Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

meluzina
25. črc 2010

@petronela82 AHOJ měla jsem 14 vajíček a 7 oplodnili ... použili to napíchnutí spermie do vajíčka neznám tu zkratku, ale kdybych pátrala tak to najdu, ale vy to určitě znáte 🙂 jinak nic, chtěli jsme i ten asistovanej hatching ale to nám řekli že je zbytečné ... musím říct, že jim v tomhle věřím, jedinné co mě zaskočilo, když mi embryoložka řekla že jsem mladá, ale to mi ve 32 bez dětí ani moc nepřijde ... 🙂 samozřejmě mladá jsem a nemyslím si, že mít miminko ve 35 je pozdě to ani náhodou, ale i přesto mě to zaskočilo ....

meluzina
25. črc 2010

@mick jo a jsem sice nováček, ale net mám docela projetej a myslím si, že když Vaše embrya vydrželi rozmražení tak už vydrží všechno a hezky pěkně se u Tebe zabydlí 🙂 !!!!! držím moc palce, ale myslím, že to fakt klapne to už jsou odolní bojovníci ..... těším se za 20 dní na pozitivní zprávu od další budoucí maminky ....

mick
25. črc 2010

Ahojky holky, u nás se to taky kaboní, tak snad neproprší celý týden, když mám dovču, ale já bych se ani nedivila 😠 .

@sophiejane téda, to jste pokoupili parádně, samý dobroty mňam.

@petronela82 mě tak nějak, někdy cítím trochu prsa ze strany, pak trochu břicho, už jsem z toho magor, ale jinak nic. Akorát, jak jsem si včera večer píchla ten miniheparin, tak mi přišlo, že mi nějak víc buší srdce, ale dneska už OK. Tak jsem si včera říkala. Paráda, takže teď mi praskne pumpa a budu tuhoš. A to jsem se dopoledne koukala ještě na nějaký dokumend o zástavách srdce, jak musí ti, co je to potká, dostat defiblirátor do 5 minut, to bychom asi nestihli 😀 . Ty recepční to mají asi za úkol předčítat ty zprávy, ale asi by bylo lepší, kdyby řekli, řečtěte si tu zprávu, co vám napsal dr.

@meluzina tak to jsme stejně starý, mě je taky 32 😉 . My jsme taky idiopati, bohužel nám nic nenašli, což i embryoložka řekla, že je nejhorší, když se neví, kde je problém, ale jak píše Petruš. První IVF je spíš testovací. Teď ti třeba změní protokol a vajíčka budou lepší. Já při druhém IVF měla i 6 embroušů na zamražení. My už za sebou máme genetiku i imunologii. A nic extrovního, co by bránilo početí nenašli. Je to fakt loterie a předem nevíme, jak to dopadne. Musíme věřit. A zkusíte 2 IVF hned za ty 3 měsíce?

nelina_
25. črc 2010

Ahojky,

ty holky na recepci jsou fakt posldní dobou zmatený 😨 Šla jsem na kontrolu po KETu, kde mi teda doktor potvrdil, že se těhotenství nekoná a když jdu na recepci zaplatit poplatek, tak mi ta holčina čte ze zprávy od doktora, že se mám dostavit na kontrolu za 12 dní. Když jsem jí řekla, že se jedná o omyl, že jsem dohodnutá s doktorem, že kvůli utrouši, teď cyklus vynechám, tak z toho byla úplně vedle. Myslím, že v těch zprávách ty novější neumějí vůbec číst 😒 Pravděpodobně si spletla to, že když budu zase chtít jít na KET, tak mám přijít 12tý den cyklu 😀

nelina_
25. črc 2010

@meluzina tak to je dobrý, tobě embryoložka řekne, že jsi ve 32 mladá a mě je 30 a mluví se mnou, jako kdybych přišla naposlední chvíli :o)) A to máme jen špatné spermijky. No fakt co doktor, to názor 😀 Ale souhlasím s tebou v tom, že pokud nemá člověk ani jedno dítě, tak už je v tomle věku načase to změnit 😉

sophiejane
25. črc 2010

meluzina my jsme taky idiopati, ale buhvi jestli u nas neni problem v embryích....

petronela82
25. črc 2010

@meluzina - tak že jste neměli prodlouženou kaltivaci? - tu bych příště zkusila a taky tady teď frčí embryo-glue 😀 zkus si o tom něco najít na natu a hlavně nic nevzdávej. My měli při prvvním IVF 20 vajuch a oplodnilo se jen jedno a málem ani nedošlo k transferu - a výsledk samozřejmě negativní, no a při druhém pokusu se už z 20 vajuch oplodnilo 15 a zbyly i do mrazáčku a te´d dva ty sněhuláčky už mám u sebe

@nelina_ ahojky dlouho jsi tu nebyla, tak pak to plánujete dál?

@mick - co ty všechno, krom teda toho heparinu ještě užíváš? já už jsem z těch všech prášků fakt tak vyčerpaná a teď ještě do toho tohl spací počasí 😝

nelina_
25. črc 2010

@petronela82 chvilku jsem nic nepsala, to víš, trochu blbá nálada po nevydařeným pokusu, ale pečlivě Vás čtu 😀 Teď vynechám jeden cyklus a jdu zase do dalšího KETu. Říkám si, že nic není zadarmo, tak bojuju 😉

katchik
25. črc 2010

Ahooj Holky,
Já jsem na nerva, včara mě skolila nějaká virozá či co. Odpo a večer jsem měla teplotu, tak jsem si vzala paralen a dneska snad dobrý. Akorát jsem unavená a troch mě bolí v krku. Achjo bych se z toho fakt po.....Snad to nemůže nějak ublížit mimču.

@petronela82 super, mám z tebe radost, tak pěkně relax, pohoda klídek. Držím moc palce.

@mick hele já na tebe vlítnu. Žádný pesimistický nálady, jasný. A taky moc držím palce.

@sophiejane ty mi teda děláš chutě, příště asi taky vyrazím. Takových dobrot, mňam.

@meluzina Názdáár 😉 jak píšou holky každý IVF je jiný. Při 1.IVF nám zůstali 3 embrya, při 2. IVF nám jich zůstalo 7. Vždy stejnej protokol. A ten první pokus je opravdu spíš testovací a je to holt o štěstí. Někomu to vyjde hned, nekomu ne.
@nelina_ Ahojky, tak jdete zase do boje. Kolik ještě máte zmrzlíků?

meluzina
25. črc 2010

@petronela82 Ježiši ženská ty jsi super plodná žena tolik vajíček !!! 🙂 to ted musí vyjít to je jasný !!!! a na fotce máš miminko ... to je Tvoje ? Prodlouženou kultivaci jsme měli zaplacenou..... ale nějak nevydrželi vlastně ani nevím kdy přesně se přestali dělit ... byla jsem na transferu v sobotu po 72h a v úterý jsem měla volat .. tak jsem volala a řekli mi že už nejsou .... no po pravdě jestli v té době ve mě ty dvě ještě měli nějakou snahu se chytit tak můj nervovej kolabs je asi vystrašil .. to byla hrozná zpráva .... ale pravdou je, že tedka snad už všechno budu brát lépe .. doufám .... hodně mi pomáhá číst Vaše příběhy, že opravdu i tady se najdou happy endy a já záčínám věřit, že se toho nejkrásnějšího konce dočká každá z nás 🙂

nelina_
25. črc 2010

Ahoj katchik, už to budou poslední mrazíci ☹ Dávali jsme je zpátky po 2, tak to rychle ubývalo 😅
Ale 4 pokusy (a teda 8 embroušků) z 1IVF, to není tak špatný výsledek, viď?

meluzina
25. črc 2010

@mick ahojky, no já nevím jestli hned za 3 měsíce... ale asi jo .. v pátek jdu k Polákové tak se nějak domluvíme.. třeba navrhne ještě nějaké vyšetření ... tu hysteroskopii nebo jak se to píše 🙂 🙂 tedka zkusím nabrat sílu na dovolené a pak asi znova ... ted mám pocit že za 3 měsíce je brzo že budu stejné psycho, ale kdybych to pořád oddalovala tak se to povede až ve 40 🙂 takže asi jo ....

meluzina
25. črc 2010

@sophiejane no, já si právě taky řikám, že ty embrya naše nejsou asi moc dobrý ... ale netuším jak to poznají .. to je ta genetika ??? taky mě napadlo ale je to asi blbost ... nemůžu být třeba alergická na manželovi spermie ?? nevíte někdo o tom něco ?to by se poznalo už při tom oplodňování vajíček nebo ne ? hm asi mi už hrabe .....

petronela82
25. črc 2010

@meluzina - u nás právě problém Dr. našel a je ve mě mám PCO - polycystické vaječníky - tzn. že neovuluji a bez hormonální stimulace se mi ani nevytvoří dominantní vajucho a s hormonání stimulací jich je pak takle hodně - já byla na dvou IVF a pokaždé jsem měla 40 folikul a z nich 20 vajuch => taky se to neobešlo bez OHS (ale celkem jsem to zvládla) - hodně vody, bílkovi a pár kapaček a dalo se to. 😉 další nevýhodou PCO je že kvantina vajuch je na úkor kvality, což se ukázalo u prvního pokusu, kdy se oplodnilo jen jedno vejce, přesto že spermie máme ukázkové

petronela82
25. črc 2010

@meluzina jo a to mimčo na fotce je moje neteř, já ještě žádné děti nemám, tedy zatím na světě - jinak už mám dvě mimi v bříšku 😉

steffi13
26. črc 2010

Ahojky holky, 🙂
tak jsem se vrátila s manžou s týdenního soustředění a mám co dělat abych Vás do četla 🙂 ..

meluzina
26. črc 2010

@petronela82 no, tak to je jasný za 9 měsícu tady bude fotka s dvěma rošťákama na klíně 🙂 jinak o tom superovalačním syndromu jsem slyšela měla to i kamarádka ... která chodí do Podolí ... taky má 2 v bříšku tak snad to klapne ....

steffi13
26. črc 2010

@chrobacek -gratuluji k dvojčátkům 🙂

steffi13
26. črc 2010

@katchik -krásná fotečka
Petruš a mick držim pěstičky ať Vám to vyjde moc na Vás myslim 😉 🙂 ..jinak mě mrcha ještě nedorazila tak to vypadá,že teďka to nestihnu a až ten další 😠 ..

steffi13
26. črc 2010

@meluzina -vítám tě tu 🙂

steffi13
26. črc 2010

@sophiejane -ahojky tak zase tu čtu proběhli trhy jo 🙂 😉

steffi13
26. črc 2010

kde jste všichni 😉

meluzina
26. črc 2010

@steffi13 děkuji za přivítání ... 🙂 jsem ráda, že se můžu podělit o svoje "zážitky" s někým kdo je dokáže pochopit ... přeji všem krásný den .. já jdu pracovat ☹

petronela82
26. črc 2010

@steffi13 - ahojky já si říkala kde se nám couráš - a mrcha stále nic - stále stávku - jak dlouho budeš na ni ještě čekat, nepůjdeš si pro vyvolávačlu?

steffi13
26. črc 2010

@meluzina -tak ať ti to v prácičce pěkně utíká..jojo je to tu fajn,když můžeš to tu probrat a nejsi na to sama 😉
@petronela82 -já to nechápu jsem řikala,že budu poslední 😉 😝 ..no zkusim vydržet ještě pár dní a pak půjdu na vyvolávačku to je pech,co..kdybych jí nechtěla tak dojde a když chci tak nic..a co ty jseš doma?

steffi13
26. črc 2010

a ted jsem volala do Gestu do kdy budou malovat tak teďka od Pá až do 12.8. tak nemám kam spěchat tak to asi nechám až to přijde tak to přijde...

petronela82
26. črc 2010

@steffi13 - jjo je to na palicky - ty si mrchu ze srdce přeješ a se modlím abych ji min. 9 měsíců neviděla. jinak mám ode dneška dovču - tak že relax - za chvíli se pojedu kouknou do IKEI - sháníme už nějaké vybavení do baráčku - jídelní stů, lustry, sedačku a tak

steffi13
26. črc 2010

@petronela82 -tak to je super,že máš dovču a zároveň budeš zaměstnaná scháněním do baráčku to je dobře aspoň na to tolik nebudeš myslet...ty jí taky nedostaneš 🙂 😉 ..tenhle týden má být oddych od veder tak se mi bude krásně vše dělat doma musim to tu dát do kupy a vyžehlit tu hromadu co jsem vyprala po příjezdu 😝 ..

petronela82
26. črc 2010

@steffi13 - to já jsem udělala generální úklid minulý víkend, abych měla tento týden klídek tak že jsem si užila ty pořádný vedra - žehlení v pokoji ve kterém je 30st. je fakt očistec 😀

steffi13
26. črc 2010

@petronela82 -no to mi povídej mi byli ve ČT v tom vedru na výletě v Šiklově mlýně je to westernové městěčko vše tam bylo krásný ale já byla zplavená všude..a teda žehlit v tom vedru bych asi padla tak si to dokážu přestavit jak to muselo vapadat 😀