Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

meluzina
25. lis 2010

@mick
téééda .. to je super .. to bych se k Vám taky přišla podívat ... a štěnátka !! paráda ... to musíte mít doma veselo .... 😀
Jinak k těm emryum .. řikala jsem mé MUDr. že tedka raději zůstanu doma a ona mi řekla přesně to co píšeš : když je embryo dobré tak se chytí za každých podmínek ... ve finále to tak asi je .. vždy´t spousta holek ani neví že je těhotná a vesele chodí cvičit lézt na stěnu apod.
ale u nás je to prostě komplikované ☹ my na to čekáme jak na slitování ... řekla jsem si že nyní taky zustanu doma alespoň 6 dní ale asi hlavně proto abych pak neměla černé svědomí .. teda jestli se vůbec propracujeme k transféru ....

meluzina
25. lis 2010

@hanka99
ahojky : záleží na tom jaké dostaneš léky a co všechno budete potřebovat .. nás první IFV vyšlo kolem 18 -20 tis. a teď jsem zatím na 6 tis. za léky ta největší částka nás teprve čeká ...

hanka99
25. lis 2010

@meluzina - to jsem taky tak nějak počítala,když jsem mrkala na stránky gestu. děkuju 🙂

meluzina
25. lis 2010

@hanka99
vůbec není zač ... možná to holky měly jinak ... každopádně vím že třeba Gonal mají v Gestu dražší až o 15 % než třeba v podolí ... takže možná se vyplatí si vzít jen recepis a zajít do lékárny, ale zase s tím je pak oprus ... to shánět apod.

hanka99
25. lis 2010

@meluzina - no to bude ještě veselé 😝

mick
25. lis 2010

@meluzina určo doma buď, ono to neuškodí 😉 . Máš pravdu, že z nás už jsou máča, proto se všeho bojíme a chceme, aby to klaplo a dali jsme tomu nejlepší podmínky. Nejhorší je, že tady v tom směru, nikdo neví, co je nejlepší a oproti všemu to funguje tak, že čím míň se snažíš a myslíš na to, tím víc to klapne. 😠 Je to na palici.
Veselo máme, akorát ty malý hajzlíci všechno likvidujou. Marně se snažím vždycky něco zasadit a bez úspěchu 😠

@hanka99 tak to je škoda, že není vajucho 😒 , já bych to taky ještě jednou zkusila a pak bych šla na IVF. Záleží na tom, jaký má manža spermoníky. I když mi dáváme ICSI (8,000,-), i když má manža spermie perfektní, protože někdy se stává, že spolu nekámošej a koukala jsem, že jste spolu 7 let, tak bych to samovolně raději neriskovala. Pak je určitě dobrá prodloužená kultivace (3,000,-), já si připlácela za Gonal (4,000,-),což jsou pera, která si pícháš jednou denně. Pak si můžeš dát asistovaná hatching(3,000,-) ten jsem dala jen jednou, pak už ne. takže cca celkem, když bude i něco do mrazáku 20,000,-. Nejhorší je, když nejsou mrazáčci, protože to celý musíš platit znova 😒

sophiejane
25. lis 2010

hanko mě to taky vždy vyšlo tak ke 20tisicum a bez ICSI 😝 ted naposledy jsem treba mela Gonal a Cetrotide což bylo na aplikaci super ale vyšly mě jen ty leky na 8tisíc, ale muzes mit i njekce hrazene pojistovnou, podivej na stranky Gestu www.gest.cz na cenik

sophiejane
25. lis 2010

@meluzina jasně meluz já budu vlastně doma 11dní a minule jsem byla furt a stejně to bylo špatné embryo a taky si myslím, že pokud je kvalitní, tak vydrží, když teda nebudou nějaké horolezecké výkony 🙂

hanka99
25. lis 2010

@mick - manža má spermíky dobrý 🙂 alespoň něco. Jojo 7 let, já jsem toho mého chlapa nechtěla nutit,čekala jsem až dozraje na miminko 😵 ikdyž jsem věděla,že s nepravidelnýma cyklama to nebude hnedka. Takže mrazáčky, určitě nechat 😵

hanka99
25. lis 2010

@sophiejane - už jsem koukala,moc jsem tomu sice nerozuměla, ale vím že to nebude zadarmo 😔 děkuju

hanka99
25. lis 2010

@meluzina - taky bych zůstala doma alespoň 7dní, a byla bych si jistá,že jsem udělala vše proto aby se chytli.

ketyz
25. lis 2010

@hanka99 - ono hodně záleží kolik potřebuješ např Gonalu, já mám PCO a reaguju až moc, tak mi stačí málo jednotek, zase si ale musíme připlatit za špatné spermie, teď mi Poláková říkala ať zvážíme PICSI, po pravdě jsem byla ochotná se na to zeptat, ale když začala sama.....

uvidíme až podle kontrolního spermiogramu

meluzina
25. lis 2010

Holky, jak dlouho se vlastně embryo usazuje ?? ted jsem se to snažila najít na netu, ale docela marně ... všude píšou že za 14 dní by měl být pozitivní test ... ale když jsem se ptala embryoložky v Gestu tak myslím, řikala 6 dní ale nejsem si tím teda jistá .... nevíte ?

ketyz
25. lis 2010

@meluzina - já mám dojem že 4-6 dní, ale kde jsem to sebrala nevím

meluzina
25. lis 2010

@ketyz
to nevadí, že nevíš kde jsi to sebrala ... já si to taky myslím ... takže nahlásím v práci 7 dní homeoffice a bude 🙂 a snad to bude stačit ...

mick
25. lis 2010

@meluzina já myslím, že ten 6-7 den dochází k uhnízdění. Když dávají 5 denní blastocysty, tak jsou těsně před nidací 😵

meluzina
25. lis 2010

@mick
ježiši ty na mě mluvíš nějak složitě :o)))) ale asi jsem to pochopila 🙂

mick
25. lis 2010

@meluzina to víš, já už jsem skoro gynekoložka 😀 . Možná bych tam mohla zaskakovat za pidlovočku. Folikuly i sliznici už poznám na UZV, akorát těch embryí jsem moc neviděla 😀 .

meluzina
25. lis 2010

@mick
😀 no to teda jo to by jsi mohla a měla by jsi určitě větší úspěch a pacientek:o) muj manžel zase řiká že by mohl už dělat sestřičku ... protože mi profesionálně píchá cetro 🙂 gonal jsem zvládla ale normální jehla je pro mně teda smrt ... normálně omdlívám .. vůbec na to nesmím koukat 🙂

mick
25. lis 2010

@meluzina mě taky píchal manžel. 😀, teda to co mělo být do zadku. Ježiš, to kdyby někdo nevěděl o co jde, tak ta věta vyzněla asi divně 😀. Ze začátku jsme jezdili s pregnylem na pohotovost a potom, co jsme byli v Krči na pohotovosti, kde jí mají spojenou s infekčním oddělením a manža měl pak příušnice (lepší nemoc si nemohl vybrat), tak mi to začal píchat sám. 😉

meluzina
25. lis 2010

@mick
jo, zní to dost vtipně 🙂 😀 o pohotovosti v Krči mi vyprávěj .. už bych tam nikdy nešla ... taky jsem tam byla na poslední injekci ... a řikala jsem si že jestli někdy chytnu žkoutenku tak právě tam ☹ fakt hruza !!! byla jsem zděšená dost ...

hanka99
25. lis 2010

@mick 😅

mick
25. lis 2010

@meluzina tam je to fakt hrůza 😒 , už bych tam taky nešla. A hlavně to tam vypadalo jako za komunistů, taky by si to tam mohli dát trochu dohromady 😝 .

sophiejane
25. lis 2010

jo jo a mě na gyndě ve slánské nemocnici dvakrát sestra odmítla bodnout pregnyl do břicha, že to nikdy nedělala 🙂) hustyyyy...a přítel by mě nikdy nebodl, vše sjem musela já 🙂 akorát menopur mi nešel, na ten jsem chodila, ale cetrotide gonal, pohoda 😀

stejně ale holky jsou to svinstva, my to bereme jako samozřejmost ale je to hnus do těla

1janickak
25. lis 2010

@sophiejane jj v tom s tebou souhlasim,ze to musi byt svinstva..... ☹

1janickak
25. lis 2010

@mick teda koukam,ze mate zazitky🙂 jeste,ze moje kamaradka je zdravotni sestra a injekce ji jdou pekne,takze mi vse pichala🙂 musim rict,ze kolikrat lepe,nez sestricka v Gestu🙂

sophiejane
25. lis 2010

o sestrach v gestu mi radsi nemluvte, jedna me v tehu rozbodala skrz naskrz nez mi nabrala krev, na obou rukach...musela prijit jina a ta to mela hned

steffi13
25. lis 2010

Ahojky holky,vy tu teda jedete ani nevim kde začít 🙂 😉

sophiejane
25. lis 2010

steffi kde lítáš 🙂

meluzina
26. lis 2010

@sophiejane

jo svinstva to určitě jsou ☹ bohužel jsem si toho vědoma .. ale neuděláme nic ☹ mám z toho docela velká strach jak se náš organizsmus bude pak vyvíjet ☹ měly bychom pak chodit častěji chodit na kotroly na gyndu ...aby případně potchytili cysty apod. ..
Je to síla ... samozřejmě jsem vděčná že taková možnost existuje ... a když se to někdy povede vem to všechno čert, ale mordovat si tělo pro nic za nic to by mne naštvalo ....