Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

meluzina
30. lis 2010

PARTIČKA SE ZAKOPANYM PSEM
tenhle název je super !!! a dost výstižnej 🙂

ketyz
30. lis 2010

@meluzina - nestresuj a dej jim šanci, ber to jako rozkaz

@sophiejane - tak jak jsi dopadla u Koreckýho?

@mick - jo v práci mi hrabe taky, mám toho teď nad hlavu, ale to mě čeká i celý příští rok, v rámci úspor jsme museli propustit 10% lidí, ale že by ubyla i práce jsem si nevšimla..... 😠

niki2
30. lis 2010

Ahoj,
ja se jen zastanu Gestu v tech informacich pred transferem, vsak uz jich mam za sebou 6 a jeden dalsi naplanovany neuskutecneny. Volame si na recepci a tam jen reknou, ze v poradku, prijdte, to znamena, ze transfer se uskutecni. Potom teprve se chodi k embryolozce a ta rekne, jak presne to vypada. Ja se teda pak uz i nechavala prepojit do laboratore, abych mela vice informaci.
Muzu pak taky poprosit o pozvanku do soukrome diskuze? 😉

meluzina
30. lis 2010

@niki2
ahoj, to más pravdu tak to opravdu je ...
já jen řikám že mi přijde zvláštní říct že je vše v pořádku a pak tam přijdeš a oni ti řeknou že skoro všechno pochcípalo a máš jít v tomto stavu na transfér ... s takovou informací se člověk musí nejprve vyrovnat ... po téhle zkušenosti jsem se také nechala přepojit na laboratoř a měla jsem dostatek času se s informací smířit .... Tento postup by měli podle mého názoru změnit, ... tak jako to dělají v ISCARE nebo v Podolí tam Tě rovnou přepojí na laboratoř a všechno ti vysvětlí ... v jiných nevim ...

meluzina
30. lis 2010

@ketyz
🙂 no tak šanci mají no 🙂 ale jakou to teda fakt netuším ... 🙂

meluzina
30. lis 2010

@niki2

ahojky, ted mě napadlo, když vidím, že máš dvě děti.. Ty chceš třetí miminko ??? 🙂 tééda ... paráda 🙂

niki2
30. lis 2010

@meluzina ja bych i chtela, v kvetnu jsme meli naplanovany transfer posledniho zmrzlika, bohuzel neprezil rozmrazeni. Takze timto pro nas kariera plozeni deti skoncila, manzel ma spermiogram jen tak tak na ISCI.

meluzina
30. lis 2010

@niki2
aha ... ☹
tak třeba se ještě rozhodnete pro další IFV ... ikdyž po pravdě pro zdraví to asi není uplně nejelpší ...
a máte dva kluky ? takže sen skoro každé ženy holčička 🙂
koukala jsem do profilu vždyt to musí být ještě s tím 3letým docela záhul ne ? 🙂 myslím hezký záhul samozřejmě ... co bychom tady za to daly 🙂 modré z nebe ...

sophiejane
30. lis 2010

@meluzina tak neházej flintu do žita 😉

sophiejane
30. lis 2010

já byla během 2min venku, jen mi napsal konec neschopenky, říkám, že včera na testu nic nebylo a příznaky žádné, tak prý že jsem moc nedočkavá, hmmmm...myslím že vím co se uvnitř děje...nebo spíš neděje...takže zase další úterý na "test" zítra ještě testnu a pokud nic nebude vyprdnu se na utroš, to už bude 12.den, to už by na testu prostě něco bylo

sophiejane
30. lis 2010

ono už by bylo ten 10.den, protože minule jsem měla 3denní embrya a byl duch 10.den a ted 4denní takže jaksi by tam 10.den už něco bylo 😠

sophiejane
30. lis 2010

holky nebo co si tu soukromou diskuzi zamčenou udělat hned? to je pak pohoda....jen musíme posbírat všechny a na nikoho nezapomenout, jeden je pak zakladatel diskuze a ten dává povolení všem co tam chtějí, i pokud je někdo novej...máme takovou jednu diskuzi tady s holkama z maminek z čekatelek, furt někdo bonzoval že nemluvíme k tématu tak jsme si to zamkly a je klid, můžete tam pak házet fotky do textu a pohoda nikdo nic nevidí

meluzina
30. lis 2010

@sophiejane
Snažím se ... ale spíš počítám s tím že to neklapne pro moji psychiku je to určitě lepší než se potom zase složit ....
No, s těma Dr. přesně si pamatuji když jsem tam volala poprvé že mám hrozně silnou mrchu a jestli mám brát dál utroš a že test je negativní a oni t ho beru celou dobu, že při těhotenství mužu krvácet ... po pravdě druhý den jsem se na to vyflákla ... protože tak silnou mrchu by nevydrželo nic ...
ale ty mrchu nemáš ne ? tak tam ta šance ještě je 🙂

sophiejane
30. lis 2010

nemám, ale to už jsem takhle zažila několikrát....loni po ketu taky, přišla i po vysazení utroše asi 14.den až asi 20.den, děs...celý si to akorát rozházím 😠

sophiejane
30. lis 2010

nebo by mohl být název HLEDÁME ZAKOPANÉHO PSA 😀 😀 😀

meluzina
30. lis 2010

hm ☹ to je teda blbý ... přesně jak píšeš hledáme zakopaného psa 🙂 a jednou ho sakra musí někdo najít 🙂
jinak mě dneska po asi 10minutovým dotazování kde je ten zakopanej pes řekli že moje vajíčka jsou stará ... ale vzhledem k tomu že je mi 32 je to divný .. ale že se na nich podepisují všechny léky co jsem kdy brala apod,. a to je pravda že antibiotika do sebe peru skoro pořád protože vždycky něco přechodím ☹ ted se mi to vrací ☹ vlastně mám z dneška pocit že 3 pokus bude uplně stejný a ani nevím zda do toho pujdu ....

sophiejane
30. lis 2010

@meluzina to ti řekli, že tvoje vajíčka jsou stará? kolik ti je? to mi ještě neřekli 😠 tak že bys třeba asi měla hledat dárkyni za další prachy 😠 😠 😠

meluzina
30. lis 2010

@sophiejane
No, protože do telefonu mi řekli že vajíčka mají vadu ... tak jsem se ptala jakou vadu a oni že to není vada ale že vypadají staře ... ale divný je že při prvním IFV tak nevypadaly asi jsem za ty 4 měsíce tak zestárla 😀 já už se tomu fakt musím smát 🙂 na dárkyni asi kašlu ... uvidíme .. nikdy neříkej nikdy ... ale spíš pujdeme zažádat a tu adopci ... taky to samozřejmě nemusí vyjít, ale když to budu pořád odalovat tak mi pak to miminko už nedají ... až mi bude 40 ... ještě asi zkusím někde jinde 3IFV ale zažádme už tedka ... Třeba nám to je souzené že se máme starat o nějaké dítě které nemá rodiče .... všechno má svuj důvod ....

sophiejane
30. lis 2010

hele nevím co je lepší, já jsem o dva roky starší, moje vajíčka "vypadají po rozmražení skvěle, ne jako jiná kterým často něco chybí - cituji" a STEJNĚ KUR.A NIC Z TOHO 😠 😠 😠

niki2
30. lis 2010

@sophiejane nesmutni, jeste neni nic ztraceno. A jeste vam holky napisu jednu vec, kdyz se nam stale nedarilo, tak uz jsem si pripadala stara a ze se to treba nikdy nepovede a kdyz se to pak povedlo, tak jsem si najednou pripadala zase mlada 😀 No je to hrozne moc o psychice, tenhle kolotoc, kdyby clovek vedel, ze se docka treba za rok, za dva, byl by relativne v klidu, ale ta nejistota je hrozna.

@meluzina ja uz dalsi stimulaci nechci, mela jsem 3, jednak uz by to bylo hrozne penez a pak se i docela bojim, mam dve deti a nerada bych, abych zacala mit ja nejake zdravotni problemy. No a potom taky ma manzel jeste balancovanou chromozomalni prestavbu, coz znamena zvysene riziko postizeneho plodu ☹

ketyz
30. lis 2010

holky každá sama nebo manžel máme něco, podle mě je to i pro ně určitá loterie, mají zkušenosti za léta praxe, ale jak budeme přesně reagovat, jak to bude po oplodnění, to se dá asi těžko odhadovat, co funguje u jednoho páru nemusí jít u druhého, tohle do přesných tabulek nenapasujeme

@niki2 - tvůj přístup se mi moc líbí, jsem ráda, že to celé bereš pozitivně a nelámeš to přes koleno

já sama si nedělám moc iluze, dám druhý pokus a pak se rozhodnu případně co dál, do adopce nejdu, jsem na to moc velký srab,
nějak mi teď nejde vám psát něco pozitivního, protože mám taky z toho všeho náladu pod psa.. 😒

niki2
30. lis 2010

no @ketyz , kdyz ja uz jsem tzv. "za vodou" 😀 Sice jsem moc chtela velkou rodinu, ale mam dva zdrave suprove kluky, takze zvlast pri nasi diagnoze jsem stastna, ze to takhle dopadlo. Ale i tak kazdy mesic cekam na zazrak 😎
Jinak pred tim prvnim jsem byla na tom psychicky uz dost spatne.
Manzel by chtel jit jeste do adopce, navic starsiho ditete, bohuzel pro mne je to nemyslitelne ☹

1janickak
1. pro 2010

@meluzina kocko nemysli hned tak negativne,mas miminka v brisku chvilinku a uz myslis na neuspech,to prece nejde 😉 ja takhle vubec nepremyslela,ja jsem si po ET rikala,ze to necham osudu,ze to stejne neovlivnim...a myslim,ze ten stres moc neprida...i kdyz chapu,ze clovek na to mysli a stresuje se....Ja se stresuju,pro zmenu ted,jestli vse bude ok,uz se nemuzu dockat 7.12. na UZ,bo od posledni kontroly je to tak strasne davno a ten cas se strasne vlece..... Drzim palecky,at jsi prijemne prekvapena 🙂

petluska
1. pro 2010

@sophiejane
Ahoj Jani.
Nejdriv Ti musim napsat , ze me to moc mrzi, ze to zas nevyslo!
Uplne to chapu.Nevim, jestli si me pamatujes.Kdysi jsme si psali v " Maminkach z cekatelech"
Taky porad bojuju a hledam zakopaneho psa🙂
Mam za sebou toho tolik a taky mi porad tvrdi, ze jsem zdrava!!!!
Proste podobny pripad jako ten tvuj s tim rozdilem, ze jsem jeste nikdy // na testu nevidela ☹
Ale proc ti taky pisu.Nevis jak se ma Sarik1 ?
Strasne jsem ji fandila a diskuzi mate prave zamcenou...
Mej se zatim hezky a bojujme dal !!!!!!!!!!!!!!!!!

mick
1. pro 2010

Ahoj holky, možná jsme si tu diskuzi mohli fakt založit už teď jsem taky pro Hledáme zakopanéhoho psa 😉 a prostě budeme tak dlouho kopat, až ho vykopeme a věřím, že ho tam máme každá schovanýho 😉 . Bude fajn, že tam budeme moct krafat soukromě a pomlouvat, ať tady fakt zbytek holek neděsíme. My už víme, jak to chodí. Já akorát nevím, jak se to zakládá. Myslím, že jsme tady dobrá partička a ráda bych s váma krafala, i když nebudu v Gestu😉

@meluzina ještě neházej žito! Přece spousta holkám se nepovedlo s prvotřídních embryí a pak z nějakejch blbejch trojkovejch se zadaří 😉 . To je divný, že bys je měla starý, jsi ještě mladá a dělali ti před tím druhým IVF ten hormonální profil, jestli nemáš vysoký ten jeden hormon, co má za následek předčasný selhání vaječníků? Divný fakt je, že ti za 4 měsíce zestárly......

@sophiejane zkus se prosím zeptat u vás v uzamčený, jak to máme udělat. 😉. A půjdeš v Gestu ještě na ty imuno testy?

@1janickak jasně, že s náma půjdeš do uzamčený diskuze, vždyť si naše 😵

@niki2 je super, že se vám klučíci takhle vydařili, to je parádní. Já bych taky do klasického IVF už být tebou nešla. Možná bych zkusila nativ, v Genetu ho dělají 😉 , kdybys chtěla holčičku 😉

@ketyz tak to máš taky v práci pěkný,k nám naopak přidávají kolegyni, protože už se to tady nedá.....

sophiejane
1. pro 2010

tak holky já jen rychle z práce- ráno na testu nic (12.den) a už začínám krvácet ☹ ☹ ☹ končím s utrošem...

sophiejane
1. pro 2010

příští uterý jdu znova ke Koreckému, včera mi jen napsal neschopenku a řekl že jsem netrpělivá když jsem už testovala, takže další věci až příští týden, hned jsem byla včera pryč

meluzina
1. pro 2010

@1janickak
7.12 na Tebe budu moc myslet, ale určitě to bude všechno v pořádku 🙂
a těším se na nějakou fotku bulblinky 🙂
Víš Jani já se při prvním IFV taky nestresovala byla jsem přesvědčená že to vyjde ani trochu jsem si nepřipouštěla možnost neúspěchu a pak mě to hrozně porazilo, takže teďka při druhým IFV spíš počítám s neúspěchem a myslím že pro moji psychiku je to lepší .... 🙂

meluzina
1. pro 2010

@mick
takové hormonální vyšetření mi dělala moje gynekoložka ještě před Gestem .. a vše bylo ok ... já nevím zdá se mi to divný .. každopádně jsou pred dvě varianty bud špatně fungují vaječníky nebo šaptná stimulace ...
vzhledem k tomu že při 1 IFV to bylo v pohodě tak doufám že to bylo stimulací .,.. asi mi prostě ten krátkej nesedl - nevim ... ale ted už je to stejně fuk ....
nemáte někdo tušení jestli v Gestu vydají dobrovolně kartu pacienta ? zkusím si o ni zažádat ale chtěla bych být připravená na jejich reakci ... a nebo by si ji možná mohlo vyžádat to jiné centreum ?? netuším jak to funguje .. u klasikých lékařů to jde .. udělají výpis a nazdar ....
přeji všem krásný den 🙂 mě dneska bolí hlava a i břicho to bych se fakt zbláznila ... 🙂 když si nemužu vzít léky 🙂

mick
1. pro 2010

@meluzina tak ti fakt víc sedí ten dlouhej, mě teda taky. Nejhorší je, že oni nám můžou namluvit cokoliv, protože my stejně nepoznáme, jestli jsou vajíčka starý. Já ti nevím, jak je to s kartama, ale myslím, že výpis ti snad musí vydat. Myslim, že nás bude více, co si o něj bude žádat. 😒 , ale zatím na to nemysli a mysli na to, že teď jsi těhotná 😵

@sophiejane to je v pr...a to mi fakt řekni, v čem je problém. My ty psy máme zakopaný hodně hluboko 😠