Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

mick
5. kvě 2010

Petronel a bolí tě vaječníky, když tam máš takovou úrodu?

Katchiku, hmmm, to by mohl být první těhu příznak 😉

mick
5. kvě 2010

Já se fotila včera v práci. Včera jsem se ptala manžy,jak se to posílá do emailu. Nejsem moc technický typ a manža mi říká, jestli se nebojím tam mít fotku, aby mě pak v Gestu vyšetřili. Jestli ho moc nepomlovám 😀 .

katchik
5. kvě 2010

Mick bohužel to je z těch koňskejch dávek hormonů. To je fakt, kdyby si to tady přečetl Alex. tak by se asi nestačil divit a bral by si na ty fotky lupu. 🙂

niki2
5. kvě 2010

Ahoj, byli jsme v Hurghade. Byli jsme tam uz pred hodne lety a to nas az tak nenadchlo v porovnani se Sharm al Shaikem, ale ted se nam libilo moc. Tenkrat jsme meli poznavaci zajezd a projeli jsme toho hodne, mozna, ze v te Hurghade bylo jeste studene more a v Sarmu ne, tak nas to oslovilo vic.

aja37
5. kvě 2010

Petronela,

Cetrotide je tak ako pises, aby ti vajicka predcasne nepopraskali, aby stihli dorast do pozadovanej velkosti. Pregnyl ako taky spusta ovulaciu, t.j. to, aby sa pomaly ale isto vajicka dostavali z folikulov. Preto je dolezite, aby si si to pichla presne ako povedal doktor, t.j. o tej 8pm. Predpokladam, ze OPU mas na 8am, je tak? Drzim palce! 😉

mick
5. kvě 2010

Katchiku 😀 jestli by jí měl stejně zaflákanou jako ty svoje brýle, tak by nás stejně nerozpoznal 😀 . Mě po tom utrouši bolela prsa zestrany.

ketyz
5. kvě 2010

petruš - přesně jak píše aja, pregnyl spusti ovulku, já ho měla před IUI a i před OPU, cetrotide jsem nikdy neměla, já s pregnylem jela vždy na pohotovost a nechala si ho píchnout přesně jak řekli

mick
5. kvě 2010

Ketyz, ty máš ještě nějaký mrazáčky v záloze?

katchik
5. kvě 2010

Mick to je fakt, já zapoměla, že je totálně slepej. 😀 taky mě bolí zestrany a zespoda. 🙂

petronela82
5. kvě 2010

aja - přesně jak píšeš čtvrtek 20:00 - Pregnyl, sobota 8:00 - OPU

ketyz - já jezdím se všemi injekce do nemocnice, tak že tak pojedu opět i s Pregnylem, jen zítra přes den píchám už jen Cetrotide, a to můžu píchnout sama do břicha, a tak se mi kvůli tomu nechce do nemocnice, ale jsem srab. Puregon v peru jsem zvládala, ale tohle injekce - no jsem na sebe zítra zvědavá ...... už se vidím jak to nezvládnu a pojedu za Dr.

petronela82
5. kvě 2010

mick - cítím jen semtam levý vaječník, ale dá se to, hlavně hodně piju - někdy i 8 listrů - jsem jak průtokový ohřívač, asi si nezmu notebook a půjdu si sednout na záchod. Cesta domů mi tvrvá cca 20 min (jezdím autem - tak že sedím) a mám co dělat abych to donesla domů - ani se nezouvám a letím na záchod. Ještě že v šude po krámech mají záchody - i když někdy tedy stojí za to.

sophiejane
5. kvě 2010

ahoj děvčátka, dnes jsem dlouho cvhrápala 🙂 a venku koukám 8st...to je nějaký omyl,néééé? 😠 no katchi já včera vůbec nezašpinila a dnes zatím taky ok...tak jsem happy...snad to vydrží...zkusím trošku ubrat ascorutin

sophiejane
5. kvě 2010

no mick, hezká holka 😉

petronela82
5. kvě 2010

ahoj sophi - ani se ti nedivím že se ti nechce z postele, v 6hod. ráno byly v Praze 3 stupně - jaro jak vyšitý

mick
5. kvě 2010

Petronel, to je dobře, že piješ, to je dobře 😉 . S takovou úrodou je to potřeba.

Sophie, tak to je super!!! Určo už vytváříš svůj vlastní kvalitní utrouš 🙂 . Diky za pochvalu. To jste mě tu včera měli vidět, když jsem se fotila. Vejít někdo do kanclu, tak nechápe, co tu s tím mobilem vyvádim 😅

Katchiku, nezbývá než čekat a věřit. Tady ty příznaky jsou na prt. Jsme fakt nadopovaný hormonama. Já doufám, že to s tím lepidýlkem vyjde tobě. Přiznám se, že nevím, jestli si ho dám při 3 IVF. Mám čas do července se rozhodnout.

Aja-koukala jsi na tu minimálku jestli jí dělají někde v Praze?

ketyz
5. kvě 2010

mick - mám, ještě jednu dávku po dvou,
petruš - taky jsem takhle pila, teď už je to sice slabší, ale určitý návyk mi zůstal, to je sice fajn, ale manžel se mi směje že nestíháme kupovat toaleťák

katchik
5. kvě 2010

Ahoj Sophie to se ti nedivím, kdybych nemusela, tak jsem v posteli ještě teď.

Petronel 8 listrů 😕 to bych do sebe snad ani nedostala a musela bych se odstěhovat na záchod. 🙂

sophiejane
5. kvě 2010

8litrůůůůů??? no to bych nezmákla!!! at si nestrhneš ledviny

katchik
5. kvě 2010

Mick tak, tak. Já asi to lepidýlko dám i při 3. IVF a dám i AH. Naši mi řekli, že to zaplatí, tak že dám asi všechny nadstandardy a něco si doplátím. Když už tak už.

Jinak minimálku + nativ dělají určitě v Gennetu. Kamáradka čeká z nativu v Gennetu holčičku.

petronela82
5. kvě 2010

Dr- říkal min. 6-7 litrů - tak se snažím, snad to ale zabírá, minulé IVF jsem měla 40 folíků - a vše bylo O.K. - až na ten výsledek, tak to snad zvládnu i teď a tentokrát se // na konci

ketyz
5. kvě 2010

petruš - říkali mi to stejný a já pila a pila, já jsem čajová, tak to nebyl problém, prostě jsem střídala denně všechny druhy čaje co mám doma a nebyl problém, ledviny si určo nestrhneš, ty to hravě ustojí

nad lepidlem a dalšími nadstan budu přemýšlet až to bude potřeba, teď se tím nezabývám, jsem si řekla, tak to dodržím...

jdu si uvařit čočku

aja37
5. kvě 2010

Mick, pozerala som. Robia ju vo viacerych centrach, ale ja som si vybrala Iscare. Robia tam totizto nativ (bez stimulacie, len to co sama "znesies") a robia aj minimalku. Ale baby, co ma prekvapilo, bol Iscare Bratislava. Oni tam robia aj tzv. IVM - in vitro maturation - z vajecnikov ti vezmu vajicka este nezrale a nechaju ich dozriet v roztoku nejakych 48-72hodin, podla potreby a potom to oplodnuju ICSI. Je to baby, co maju hyperstimulak. A tiez robia PICSI, co znamena, ze zo spermii vyberu tie, ktore su zdrave, bez akychkolvek defektov. Nejak ich skumaju viac ako iba pri ICSI. A to sa mi paci. To minimalizuje sance na nejake problemy neskor .... Ja som pri jednom IVF mala 6 nezralych vajicok, tak som si povedala, ze ak by som mozno bola v Iscare, tak by si s tym vedeli poradit. a co ma najviac prekvapilo, ze Iscare BAA ma 50% zlavu na 4-te IVF, ak tie predchadzajuce, absolvovane v Iscare BAA boli neuspesne. Na Slovensku su tusim iba 2 alebo 3 schvalene zakonom a nie 3,5 ako v CR. Pride mi to docela empaticke voci pacientke, ze v pripade neuspechov sa vedia "podielat" na liecbe.

A len upozornujem, nikdy som v Iscare nebola, nikto z rodiny tam nerobi a ani nemam ziadne % z reklamy 😀 😀 😀

sophiejane
5. kvě 2010

hm aja to je teda zajímavé, co vše dělají, o tom jsem ani nikdy neslyšlela!

aja37
5. kvě 2010

Jo a aby som nezabudla, uz som tam aj objednana. Na buduci stvrtok, 13/5. A tento piatok idem do Gestu poziadat, aby mi urobili kopiu karty. Nech mozem ukazat, ze uz mam za sebou.

sophiejane
5. kvě 2010

jasně katchi, jestli můžeš, dej si při "případném" 3IVF co nejvíc, nám taky naši hodně přispěli, protože už chtějí vnouče 😅

aja37
5. kvě 2010

Ani ja ... ja som to prave zistila teraz, ked som hladala, ze kam by sme mali ist. No uvidime. Dam vam urcite vediet.

sophiejane
5. kvě 2010

a to dělají jen na Slovensku? tady ne?

katchik
5. kvě 2010

aja o tom picsi jsem slyšela, ale v centrech to moc nedělají. Vím, že v Praze to dělají tady - http://www.pragueivf.com/cs/uvod/
Mě to právě taky zaujalo.

mick
5. kvě 2010

Holky koukám, že si všechny prarodiče přišpívají na vnoučátka 😀 . No jo, jsme jedináčci, tak musí šoupnout nějakou kábli, aby se dočkali. Přiznám se, že nejsem rozhodnutá pro lepidlo a AH. Nechám to ještě uzrát. Jo a abych stihla to IVF v červenci, tak bych neměla mít cyklus delší jak 30 dní, abych měla opu do 26.7. Tak doufám, že se mi to z nějakýho důvodu nešoupne!

Aja, udělala jsi dobře 😉 . V tý Bratislavě to je super, že vychází holkám takhle vstříc, když se nedaří.

sophiejane
5. kvě 2010

no jo mick, my jsme ti jedináčci 😀