Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

sophiejane
17. lis 2010

tu silnou listovku mi korecký předepsal, ale to je dávka holky, snad 10x víc než se dá koupit...a známá mi říkala, že to pro tělo taky není vůbec dobrý, že to zase v těle rozhodí jiný vitamíny...

mick
17. lis 2010

@sophiejane ono pro nás s tou krevní mutací je asi větší přísun důležitý, protože jí víc spotřebujeme, proto máme tu silnější. Ale když jsem byla těhu, tak jsem se teď ptala dr. Černýho, že u toho beru ještě Baby plan a říkal, že tu listovku brát nemám, když beru baby plan. Nejhorší je, že všeho fakt moc škodí a pak si vyber ☹
http://ona.idnes.cz/nadbytek-kyseliny-listove-m...
myslim, že už jsem to posílala a co je pak dobře???

sophiejane
17. lis 2010

hmmm ten článek není moc lichotivý 😠

mick
18. lis 2010

@sophiejane jenomže nakonec zjstíš, že bys nemohla brát nic, je to hrůza. V kolik zítra jdeš?

@meluzina jak jsi psala k té adopci, já ti nevím, taky jsme to řešili, ale já bych asi raději zkusila darované vajíčka než adopci. Zatím si to moc nepřipouštím, že by se nezadařilo, ale až mi bude 35 let a mimčo nikde, tak to bude horší 😝 . Mám kamaráda, co dělá vychovatele v dětském domově,ale u větších dětí a sám mi řekl, že by tady ty děti nevzal. Kradou, vymýšlí si a perou se. Jedině říkal fakt malý mimčo do roka, ale že ty geny stejně jeho zůstanou. Každopádně každého obdivuju, co do toho jdou. Já bych asi měla strach, ale nikdy neříkej nikdy 😉

meluzina
18. lis 2010

@mick
ahojky,
jednoznačně s Tebou souhlasím, že přístup doktorů je poněkud zarážející ... tyhle informaci by nám sakra měli říct oni a ne že my musíme hledat na internetu co všechno potřebujeme ... Neumím si představit, kdybych se takhle chovala k našim dodavatelům v práci ... to bych letěla hned ... Jenže MUDr, je prostě něco víc ... ☹ a nejhorší je, že vědí že je potřebujeme a proto se tak chovají ... embryo glue ? je co ? jestli je to lepidlo tak to mít budeme ... teda pokud se vůbec dohrabeme k embryo transféru .....

meluzina
18. lis 2010

@mick
My adopci zvažujeme dost vážně...
mám ve svém okolí 3 páry které do toho šli a měli štěstí ... a paradoxně 2 holky po adopci otěhotněly přirozeně ... asi opravdu hraje velkou roli i psychika ... takže tedka mají 1 holčičku adoptovanou a 1 chlapečka svého ... ve věku 8 let adoptovaný a 6 let vlastní a sranda je že to adoptované je hodnější :o))) ale to samozřejmě není pravidlo .... druhý páreček má 2 roky starého chlapečka adoptovaného a 3 měsíce chlapečka svého :o) všichni teda adoptovali bílé dítě ... a bohužel průměrně na ně čekali 3 roky ☹ to je dost dlouhá doba myslím ....

meluzina
18. lis 2010

@mick
ten článek je šílenej ☹ a teď si vyber .. ach jo ...

mick
18. lis 2010

@meluzina neboj, na druhé IVF se určo zadaří. Embryoglue je lepidlo 😉. ta čekací doba na mimčo je fakt šílená. Ono se to snad pak i řeší, jak jsou budoucí rodiče staří, takže na to malý mimčo bychom si asi příští rok měli zažádat, aby nám ho dali. Já si taky bohužel myslím, že je to dost o hlavě. Pak když máš toho mrňouse doma, tak přestaneš řešit, že nemůžeš otěhotnět a je to. Na druhou stranu jsme ještě relativně mladý 😉 . Mě měla máti taky v 39 letech, tak si říkám, jestli se historie nebude opakovat 😎

meluzina
18. lis 2010

@mick
:o) jo tak jsem to odhadla správně .... (Embryoglue) jsem fakt ztracená v těch zkratkách 🙂
no uvidíme s druhým IFV ... četla jsem na internetu, že větší úspěšnost má dlouhý protokol ... tak nevím ... když mi nevyšel ten dlouhý protokol, který je údajně dle statistik lepší .. tak moc nevěřím tomu, že mi vyjde ten krátký ... ale třeba jo ... jednou to vyjít snad musí ... otázka je jak dlouho to vydržíme psychicky ... je to teda masakr... vždycky zestárnu tak o 10 let ... Fyzicky je to v pohodě ale psychicky teda masakr ... unavuje mě i to neustálé lhaní v práci kam jdu apod. je to tak oprus .... a to jsem se rozhodla , že nyní zkusím po embryo transféru zustat doma ... abych neměla pak černé svědomí ... ikdyž po prvním jsem se ptala zda mám zůstat doma a oni mi řekli, že to není nutné.. jen kdybych měla fyzicky náročnou práci, což nemám sedím v kanceláři ... ale oni taky asi řikají každému něco jiného kamarádce řekli v Gestu, že doma zůstat má ... a taky pracuje v kanclu ...

sophiejane
18. lis 2010

@mick mě bude 35 za rok ☹ a máš pravdu, my bysme dokonce ani neměli šanci na adopci, protože nejsme manželé a musí být oddáni snad 10let nebo kolik? a i byc h se toho hodně bála...a co náhradní matka? to mi nedávno nabídla nečekaně jedna spolužačka z VŠ...jako že ti embryo odnosí někdo jiný...to si ale taky neumím představit..já si myslím, že v hlavě to je hodně. a že kdyby se nezadařilo a už bych se vzdala myšlenky na dítě, třeba by to přišlo i přirozeně. u tebe to navíc přirozeně jde!

zítra jdu na 13:45, teda máme tam být o hodku driv...uz ani nevim, chodi se pred KETem k embryolozce? asi jo,zejo? tak drzte palce, uz nam je asi vyndali z mrazaku, at mi rano nereknou, ze nic neni k transferu ☹

sophiejane
18. lis 2010

@meluzina mě loni na podzim nevyšel dlouhý a na jaře se chytlo z krátkého...

mick
18. lis 2010

@sophiejane mě se taky nabídla kamarádka, která je teď po druhé těhotná, že by mi ho klidně odnosila, ale ono to snad u nás není uzákoněný, což mi přijde fakt škoda. Myslím, že by toho dost lidí využilo. Četla jsem článek, že se to dělá tak, aby se obešel zákon, že se do rodného listu napíše otec, jakože ten náš a matka se pak dítěte vzdá, což je vlastně legální. Akorát mi nejde do hlavy, když je to nelegální, kde to provedou? No asi to nelegálně stojí pěknej
balík 😝. Ty se taky neboj, že se nezadaří, když už to jednou klaplo, tak to klapne určo znova taky. K embryoložce se na pohovor chodí. To by bylo, aby tam ze 3 kousků nebyl ten správnej.
Já až tam půjdu v únoru, tak budu muset zaplatit ještě za uskladněný na rok. Oni my budou dávat rok a půl starý embrya, to je síla, jak se ta příroda dá oblbnout🙂 . Já jdu zítra v 17,50 k dr. Černýmu na porevizní kontrolu. Jé to bys ho mohla mít na transfer 😉

@meluzina taky jsem někde četla, že je dlouhý úspěšnější, ale myslím, že fakt záleží na tom, jak který tělo reaguje. Nakonec to poslední IVF s dlouhym protokolem byla u mě dost velká tragédie.... U mě to ví kolegyně, s kterou jsem v kanceláři, takže mě i kryje, když jdu na prohlídku třeba v poledne, jako že jsem na obědě. Jestli být doma nebo nebýt. Určo zkus obě varianty, jestli jsi minule chodila do práce, tak si teď užívej doma. Pusť si nějakej pěknej film a relaxuj s nohama nahoře. 😵

sophiejane
18. lis 2010

jééé to bych chtěla!!! minule mi taky transferoval....to zase bude zážitek, do mě to nemůžou dostat, mám to prý nějaký klikatý...párkrát museli vzít i zaváděcí kanylu 😕 jsem dycky celá rozrejpaná 😝

mick
18. lis 2010

@sophiejane ten transfer ti závidím, takhle před vánocema by to byl fakt fan dárek 😉 . Mě tady to období bez snažení neba. Jdu si udělat ten kontryhelový čaj, co jsem ho začala pít tak nešpinim 😉 . To počasí je hrozný, já mám celý den rozsvícenou lampičku. S dr. Černym to půjde jak po másle. Při mém štěstí tam budu mít v únoru pidlovočku 😠 .

A co ta Bea??? My chceme vidět klukíííííí!!!!

meluzina
18. lis 2010

@sophiejane
Držím moc moc palce !!!! Musí to vyjít !!! k náhradní matce : já bych se hrozně bála, že mi to miminko pak nedá ... nevim neumím si to představit 9 měsíců nosit dítě, porodit a potom "předat" ale určitě to takhle funguje .... K adopci nemusíte být oddání ... dokonce si může adoptovat miminko i samotná žena ... samozřejmě musí projít všemi psycho testy apod. Adopci mám zase docela načtenou já 🙂 jediné čeho se dost bojím je, že EU chce nařídit členským zemím, že bude omezen věk rodičů, kteří mohou adoptovat a to na 35. let matky ... to je síla !!! snad to neprojde a projde jen to, že musí být mezi rodičem a osvojencem přiměřený věkový rozdíl ....
Ještě jednou hodně štěstí !!!!

meluzina
18. lis 2010

@mick
Kdo je pidlovačka ?? 🙂

mick
18. lis 2010

@meluzina pidlovočka je Alex. Zrovna Sophie by mohla vyprávět. Nenašel embrouše a přitom tam byl a chudinku jí vynervoval, pak u Bei viděl jen jedno embryo a byli dvě. Moc rádi ho nemáme, ale zase je spousta holek, kterejm sedí. Mě teda nééé.

mick
18. lis 2010

@meluzina no představa, že mi nechce po 9 měsících mimčo dát, toho bych se asi taky bála. Nebo aby nás potom někdo vydíral, to by byl masakr. A to bychom museli mít zažádáno do 35 let, aby nám dali mimčo třeba do roka? No ono když se na něj čeká 3 roky, tak nám stejně pak bude 38 😝 .

sophiejane
18. lis 2010

@meluzina jojo mohla bych vyprávět 😝 😝 😝

@mick uděláte si svoje mimi 😉

meluzina
18. lis 2010

@mick
aha 😀 ... no tak to je síla to je fakt tydýdek !!! Já ho měla na transfér a nebyl mi moc příjemnej ... taky k němu nemusím ...
Já mám ráda Černýho ten je fajn .. jinak chodím k Polákoví ... je tam jediná doktorka tak jsem ji chtěla ... to jsem ovšem netušila, že se ve mně časem stejně budou hrabat všichni zaměstnanci 🙂 v sobotu jdu na kontrolu a zase ani nevím ke komu .... ikdyž soboty tam bývá docela Černý tak snad ... :o)

meluzina
18. lis 2010

@mick
no právě, já myslím, že tento zákon neprojde !! je to blbost !!! proti logice ... vždy´t celej západ rodí až kolem 35 let ..
Já bych na tom byla podobně ... za chvilku mi bude 33 ...
jak píše Sophiejane - budete mít svoje 🙂

mick
18. lis 2010

Holky, při mé bilanci jedno těhotenství za skoro 4 roky moc optimista nejsem, ale na druhou stranu věřím 😵 . Zak jsem si udělala kontryhel.čaj a vůbec se mi do něj nechce.

@meluzina teď když jsem byla naposledy v Gestu jsem byla u Polákový a byla moc příjemná. Ono je fakt jedno, ke komu chodíme, přesně jak píšeš, nakonec už jsem" tam" měla snad všechny ruce z Gestu 😀

mick
18. lis 2010

@sophiejane ááá nové foto. Sluší ti to 😉 . Tak na zítra pfuj,pfuj, pfuj 😉 😉 😉 .

Holky, kéž už by se nám zadařilo všem a mohli už konečně řešit, jak nám rostou brucha!!!

ketyz
18. lis 2010

Ahoj,

@sophiejane - držím pěsti ať to zítra dobře dopadne, v pátek tam bývá i Poláková, ta transferovala mě a pak jsem byla těhotná, takže Poláková nebo Černý - já bych se nebála ba naopak.... 🙂

steffi13
18. lis 2010

Ahojky holčičky,
@mick ,@meluzina-no snad mi bude těch 7 stačit 😉

@meluzina -já jinak si nechala předepsat listovku v Gestu tu ocidium folicul je jen na předpis a ta je prý dobrá mám totiž kámošku lekárnici a ta mě o všem informuje co je tak dobrý 🙂 ten krátký nebo dlouhý protokol no nevim u mě třeba taky krátký protokol byl lepší než dlouhý takže buď v klídku u každýho je to jiný takže ty budeš mít třeba větší úspěch s krátkym hmm 😉 🙂
@sophiejane -ty se nám tu holka pořád měníš ale za stalé lepší a lepší fotečky 🙂 😉 moc to držim na Pá palečky a buď v klídku uřčitě se krásně rozmrazeji 😉 dej pak vědět budu na tebe myslet..

Jinak holky co se týká adopci taky jsme o tom doma mluvili ale zatim manža dokud to půjde tak chce abysme to zkoušeli přes medicínu atk to zatim neřešíme.. kámoška teď právě má čerstvě adoptovaný mimčo tak měs. má 6měs.pokud se dobře pamatujia její touhy jsou naplněný..a co týká čekací lhůty tak ona třeba čekala přes rok takže si myslim,že záleží na situaci kdy se něco vyvine dříve ...
a co se týká náhradní matky tak se mi kámoška(svědkyně) taky nabídla co má 3děti,že už další nechce ale pro mě by to udělala,když ví čim jsme si prošli a jaký je to problém protože ona vysadila a do 6měs.nejpozději otěhotněla... což si moc vážim a je vážně škoda,že u Nás to neni legální protože hodně ženským by to pomohlo a v jiných státech i v takových kde by to člověk nejmíň čekal tak to je uznaný..no co říct naši politici jsou prostě no nemůžu ani napsat 😠 ..

1janickak
19. lis 2010

@sophiejane ahojky,taky drzim na dnesek palecky,at to vyjde🙂 uz by tu mohla byt dalsi tehule,bylo by to krasne na vanoce 😉

1janickak
19. lis 2010

u nas tu maji taky adoptovaneho chlapecka a je uplne super,Vojtisek a je i dokonce podobny tatinkovi 😀

steffi13
19. lis 2010

@1janickak-ahojky oni právě davaji i k formulářům co vyplňují manželé tak i fotku aby dali podobné dítko nastajících rodičů..A co ty jak se cítíš a co je nového u tebe?tobě vlastně zbylo kolik mrazáčků?

1janickak
19. lis 2010

@steffi13 aha,tak proto🙂 ten chlapecek je i postavou jako tatka,takze ja bych ani nerekla,ze neni jejich🙂 Ja celkem fajn,jen me casto boli hlava,ale jinak vubec,vubec nic🙂 Pristi tyden se musim objednat na prvni trimestialni screening,tak doufam,ze bude vse ok🙂 Jeste mame 2 holcicky v mrazacku 😀 Jak jsem rikala Dr Cernemu,ze ted mi tam dal chlapecky a pro holcicky si prijdeme za par let 😀 ,tak chudak koukal...... 😀

steffi13
19. lis 2010

@1janickak - 😀 😀 😀 ..tak ty už máš rozdělený koho teď máš v bříšku a pro koho příště to mě pobavilo 😀 ..a piješ hodně on je totiž taky pěkně blbej tlak mě teďka v týdnu bolela dvakrát a šíleně..tak to je dobře,že ti je o.k.jen si to užívej 🙂