Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

sophiejane
22. dub 2010

neboj bea trpět budeme my tady, ale druhý porod to půjde raz dva...

niki2
22. dub 2010

Ja mela porody v pohode, ale myslim, ze je to take hodne o psychice, ja si uzila bolesti te psychicke kdyz se nam nedarilo a tohle melo nejaky smysl.
Se starsim mi zacaly bolesti ve 20,30, skoro celou noc jsem nespala, rano jsme jeli do porodnice, ale jen proto, ze manzel musel do prace a nevedeli jsme, jestli ho pak mam volat. Jsem si rikala, ze to jeste nemuze byt ono. Nechali si me tam a ve 14,10 se narodil. Pak jsem si rikala, ze to nebylo tak hrozne. Horsi bylo hojeni, byla jsem sita, ale dalo se.
A se druhym mi zacali bolesti ve 23h, jeli jsme docela brzo, protoze jsme museli privezt babicku, aby hlidala starsiho. A narodil se v 6,30. Bolesti byly asi intenzivnejsi, ale porod rychly a pak mi bylo uplne dobre. Po porodu jsem manzelovi rekla, ze teda nevim nevim s tou holcickou, ale bylo to s usmevem.
Takze takove to "nikdy" jsem nemela.

petronela82
22. dub 2010

holky - já se porodu (bolesti) nebojím, ale to přenášení musí být na prd, kámoška přenášela skoro 14 dní a pak malý musel stejně ven císařem, to bych nechtěla

beatrice7
22. dub 2010

Ach bože... kéž by to bylo i o té psychice. Já jsem tenkrát nebyla v pohodě, byla jsem ze všeho vyjukaná, ani manžela jsem tam nechtěla, možná jsem se i styděla. a při bolestech jsem si říkala- ať už to přestane. Tak snad tentokrát to bude jinak...
Sophi, to se právě říká, že druhý porod je sranda. To jo. Ale hned po prvním. Třeba za 2 roky, ne po 13 letech, to prý je jako u prvorodičky ☹

petronela82
22. dub 2010

holky - chcete manžela u porodu?

beatrice7
22. dub 2010

Petronel, ty se porodu nebojíš ? 🙂 Jsi šťastná žena 🙂 Já jo.... a přítele u porodu chci. On chce taky i když neví co má čekat.

petronela82
22. dub 2010

bea - fakt se porodu nebojím, bojím se aby nestaly nějaké komplikace a nedošlo k císaři, ale bolesti se nebojím - jsem masochista 😀 😀 když jsem zvládla třeba 4 hodinové tetování tak tohle taky ustojím 😉

beatrice7
22. dub 2010

No tak to je asi nesrovnatelný- to tetování a porod 😉 I když možná jak u koho. Moje kamarádka přišla k dítěti jak slepej k houslím 😀 Byla ve 40.tt na kontrole u své dr. a ta prý- vy nemáte bolesti ? Kamarádka, že ne. Dr : " Prosím vás, ani se nehýbejte, vy jste úplně otevřená. Zůstaňte tady, já pro vás pošlu sanitku " Přijela sanita, kamarádku odvezli do nejbližší porodnice a za půl hodiny se ji narodil kluk. Úplně bez problémů 🙂

sophiejane
22. dub 2010

haha bea tak to je dobrá story 🙂

beatrice7
22. dub 2010

Jo, přesně tak to bylo. Je fakt, že poslední týden si Soňa stěžovala na bolesti v kyčlích, ale ne nějak moc, říkala, že jí to bolí tak normálně, kdyby to bylo víc, tak zavolá dr. A ona se otevírala 🙂

sophiejane
22. dub 2010

a co plodovka? to nepoznala?

beatrice7
22. dub 2010

Asi ne, ale nebylo to nějak moc, výtok měla, ale asi ji nenapadlo že by to mohla být plodová voda. Prý odtekla až po narození hlavičky.

sophiejane
22. dub 2010

no to jsou mi věci...

beatrice7
22. dub 2010

Mně třeba odešla hlenová zátka- takový špinění jsem měla a pak byly stahy, to už jsem začala rodit. Plodová voda odtekla až druhý den ráno.

niki2
22. dub 2010

Jo tak plodovka mi poprve odtekla pri jednom z vysetreni porodni asistentkou na hekarne (myslim si, ze tomu trochu pomohla) a podruhe mi ji pichali primo na sale. Jo a podruhe to byl docela fofr, ani jsme nestihli pripravu. Nastesti telo zareagovalo samo a ja si pripravu dala sama predtim, slo to ze mne horem dolem, takze si myslim, ze jsem byla dokonale vyprazdnena i bez klystyru 😀
Tak jsme zvladli chvili venku jezdit na motorce a malej si sam rekl, ze jde spat, tak jsem rada. Nespal mi ted asi 5 dni za sebou a uz to bylo kriticky, vcera usnul u vecere.

beatrice7
22. dub 2010

Niki, ty jo... ty se taky nebojíš porodu ? 🙂

niki2
22. dub 2010

no ja se spis bojim, aby bylo vsechno v poradku. jinak jen trochu 😉 a minule jsem mela moc fesackyho pana doktrora 😀

beatrice7
22. dub 2010

🙂 holky, jdu něco dělat, mějte se. papa

katchik
22. dub 2010

měla jsem frmol...teď mám trošku klídek a to jste zmizely 😒
Sophie to je strašný, takhle mladá. To by se fakt stávat nemělo tohle. Úplně mě z toho mrazí.

Holky já se teda porodu bojím. Jsem hroznej posera....mě stačí jít k dr. a už mám tep asi 120. 😀
jestli bych chtěla manžu u porodu nevím. On nechce. Asi bych ho tam chtěla mít, ale pak na ten samotnej porod by mohl vystřelit pryč. 😉

katchik
22. dub 2010

Mick ty nedepkuj z váhy. Důležitý je, aby jsi byla spokojená...kilčo sem kilčo tam. A jak říká můj táta co je komu do hubenejch koz... 😀 😀

niki2
22. dub 2010

Holky, ja manzela u porodu chtela, ale nepremlouvala jsem ho. On stale nevedel, porod mu nevadi, jen si nebyl jist, zda chce byt zrovna u toho meho 😀 Ja mu rikala, ze kdyz uz nebyl u poceti, mel by byt aspon u porodu 😉 A pak po informacni schuzce v Motole se sam rozhodl, ze pujde. A k druhemu uz planoval automaticky od zacatku.
Byla jsem rada, ze tam je se mnou a potom bylo nadherny, ze mel hned maleho od zacatku, prijde mi to jine, nez kdyz to mimco daji tatinkovi uz umyte a oblecene, to je pak takovy maly vetrelecek 🙂

mick
22. dub 2010

Katchi, no já bych se cítíla určo líp, mít těch 5 kg dole. Zásob na horší časy mám dost 8 😉

Sophie, to je hrozný. Mě umřela loni sestřenice na rakovinu. Bylo jí 36 let. Měla zasažený močák a dělohu, zůstala po ní 3 letá holčička. No děs. Měla šílený bolesti, protože jí to pak napadlo i páteř.

Holky, já bych ho u porodu chtěla, on tam chce být taky, no tak snad k tomu někdy dojde 😉

mick
22. dub 2010

Proč tam mám napsanou tu 8? To jako byla rada ze zhora, že mám zhubnout 8 kg 😀? Tak to mám do léta co dělat!

katchik
22. dub 2010

Mick jenže ty hubnout nebudeš jen tloustnout a tlostnout. 😎 Hlavně v oblasti pupíku. 😉

ketyz
22. dub 2010

Teda vy jste spisovatelky, já se dnes v práci nezastavila, ale za chvílu jdu domů, po 9,5 h už snad mám nárok 🙂
teda míry / váhy - tak já mám 167 / 63 a jsem s tím spokojená, vím že nikdy nezhubnu, příliš ráda jím, takže ve finále bude fajn pokud nepřiberu, velikost M podle mě není tloušťka ani náhodou, já byla po škole 1/2 roku v Americe, tam je teprve vidět jak vypadá tlustý člověk
zítra jdu místo oběda k Šulcovi na UTZ, tak jsem zvědavá na sliznici, jak po tom příkrmu bude vypadat
PCO mám taky - i s tím akné, bohužel, ať dělám co dělám, toho se nejde zbavit,
navíc má manžel špatný pohyb spermií, my jsme se prostě hledali .... 🙂 🙂

katchik
22. dub 2010

ketyz tak držím palce na sliznici. Pak písni jak jsi dopadla.

beatrice7
22. dub 2010

Ahojky, jste tam ještě někdo ? 🙂

beatrice7
22. dub 2010

Katchi, zajímá mě co řekne ta tvá kamarádka na toho Vráblika z Mediconetu 🙂

petronela82
22. dub 2010

ketyz -taky jdu zítra k Šulcovi ale o dvě hoďky dříve - snad bude mít pro nás jen samé dobré zprávy

ketyz
22. dub 2010

taky v to doufám, já vlastně byla vždy jen u Polákové nebo u Šulce, ten mi dělal OPU i ET