Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

pavlinka83
3. srp 2011

Prosím platí se v Gestu za IUI, rozhoduji se jaký CAR vybrat a v Gennetu se prý platí 2000,-

ketyz
4. srp 2011

@pavlinka83 - neplatí, tuším že je tam nějaký limit za rok u pojišťovny, ale v Gestu se hradí jen případné doplatky za léky - v případě že sama neovuluješ

pavlinka83
5. srp 2011

@ketyz Jj dík měl by být nárok 6x za rok. Akorát jsem v některých diskuzích četla, že holky za IUI platily. Tak sháním info.

leeena_4
15. srp 2011

@pavlinka83 V Gestu si platíš jen léky, za IUI na rozdíl od jiných CARů neplatíš vůbec nic 😉.

absti
30. srp 2011

ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost s doktorem Alexandrem?
jdu k němu příští týden...

Díky moc za info..

sophiejane
30. srp 2011

@absti Pokud možno se mu vyhýbat co to jde...

sophiejane
30. srp 2011

@absti pročti si tuto diskuzi zpět...

meluzina
2. zář 2011

@absti
souhlas !!! všichni kromě Alexe dobrý ale on katastrofa !!!! ze začátku se Ti bude zdát ok ale časem poznáš že je to slepej jouda ... nechápu proč ho tam drží ... na něj sedí ten vtip : když si představím jak jsem studovala VŠ já nechci jít k MUDr. :o)
¨Super je MUDr. Poláková, MUDr. Černý, MUDr. Šulc další nevim ....

abety
3. zář 2011

@absti Jsou tu na něj špatné ohlasy, ale já čekám díky němu dvojčata..Celou dobu jsem měla jen jeho, tak jiné dr.neznám, i mi dělal OPU, jednal se mnou vždy jen mile, vše vysvětlil, narychlo mi změnil léky na moji žádost, opravdu mi moc vyhovoval..Jen komunikace po telefonu byla zmatená, ale při osobním setkání vždy vše na jedničku! Takže za sebe - doporučuji!

meluzina
5. zář 2011

@abety
gratulace k dvojčátkům to je paráda !!! 🙂 tak alespoň "znám" jednoho člověka který s ním byl spokojený 🙂

zana21
13. zář 2011

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat. Mám PCO a manžel spermiogram OK. Před 2 měsící jsem začala brát clostylbegyt na vyvolání ovulace. První měsíc zabral a teď ve 2. měsíci se MS nedostavila. Tak že jsem dostala vyvolávačku (těhotenství vyloučeno). Doktor mi oznámil, že s léčbou clostybegytu by skončil a přistoupil by k jinému řešení. Dal nám na výběr 2 možnosti: a) laparaskopii, aby se zaktivovaly vaječníky a zprůchodnily vejcovody, nebo za b) umělé oplodnění.
Hrozně mě to překvapilo, že hned přistupuje k IVF. Když jsem se ho zeptala, proč nezkusit inseminaci, tak řekl, že to je zbytečný, když spermiogram je OK. Chodím do Car Gest Praha. Ale čekala jsem, že budete hledat jiné varianty, než začneme s IVF. Prosím poraďte mi, nepřijde Vám to uspěchané? Také Vám doktor navrhnul ihned IVF? Děkuji moc za Vaše zkušenosti

meluzina
14. zář 2011

@zana21
ahoj, z mého pohledu je opravdu IUI téměř na nic ... z druhé strany když jsou spermie ok tak by se to mohlo povést .. ale než IUI mi přijde lepší přirozeně .. tam máš jistotu že ti laborantka nevybere špatné spermie a ta správná se k vajíčku dostane sama ... (i při IUI upravují spermie ...)
Asi bych zkusila IFV a kdyby se první nepovedlo tak bych pak zkoušela IUI ... osobně jsem byla na dvou IFV a nepovedlo se ani jedno a zadařilo se pak přirozeně ....

zana21
14. zář 2011

@meluzina Děkuji za názor. A proč si myslíš, že je IUI na nic? Bez nějaké min. hormonální podpory stejně nemám šanci otěhotnět. A přirozeně myslíš bez nějakých hormonů?

leeena_4
14. zář 2011

@meluzina Já jsem otěhotněla po 1. IUI a znám osobně další 3 holky, kterým taky vyšel první pokus, takže myslím, že IUI není na prd. A to to těm holkám přirozeně nešlo několik let 😉. A špatná spermie může dorazit do vajíčka bohžel s i bez IUI, tomu se zabránit nedá.

meluzina
15. zář 2011

@zana21
no myslela jsem přirozeně bez MUDr. ale když taky píše Leena že zná holky co otěhotněly po IUI tak bych do toho asi šla .. když jsou ok spermie tak asi proč ne ... Každopádně držím hrozně moc palce !!! 😉

absti
11. led 2012

ahojky,
chodíte sem ještě někdo? nebo jste už všechny těhule?

merkurka
12. led 2012

Ahojte,
mna by zaujimalo, ako dlho trva cely proces od prveho telefonu - objednania cez objednanie az po uspesny vysledok. Dakujem a vela zdaru vsetkym!

verstej
16. led 2012

Ahoj holky, ja se klepu jednak zimou - a jednak strachem, zitra si jdu do Gestu pro leky a zacnu stimulovat na 1. IVF, mam po LPSK v r. 2008 - dg. endometriosa III az IV. stupně.... pak 6 mes. hormony ( umely prechod) ... pak rozchod...pak konecne novy vztah,ale za sebou 2 roky snazeni a kdyz konecne //, tzak v 9. tt konec ☹(( zamlklé těhu.... no za chvili tomu bude rok.... za sebou nyni mam 1 IUI - a ted mi ceka IVF, ackoli mam nacteno a medicinske vzdelani k tomu - o to vic se bojim vsech moznych komplikaci a dost mozneho selhani uspesnosti ivf. Inu kez by se zadarilo. Mate-li nekdo nejake dobre zkusenosti, budu vdecna za podporu. Jo jinak moje lekarka je dr. Polakova, ale nebyva tam casto, takze zítra jdu uz k 3. lékaři - dr. Koreckému. 🙂 tak hlavu vzhůru a hodne stesti vam vsem. V.

winterska
16. led 2012

@verstej ahoj, držím ti palečky na IVF - já ted procházím 3.IVF (zítra ráno jdu na OPU) - Můj dr. je Korecký - který tam je jen v úterý, tak na kontroly v jiných dnech mi dělají ostatní lékaři. Při otěhotnění si mě tam nechají do tukajícího srdíčka plodu a pak mě pošlou k mé Gyndr.

@merkurka na první kontrolu čekáš cca 4-6 týdnů, ale pak to jde rychle - počkají na začátek cyklu, udělají nějaké kotroly, odběry, profouknou vejcovody, zjisti, zda rostou vajíčka, a zřejmě na další cyklus naplánují IUI. Po 3 neúspěšných doporučí IVF. Až po 2 neúspěšných IVF doporučí genetické testy a imunologii.. případně si vyžádej papír na lázně...

monivo
16. led 2012

@winterska
@merkurka omlouvám se, že vám lezu do diskuze. Ale chtěla jsem jen nakouknout, jaké máte názory na GEST. Když jsme začali řešit objednání do CAR, tak jsem se radila s kolegou, který také umělé oplodnění podstoupil. Aniž bych vůbec něco řekla, tak mě rovnou odradil od GESTu. Tenkrát mu tam řekli, že má hooodně špatný spg. 2x jim tam nevyšlo IVF. Manželka byla psychicky na tom hodně blbě. A pak jim tenkrát někdo doporučil doktorku, která teď ordinuje v Gennetu. Ta manželku dala psychicky dohromady a povedlo se jim to tam hned napoprvé ( a hlavně mu tam řekli, že jeho spg je naprosto v pořádku!!!!) Já jsem se tedy na jeho doporučení do Gennetu objednala taky. A teď proč jsem se rozhodla sem napsat....dost mě zarazil postup v GESTu jak popisuje winterska. Přijde mi dost šílený, že genetiku a imunologii vyšetřují až po 2. neúspěchu. V Gennetu je tohle součástí všech vstupních vyšetření nebo aspoň je to postup dr. Brandejské. Protože se pak může zjistit díky těmto vyšetřením, že ty dva pokusy byly tedy zbytečné bez nějakého vyšetření, léků apod. Mě třeba při genet. vyšetření zjistili riziko vzniku žilní trombozy. A ta má někdy za následek zamlké těhu. A další věc - pokud je problém u chlapa, tak přeci není důvod ženskou trápit vyšetřením typu neprůchodnost vejcovodů. Tam většinou doporučí rovnou IVF. A jak se tu již ptal někdo výše na to IUI. Pokud je spermiogram v pořádku, proč nezkusit aspoň 1x IUI? To je právě to, na co si můj kolega stěžoval, že je rovnou hnali do IVF, aniž by udělali nějaká vyšetření apod. A naopak, když bude blbej spermiogram, tak přeci nepoženou nejdříve na IUI, ale rovnou na IVF, ne? V tomto případě by bylo IUI zbytečný.
@merkurka obecně, je to hodně individuální, co se týče postupů, vyšetření a doby, kdy se začne něco dít, případně se zadaři otěhotnět. My jsme byli na první konzultaci v dubnu, v červenci jsme podstoupili první IVF a podařilo se. Ale u nás byl problém v manželovi, takže jsme já na žádných vyšetření nebyla. Akorát jsme byli na genetice a imunoligii a na krvi (hormonální profil - ten se dělá vždy). Ale znám holky, které se snaží 3 roky i déle, podstoupí několik IVF, změní třeba i CAR....a pak se jim najednou podaří otěhotnět přirozeně 🙂 Taky se to stává 😉

hanik2
18. led 2012

ahoj holky už jsem tu hodně dlouho nebyla ..snažení probíhá dál ...já byla s Gestem naprosto spokojená a to jsem dojížděla 60 km ...u nás byl problém ve financích..měla jsem 2 IUI a měli jsme předběžné sezení ohledně IVF...uvidíme co bude možná po létě začnu zase dojíždět 😉
přeci jen ty 4 roky snažení už je dost,teď zkouším čajík z bylinek...

všem vám držím palečky

meluzina
22. led 2012

@monivo ahoj, plně s Tebou souhlasím ... především v postupech ... Taky jsem byla v Gestu a i přes první neuspěšné IFV neproběhlo před druhým žádné důkladnější vyšetření (imunologie a genetika) to až po našem vyžádání ... v Iscare a v Genetu na imunologii posílají ženské ještě před IFV myslím že je to správné ....když se najde problém může se vyřešit před IFV a nemusejí do sebe prát hormony zbytečně .... Druhé IFV taky nevyšlo ...

annie29
22. led 2012

Ja na Gest nedam dopustit. Mame diky nemu 3letou holcicku. Chodim k dr Alexandrovi a nemenila bych. Otehotnely u neho jeste 2 kamaradky. Zustala jsem u neho na celou tehotenskou prci a bylo to uplne v poradku. Postupy nekterych center se urcite mohou lisit, ale ja vzdy mela v Gestu dokonalou peci..

monivo
23. led 2012

@meluzina a jak jsi nakonec otěhotněla a kde? Každopádně gratuluji 🙂

meluzina
23. led 2012

@monivo nakonec jsem otěhotněla přirozeně .... na třetí IFV se mi moc nechtělo jít a když, tak někam jinam ,,, řekla jsem si že si dám pul roku pauzu a najednou jsem do "toho" vlítla 🙂

monivo
23. led 2012

@meluzina tak to je super, taky jsou takové případy 🙂

khodinkova
23. led 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na kolik peněz cca vyjde v Gestu 1 pokus umělého oplodnění? Snažíme se s přítele rok a nic, teď nám byl doporučen právě Gest,ale co jsem četla na jiných forech tak jsem se dočetla, že tři pokusy zde vyšli na 100 tisíc,tak by jsme chtěli vědět s přítelem do čeho jdeme a taky jsem se dočetla, že teď poseldní dobou to tam jde od 10 k 5, tak z too mám smíšené pocity. :(

winterska
24. led 2012

@khodinkova to záleží, zda bude doplácet nadstandardní služby jako je prodloužená kultivace (3500), asistovaný hatching (1650/1embryo), embryoglue (1650), ISCI(8800 4-10 vajíček), zamražení(1500) a skladování embryí (2200/rok), PGD (11000).. Přehledný ceník je na jejich stránkách. - toto ale platit nemusíš..
Doplácíš jen za léky - já vždy platila za léky cca 5000,-- v rámci jedné stimulace.
Podle infomace z jiných CARů to je ale +- stejná cena jako jinde

zupla
25. led 2012

Já věřím že v GESTU už hodně lidem pomohli ale já mám zkušenost naprosto šílenou. Ztratila jsem tam v podstate tři roky a to nemluvím o přístupu některých panů doktorů (do toho tedy nepočítám dr.Alexandra, dr.Koreckeho). Za celou dobu neprovedli žádná důležitá vyšetření jen mne nahnali do dvou IVF a nic z toho krom tedy jednoho zadařeného IUI a to skončilo mimoděložním těhotenstvím. Pak jsem se rozhodla přejít do GENNETU když mi zůstal jeden pokus IVF a tam běhme jednoho měsíce odhalili v podstatě všechny mé trable..

meluzina
25. led 2012

@zupla mám uplně stejný pocit ... jenom pořád ženou do IFV ale nehledají příčinu problému ...