Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

mick
20. črc 2010

Ahoj holky,

@petronela82 jo jsem to já a jsem pěkně naštvaná, protože ze 17 vajíček mít možná 2 embrya mi přijde fakt blbý... No nevím, ale hodně se rozmyslím, jestli jít s dalším pokusem do Gestu 😠 . Jestli mi dají honem 2 embrya o kterých už včera věděli, že mi je musí dát, tak nevím, jestli není lepší to celý stopnout. Ach jo, jsem fakt naštvaná..... A všechno jenom kvůli tomu, že mi i když jinak milý dr. Černý nechtěl začít stimulovat o den později.... Jdu tam ve 12,30. Musím makat, protože jsem s dneškem fakt nepočítala. Tak pááá

petronela82
20. črc 2010

@mick - teda to mě fakt mrzí => já byla v GEST ve 15:30 (to jsem to slyšela) - ale dva kousky máš a budu ti moc moc moc držet palečky a´t to jsou bojovníci => víš co si mi slíbila => budu v sobotu potřebovat ty zkušenosti o jen 4 dny starší těhule 😉

ketyz
20. črc 2010

Ahoj kočky,
já jen krátce, protože za hoďku odjíždím na dva dny do Warszawy, první služební cesta po půl roce, přiznávám, docela se těším.
@mick - nezoufej, třeba to budou ti správní embrouši, budeš určitě mluvit i s embryoložkou a tak to proberte podrobně,
@petronela82 - teda ty se máš už v sobotu, to je krása

já mám taky novinu, vypadá to že se mi rozjíždí menses, takže na ty cesty zrovna nic moc, ale snad to nebude nic hrozného, takže začneme vymýšlet kam na dovolenou a hlavně kdy...... 😀

petronela82
20. črc 2010

@ketyz - ahojky - tak že mrcha už je za rohem 😀 super - tak to jsi ani moc dlouho nečekala - to já se obávám že bych to bez vyvolávaček ani nedostala => a kam pak pofrčíte na dovču?

ketyz
20. črc 2010

@petronela82 - jo tak to já nevím, manžel si vybere, mě je to celkem jedno, já budu trpět všude..... 😀 , teplo a slunce, to není nic pro mě, v hledáčku má Španělsko, Řecké ostrovy a případně Turecko

petronela82
20. črc 2010

@ketyz - já taky vedra moc nemusím, hlavně nevydržím celý den na pláži => to je pro mě peklo - to já raději budu celý den courat někde po památkach nebo v přírodě, ale vyvalit se u vody a celý den ležet, to by mě zabilo, naštěstí manžel to má stejně, tak že nás moře vůbec neláká, jednou jsem ho viděla, i ochutnal => je to hnus 😀 a raději zůstanu u nás - v ČR je taky moc krásně -ˇletos mám v merku Lednicko-Valtický kraj

katchik
20. črc 2010

Ahojky Holky,
Tak nám zase začíná vedro uff teda. A já ani nemůžu k našim na zahradu. Protože bratránek má neštovice a bydlí s našima v baráku, tak mám strach tam chodit. Tak se budu smažit v paneláku. Asi odjedu na chatu.
Včera jsem byla skoro na celý den v práci a přijela jsem totáč vyřízená, musela jsem si jít hned lehnout. Už nějak nejsem zvyklá makat. 😀 Dneska jsem tam byla znova a už lepší. 🙂

Mick to mě mrzí, že zbyla jen dvě embrya. 😒 Ale víš co není důležitá kvantita, ale kvalita. A moc ti přeju, ať jsou tohle ty dva správný bojovníci co se tě budou držet 9 měsíců. I když tě samozřejmě naprosto chápu. Držíme všechny 4 palce 🙂

Kety užij si služebku.

Petronel tak v sobotu jdeš na to, tak super.

Sophie a jaký máte vlastně teď plán? Teď čekáš na výsledky genetiky?

petronela82
21. črc 2010

Ahojky

@katchik - ta ty už nejsi zvyklá makat 😀 tak si na to ani nezvykej - čekají tě příjemnější povinnosti - už jsi přemýšlela o tom zda budeš doma 2 nebo 3 roky? jo a na ty neštovice pozor - raději jeď na tu chajdu - v Praze není o co stát - do víkendu mají být zase tropy - jinak v sobotu bude můj velký den 😉 už se těším, ale i bojím aby to embryjka (to rozmražení) zvládly

@mick - tak jak je? kdo ti dělat ET?

katchik
21. črc 2010

Ahojky,
Tak nám zase začíná pařák. Před chvilkou jsem si dala sprchu a mohla bych jít znova. Děs běs. 😝

@petronela82 neboj embroušové to zvládnou. Na sobotu budu držet palce.

@mick tak jak? Hýčkáš pěkně bojovníčky? A jseš doma nebo v práci?

petronela82
21. črc 2010

@katchik - ahojky - stále jsi v Praze, já myslela že zmizíš na chajdu - v těch panelákách je to strašný, my tam míváme odpoledne 30st. tak hlavně nic nedělej, hezky vegeti. Mick bude určitě v práci to je nezmar 😉

@mick - copak je s tebou

katchik
21. črc 2010

@petronela82 jo jo ještě jsem v Praze. Zítra mám KO.

petronela82
21. črc 2010

@katchik - a ty chodíš stále do GESTu? tak doufám že přineseš nějakou novou fotečku - a co necháte si říct co to bude? už by to mohlo být vidět, ne? nebo to už víte?

katchik
21. črc 2010

@petronela82 ne ne do Gestu, už nechodím. Po potvrzení srdeční akce, mě předali mé doktorce. Říct si to necháme, ale myslím, že zítra to ještě vidět nebude. Zítra jsem 14+0 trošku se mi to po tom NT screeningu posunulo.A asi bude ještě brzo. I když kluci jsou prý vidět dřív, tak uvidíme. Fotku zítra určitě dostanu, tak jí sem pak hodím.

mick
21. črc 2010

Ahoj holky, jsem doma. Včera dopoledne jsem ve fofru dodělala práci, proto jsem už ani nemohla psát. Takže se nám z 11 vajíček oplodnilo 5 a z toho jsem dostala 2. Včera rano byli šestibuněčný a když mi je dávali, tak to jedno bylo pořád šesti a to druhý už bylo tak osmi. Při tom pohovoru s embryoložkou jsme se ptali čím to je, že se oplodnilo jen pět, tak pokrčila rameny, že neví. Zralý prý byli. Ty zbývající 3 odepsala, ale asi když viděla ty naše zoufalý pohledy, tak mi při transferu řekla, že se na ně byla ještě podívat a že se trochu rýhují, tak jim dá šanci, ať si ve čtvrtek zavolám. No moc šancí tomu nedávám, že by přežili. Uvidíme 😉 . Transfer dělal Kory, byl super, docela jsem se na sále zasmála. Transfer byl o hodinu později, byl tam asi jediný dr. v Gestu. Když se tam přiřítil, tak srazil to světlo, kterym nám svítí do pipky a já si připadala jak u výslechu, protože mi to namířil rovnou do obličeje. Pak mu to sestřička seřídili a jeho to pálilo do hlavy, tak se bál, aby tam neměl náměstíčko 😀 . Jo a byla tam se mnou na transfer zase Němka s tou Gertrudou, co jim překládá. Klidový režim nějak extra nedodržuju. Peru, vařim, teď se mořim s mužovým účtem. Prostě,jestli je tam jeden dobrej embrouš, tak se chytne vždycky 😉 . Každopádně si užívám dovči, hlavně, že nemusím do práce a nakonec jsem vděčná asi i za ty dva ´kousky, když si vzpomenu na tu holku, co byla se mnou na OPU, která se transferu asi ani nedočkala ☹ . A hlavně máme ještě 2 kousky u ledu 😉 z minula.

@petronela82 takže sobota už je jasná jo? Budu na tebe myslet, ať jsou to ty správný kousky. Musíme věřit, ono nám nic jiného nezbývá. Jo a taky říkala embryoložka, že se to ženským povede, co už chodí na IVF ze setrvačnosti, tak jsem jí hned odpověděla, že to musí být v tom případě milionářky. Ono chodit ze setrvačnosti třeba na 8 IVF, tak nás to finančně zrujnuje 😠 .

@ketyz užívej Warszavu, to se pěkně projedete. Tak snad máte v autě klimu.

@katchik a kdy jdete na další UZV, abychom už věděli co to bude? A už máte vymyšlený jména?

katchik
21. črc 2010

tak takhle si zrovna lebedí psice 😀

katchik
21. črc 2010

@mick mě tenhle transfer dělala taky Korecký, tak že to prostě klapnout musí. S ním jsem se na sále tay pobavila, byl fakt vtipnej. Dávali jsi AH a lepidýlko? Tak užívej dovči. A držííím.

@petronela82 ty budeš dávat AH a lepidýlko nebo ne?

ha volala mi kamarádka, že se staví. Musím jít trochu uklidit. Je tady bordel jak v tanku.

petronela82
21. črc 2010

@mick - super že už nejsi tak zkleslá jak včera před ET - myslela jsem na tebe => určitě to budou bojovníci - musíš jim věřit. jo a ta sobota už je dohodlá - Dr. chtěl už v pátek, ale ukecela jsem ho a prý to u KET není problém, prostě je mršky rozmrazí o den později, tak že mám tam být 10:30 a v 11:00 bude transfer

@katchik - jjo, my dali AH i lepidýlko - byla jsi moje velká inspirace s lepidle 😉 embryouši měly při zamražení 4 denní PK a zavádět je budou po 5 denní PK a ještě beru ten Prednison - no mám to ošéfovaný ze všech stran - to by bylo aby nebylo 😉

katchik
21. črc 2010

@petronela82 tak super, to by bylo aby nebylo.

Holky já vám ty // tak přeju. A pak vám začnou pořádný nervy, Já jsem vždy před KO zralá na Chocholouška. 😀

petronela82
21. črc 2010

@katchik - už se těším až se budu nervovat před každým KO jako teď ty 😉 ale věřím tomu že to jsou stresy - dokud nebude mít toho drobečka zdravého v náručí, tak se toho stresu asi nezbavíme - ale stojí to za to - držím na zítra palčky - určitě bude vše O.K. chci se ještě zeptat kdy (v kolikátém týdnu) přestalo u tebe to špinění?

mick
21. črc 2010

Holky, já bych se taky už chtěla stresovat z kontrol, jestli je všechno, jak má být. Tady to nervování, jestli vůbec dojde ke spojení spermoníků s vajíčkama už mám dost. Ptala jsem se, jestli bychom neměli zkusit přirozený výběr spermií a embryoložka řekla, že je to samozřejmě lepší, protože oni vyberou spermoníky, kteří vypadají OK, ale nemusí být, ale riskovat pokus, že se nám neoplodní vůbec, tak to už bych asi nerozdejchala.

@petronela82 Máš pravdu, že dneska mám náladu lepší, ale včera jsem byla hodně rozčílená. Petruš, brala jsi ten estrimax i při IVF?

@katchik 😀 hafák vypadá fakt spokojeně 😀 . My dali lepidýlko bez AH. No já si tam snad stříknu ještě trochu toho sekundáče a prostě ho z tý dírky nepustím 😀

sophiejane
21. črc 2010

ahoj holky, jdu se taky nahlásit, nějak vás zanedbávám 🙂 tak kdo půjde v sobotu na farmářské trhy? 🙂 já tam asi budu zas 🙂

sophiejane
21. črc 2010

je mick čtu že už jsi po transferu tak tfuj tfuj ted už to musíííííí klapnout 😉

sophiejane
21. črc 2010

katchi těhulko jak ty se máš? už jsi něco pokoupila pro mrňouska? a co kočár, bude teutonka? 😉

katchik
21. črc 2010

tak jsem pokecala s kamarádkou, byla jsem jí vyprovodit na bus a totálně splavená. 😝

Petronel špinila jsem hned na začátku to byl nějaký 5tt. V pátek mi Poláková potvrdila těhu na utz a v pondělí jsem tam mazala znova, že jsem začala špint. Trvalo to asi týden, ale po asccorutinu, to pak bylo jen minimálně. Pak to přestalo a znova jsem zašpinila asi v 7 - 8tt jen na jeden den a od tý doby mám už klid.

Mick já z tebe padnu fakt. 😀 😀 😀

Sophie a to jdeš na trhy na Dejvickou?

petronela82
21. črc 2010

@sophiejane - ahojky - já jdu v sobotu na KET, to je lepší než farmářské trhy 😉 a co dovča kdy bude a kam?

@mick - nene - ten estrimax jsem při IVF neměla, ten je jen při KET (vlastně místo těch injekcí, které pícháš na stimulaci) a jelikož budu mít 5 denní embroše tak pět dní před transferem jsem začala s utroušet (vlastně jako by den OPU a oplodnění u IVF)

petronela82
21. črc 2010

@katchik - to je super že už je to v klidu a co je to ten asccorutinu? a řekli ti čím to bylo?

sophiejane
21. črc 2010

jo katchi já mám mít taky 3 cykly pauzu před dalším eventuálním těhu...ted jsem teprve po první MS...ale teda nějakou ochranu řešit nebudu ani omylem, když by to přišlo (čemuž nevěřím) tak by to přišlo, no...je to bych i brala,bez gestu, ale nějak už na zázraky u nás nevěřím ☹

no a výsledky genetiky trvají dlouho, takže až na konci prázdnin se mám objednat zase do motola k té prdlé genetičce na konzultaci...ona je taková šlehlá 🙂 a celou dobu nám říkala tatínek - maminka - miminko - to mě teda docela štvala 😖

petronela82
21. črc 2010

@mick - ty máš lepidýlko poprvé, viď?

katchik
21. črc 2010

Sophie koupila jsem jen 4 plenky s obrázkama ( dvě s ovečkama a tři s vílama) a zahrabala jsem je hluboko do skříně. Jinak nic, nějak se zatím bojím. Přemýšlím buď Teutonku nebo se mi líbi Xlander a docela casualplay....

sophiejane
21. črc 2010

jojo na dejvickou, ale to zase budou davy....holky ale my si tam minule koupili nějaké bezlepkové párky a to byl takovej luxus že si nepamatuju kdy bych něco takového jedla takže jedu znova 🙂 a i ta čestvá zeleninka a ovoce mě táhne 🙂 no a katchi byly tam i beskydské frgále 😀