Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

zupla
30. led 2009

Grej,

dekuju moc. No me uz je to celkem jedno co to bude hlavne aby uz neco, i kdyz manzel ma dve holky z prvniho manzelstvi tak by se kluk hodil 😀 . Ted me tedy ceka dlouhy protokol tak nevim co to vsechno vlastne obnasi. Nekdy kolem 13 unora si jdu nechat pichnout injekci, nazev sem samozrejme zapomela. Taky vim jeste to ze dostanu ty pera a ne klasicky injekce tak jsem zvedava.

grej
30. led 2009

To ti asi píchnou Zoladex na zastavení vaječníkůl. Pak po 14 dnech začneš stimulovat (Puregon nebo Gonal). A pak už jen kontroly folíků, píchnutí Pregnylu, odběr, oplodnění, transfer a testování 😉

kallimer
31. led 2009

Ahoj holky,

moc děkuju za info 🙂 asi tam příští týden zavolám a objednám nás- miminko strašně moc chcem a už mi z toho trošku hrabe - tak snad nám pomůžou nebo nám aspoň řeknou jestli sme s manžou v pořádku 🙂.

grej: teď sem pročetla diskuzi, takže sem o něco chytřejší (měla sem to udělat dřív, než napsala příspěvek) 😉 Jinak moc gratuluju k miminku 😉 .

Mějte se krásně

zupla
2. únor 2009

Grej diky, kez by to bylo vsechno tak jednoduche jak to vypada... Mimochodem taky gratuluju!

Kalime,

drzim pesti at to vsechno klapne. Ja mam z Gestu dobry pocit celou dobu co tam dochazim a myslim ze se opravdu snazi.

denese
3. únor 2009

Ahoj holky, je mi 34 a s manzelem se cca 3/4 roku snazime o miminko. I kdyz ne moc intenzivne, muz je pres tyden pracovne pryc. Chodim do Gestu k doktorovi Cernemu a ten mi doporucil za dva mesice laparoskopii, pri ktere by mi pripadne odstranil dva male miomy. Operace mi prijde vlastne zbytecna. Myslim, ze by bylo vhodnejsi prejit po dalsim pripadnem neuspesnem zkouseni k umelemu oplodneni. Mate s tim vy nejake zkusenosti? Dal mi take k uzivani Utrogestan. Brala jste ho nektera?
Budu se tesit na vase postrehy a rady 🙂

grej
4. únor 2009

Denese - doktor Černý je fakt kapacita, věřila bych mu. Popravdě mi IVF přijde jako mnohem větší záhul pro tělo než laparka. Navíc ty myomy ti to tam můžou pěkně zavařit a řekla bych, že pokud je tam máš, tak i uhnízdění vajíčka je pak ztíženo... Kámoška má polypy a myomy a kvůi tomu jí strašili, že se možná ani to IVF nepovede. Je pak ta děloha oslabená a zanesená...
Být tebou, do laparky jdu. Nic hrozného to není, zkontrolují ti vše co je potřeba a odstraní vše co tam nepatří. A pak je taky velká šance, že se vám zadaří přirozeně. Popravdě - IVF není nic moc. Radši bych šla znovu na laparku než třeba na IVF, ty hormony ti rozhodí tělo a taky to šlušně bolí.

Utrogestan se bere na podporu udržení plodu a na srovnání cyklu. Po transferu (IVF) se bere vždy. Užila jsem si ho až do konce dvanátýho týdne těhu 🙂

Držím palce, abys na žádné IVF popř. ani na laparku nemusela 😉

gasha
4. únor 2009

Ahoj Grej, tak co ta tvoje choroba? Uz je ti lip? Myslim na tebe 😉

monivo
4. únor 2009

Ahoj holky,

je mi 28let, s manželem se snažíme od sprna 2008, kdy jsem vysadila HA. Poté mi gynekoložka nasadila Duphaston, protože MS přišla až 32den. Poté 28, 28, 35. Pak jsem měla na měsíc vysadit a MS se nedostavila vůbec, 38 den jsem dostala injekci Agolutin. Začátkem ledna byla manžel na spermiogramu - 12milionů a pouze 20% pohyblivích. Dostal lék Agapurin. Výsledek prý celkem špatný. V pondělí jsem od doktorky dostala žádanku do GESTu. Objednaná jsem za měsíc, konkrétně ke Koreckému. Mám z toho trochu obavy. Názory na netu jsou různé, někdo nadává, jiný chválí a taky si teď nejsme jistná, zda je Korecký "ten pravý". Ráda bych se tedy zapojila do Vaší diskuze, pokud mě mezi sebe vezteme 🙂 Budu velice ráda, když mi napíšete svůj názor na GEST a i na konkrétní doktory. Doufám, že budeme také úspěšní, jako některé zde z Vás 🙂

gasha
4. únor 2009

Monivo, ja chodim k MUDr. Cernemu a jsem spokojena. U Koreckeho jsem byla ted na UTZ, prisel mi prijemny, ostatne jako vetsina lidi v GESTu. Ale vetsi zkusenost nemam. Uvidis sama, myslim, ze v GESTu muzes doktora kdykoli zmenit. Drzim palce, aby se brzo zadarilo 😉

latunka
5. únor 2009

ahoj, já byla díky OHSS po stimulce snad už u každého dr několikrát a nikdy jsem nenarazila na špatný přístup nebo že by vyšetření bolelo. Konkrétně Korecký je mi děsně sympatický, takže si myslím,že se nemusíš obávat ;) Fakt jsou tam všichni fajn a na mě to tam vždycky má takový uklidňující účinek, když odtamtud odcházim,tak prostě věřim,že oni mi tam k tomu mimísovi pomůžou 😉

ipuska
5. únor 2009

Ahoj Monivo, na Dr. Koreckého si já osobně nemůžu stěžovat, byla jsem u něj vícekrát, ale můj dr byl Alexander. Ono je to jedno ke komu chodíš, stejně budeš chodit pořád k jinému doktorovi takže bych řekla, že je jedno kdo to je..... 😉

Oni pro mě byli příjemní všichni, nesetkala jsem se tam s nikým nepříjemným.......

zupla
5. únor 2009

Ahoj Monivo,

ja mam dr.Koreckeho take a je uplne v pohode. Za tu dobu co chodim do GESTU jsem ale snad vystridala vsechny doktory, protoze i kdyz zacnes u nej a pak chodis treba na ruzne kontroly tak se s nim ani nemusis jakou dobu potkat. Myslim ze jsou vsichni super, dr.Alexander je taky fajn a hlavne moc vtipny. Jedina ma neprijemnost byla s dr.Polakovou ale na tu jsem uz zapomela a od te doby na ni nenarazila. Me v nejblizsi dobe ceka druhe IVF tak jsem zvedava.....Tak drizim pesti at vam tam pomohou.

monivo
5. únor 2009

Děkuju moc za pozitivní reakce. Trochu jste mě uklidnily 🙂 26.2. jdeme znovu na spermiogram, tak snad bude lepší a pak na první návštěvu do GESTu. Snad brzy zjistí, v čem je problém, to čekání, když vás objednají za měsíc je nekonečný.

Všem držím palce, ať se zadaří // 😉

grej
5. únor 2009

Moniva - oni v GESTu někdy chtějí vlastní spermio. Sledují si prý své vlastní hodnoty. Možná si tam zkus zavolat, aby manža nemusela na vyšetření zbytečně dvakrát krátce po sobě... My měli teda spermio výborné, takže při první návštěvě jim stačil výsledek co nám vyšel jinde, ale když jsme chtěli jít na IVF, tak chtěli další a musel být u nich..

Jinak já osobně Koreckýho moc nemusím, je to na mě moc velkej suchar, ale jak píšou holky, všichni jsou tam odborníci, není čeho se bát. A kdyby ti nesedl, můžeš se pak kdykoli začít objednávat k někomu jinýmu...

Gasho - díky moc, že na mě myslíš. Do smíchu mi moc není, ale od včerejšwka se mi to poprvé trochu zlepšilo,t ak snad už to nabralo lepší směr 😉

gasha
7. únor 2009

Grej, tak to je super, ze uz se to trochu zlepsilo. Chapu, ze tehu je na jakoukoli nemoc blbe obdobi, kdyz si clovek nemuze vzit temer zadny lek. Tak snad se toho brzo zbavis. Koukam, ze ty tt ti pekne naskakujou 😉

Monivo, i tobe hodne stesti a taky drzim palce 🙂

denese
11. únor 2009

Grej - moc dekuji za odpoved. Je to vse pro me hodne nove a zatim se moc neorientuji. A pak jeste muj prirozeny strach z doktoru a nemocnic 🙂
Dam vedet, jak se vse vyviji.

kallimer
11. únor 2009

Ahoj holky,

tak sem dnes zavolala do Gestu a sem objednaná za měsíc (na 10. března) 🙂. Doporučení mít nemusim, což je super, protože momentálně sem bez Dr. a k jakému doktorovi jdu to sem zapoměla zeptat, ale snad budou všichni v pohodě 🙂. Je to zatím vstupní pohovor, ale je to pro mě nové (zatím sem v žádném centru nebyla), tak snad nám k miminku pomůžou 🙂.

Mějte se krásně 😎

gasha
11. únor 2009

Kallimer, drzim palce! 😉 Urcite pomuzou. Ja tam byla dneska a vsechno vypada optimisticteji 🙂

rebekka
15. dub 2009

Ahoj holky z Gestu, snažím se najít nějaké informace o tomto zařízení, na této diskusi je mrtvo. Po první nevyvedené IVF (málo vajíček) jsem otrávená a zklamaná a chystám se přejít jinam. Je tady některá s podobnou zkušeností ? Nebo to svádím na Gest, ale oni za to nemůžou ? Chodíte tam některá a jste spokojená -

saze
15. dub 2009

Ahoj Rebekko - co bys potřebovala vědět. Mě včera z Gestu po 2 letech snažení konečně s mimi propustili k mému doktorovi.

saze
15. dub 2009

Rebekko - já měla po prvním IVF jen 2 vajíčka. A po druhém 12. Oni za to fakt nemůžou neví co tvé tělo udělá. Musí to zkusit a pak u druhého upravit podle prvního. Já si na Gest nemůžu vůbec stěžovat, jsou tam super a nám pomohli k miminku.
Doktoři v Gestu nejsou vševědoucí nevědí na co tvé tělo bude jak reagovat.

mila30
15. dub 2009

Rebeko, tak já nedala do poslední chvíle na Gest dopustit, teď se stalo něco co nebylo úplně normální a odcházím.
Ale jak píše Saze nikdo neví jak budeš reagovat na stimulku a hlavně pokud je první. Příště ti zkusí jinou a ta bude mít třeba větší úspěch. Hlavně se neboj a na vše se tam ptej a nedej se. Pokud jim už nevěříš, tak běž raději jinam. Psychika dělá divy a pokud je budeš podezírat nebo nevěřit, tak to pak nemá cenu.

gasha
15. dub 2009

Rebeko, tak si myslim, ze to, zes mela malo vajicek neni tak uplne chyba GESTu. Ja tam chodim uz pul roku a zatim jsem byla vzdycky spokojena. Ale zkusenost s IVF tam jeste nemam. Drzim palce, aby se to priste uz povedlo at v GESTu nebo jinde! 😉

rebekka
16. dub 2009

Holky, díky za názory, trochu jsem to přehodnotila. Alespoň jsem si přečetla nějaké pozitivní reakce, obávala jsem se, že žádné nejsou, když dva měsíce nikdo nepíše. Nebo že maj tak málo pacientek,že tady žádná není, to je taky špatně..
Mila30 : máš pravdu

cabalkova
22. dub 2009

Ahoj holky, ja jsem byla ted v pondeli v Gestu poprve a musim rict, ze se mi po zkusenostech s mou doktorkou hrozne ulevilo. Mame dr. Alexandera, prisel mi mily a hlavne profik, tak snad nam pomuze. A taky to priostrojove vybaveni a celkovy pristup - myslim, ze budeme spokojeni... 😉

andree01
5. kvě 2009

Ahoj holky, precetla jsme si par prispevku. Hledam dobreho gynekologa na Pze 6 a narazila jsem na netu na Gest. Ktera z vas dochazi na Brevnov? zajimalo by me - zda maji UTZ, kam vas poslou na krev, jake jsou cekaci lhuty, zda vas posilaji na sono prsou , zda se plati rocni poplatek atd. Dekuji za odpovedi. Ja dochazim k DR, ktery je na druhe strane Phy a tohle vsechno co jsem popsala on nabizi, takze bych rada ten samy servis nasla i na Pze 6.

winterska
27. říj 2009

ahoj Gestandy, které jste byly v IVF úspěšné a máte teď u sebe vytoužené děti.
Do Gestu chodím od letošního jara. S lékaři a sestrami jsem velmi spokojena. Po 3 neúspěšných IUI jsem právě v cyklu IVF. Pokud vše dobře dopadne, a já otěhotním, ráda bych se lékařům a sestrám nějak odvděčila. Dávaly jste jim nějaký dárek? Láhev vína, nebo něco tak.
Pravda, že můj je dr. Korecký, ale toho jsem viděla při první schůzce a při prvním pohovoru na IVF. Jinak jsem chodila pokaždé k jinému lékaři. OPU i ET mi prováděl Dr. Alexander a i k němu jsem chodila nejčastěji.. Co vy na to?

sophiejane
27. říj 2009

ahoj winters, tady další gestacka🙂 minulý měsíc mi nevyšlo 1.ivf, ted cekám na vysledek po ket, jsem dnes 11.den, ale testovat se ještě bojím☹ taky chodím ke koreckému 🙂

winterska
27. říj 2009

ahoj sophie
ale už máš nárok testovat 🙂. já jsem teprve 5. den po ET, tak to ještě neřeším a jen si užívám klídku domova a možností internetu 🙂
kam sem chodíš na koníku? já chodím sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
ale trošku to tu vázne ☹

sophiejane
27. říj 2009

winters pojd na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tam je dobrá banda