napisu ti podobny pribeh z me rodiny. Muj muz kouril jak hanebna kamna, proste krabicku Camelek za den dal. Po case zacal dost kaslat, tak jsem ho (za staleho brblani, ze moc kouri), dokopala na plicni. Pan doktor ho vysetril, poslal i na RTG. Zjistilo se, ze si muj manzel zvladnul za par let vykourit astma, a to mubjeste neni ani ctyricet. A ten doktor mu rekl, ze ho nebude lecit, ze ho zkratka nevezme do pece, pokud bude kourit. Doslova rekl, ze nebude plytvat svym casem a penezi z verejnych zdroju. Tak manzel pokyval hlavou, podekoval a sel domu. A svete div se, proste se hecnul, a to koureni hodne omezil. Neprestal, to asi neda, protoze je v tomhle nenapravitelny lajdak, ale hodne to omezil a kouri max. pet cigaret denne. Za lekarem se vratil, ten ho do pece prijal a kvitoval snahu. Astma se hodne zlepsilo, manzelovi se lepe funguje.
Co tim chci rict? Ze nekdy je treba trochu drsnejsich slov, aby si clovek uvedomil, ze dela neco blbe. A tvoje obezita spatna proste je. Hecni se, ne kvuli doktorum, ne kvuli mne, ale kvuli sobe. Budes pak mit byt na co pysna!