Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

katchik
11. kvě 2010

Mick o nic jsi nepřišla, mě to taky nenadchlo. Viděla jsem 1. díl a včera těch asi 30.min. a stačilo.

mick
11. kvě 2010

Cabal, mě taky změnili po druhé protokol a měla jsem i mrazáčky 😉 . Ten první pokus je fakt pokus, aby věděli, jak tělo reaguj, ten krátký bude pro tebe určo lepší. My jsme taky idiopati. Musíme věřit, že se toho správnýho embryjka brzo dočkáme 🙂

ketyz
11. kvě 2010

petronela - já zatím testování neplánuju, test doma není, a já se vyhýbám lékárnám, ale mám femibion už jen na 5 dní, takže budu muset vyrazit.... 🙂 uvidím možná o víkendu, pokud bude čas, ale zatím to vypadá že pojedeme pryč, tak chci být v klidu a ne jet se slzavým údolím
Katchik - neboj, mám stejné příznaky/nepříznaky

cabalkova
11. kvě 2010

Mick, ja vim, ze napoprve je to jen takova zkouska... akorat jsem byla namlsana, protoze mam ve svem okoli dve kamosky co byly na IVF a obema to klaplo hned napoprve, tak jsem cekala, ze to tak bude i u nas... no a testik byl pozitivni, tak jsem mela radost... ale netrvala dlouho a po par dnech jsem zacala krvacet a bylo to v haji... kazdopadne ted napodruhe nebudu testit, protoze vim, ze mi ms prijde i pres utrogestan, a kdyz proste do te kontroly po 19 dnech ms nedojde, tak budu vedet, ze jsem tehotna... po tech predchozich zkusenostech to stejne budu brat s rezervou minimalne ten prvni trimestr... je mi jasny, ze se budu bat a pozitivni testik by pro me stejne jeste vitazstvi neznamenal... tak co... nac se stresovat...

petronela82
11. kvě 2010

cabal - kolik jste měli vajuch při prvním IVF, a jak to že nezbyly mražáčci, měli jste ICSI, PH, HA ... a další vymoženosti?

mick
11. kvě 2010

Cabal, přesně, ta druhá čárka je fakt začátek bez který to nejde, ale už jsem taky realista. Já měla taky druhou čárku, ale při kontrole jsem měla opožděný váček a pak jsem to v cca 6 týdnu dostala, takže jak píšeš, dokud nebude první trimestr za námi, tak budu mít strach se moc radovat.

katchik
11. kvě 2010

Holky je to tak těma // to teprve začíní. Pak už se budeme bát celý život.

cabalkova
11. kvě 2010

Petronel, podle kontrol jsme meli cca 16 foliku, ale nakonec jich odebrali jenom 10, bylo z nich 5 vajuch, z toho se 2 oplodnila a obe embryjka vydrzela. Meli jsme prodlouzenou kultivaci, asistovany hatching, ICSI nebylo treba, spermiogram mame vyborny... nechali jsme si dat oba cudliky a nebylo co zamrazit...

Ted na dalsi pokus jsme se domluvili, ze se davky hormonu nebudou snizovat (posledne jsem mela 225 IU asi prvni ctyri dny, pak jen 175 IU, a tim padem stimulka moc nezafungovala, udelalo se malo foliku, nakonec jsem pichala snad 16 dni, aby z nich vubec neco bylo) a naopak je zvedneme, takze by me ted melo cekat 250 IU celou dobu, uvidime, jak to pujde... oni jak se boji hyperstimulaku, tak radsi daji nizsi davky... no jo, jenze v nasem pripade to znamenalo neprilis uspesny prvni pokus, no...

Jinak jsem zjistila, ze ty mikropotraty jsou po IVF dost caste, takze ja proste pujdu na UTZ (pokud to do te doby nedostanu) a pak budu nervit jeste dva mesice, nejakej testik mi muze byt jedno... 😉

cabalkova
11. kvě 2010

Holky, v jakych jste fazich IVF? Je tu nekdo, kdo se teprve chysta, nebo uz vsechny minimalne stimulujete??

katchik
11. kvě 2010

cabal u nás se ta první stimulace taky moc nevyvedla. Začínali jsme na malé dávce, protože jsem reagovala docela hodně na clomhexal při iui. Na konec jsem taky stimulovala docela dlouho. Bylo 11 vajuch a zůstali 3. , dvě zavedli z toho bylo biohemický, zamrazili jednu blastocystu a z toho bylo mimoděložní.

Holky já to stejně nechápu, teď při 2. IVF + KET zavedli celkem 6 embryí a ani jedno se nechyto. Tal mi řekněte čím to je?

katchik
11. kvě 2010

a jseš teda dobrá, jestli vydržíš netestit. Já bych asi zešílela. 🙂

chrobacek
11. kvě 2010

čus holky
Katchik koukám kdy testneš a ty furt odoláváš a nehaž flintu do žita ... jak víš že se nechytlo ani jedno ze šesti??? přeci ještě nemáš jasno ne?

cabalkova
11. kvě 2010

Katchi... to ja mam ted takovou predstavu,, ze nebudu testit, kdo vi, jak to pak skutecne bude... ja si porad rikam, ze na pohled na bilej testik (uz s tim mam za ty roky dost zkusenosti 🙂 ) je casu vzdycky dost...

To me mrzi, ze se to ani napodruhe a ani s KET nepovedlo... hele a mas ok stitnou zlazu a vsechno??

katchik
11. kvě 2010

Chrobi no jasno ještě nemám, ale už se připravuju, že tam bude jen /. Snažím se myslet pozitivně, ale už mi to nějak nejde.

Cabal jo jo u mě je vše ok. Jen máme občas kolísavej spg., ale nic dramatickýho. On jel maža občas na iui po noční, tak že si myslím, že se to na spg. projevilo.

cabalkova
11. kvě 2010

katchi... tak drzim palce, abys nemela pravdu a ty dve carky tam byly a nasledne taky vydrzely. 🙂)

chrobacek
11. kvě 2010

jak připravuju ? ty jsi trumpeta... tak věř dokud můžeš ne? já věřila i při negativních testech 🙂

petronela82
11. kvě 2010

cabal - nám taky říkali že ICSI není potřeba spermiogram byl (a je) ukázkový, a tak jsme ho nepoužili a při 1.IVF z 20 vajec oplodněno pouze jedno, nyní jsme ICSI použili a z 21 vajec oplodněno 15 - ono záleží i na kvalitě těch vajíček

cabalkova
11. kvě 2010

petronel, nam se z peti vajuch oplodnily dve, coz se asi bere jako ok... hele, kdyz jste meli ICSI, tak jste platili 15x8000 z vlastni kapsy???

mick
11. kvě 2010

Cabal, já bych taky nevydržela netestovat, je to první věc, bez který to nejde a moje vůle vyčkat k doktorovi nic moc. Mě čeká v červenci 3IVF, máme ještě 2 mrazáčky, ale ty si nechám do zásoby.
Jo a začátkem srpna se v Gestu maluje!

ketyz
11. kvě 2010

cabal - 8000,- je ICSI na 4-15 vajíček

ketyz
11. kvě 2010

holky, když se KET nepovede, kdy se může jít na další? hned v dalším cyklu, nebo je potřeba jeden vynechat?

katchik
11. kvě 2010

Cabal diky. 😉

Chrobi já vím.... 🙂

katchik
11. kvě 2010

ketyz na ket můžeš hned v dalším cyklu.

petronela82
11. kvě 2010

cabal - přesně jak píše Kety - nechali jsme napíchnout 15 ks - za 8.000,- => no je to raketa, ale vyplatilo se

cabalkova
11. kvě 2010

Kety... tak to jo, ja myslela, ze tech 8000 za ICSI je za jedno vajucho, no to me teda trochu vydesilo... zkusim se na to zeptat, ale uvidime podle poctu vajuch, no... ale je mi jasny, ze kdyz se na to zeptam, jestli by to nestalo za to, tak m,i to urcite doporuci, jako ze stalo... stejne jsme to meli s hysteroskopii...

petronela82
11. kvě 2010

Katchik + Kety - neštvěte mě, vy už tady plánujete další KET a IVF - sakra nevzdávejte to

cabalkova
11. kvě 2010

U nas bude asi dramatictejsi to, aby se udelalo dost vajicek... to u tebe neni problem, skoro zavidim. 🙂)

petronela82
11. kvě 2010

cabal - já jsem se na to při prvním IVF ptala (mluvím o ICSI) a Dr. rovnou řekl že to nepotřebujeme a pak když viděl jak to dopadlo tak už i embryoložka před prvním ET mi to doporučila (kdy se první ET nepovedl) a Dr. to pak posvětil

petronela82
11. kvě 2010

cabal - má to své klady a zápory: já mám PCO, a tak se o počet vajuch bát nemusím, ale je tu velikééééééééééé riziko OHHS a i ta kvalita je zde na úkor kvantity, to víš když živíš 10 folíků je to jiném než když jich tam máš 40 - jako já

cabalkova
11. kvě 2010

Petronel, to by bylo, aby se to tentokrat nepovedlo... ono svoje hraje i psychika a ja mit "v zadechů patnact embryjek a vedet, ze muzu jeste skoro rok chodit na KET, tak jsem v klidu a je jasny, ze z tehle davky uz mimi budou... kolik si nechas transferovat??