Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

1janickak
1. lis 2010

@mick ja mela to same....ale v noci jsem mela bolesti,tak jsem se lekla....Zrovna dneska me zase poboliva na prave strane,tak doufam,ze to nic neni....to je hruza,jak se hlidam. Svagrovka otehotni jen,co koukne na trenky...tak se mi smeje,ze musim byt vice v klidu,ze je jasne,ze musim neco citit,ze se v brisku pracuje 😀 Rikala,ze je vse v poradku,ze je vse jak ma byt,ze mam prijit za 14dni,ale velikost mi nerikala. Nasla jsem si na netu,jak je mimi asi velke.... Ted mi snad rekne Cerny jak je velke a co a jak🙂 preci jen,je to jeho mimi 😀

mick
1. lis 2010

@1janickak já měla embrouše velkýho 3,7 mm, což odpovídalo 6+0. A na netu jsem našla, že srdeční akce má mýt vždy patrná v 5+6, ale pochybuju, že všechny embrya rostou stejně. Ono je fakt lepší někdy ty věci ani nestudovat, to se pak zbytečně nervuju.No já tam mám rozdíl 13 dní od MS, tak snad to embrouš trochu dohoní. Myslím, že o týden jsem tu ovulku šouplou asi měla. Ve středu podle embrya bych měla být min.8+1, tak snad to tak bude. To se to švagrový povídá. Já se pořád pozoruju. No kdybych do toho mohla hupsnout každý měsíc, tak bych se určo takhle nenervovala 😎

1janickak
1. lis 2010

@mick ja budu ve stredu presne 7tt🙂 takze uz by to srdicko melo byt videt krasne 🙂 v 5tt rikal Cerny,ze velikosti odpovidame....tak uvidime🙂 jj svagrovce se to povida,ale na druhou stranu ma pravdu,ze je jasne,ze tam musi pichnout a bolet,kdyz se deloha roztahuje a roste tam novy zivot,ale clovek se proste boji,hlida a pozoruje...jestli neboli moc,pak,jeslti neboli malo🙂 nemam zadne priznaky,nekdy si rikam,kdybych se alespon pozvracela 😀
na www.porodnice.cz tam je krasne nakresleno,jak vypada embrous v jakem tydnu.....jinak koukam na babyweb a emimino🙂 uz jsem si i vyzvedla knihu z babywebu a mrkli jsme i na kocarky🙂

sophiejane
1. lis 2010

@steffi13 jojo prednison už mám doma ale ještě ho ted jíst nebudu i když prý už můžu...až tak kousek před transferem...já se znám, bych si pak vyčítala, že jsem ten hatching nedala...

sophiejane
1. lis 2010

a taky mi napsal nějakou mega silnou listovku na předpis, to je šílená dávka, běžně neprodejná

sophiejane
1. lis 2010

a už se mi ta mrchule rozjíždí, docela přesně na den, to je dobře...

sophiejane
1. lis 2010

a steffi, mě ted naposledy jak se to chytlo taky vkládal Černý 😉 a po utroši prsa nenatékají 😀 😉 mě teda ne, tak spíš to vidím u tebe na těhu, i to bolení břicha bylo u mě dobré znamení, hlavně třeba když jsem šla na malou tak to dole bolelo a to je přesně "ono" 🙂

sophiejane
1. lis 2010

a petronela už sem vůbec nechodí?? petruš jestli semtam mrkáš tak se taky ozvi!!!dyt já jsem na tom stejně tak nesmutni!

ketyz
1. lis 2010

@sophiejane - petruš mi tu taky chybí, věřím, že se ozve až bude chtít, no je pravda, že my jsme trojka, která si to vybírá úplně všechno

steffi13
1. lis 2010

Ahojky holkyyyy 🙂 ,tak jak jste si užili prodloužený víkendík pokud jste ho měli od ST 😝 😉

@mick -tak pěkně po dovolený no já abych pravdu řekla tak od vložení což bylo ve St tak jsem byla doma a bylo to moc příjemný 🙂 a dost jsme to využili na prochajdy, pouštení draka a tetky narozky takže super relax..jinak děkuji za držení palců 🙂
@1janickak -já Černýmu věřim,že to vložil na jedničku 🙂 😉 ..
Holky jakou máte náladu po tom Prednisonu mě připadá,že se můžu přetrhnout smíchy a to třeba včera bylo k nezastavení a pak večer mám takový to rejpání ..a dneska v práci jsem dostala výbuch smíchu..

sophiejane
1. lis 2010

haha steffi já ho zobala 7týdnů a nic jsem na sobě vůbec nepozorovala 🙂

steffi13
1. lis 2010

@sophiejane -já Prednison brala 7dní před transferem..AH dobrý jen teďka jsem si řekla,že né inspirace podle Katchika 😉 😝 ..tak super,že už se nám rozjíždíš další 🙂 😝..tak to by bylo krásný takový příznaky🙂 a ještě ty ketyz?ty vlastně jen si nechat podat žádost na pojišťovnu a pak začít což by mohlo být třeba v prosinci viď nebo jak to vidíš?
Jojo petruš by mohla dát o sobě vědět snad se nám taky ozve holka jedna 🙂 😉 ..Jinak zdravim nový hoky z Gestu 😉..

1janickak
2. lis 2010

@steffi13 a jsi si jista,ze beres opravdu prednison 😀 😀 😀

sophiejane
2. lis 2010

@1janickak 😀

sophiejane
2. lis 2010

holky dejte si sem fotky ja už si ty janicky pletu 🙂 a ja jsem taky janicka 😀

steffi13
2. lis 2010

@1janickak -snad jo 😀 😝

1janickak
3. lis 2010

dobre rano,tak dneska na UZ k Cernemu,tak doufam,ze bude vse ok a ukaze mi krasne srdicko.....uz od vecera jsem tak nervozni.... 😒 Jinak preji hezky den,kocky 😉

mick
3. lis 2010

Ahoj holky, tak nemám dobré zprávy. Včera jsem byla na revizi 😢 . V pondělí jsem začala víc špinit a už tam byla i krev. Jela jsem do Gestu a bohužel embroušovi už netlouklo srdíčko a už se tam vytvářel hematom. Včera jsem to absolvovala v Podolí. Byli tam moc milý. Akorát, když jsem hodinu seděla na příjmu a kolem mě chodili spokojené budoucí maminky z poradny s bruchama, tak jsem si připadala jako masochistka ☹ . No nic, aspoň víme, že to dokážeme i sami doma, ale snad se někdy to správný embryo objeví 😒

@1janickak tak tobě přeju, ať dneska buší jak o závod

@steffi13 a kdy budeš testit. S tím smíchem po prednisonu nevim, nevim. Jestli místo toho nepapáš nějaký pilulky s obrázky 😀

@sophiejane tak už se ti to blíží, tentokrát to určo klapne. Musí!!!! Tu smůlu už musíme prorazit.

ketyz
3. lis 2010

@mick - panebože Mick, je mi to moc líto, nechápu proč zrovna my v této diskuzi si musíme vyžrat všechny tyhle průšvihy ☹ , vždyť to už je letos 4 přerušení jestli to dobře počítám, ach jo, drž se, chce to čas, ale přebolí to

já jsem se včera objednala na konzultaci před 2 IVF, ale myslím že to letos už nestihneme, v únoru chci jet na hory, tak si myslím, že stimulovat budu zase až v březnu

mick
3. lis 2010

@ketyz je to fakt pech, já na vás se Sophie včera myslela, že jste to absolvovali taky ☹ . Je to pěkná podpásovka, ale s tím bohužel nic neuděláme. Tak v březnu půjdeme spolu. Já na ket a ty na IVF 😉 . No na plodný jaro bych ráda věřila. Na druhou stranu zvířátkům to vychází, tak nám třeba taky 😉 . Už jsme si s manžou taky říkali, že budeme letos lyžovat, tak se docela těšim 😉 .

ketyz
3. lis 2010

@mick - my jsme už v září řešili hory, s partou co jezdíme každý rok jsme dohodli termín, já měla sice před KETem, ale stejně jsme se přihlásili, kdyby to vyšlo, tak bych buď jela a nelyžovala bych, nebo bych zůstala doma, ale varianta že nejsem těhotná a nejedu na hory mi přišla jako nejblbější, teď už jsem se rozhodla, že pojedu na týden lyžovat a IVF musí počkat

katchik
3. lis 2010

Ahoj Holky,
jdu se na vás zase podívat. 🙂 V pondělí jsem byla na cukr testu blee, ale přežila jsem to bez úhony. Maxík má už 1400g. 🙂 a je už hlavou dolů, tak snad už tak zůstane. Ké své gyn. dr jdu ještě 2x a pak už mě čekají kontroly u Apolináře. Vřera jsem tady měla na návštěvě kamarádku a přivezla mi další věci na mimčo. Holky kdyby jste viděli kolik má hadrů, tak by jste neveřily. Mě se to ani snad do tý komody nevejde.🙂

Steffi ty jo ty máš už bobany v břášku, tak moc držím palce, at to klapne. Jinak ta bolest jako na ms je normální, mě taky bolel břuch a ne málo. Jinak do neděle jsem v Jin. 🙂

Sophie tobě už se to taky blíží. Hlavně, at se minimálně jeden embrouš chytne.

Janicka moc držím palce na srdíčko.

Mick co to čtu ☹ kočko to mě moc mrzí.

Vítám nové gestačky. 🙂

mick
3. lis 2010

@ketyz s tou lyžovačkou jsi to udělala dobře 😉 . My to taky tak řešili před dvouma rokama, že IVF počká. Akorát s náma nejela kamarádka, která měla jít v lednu na IVF, tak šla a nic z toho nebylo, tak jsem dopadnout nechtěla. Ona pak ale otěhotněla přirozeně v květnu. A kam jedete na lyžovačku?

ketyz
3. lis 2010

@mick - do Itálie - Valdi Fiemme, jezdíme vždy někam kde jsme ještě nebyli, ale pokaždé je to Itálie - teda teď jedeme potřetí.. 😀

@katchik - teda ty už jsi daleko, vždycky si řeknu kde já jsem už mohla být..., věci se nikdy neztratí, vždycky je pak můžeš poslat dál

mick
3. lis 2010

@ketyz tak to si užijete 😉 . My jezdíme jenom do Rakouska. Jezdíme s hafákama, tak teď hledáme nějaký kemp, kde by mohli být 4 psi, což už bude asi problém.

@katchik je to pech 😒 . To bude mít Maxík pořádnou výbavičku. Počkej, až začne papkat mrkvičku a další kašičky, tak se oblečení bude hodit 😉 . Už je to kus chlapa. To jestli nevykoukne toho 10.1. 😉

mick
3. lis 2010

@ketyz prosím tě, jak je to s tím šestinedělím. To až teď dostanu MS, tak jestli jsem to správně pochopila, pak musím dostat ještě dvě a pak se teprve můžeme začít snažit? To jako, že je ta děloha slabá ještě další 3 měsíce?

ketyz
3. lis 2010

@mick - mě Poláková když mi psala doporučení na revizi říkala, po 6 týdnech to dostanete, pak ještě jeden cyklus počkejte a pak už přijďte, 14 dní po revizi jsem byla na kontrole u své gyn a i jí jsem se ptala a ta to potvrdila, říkala, že u mladých holek by i doporučila 3-6 odmenstruovat, ale v u nás s našimy problémy by to neodkládala
já jsem se po 2 menstruaci objednala k Polákové na 14DC, ale ovulaci jsem neměla, tak jsem se dohodly, že v tom dalším začnu brát estrimax, takže prakticky jsem 3x odmenstruovala a šla na KET, no a ve finále jsem nešla...-🙂)

mick
3. lis 2010

@ketyz mě to doporučení taky psala Poláková, ona mi to vysvětlovala, ale asi jsem byla mimo 😝 . Hm, tak uvidíme, kdy se dostaví ta první a pak jestli se to tělo už nastartuje, tak počkám ještě jednu a budeme to zkoušet. Už ani nešpinim a břicho nebolí vůbec. Jestli se někdy dočkám porodu, tak bych šla asi do Podolí. Snad tam nebudu znát jen operační sál a někdy uvidim i ten porodní. 😠. Jsem zvědavá, jaký ti dají protokol, ale asi stejný jako minule, když byla i zásobička do mrazáku. 😉

mick
3. lis 2010

@ketyz a třeba si vyrobíte malýho Itala 😎

ketyz
3. lis 2010

@mick - no to už bychom spíš měli malýho Turka, ale Ital to nebude určitě, protože není ani jisté jestli budeme spát spolu a nebo budeme rozděleni...., třeba loni jsme měli dva apartmány a spali holky s holkama a kluci s klukama.... 😎 , ty hory jsou spíš o lyžování a srandě než o romantice