Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

steffi13
17. bře 2010

ahojky holky,já se omlouvám s tou Lazarovskou teď jsem si všimla,že předtim když jsem psala tak jsem to měla na první straně takže trošku koza 😒
mick-já jsem v roce 2005 prodělala mimoděložní kde mi vzali jeden vejcovod pak jsme opět čekali na přírodu a pak v roce 2008 mi kámoška doporučila gest,že tam chodí její ségra tak jsme šli.. my jsme prošli skoro všechny prohlídky v poho až na jednu a to já,že jsem měla druhý vejcovod neprůchodný a právě dr.černý mi řikal ať si s toho nic nedělám,že to nemusí být přesný prošli jsme 1Ivf zamklý těhu,nějaký mrazáčci ale nevyšlo to,pak pauza 2009 v říjnu mimoděložní těhu pak že neprůchodný vzali i ten druhý,únoru 2Ivf nevyšlo a teď čekám na lázně jestli vyjdou a nějak v květnu 3Ivf.který určitě vyjde 😉 a ty?
Petronel-to ti nechceme hatit každýmu sedne někdo jiný já ho moc nezažila jen na chvilku to ten dojem..byla jsem zvyklá hodně na Koreckýho protože mě zakládal kartu a pak jsem občas měla Černýho..
Wrtul-a ty si chodila kam předtim?
Sophie-jen si tohle neřikej a mysli pozitivně držim palce.. 🙂

mick
21. bře 2010

Ahoj holky,
Katchik, to bychom se mohli sejít na ketu 😉 . S tou virozou to je klasika. Mě taky pobolívá v krku, tak si dělám hektolitry čaje s citronem a medem, tak snad to bude OK. Já zase neměla problem s ovulací a po IVF jsem 2 měsíce neovulovala, přitom každý říká, jak je to tělo ještě nabuzený. Moje bylo spíš vyřízený 😒 .Ten kontryhel piju od prvního dne MS do ovulace, pak už ne. Nad tím embryo glue, taky uvažuju. Když nám teď neklapnou mrazáčci, tak bych do toho asi šla. Brouzdala jsem po netu a našla tohle:
http://nts.prolekare.cz/cls/Ukazclanek2243b.htm...
-píší tam, že byl význámný vliv u pacientek od 30-38 let a jelikož mi je 32, tak by to lepidýlko snad na mě mohlo fungovat.

Steffi, my se snažíme 3 roky. Máme za sebou 1IVF-neúspěšné, 2 IVF bylo lepší. Dokonce jsme měli 6 mrazáčku a z prvního KETu jsme i otěhotněla, i když to nedopadlo, ale aspoň jsem viděla 2 čárky i tečku na UTZ, takže posun. Jediná změna kterou jsem měla byl prednison. Dr. mi ho nechtěl předepsat, že ho kdyžtak zkusíme při 3 IVF, protože podle těch základních imuno testů tam nemáme problém, ale vydupala jsem si ho už při ketu. No a když jsem se pak dr. ptala, jestli k těhotenství mohl pomoci prednison, tak řekl, že je to možný, že je tolik věcí, které to ovlivňují, takže ho beru i teď na druhý ket. Je to škoda, že jsem ho nebrala už při prvním IVF, je mi jasný, že to tím být nemůsí, ale v jiných CAR ho holkám dávají preventivně. Ty lázně by mohli být super. A to jedeš do Františkových? A co v práci tě pustí? Vím, že kamarádka tam byla snad 3 týdny.

Sophie, neházej žito 🙂 , třeba to jsou fakt těhu příznaky. Mě ten prednison nic nedělal, brala jsem teda jen 1 tabletu denně. Já si myslela, že se naopak bere i po prokázání těhu první 3 měsíce?

Holky, co jsem nepochopila, že my máme zmražený ty embrya jen 24 hodin, takže se nemůže poznat, jestli jsou kvalitní. Na druhou stranu je fakt, že jsem otěhotněla s takhle mladýma a s expand.blastocystama ne. Ta příroda nám dává zabrat 😀 !

sophiejane
21. bře 2010

ahoj katchi tak nakonec me "nadmuti" je hyperstimulak, 10.den odpoledne se mi ukazaly slabe //, 12.den - včera pořád dost slabounké, tak nevím nevím, je to spíš duch 🙂 vnutila sjem se v pítek k polákové s tím nadmutým břichem, moc nadšená nebyla a nakonec řekla - no tak tedy prijedte.... no ochota nula...a konstatovala, ze je to slaby OHSS a mam trochu tekutiny v brise, ja si ovsem pripadam ze praskam ve svech, je to siiiilenyyyyy, nemuzu ani jist, nic se mi tam nevejde 😒 no av utery mam 15.den tak pry uz mam jet na test ke koreckemu, když k nemu normalne patrim, tak drz palce, aby tam neco bylo, skoda, ze nedelaji testy z krve...dnes jsem netestila, ale zitra rano to zase zkusim...asi mi pomohl prednison, to se budu bat, jestli budu těhu, že ho vysadim, a potratim...

sophiejane
21. bře 2010

jo a mam embrya jako minule po 1.ivf, zamražena 3 po 72hodinach, dvě mi vkladali, a říkal primář černý, když mi je tam pral (u mě musí s pevným zavaděčem), že jso uopravdu krásná 🙂 tak podle toho zatím jen ducha to na dvojčata ale nevypada, to se rouhám, ale trošku mě to i uklidnuje, nejsem asi ani moc stavena na dvojcata, jsem docela hubenour 🙂 no a ted asi jeste neco schodim, jak nemuzu skoro jist, a me to holky vubec nedoslo, ze je to OHSS, az kdyz jsem si koupila espumisan a caje na vetry a nezabralo to!!!! no a taky kdyz jsem precetla ze takhle tyden po ET to ale taky vetsinou znamena uchyceni embrya, tak jsem hned letela a z toho " ducha jsem byla uplne vedle 🙂 ale pořádné // si tedy se mnou zatím hrají na schovku....a to nadmuté pandero prý zmizí až tak v 10.-12.tydnu, no te pic 🙂 jsem jako ve 4.měsíci! 😀

katchik
21. bře 2010

Ahooj Holky,
Mick tenhle cyklus jsem KET odpískala, měla jsem tento týden neschopenku a musela bych jít už ted čt nebo pá na utz pak transfer. Tak nevím jak by se jim to v práci líbilo. V práci nevědí, že chodím na IVF, tak bych si musela něco vymyslet. Nechám to na příští cyklus s tím estrimaxem. Embrya mám taky mražený po 24 hod. tak si říkám jestli to vůbec může vyjít? Ale když ty jsi otěhu, tak asi jo. 🙂 Tu studii jsem četla a taky spadám do té skupiny je mi 32. My jsme se s dr. domluvili, že to embryo glue zkusíme ted při ket, tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude.

Sophi na tebe jsem myslela, jak jsi dopadla. Tak nakonec hyperstimulák. 😒 tak hlavně, že jen v mírné formě. Moc držím palce na út ať se ukážou krásný //. Poláková je teda dobrá, hlavně že vždycky říkají, že kdyby cokoliv tak máme volat a pak tě pomalu ani neveme. A jestli budeš zítra testit, tak dej vědět. Držíím co můžu. 🙂

sophiejane
21. bře 2010

no, ja jim volala ve ctvrtek, protoze jsem tam stejne musela v patek pro listek na penize...a ona hned, at prijdu v pondeli nebo o vikendu do nemocnice, tak jsem rikala, ze tam ale stejne jedu, tak pak to : no tak teda prijedte 😒 a pak ji na me stacilo sotva 5min, jen uzv a bylo to, nijak jsem ji nezdrzela 😠 apak byla docela mila, protoze to OHSS fakt byl, i kdyz mirny...akorat chaosily se sestrou, jestli mam sebou moč, to jsem neměla, byla jsem 11.den a vozi se až na finalni kontrolu...nechapu, proč neberou krev, věděli by to raz dva

ju katchi co to je embryo glue?to si nekde najdu 😉

sophiejane
21. bře 2010

a mick, u mě taky asi ted pomohl prednison...chtela bych podrobne imuno testy...jenže oni jen moc "nefandi"...ale jestli z toho nic nebude, jdu do nich...

sophiejane
21. bře 2010

JIM moc nefandi, pisu jako tatar

sophiejane
21. bře 2010

a katchi prednison beru jen 1 denně, měla jsi ho někdy?

katchik
21. bře 2010

sophi embryo glue je transferové medium, které má mít udajně podobné podmínky jako v děloze.
http://www.gest.cz/cz/aktual.php?PHPSESSID=a5ea...
a tady je studie co sem dávala Mick
http://nts.prolekare.cz/cls/Ukazclanek2243b.htm...

katchik
21. bře 2010

jj prednison jsem měla 1x při ket. Mudr. Černý mi to tenkrát nabídnul, že to můžeme zkusit a nic. Ale mám udělané ty rozšířenější imuno testy a ty jsou ok, tak mi to přijde zbytečný brát. Ptala jsem se i ted Polákový a říkala, že to je zbytečný, abych to brala. A ty už žádný imuno potřebovat nebudeš! 😉

katchik
22. bře 2010

Pěkné ráno, 🙂
Sophie tak coooo? Testila jsi?

katchik
22. bře 2010

Mick a jak ty? Kdy jdeš na utz?

mick
22. bře 2010

Ahoj holky,
Katchik na UTZ jdu v pátek. To se nedá nic dělat, ono to uteče a půjdeš příští cyklus a já s tebou, když to neklapne 😉 . S tou prací je to blbý, u mě to ví kolegyně a můj ředitel, ale jelikož sám řešil UO, tak je v poho. Teda po prvním IVF uz ža mě sháněli náhradu, ale když viděl, že je to fakt běh na dlouhou trať, tak už neplaší. Hlavně teď už nejsem po transferech dlouho doma, stejně na to člověk naopak moc myslí. Teď si vezmu dovču jen na transfer a pak budu chodit do práce. Já to špatně pochopila a myslela si, že se dá použít ten Embryo Glue jen při IVF a pak při ketu už ne. Tak se v pátek s dr. domluvím, že bych to zkusila. AH jsem si na ket nedávala, tak teď vrazim prašule do tady toho 😉 .
Jinak já jsem si myslela, že ty mrazáčci budou starší a budou to vlastně ty, co zbyli při prodlouž.kultivaci a prt, takže nám prodlouženou kultivaci v podstatě přežili jen 2 ks z 9, protože jsme celkem měli 15 vajíček a těch 6 zamrazili rovnou. No moc tomu nerozumím, ale musíme jim věřit . Vy také nemáte nějaký problém, proč by to nemělo jít viď?

Sophie, držím palce, ať čárka sílí. Jsi na dobré cestě. Nám podrobnou imuno taky nedělali, na druhou stranu se všude píše, že to řeší ten prednison, tak snad pomohl i tobě 🙂 .

katchik
22. bře 2010

Mick, tak to by jsme šly bývaly na utz stejně. Přemyšlela jsem, jestli to v práci říct, ale nakonec jsem se rozhodla, že ne. Po transferu jsem byla doma jen při 1. IVF, pak už ne. A musím říct, že to bylo mnohlem lepší. Doma jsem se pořád pozorovala a zkoumala každý píchnutí. V práci na to člověk nemá moc čas myslet. Po ketech jsem šla do práce hned druhý den a při 2. IVF jsem si vzala asi jen 2 dny dovču. Mě dr. říkala, že Emryo glue se dá použít i při ket. Teď to bude můj 6 transfer, tak mi právě říkala, jestli to nechci teď při ketu vyzkoušet. AH jsem dávala jen při 1. IVF pak už ne. Oni se docela názory na AH liší. Někdo říka, že to může pomoct, někdo že to nemá vliv. A když je ICSI, tak tam už je vlastně ten obal narušený, tak je AH zbytečný.
Jinak s tím mražením, taky jsem myslela, že budou mrazit ty starší, aby byly nejkvalitnější, ale asi ne. Teď naposledy jsem měla 11 vajíček a zbylo 7 embryjek. 3 blastocysty a 4 hned zamrazili. Taky nechápu proč je nenechají déle. Ale jak říkáš musíme jim veřit. Problém také nemáme. Jen manža má kolísavý spg. , někdy je uplně v pohodě a někdy horší, ale žádná tregedie kvůli které by to nešlo i přirozeně. Na ket ti budu drřet palce, když už to jednou vyšlo, tak to musí vyjít. Jak jsi po ket otěhu s těma zmrlíkama to byly zamražený hned po oplodnění?

Sophie četla jsem, že čárka sílí. To je super. Tak na zítřejší ko držím palce, ať přijdeš jen s pozitivní zprávou.

sophiejane
22. bře 2010

katchi testila, to byl zase stressssss...nejdriv jak to tak na test naleza tak nic. pak zase jen duch (dnes je 14.den) no ale po zaschnutí to vypadá silněji než 12.den, tak snad že byyyyy....zítra mažu do gestu, ale tam jim to asi taky ukáže stejného ducha, tak jsem zvědavá....ráno to zase ještě testnu, třeba to jen leze pomaleji. kéž by!!!!

katchik
22. bře 2010

to věřím, když jsem měla po ketu pozitivní test, tak jsem testila každý den. Určitě to bude dobrý neboj. Děláš furt stejný test? Nejdeš na ko nějak brzo? To je ale asi kvůli tomu OHHS viď? Nechceš hodit foto testu?

sophiejane
22. bře 2010

no my asi moc šílíme a ono je fakt teprve brzy, to normálně holky bez ivf teprve začnou zjistovat, že to nedostaly, asi jen zbytečně plaším 🙂 moc to holt prožíváme...

sophiejane
22. bře 2010

zatím nebudu katchi dávat foto, uvidím, jestli z toho něco ještě vyleze, aby na foto bylo vůbec něco vidět🙂děkám mamatest od GS. 11.den jsem měla nějaký nicmoc a taky tam nebylo téměř nic. moýná bych měla koupit nějaký ten hodně drahý, ale říkám si, že je to asi zbytečné, když i tady aspon neco je

no taky si myslím že me polakova radsi uz poslala ke koreckemu 15.den, aby me omrkl i kvuli tomu OHSS

sophiejane
22. bře 2010

katchi a ty jsi mela mimodelozni? toho se taky bojim...kolikaty den se ti to projevilo, ze je neco spatne?

katchik
22. bře 2010

ok, tak já si počkám až sem dáš pořádný dálnice 🙂 . V Gestu tvrdili, že mimoděložní. V Motole, že to je takový nejednoznačný. V papírech mám, že šlo o mimoděložní, ale že mohlo jít i o ztrátu gravidity v časném stadiu.
Sophie na to vůbec nemysli, že by to bylo mimoděložní.
Já jsem 10 den začla špinit, tak jsem si říkala, že to nedepadlo a udělala jsem si hned test, abych mohla vysadit utroš a ona na mě jukla druhá čárka. Ta pak krásně sílila, ale furt jsem špnila. Chvíli jo chvilí ne. No a pak mě začalo píchat na pravo a to se postupně zvyšovalo. Jako když tě někdo píchá jehlou (už si ale nepamatuju, kdy to začalo). Tak jsem volala do Gestu a oni a't přijdu na utz samo nic, že musíme počkat. A pak jsem byla u Polákový a ta mě vzala na ten lepší utz a tam potvrdila mimoděložní v papírech jsem měla 6+0. Mezi tím mi ještě brali krev, nejdřív jsem měla přes 600j pak přes 900j. Pozitivní test jsem měla dost dlouho. Naštěstí jsem nemusela na operaci a embryo se samo vstřebalo. Prý se to občas stane.
TY MYSLI POZITIVNĚ, VŠE BUDE OK!!

sophiejane
22. bře 2010

katchi sakra taky už by sis zasloužila normální těhotenství....!!!! a ono to jednou vyjde, já tomu věřím...jak říká jedna dívčina z jiné diskuze - doktorka jí řekla, že pokud má ženská dělohu, může otěhotnět....bohužel to tak snadné není....

mick
23. bře 2010

Katchiku, jsme na tom velmi podobně. Ach jo, je to pech, každopádně jsme aspoň viděli ty 2 čárky a to se bere jako úspěch, že to naše tělo reaguje. A dělali vám genetické testy? Nám jo. Mám nějakou tu lehkou krevní mutaci, takže mi akorát dali kysel.listovou a na 15 chromoz.mám nějaký materiál, ale není to žádný jiný chromozom. V závěrečné zprávě píší, že je to OK, tak snad jo. A taky dáváte ISCI i když má manža dobrý spermiogram viď? My jsme ho dávali u obou IVF. Kamarádka, která chodila do Pronatalu, tak všechno bylo OK, ISCI si nedali a k oplození vůbec nedošlo, tak to nechceme riskovat, ale v podstatě ani nevíme, jestli jsou schopni se spolu spojit. Jojo, otěhotněla jsem právě z těch zmrlíků 24 hodinových, vkládali mi je 48 hod., to jedno co jsme na ně koukala na monitoru mělo tak 6 buněk a to druhý už vypadalo pomalu jako morula. Tak si říkám, jestli ta PK není naopak špatně a jestli těm embryím víc nevyhovuje rovnou to prostředí v děloze. Mám pocit, že u nás dvou to bude o penězích a zkoušet a zkoušet. Dr.Černý říkal, že u nás to bude o dobrym embryu. Říkal mi, že i při normálním oplození vznikne těhotenství tuším z 20%, takže z 10 embryí jsou ty 2 OK, když je všechno jak má být. Takže si na ty naše OK musíme počkat 😉. Ještě jsme s manžou vymysleli teorii, že už jsme spolu 11 let a ty vajíčka se spermoníkama se spíš už jenom kamarádí 😠 . Jak jste spolu vy dlouho?

Sophie, podívej se ta fotoblog Grej na první straně, ta neměla tlustici snad ani 18 den ET a má nádhernou holčičku. Tak držím palce.

katchik
23. bře 2010

Sophie tak na dnešek moc držím. Dej vědět jak jsi dopadla. 🙂

Mick koukám, že jsme na tom opravdu stejně. 😒 Já jsem měla // i při 1.IVF, ale to bylo bohužel jen biochemický. Testy slabě pozitivní asi 3 dny. Byla jsem i na krvi, ale měla jsem jen 25j tak jsem věděla, že to je blbý. Za měsíc jsem šla na KET to bylo to mimoděložní. A pak ET, KET, KET a ani ťuk. Tohle přesně mi dr. Černý taky říkal, že to je jak ruleta a musíme počkat na to dobrý embryo. Genetiku nemáme. Mě dělali to rozšířenější imuno a dr.mi rovnou udělala trombofilní mutace a Leidenské mutace(nevím, jestli to píšu dobře). To dopadlo ok. Přemýšlím, jestli si mám genetiku udělat před 3. IVF. Vě většině případů totiž stejně na nic nepřijdou. Ty máš za sebou jedno IVF a teď chodíš na kety? No a s manžou jsme spolu taky 11 let. 🙂 ICSI dáváme také vždycky manža má občas ten spg kolísavý a nechci riskovat, že se třeba nic neoplodní. Ještě jsem se chtěla zeptat máš ket v přirozeném cyklu?

mick
23. bře 2010

Katchiku, ty jsi snad moje dvojce 😀 . Máme to fakt podobný. Už mám za sebou 2 IVF jako ty. Z prvního jsem měla 10 vajíček a k transferu nám zbyli po PK 2 kousky. Měla jsem krátký protokol a ten mi asi moc nesedl. Na 2 IVF jsem měla dlouhý a bylo 20 vajíček, embryoložka řekla, že 15 jich dá na ISCI a zbylých pět zkusí nechat, aby se sami oplodnili. Nakonec řekla, že těch 5 bylo nepoužitelných, takže prošlo jen těch 15. No a z 15 ks jsem měla 6 do mrazáku rovnou a zbylých 9 bylo na PK a do pátého dne vydrželi 2 kousky. Po tom druhém IVF jsem měla taky pozit.test od 8-11 dne po ET, pak už čárka zmizela. Když jsem to řekla v Gestu, tak to vůbec jako těhotenství nebrali. Pak už byl ten Ket, co bylo zamlk.těhu. Ten ket jsem měla v přirozeném cyklu i bez pregnylu. Nejhorší na tom je, že se teď těším, že by to mohlo klapnout, ale na druhou stranu mám strach, když to neklapne. Hlavně aby se vůbec začali po rozmražení dělit. Jsem už z toho unavená. Všechny kamarádky okolo už děti mají nebo jsou těhu a já si vždycky dělala srandu, že na ně počkám a už jsem zůstala jediná..., ale to asi taky znáš. No jo, musíme věřit, že ten náš kvalitní kousek už brzo přijde 😉 . Ten embryo glue tentokrát zkusím. Jo a ten AH jsem měla taky jen u prvního IVF, pak už jsem na něj kašlala. S tou genetikou nevím, i když něco najdou, tak to steně budete zkoušet dál nebo budete podstupovat PGS a to je fakt hodně finančně náročný. Asi bych se na ní vyprdla. Hlavně, že máš v pořádku ty mutace 🙂 . Katchiku a dali jste si s manžou nějaký plán třeba do kolika IVF půjdete nebo adopce nebo nějakou jinou variantu?

katchik
23. bře 2010

Mick koukám, že jsme jak dvojčata. 😀 Toho se taky bojím, aby sněhuláci vydrželi a bylo co transferovat. Přiznám se, že moc nevěřím, že by to teď vyšlo. Jsem už tak nějak smířená s dalším IVF. S těma kamarádkama to mám stejně skoro všechny těhu a já furt nic. No plán zatím moc nemáme, když nevyjde 3. IVF, tak asi zkusím nativ nebo minimální stimulaci, ale nevím jestli to v Gestu dělají. Manža je furt v klidu a velkej optimista. Přiznám se, že na adopci zatím nejsem připarvená a ani jsem o této variantě neuvažovala. Pořád doufám a věřím, že to klapne. Holt si prostě musíme počkat. 🙂
Mě se dneska nechce vůbec nic dělat. 😝 Už aby bylo 17 hod.

Co ta Sophie....jsem zvědavá jak dopadla.

mick
23. bře 2010

Jojo, manža je taky optimista, určitě větší než já. Pořád plánuje, že když budeme kupovat auto, tak větší kvůli dětem a je pořád pozitivní. Přiznám se, že já taková optimistka nejsem, spíš naopak. Taky spíš plánuju tak na červenec 3 IVF, akorát řeším, jestli bych neměla jít předtím na laparku, jestli nemám třeba nějaký srůsty. Koukala jsem, že jsi byla na hysteroskopii, to se dělá ambulantně nebo na to musíš do nemocnice? A odhalí to třeba endiometriozu? Taky nevím, jestli dělají v Gestu nativy. Ještě máme aspoň kus hrazený i z toho 4 IVF, i tak je to velká finanční zátěž. My už to doma probírali, co dál. Adopci jsme dali jako poslední řešení a přiznám se, že si to zatím taky nepřipouštím.. To jsme na tom podobně, já už bych šla nejradši domů, ale jdu po práci ještě cvičit. Začali jsme s kolegyní chodit na cvičení H.E.A.T., byli jsme zatím jen 2x a já jí řekla, že příští týden a pak do testu chodit nebudu, abych ty eskymáky nevyklepala 😀 . S mojí nic moc kondičkou je to záhul.
Na Sophie, jsem taky zvědavá, snad to bude ok, ale taky mě zaráží, že v Gestu nedělají krevní testy. Myslím, že na ultrazvuku taky ještě nemusí být nic vidět. Tak držím pěsti..., ať vylepší statistiku 😉

katchik
23. bře 2010

No tak to manža je taky větší optimista než já. 🙂 furt říká, ať jsem v klidu. Se mu to řekne. 🙂 Tu hysteroskopii mi dělali přímo v Gestu za 1.500,- 😝 je to jako při opu, krátká narkoza a asi po 2 hodkách jsem šla domů. Jestli to odhalí endiometrozu to nevím. Při té hysterce koukají do dělohy, jestli tam není nějaká přepážka, polyp..adt. Co to je za cvíčo? O tom jsem nikdy neslyšela. Já po práci mažu se psem, tak mám alespoň taky trošku pohybu. 😉 Teď jsme s kamarádkou zkusily Zumbu a byl to teda záhul. Po půl hoďce ze mě lilo uff. S tou laparkou nevím a byla jsi na iui? Před tím by ti měli udělat průchodnost. Mě na laparku poslala moje gyn. dr. ještě než jsem šla do Gestu.

mick
23. bře 2010

Ten H.E.A.T.
http://www.domyno.cz/index.php?page=heat&hl=cz
Já zase nevím, co je Zumbu? IUI jsme měli, předtím mi dělali tu průchodnost tou tekutinou a to jsem měla ok. Tak by mi třeba stačila ta hysteroskopie, jestli mám tu dělohu v poho. Asi bych si o ní řekla před 3 IVF. Do laparky se mi moc nechce. A co máte za hafáka? My máme 2 psi a za 2 měsíce budeme mít další 2, takže vypadáme, že se děti nedaří, tak si pořizujeme psi, ale tak to není, manža s nimi závodí a potřebuje novou krev 🙂

katchik
23. bře 2010

To vypadá zajímavě. Asi to bude pěkná makačka. A celou dobu to je tom pásu?
http://www.zumba-zumba.cz/index.php?option=com_...
Jestli ti dělali průchodnost, tak bych se asi na laparku vykašlala. A zeptala bych se na tu Hysterku. Prober to s dr. a uvidíš.
Hafáka máme Malýho Hrubosrstýho Vendéeskýho basseta. A co máte vy?