Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
14. kvě 2010

hopie - ten hormonál. profil u mužů - to nevím, ale spermie vznikají stále nové, co tři měsíce může dojít ke zlepšení a na pohyblivost je prý dobré otužovaní, ať se večer sprchuje pod studenou vodou - teď když se snad už oteplí by to nemusel být takový problém - hele zkusit se má všechno - jinak zinek a selen - super, ještě zkuste vitamín E, ten pomáhá jejich vstřebávání

petronela82
14. kvě 2010

tak jsem volala do GESTu a těch šest embryí co byly ve středu tak na půl, už asi nedozrály, ty už nezamražovaly ☹ , tak že mám dvě zavedený a dvě v jedné dávce zamražený, ale nesmím být hamout - zálohu máme, ale snad nebude potřeba

hopie
14. kvě 2010

petronelka... vime .. kazde tri mesice nove a sprchuje se mm... vitaminy jime .. nekouri , nepije... behat chodi .. i tykvove seminka ji....i ten vitamin E papame oba....
nebude potreba .. vyjde to!!!!...koukam to IVF to je taky pekny adrenalin

hopie
14. kvě 2010

petronela.. a jeste (pac ja verim fakt , ze ti to vyjde).. kolik jsi mela foliku a z toho vajicek?

petronela82
14. kvě 2010

hopie - ono je to někdy složité, já si myslím že jím zdravě, netrpím žádnými nemocni, jsem relativně mladá (28let)a stejně je problém na mé straně, manžel zdravé stravě zdrovna neholduje, má spíš i nadváhu, sice nekouří, ale jinak má snad vše co by nasvědčovalo špatným spermiím - vitamíny ani jiné potravinové doplňky nejí - a sperma je ukázkový

- já mám syndrom PCO - folíku jsem měla 40 a vajíček 21

hopie
14. kvě 2010

petronela... fuu tak to uroda byla... ono je to fakt adrenalin koukam .. kolik pak nakonec se povede tech embrijek..no me ted za necely mesic bude 27...a mlada na dite si neprijdu , kdyz by sme chteli dve alespon.... no budem asi nakonec radi , kdyz jedno vubec bude...

petronela82
14. kvě 2010

hopie - při první IVF byla úroda úplně stejná, ale neměli jsme ICSI a oplodnilo se 1, nyní s ICSI se oplodnilo 15 - ve středu jsem byla na ET - zavedli mi 2 embrya a dvě hned v tu středu zamrazily - a 6 bylo tak na půl a dnes mi právě řekli že z těch šesti už nezamrazily žádné => tak že dvě mám u sebe a dvě v mrazáčku 😀 a já si taky v 28 nepřipadám nějak extra mladá na děti, s manželem jsme spolu už 10 let a asi si ho nechám 😉 ale už je ve dvou trochu smutno 😢

hopie
14. kvě 2010

petronela...tak alepson že ty 4 nakonec byly.... ono mozn ani nejde o pocet , ale o kvalitku 😉 .. 10 let... to jsi byla mladounka nevesta... nebo deset let ajko jste spolu.... my teda teprve 5 let a 2 rok manzele a taky uz nam teda je smutno samotním...ja jsem desne na mimina ... nejradeji bych delala ve skolce... 🙂

ketyz
14. kvě 2010

petronel - no vidíš i mraženky jsou, paráda, já tu laboratoř nějak nechápu, já měla po IVF 35 folíků, 25 vajíček, 15 oplozených po ICSI a výsledek 2x2 mraženky + 2 transferovali, ale všechny po 72h, s ničím mi nečekali jako tobě a to jsme měli PK

hopie - já mám taky PCO a manžel má špatný spermio, IUI nám dělali 1x, jenže oproti vám jsme trochu jiná generace (já 32, manžel 44) takže mi už toho věkově fakt moc nezachráníme... 🙂

petronela82
14. kvě 2010

hopie - jsme spolu 10 let , svatba byla teprve loni, my jsme se ani brát nechtěli, ale byl to takový hec.

kety - tak to jsme na tom stejně 2X2 akorát ty moje mršky mají PK 96 hod. - a co ten test - nějak to zakecáváš 😀

petronela82
14. kvě 2010

Cabalkova - cca 27.5. zahajeni stimulace na 2. IVF
Petronela - 12.5. ET (2.IVF) + 2 ebrya zamražená
Winterska - 10.5. ET
Katchik - 1.5. KET - těhu
Ketyz - 3.5. KET
Mick - 3. IVF- 7/10
Niki -17.5. utz pred KETem
Sophiejane - těhu po 2.IVF, ET 8.3.
Beatrice - těhu
Hanik - 29.3 IUI,19.5 pohovor na IVF
Nelina - 6.5. KET

ketyz
14. kvě 2010

hopie - jo a manža má vyšetření i z urologie a podle těch v jeho letech, nemáme věřit na zázraky v zlepšení, i když ty obecné rady jako prenýrky a sport a sprcha a vitamíny a tak neodsuzují, ale rozhodně to prý taky není zaručený jak to zlepšit
a pak si vyber

hopie
14. kvě 2010

no ja si ted vybrala pauzu... neresit .. trosku odpocinout

ketyz
14. kvě 2010

petronel - no test, koupila jsem ho, leží doma na poličce, minule jsem to ořvala, takže v e všední dny je to tím pádem pasé, přeci nepůjdu do práce ubulená, možná zítra nebo v neděli, ale po pravdě mě to nějak neláká, je mi tak nějak divně i bez testu

ketyz
14. kvě 2010

hopie - taky mám pauzu v plánu, pokud to nedopadne, tak si vyzvednu ještě poslední mraženky a přes léto si oba odpočineme (manžel dělá za měsíc státnice, tak toho má fakt dost), pojedeme na dovolenou nebo raději na dvě, a tam se rozmyslíme co dál, ale dřív jak na podzim, nic zásadního neřeším

sophiejane
14. kvě 2010

ketyz ty budeš v tom...kolikátý den po KET už jsi???

hanik2
14. kvě 2010

Dobré ranko holky

Hopi tak koukám že změna přece jen bude..to je mi líto..zkus červené vínko nebo horkou vanu to u mě na MS vždycky zabere 😉

Petruš koukám že jsme stejně staré...já jsem s manželem už 12 let a v létě 7 let manželé.. 🙂

Ketyz bude testík??? 🙂

ketyz
14. kvě 2010

když nepočítám den KETu tak 11 den po

sophiejane
14. kvě 2010

no tak teda to už bys to měla zítra testnout 😉

ketyz
14. kvě 2010

vy jste dobré našeptávačky.... 😀

petronela82
14. kvě 2010

katyz - zítra bych to zkusila, katchik testovala myslím 11 den po KET a zítra budeš už 12 den, držím palečky ať tam jsou dvě čárečky - hele máme tu plodné jaro, tak to jinak než dobře dopadnou nemůže 😉

petronela82
14. kvě 2010

ahoj sophi

sophiejane
14. kvě 2010

ahoj ahooj...tak skoda ze ti nezůstalo víc na mražení...asi radši čekali...

beatrice7
14. kvě 2010

Hopie, my měli stejnej problém - malý počet a prakticky žádná pohyblivost spermií, Šulc nám řekl rovnou - je to na dárce, v ISCARE nám řekli to samé. To jsme ale nechtěli. Ptali jsme se Šulce jestli pomohou vitamíny, on že ne. Přesto si přítel koupil Macu a Profertil a užíval to asi 4 měsíce. Ten Profertil je dost drahý, stojí to asi 1000,- na měsíc. Při při odběru vajíček nám řekla embryoložka, že spermií tam bylo dost a kvalitních, že jsme ani ICSI nepotřebovali. Natož pak dárce...

beatrice7
14. kvě 2010

Ketyz, obdivuju tě jak to můžeš vydržet netestovat 🙂 Já testovala už 9. den po ET, a to jsem chtěla dřív......... 😎

petronela82
14. kvě 2010

sophi - zase je dobře že počkali než aby je zamrazili po 48 nebo 72 hod. a pak to rozmražení by se dál nevyvíjely, takhle vím, že mám u sebe 2 embryjka která byly O.K. a stejně dobré mám v záloze na sourozence 😉

beatrice7
14. kvě 2010

Sophi, kolikátý den jsi testovala ty ?

petronela82
14. kvě 2010

bea - a už ten 9 den tam byly // - tak ty čekáš dvojčátka tak asi jo, viď? - ale u jednoho je 9 den asi brzy, ne?

sophiejane
14. kvě 2010

já 10.den

beatrice7
14. kvě 2010

Cabalkova - cca 27.5. zahajeni stimulace na 2. IVF
Petronela - 12.5. ET (2.IVF) + 2 ebrya zamražená
Winterska - 10.5. ET
Katchik - 1.5. KET - těhu
Ketyz - 3.5. KET
Mick - 3. IVF- 7/10
Niki -17.5. utz pred KETem
Sophiejane - těhu po 2.IVF, ET 8.3.
Beatrice - těhu po 1. IVF, ET 13.3.
Hanik - 29.3 IUI,19.5 pohovor na IVF
Nelina - 6.5. KET