Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

azhra
22. lis 2008

Gasho, ja jsem obj. k dr. Polakove.. chtela jsem zenskou aspon na zacatek ..
Kdy tam jdete? My az 15.12.

gasha
22. lis 2008

Azhri, mi tam jdem ted ve stredu, 26.11. Ja zas mam s tema zenskejma problem. Od zacatku jsem chodila k doktorovi - chlapovi a prislo by mi divny, jit k zensky. Nejak mi to k tomu nesedi 🙂 A co uz mas za sebou? Lecil te nejak tvuj dr?

azhra
22. lis 2008

My se snazime od prosince 2007,tedy ze zacatku to nebylo tak intenzivni , pak u me silne propukla nejaka chronicka infekce,kterou jsem musela mit hrooozne dlouho,ale nikdo ji nelecil ☹ .. tak jsem zmenila gynekolozku, a prelecila se... ale hrozne dlouho se to tahlo.. znas to.. nekam se objednas..vezmou te za mesic..udelaji testy..vysledek za 3 tydny..volas si na vysledek..pak lecba..pak kontrolni odber apod..mezitim se jeste leci cipek, o kterym mi ma predchozi lekarka stridave rikala zlepseni,zhorseni apod.. ☹ nic s tim 4roky nedelala ☹ a on ten cipek trpel tou mou infekci,co jsem mela..
takze ted bych mela byt Ok.. snad.. ovulaci mam vzornou..
jenze vzhledem k tomu,ze se nedari, tak bud mam nejake srusty a budu potrebovat laparoskopii nebo je problem na muzske strane .
Taky jsem objednana na Mojzisovu metodu, treba je problemem posilit a uvolnit nejake svaly.. Minimalne mi Mojziska pomuze behem tehotenstvi,abych jej lip zvladala.. jestli tedy budu cvicit. To se jeste nevi 😎
A u vas, gasho?

azhra
22. lis 2008

pak musis popsat,jaky bylo 1.vysetreni 🙂

gasha
22. lis 2008

My se snazime od unora 2008. Jenze jsem to v podstate dostala jen 2x (cykly pres 40 dni), pak byl jeden 89 denni cyklus, ktery skoncim verdiktem PCO a nasazeni HA na 2 mesice. Dneska jsem prvni cyklus po tech 2 mesicich, 48DC, 13 DPO. Mela jsem 19mm folik, dle teplot i ovu, ale ted jsou ty teploty takove podivne. Test jsem zkousela, samozrejme negativni, mrcha nikde... Uz asi 6 dni me boli bricho - jeden vajecnik, na zacatku jsem si rikala, ze je to treba prichazejici mrcha, ale zatim nic. Tise doufam, ze to dostanu do te stredy, aby mi mohli rovnou v CARu vzit krev na hormonalni profil a nekam se to pohnulo. No a kdyz ne, tak doufam, ze moje telo nestavkuje. Mela jsem 4.7mm sliznici, coz je na me docela slusny (pri tom dlouhym cyklu v podstate zadna nebyla). Ovu jsem mela vzdy jen v tom 1. cyklu po vysazeni HA. Takze moc pokusu jsme nemeli. Ale pokud by mel byt problem treba i u manzi, tak to asi tak jednoduche nebude... ale nechci predjimat, treba bude mit ukazkovy spermio 🙂
Ja chodim na pilates a o te Mojzisce jsem premyslela. Ale pilates posiluje panevni dno, tak aspon neco co by tomu mohlo pomoct. Jo a zacala jsem chodit na akupunkturu. Jasne, ze pak napisu, jake bylo to vysetreni 🙂

gasha
23. lis 2008

Kde jste, Gestacky? 😉

gasha
24. lis 2008

Holky, poradite mi nektera, kdy se dela hormonalni profil? Vcera mi prisla mrcha a do CARu jdu ve stredu. To budu 4DC, tak mi jde o to, zda to neni na ten prvni odber pozde. Dik 😉

steffi77
24. lis 2008

Ahoj Gasho, hormonalni profil se dela mezi 2.-5.DC, takze 4.DC je skvelej. Ja byla taky tak. Drzim palecky, at jsou vysledky v poradku.

gasha
24. lis 2008

Steffi, moc dik za info. Tak to je super, konecne jsem se alespon do neceho trefila 😀

steffi77
24. lis 2008

Nemas zac 🙂 Ty mas tak dlouhe cykly, ze u tebe by nebyl problem, ani kdyby to bylo pozdeji.

gasha
24. lis 2008

A dela se za cyklus 2x nebo 3x? Nekde jsem tuhle slysela, ze snad 2x. Ja jen vim, ze je to na zacatku a pak cca 20DC, coz by melo byt po ovu, ale to je na me strasne brzo, protoze 20DC moje telo o ovu jeste asi nepremysli, natoz aby bylo po ni ☹ Steffi, a co vy? Kdy planujes KETik?

steffi77
24. lis 2008

Gasha ja byla na horm. profilu jen jednou ten 4. DC. Pak na folikulometrii a pruchodnosti.
Dneska jdu na dalsi UTZ a pokud uz bude po OVU, tak KETik bude v patek, pokud se teda embryjka rozmrazi.

grej
24. lis 2008

Gasha - mě dělali HM dvakrát. Na začátku cyklu a pak po ovu. Určitě to doktorům řekni. Pokud míváš ovu později, tak se tomu přizpůsobí...

Držím palce Steffi 😉

gasha
24. lis 2008

Steffi, tak budu drzet palce, aby to tentokrat klaplo 😉

Grej, urcite to reknu. Uz se tam fakt tesim, aspon se zacne neco dit 🙂 A co ty? Jak tehulkujes?

grej
24. lis 2008

Gasha, díky za optání. Je mi dobře🙂 Až moc. Až se bojím, že něco není OK, když vůbec nic necítím. Ve čtvrtek jdeme na velký UTZ, tak už se nemůžu dočkat 😉

gasha
24. lis 2008

Grej, treba je dobre, ze je ti dobre 😀 Asi ne vsechny tehule zvraci od rana do vecera, ne? Ale chapu, ze clovek ma strach, taky bych asi mela. Tak at je vsechno v poradku a uzijes si ten UTZ. A pak dej do alba fotecku, at se taky muzem kochat my... 😉

steffi77
24. lis 2008

Diky za palecky. Ale mam takove rozpacite zpravy. Folik neprasknul a dokonce je mensi nez v sobotu, takze to vypada, ze se zacina vstrebavat. Takze ve stredu jeste jeden UTZ a pokud nebude OVU, tak KET odkladame na pristi mesic.

gasha
24. lis 2008

Steffi, treba si to folik jeste rozmysli a ve stredu zjistis, ze KETik bude. Drzim palce! 😉

steffi77
24. lis 2008

Gasha dekuji. I kdyz uz tomu moc neverim..

gasha
24. lis 2008

Steffi, kdyby nahodou nebyl tento mesic, tak dalsi je tu co by dup! 😉

steffi77
24. lis 2008

Gasha mas pravdu, ja jsem nejak v pohode, ani me to nemrzi, ze se to zase o mesic posune. Uz to beru, jak to prijde...

gasha
24. lis 2008

Ja vim, je to tezke, ale mnohdy s tim telem moc neudelame a je to jen na nem ☹ Ale mozna dobre, asi samo vi, co dela, ne? 🙂

azhra
24. lis 2008

To je hrozne,ze si ten folikul jen tak rekne a zacne se zpatky vstrebavat ! 😠 Nekdy se to telo chova uplne nepredvidatelne.

Grej, je moc dobre,ze to dobre zvladas..asi je uz telo na tohleto dostatecne pripraveny.
Pripomnela jsi mi jednu kolegyni v praci,ktery jsme se vsichni smali.. kdyz ji bylo dobre,tak plasila,ze je to spatne..kdyz ji bylo zle,tak zase v tom hledala nejakou pricinu.. a kdyz se ji narodila holcicka,tak ji kazdej den chodila tleskat do ucha,aby zjistila,jestli uz slysi nebo ne!! 😀

Gasho, neboj, ja myslim,ze behem ty prvni konzultace budes mit prave spoustu casu dr. vsechno rict a popsat a podle toho oni budou postupovat.
Ja obcas chodim do diskuse snazilku od pul roku a vice.. tam bys taky zapadla, tak se prijd podivat 😅

Ja jsem asi 7 dni po ovu a parkrat jsem nakoukla do diskuse priznaky tehotenstvi kratce po ovu ...a uz to nesmim delat.. vsugerovavam si nejake priznaky.. dneska rano mi bylo zle a mdlo..usoudila jsem,ze by to mohlo byt tim,ze jsem tehu,ale bylo to tim,ze jsem rano nestihla snidat 😠 😀 .. jinak mne denska teplota klesla temer k pocatec.hodnote cyklu a to jsem ve 20 .DC z 30Dc..nechapu to..

gasha
24. lis 2008

Azhri, tak ja tam taky nakouknu 🙂 S temi priznaky to znam, clovek se proste strasne moc sleduje a pak pak na sobe hned vsechno vidi... a najednou treba prijde mrcha a obrovske zklamani... sama jsem to zazila ☹ To jsem si jeste myslela, ze se nam to povede behem prvniho mesice nebo prvnich par mesicu. Ted vidim, jak to bylo naivni 😀 Ta klesajici teplota, ze by uhnizdovani? 😉 To abys mela vic tech priznaku, vis 😉

azhra
24. lis 2008

Aha, dekuju 😀

gasha
24. lis 2008

Holky, jak je to v Gestu se spermiem? Reknou nam ty vysledky hned nebo to trva nejakou dobu? Manza ma spoustu otazke, tak jsem slibila, ze to zjistim 🙂 Diky moc

grej
25. lis 2008

TO jsou věci - myslela jsem, že na KET není ovulace potřeba... Že jsou potřeba hlavně rozmražený embrouši a pak dostatečně vysoká sliznice...

Azhra - to víš, že jsem na sebe naštvaná. Mám pocit, že to je fakt těhotenská demence. Člověk není nikdy spokojenej 😉

Do příznaků nekoukejte. Je to blbost. Něco začít cítit můžete fakt až po uhnízdění (5-10 dní po OVU), do té doby je to holý nesmysl. To, že tam ty holky píšou, že cítí něco už pár hodin po oplodnění - hahaha. Spíš mají kliku, že cítí něco, co si myslí, že je oplodnění, a pak mají štěstí, že fakt otěhotněly.

Např. já necítila absolutně nic až do doby, kdy jsem si našla test. Pak jsem jen začal být unavená. Všechny ostatní "příznaky" - žilky na prsou, pocit na omdlení - se mi projevily až vyloženě těsně před zjištěním srdíčka, což bylo v 9tt. A to jsem byla na IVF, takže jsem přesně věděla den oplodnění 😉

Gasha - nám řekly výsledky až na další kontrole, ale myslím, že je dokážeš ukecat, aby ti je řekli na zavolání. Ale spíš řeknou jen OK nebo ne OK. Podrobnosti podle mě neříkaj. Nebo aspoň tak to bylo v IScare, kde nám dělali první spermio.

gasha
25. lis 2008

Grej, to jsme na tom podobne, ja taky nevedela, ze je ke KETu potrebna ovu, ale ja toho asi jeste nevim... ☹

Tak na to spermio jsem zvedava. Vcera manza uznal, ze mimous je dulezitejsi nez prace a ze tam do tech 10 pocka 🙂 Hura, hura! Tak jsem mu slibila, ze tam pockam s nim. Jak dlouho to tak trva? Sorry, ze se furt na neco ptam, ale jsem hrozne zvedava 🙂

grej
25. lis 2008

Gasha - co jak dlouho trvá? Jestli myslíš samotný odběr, tak to záleží asi na manžovi 😉 😉
Jestli myslíš ty výsledky, tak my třeba v iscare volali už za dvě hodiny a bylo to hotový. Musíte se zeptat... Stejně to musí zpracovat hned. Jde o to, jak brzy to asi zavedou do vaší karty, aby se tam mohla sestřička pak podívat. Myslím, že líná huba - holé neštěstí, takže se zeptejte a škemrejte a uvidíte 😉

gasha
25. lis 2008

Tak na to jsem zvedava 😉 Snad tam nebude hodinu 😀 Ja se urcite zeptam. Nekdo mi totiz rikal, ze to treba rikaji jeste tam nebo pak volaji. Ale nevim, v kterem CARu to bylo. No zitra v kazdem pripade poreferuju 🙂