Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

sophiejane
26. dub 2010

no prostě typická rizikovka, člověk si fakt uvědomí, jak je to po IVF křehké...ted ještě to donosit, to je další věc...

ketyz
26. dub 2010

a to má určitě doma další 4, takže co by se vzrušovala, že, když bude chtít, tak tam je za rok znovu
koukej zalehnout a nic nedělat, ale ono to jednomu asi nedá co?

sophiejane
26. dub 2010

no když si vezmu, že jsou holky, co proleží celý těhu v nemocnici, tak to musí být tedy na palici....

mick
26. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět. Tak bohužel neovuluju ☹ . Al. už mi chtěl vypisovat papíry na ket a já mu říkám, že asi nebudu ovulovat, když jsem dneska 12 den a nikdy jsem neovulovala později jak 14 den. Tak mi říká OK. Pak jsem se ho ptala na imunol.testy a hysteroskopii a on mi řekne, že to při vícero pokusech doporučuje. Tak mi přijde, že těch neúspěchů mám fakt dost. Tak jsem mu řekla o imunol.testy a objednala jsem se k dr.Černýmu na konzultaci, aby mě objednal na hysterku. Prostě, o co si neřeknu, to nemám. Asi půjdu na ten ket až po hysterce. Ach jo, takže se zase 2 měsíce nic.

Sophie, uf, hlavně, že tam prcek je a buší mu srdíčko 🙂, to je nejdůležitější. Raději fakt nic nedělej!

sophiejane
26. dub 2010

mick to je přece normální, tam to tak fakt funguje, o co si neřekneme, není...a o něco musíme i docela dost škemrat 😒 mě rovnou po KET řekli genetické testy až po 2.ivf pokud nevyjde. no a většina holek z ostat.CARů to má už před 1.ivf...dyt je to pak plýtvání pokusů...ale pro ně zdroj příjmů. bohužel.

sophiejane
26. dub 2010

ty 2 měsíce neřeš, at tě radši vyšetří. a ty máš genetiku? jestli ne, chtěj i tu.

katchik
26. dub 2010

Mick a nemůžeš mít ovu posunutou? Nebo nemohla být dřív? Co říkal Alex.? Jaká byla sliznice? Achjo to je zase jobovka. Tak hlavně, že ti udělají tu hysterku + imuno. 2. měs. utešou jak nic uvidíš. A takhle si mužeš říct, že už máš všechny vyšetření za sebou a budeš mít klid.

katchik
26. dub 2010

Holky já to nechápu, proč nás nechají vyplácat dva pokusy a pak až řeší nějaký vyšetření. Pochopila bych kdyby to neudělali před 1. IVF, ale po bych to dělala automaticky. Chjo no jo no mají z toho prachy.

sophiejane
26. dub 2010

no to jsme si katchi taky mysleli, ale rovnou nám řekli - genetiku až po 2.ivf...je to divný...fakt jinde to dělají okamžitě a je to i logický

sophiejane
26. dub 2010

takže já vlastně nemám vyšetřené pořádně nic.

mick
26. dub 2010

Přesně holky, je to dobrá vývařovna peněz. Já jsem celkem naprdlá a prostě na ten ket nepůjdu, dokud to nebudu mít všechno. Vyhodit dalších 5,000,- se mi taky nechce. Byli tam samý pidi folíci, sliznice 7 mm 😒 . Ach jo. Kdyby se to těhotenství dalo nějak vybojovat, tak bych se prala jak o život 😀 , ale bohužel jsme malý pání 😠 .

mick
26. dub 2010

Katchi, nech si udělat tu genetiku, protože to bylo první, co mi Al. řekl, že se při neúspěchu dělá. Asi by to bylo dobrý, kdyby došlo na 3 IVF.

Sophie, hlavně, že tam máš prďolku 😉 a žádná vyšetření už nepotřebuješ. Myslim, že ti stejně asi budou dělat nějaké ty krevní mutace nebo aspoň kámošce při těhotenství zjistili leidena.

sophiejane
26. dub 2010

jo to se při těhotenství testuje, ale až nějak později myslím....

katchik
26. dub 2010

ty trombofilní mutace mi dělali na imunu.
Mick to je zajímvý, mě zase Alex. řekl, že ať si nemyslím, že by nám genetika nějak pomohla. To aby to měl člověk všechno nastudovaný. 😠

sophiejane
26. dub 2010

katchi jeho neber vážně, dyt to znáš...

sophiejane
26. dub 2010

moje máma ted plaší, at nejím ascorutin, který mi dnes doporučila dr. že ni lékárnice řekla, že není pro těhotný, jenže vím, že ho tu bere halda holek a v letáku to je, protože se na těhotných netestoval...achjo, s mou mámou to bude ještě těžký, splašila zase i tátu, příště se na ně snad vyprdnu a volat jim to nebudu, ještě že kámoška je rozumná hned vzala auto a odvezla mě a nijak nešílela protože ví, o co jde...

mick
26. dub 2010

Katchiku, já bych si jí udělala, pro klid duše, ať víte, že je to všechno OK, ale fakt je, že když něco objeví, tak s tím asi stejně nic neudělají.

Sophie, s rodičema je to těžký. Já telefonovala s máti a byl to porod. Je jí 71 let a některý věci jí vysvětlovat bylo fakt těžký 😠. Mám pocit, jestli nemá Alzheimra. Vypráví mi, že teta chodí s kolenem na rehabilitace a že chodí někam, kam chodím já na to omlazovaní, tak jsem jí říkala, ty myslíš oplodňování? No děs. Už se ani nesměju, protože jestli se to bude zhoršovat, tak potěž.. Kámoška byla fakt hodná, že tě tam hodila 🙂

mick
26. dub 2010

Sophie, a to jsem ti chtěla napsat, asi bych ho raději brala. Tak snad vědí, proč ti ho předepsali.

mick
26. dub 2010

Holky, padám, zítra tu mám auditora, tak asi moc psát nebudu. Mějte se krásně.

sophiejane
26. dub 2010

tyjo, mý mámě je 56....a taky je někdy doooost natvrdlá 🙂 ....za nich nebyly ani UTZ, rodila mě dost děsivým způsobem (šla jsem koncem pánevním) a tak je ze všeho vyplašená...to si asi ještě užiju...

sophiejane
26. dub 2010

jasně budu ho brát, tady najdeš diskuze kde to holky řeší, je to jen vitamin C a rutin, stahuje to cévy

winterska
26. dub 2010

ahojky, dočítám vás
Soph - vylekala jsi i mě - hlavně, že jste oba v pořádku! 🙂
ps. taky jsem se narodila prdelkou napřed 😀.

Katchik - jak jsem si v sobotu začla píchat injekce, taky mě bolí záda. V noci jsem téměř nespala. Zatím ty bolesti snižuji brufenem. Snad to není nic vážného..

Jinak s perem problémy nemám, s pregnylem jsem chodila a asi zase příští týden půjdu k nám na polikliniku na pohotovost. Snad jiné injekce ted nedostanu..

ohledně genetiky mi v prosince tehdy dr. Alexander řekl, že to je tak nějak zbytečné - Asi to prostě Gest nechce dělat ☹.

ketyz
26. dub 2010

Ahojda,
tak co byste řekly? Sliznice je pořád 6 mm, přidali mi estrimax na 2-1-2 a ve čt znovu na kontrolu, tak mi z toho vychází KET nejdřív tak příští týden, tak já nevím odpátku sliznice nenarostla ani o kousek, ale prý vypadá moc dobře, ještě že tomu nerozumím 🙂 🙂
jo a ve čt ráno tam bude Čekal... 😀

petronela82
27. dub 2010

dobré ránko

ketyz - ta tvoje sliznice nějak stávkuje 😉 ale neboj určitě doroste a přinejhorším bude KET až příští týden - kdo si počká ten se dočká a co ty Katchi - kdy je další přeměření 😀

sophi - doufám že nemáš naplánované žádné luxování 😠 hezky ležet a odpočívat

winter - tak zítra nám držím palečky - ať mršky rostou

Holčiny jeden dotaz: co zjistí navíc hysteroskopii, pro laparoskopii

petronela82
27. dub 2010

tak kdepak je vám zase konec - dnes žádná ranní ptáčata? ☹ ☹

katchik
27. dub 2010

Pěkné ráno, 🙂
Petronel ty jsi takový naše ranní ptáče. 🙂 Já dorazím do práce kolem 8.45 než rozchodím pc atd. tak je půl 10. 😀 Kdy máš ko?
Při hysteroskopii koukají do dělohy. Můžou tím zjistit jestli tam není nějaký polyp, přepážka atd. Většinou dělají hysterku zároveň s laparoskopií. Mě teda dělali jen laparku a na hysteroskopii jsem šla zvlášť

Ketyz tak to jsme na tom stejně 😒 v sobotu jsem jí taky měla furt 6mm, estrimex mi Polákovává zvýšila na 2-2-2. Dneska mám utz, tak doufám, že to bude lepší. Taky mi říkají, že vypadá pěkně. Minule mi tam Šulc ukazoval nějaké rýhy a to je prý dobře, že je vidět, že roste. No ja jsem viděla velký kulový. Jak píše, ještě, že tomu nerozumíme. To jsem zvědavá, kdy mi se na ten transfer dohrabeme.

Winter ty záda to je otrava. Mě taky bolí, sice si prášek neberu, ale je to nepříjemný. A držím palce na pěknou úrodičku.

Sophie má dneska ko v Gestu mám ten dojem.

katchik
27. dub 2010

mi - my

petronela82
27. dub 2010

jojo Sophi by měla dnes jít do GEST - určitě bude vše O.K. - mohla by sem hodit novou fotečku > Flíček č.2 😀

katchik - já mám KO zítra v 16:00 - tak jsem zvědavá na úrodičku, v kolik jdeš dnes ty do GESTu? Držím palečky ať je sliznice min. 8mm - myslíš že už ti řeknou kdy bude KET - alespoň přibližně?

katchik
27. dub 2010

petronel jdu dneska na 16:00 🙂 kdy bude transfer asi bude záležet jak bude vypadat sliznice a jestli bude potřeba další utz. Pokud bude dneska ok, tak už by mi to asi říct mohli. Úrodička bude neboj. 😉

boruvkova
27. dub 2010

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem takhle lezu, ale uvažujeme s přítelem o změně CARu, už jsem pátrala i po jiných diskuzích jiných center, abych měla srovnání. Můžu se vás poprosit o info, jak to v Gestu chodí - myslím konkrétně čekací doba na recepce než jdete na vyšetření, jak probíhá OPU a ET - jste na dospávacím pokoji samy? je vás tam víc, jak to probíhá?
Moc děkuju, pokud mi některá z vás odpoví.