Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

leeena_4
24. únor 2011

Ahoj holky, mám tedy opačnou zkušenost než meluzina. Máme pana primáře Černého a před IUI mám naplánovaná všechna vyšetření, HP, základní imuno, stěry, průchodnost.... Takže mi přijdou pečliví 🙂

mick
24. únor 2011

@leeena_4 Ahojky, primář Černý je dobrej 😉 , co holky píší ty testy, tak se jedná o genetiku a imunologii-podrobnější (jestli nemáš různé alergie na spermie, embrya atd), nás přímo do IVF nehnali a zkoušeli jsme 3xIUI, protože jsme idiopati, ale bez úspěchu. My s Melu a Steffi už jedeme v kolotoči IVF a neuspěšně, proto jsme už taky trošku skeptický, když si diskuzi pročteš zpětně. Tak ti budu držet pěšti, at ti stačí IUI 😉

leeena_4
24. únor 2011

@mick ahá, tak to jo. Tak to vím od holek, že v Pronatalu taky nedělají ani po nepovedeném IVF! Jinak skepsi chápu, ale netrácejte naději 😵. Nás do IVF taky nikdo ani zmínkou nenutil. Já jsem na začátku, půjdem na pár IUI a když to nepůjde, tak taky kolotoč IVF. Pak si to dítě asi pojedu koupit do Polska, prý se na černém trhu prodávají za 200.000.- 😀. Jinak moooc přeju, ať se na vás štěstí usměje 😉

mick
24. únor 2011

@leeena_4 a vám našli nějakej problém? IUI určo zkuste. My jich vlastně měli ještě víc, já už si to ani pořádně nepamatuju. Nejdřív úplně bez stimulace a pak jsem zobala clostík, aby bylo víc vajíček. Je určo lepší to zkusit, než jít do IVF. Díky za přání, všude se píše, že tady ten rok bude plodný, tak snad nám všem brzo budou naskakovat týdny 😵

leeena_4
24. únor 2011

@mick mě taky přijde jako scifi, že já bych byla těhotná 😀. Já mám PCO, manžel je naštěstí v pořádku. Clostík u mě nezabral, takže příští měsíc testy a v dubnu první stimulace injekcemi a pak to IUI. a kolikrát jsi měla IVF? jak to psychicky zvládáš? musí to být náročné ty stimulace, naděje, zklamání a pořád dokola... Vy jste oba zdraví? nebo jsem to pochopila špatně?

meluzina
24. únor 2011

@leeena_4
jéééé tak to jsi mě pobavila dost s tím Polskem 🙂 tak tam asi zajedeme 🙂)
Jinak souhlasím MUDr. Černý je super o tom žádná !!!

leeena_4
24. únor 2011

@meluzina tak pak uděláme hromadnou akci - pronajmem si autobus a vezmem další holky z koníka 😀. Jsem ráda, že ses pobavila, bála jsem se, aby to nevyznělo blbě, moc se ještě neznáme 😀

meluzina
24. únor 2011

@leeena_4
já mám zkušenost s dvěma IFV a pro mně to psychycky náročné bylo dost ... ☹ a hlavně mi vadilo že se nehledala příčina proč se to nepovedlo ,,, to se teď ale změnilo .. teda zatím se níc nenašlo, ale alespoň budu mít pocit, že jsem proto udělala všechno ...
Jinak ať je Gest jakej chce chodí tam super baby !! :o) a máme i pár kamarádek, které jsou z Gestu těhotné :o)

sophiejane
24. únor 2011

ahoj ,taky radím zkusit pohovory ve víc CARech, Gest nedělá podrobné imuno ani po 2.neúspěšném IVF, genetiku jen pokud je nějaký problém, jinde je toto standard hned před 1.IVF a předejde se jaksi plýtváním peněz. ale každý CAR to má jinak a každému vyhovuje něco jiného

mick
24. únor 2011

Holky myslim, že bus bychom klíďo zaplnili. To by nám Poláci mohli dát množstevní slevu 😀

sophiejane
24. únor 2011

hm a taky mi rezervujte jedno sedadlo v buse 😀

leeena_4
24. únor 2011

@meluzina to ráda slyším 😀. Je super, že hledají příčinu. Ono i to hledání člověka hrozně uklidní a dá mu zase naději.

@sophiejane Budu na tebe myslet 😉
@mick s tou slevou je to dobrý 😀 😀

leeena_4
24. únor 2011

holky mějte se hezky, já dneska mizím, ale líbilo se mi tu mezi vámi, zase se přijdu podívat 😉

mick
24. únor 2011

@leeena_4 já osobně bych tam chodila na IUI a absolvovala jedno,dvě IVF a kdyby se nezadařilo, tak šla jinam. I když je to těžký, 1 IVF je vždycky loterie, protože ani doktoři nemůžou vědět, jak budeš reagovat atd atd.. Každoádně zpětně bych tam 3 IVF už nepodstoupila a šla jinam.

meluzina
24. únor 2011

@petronela82
holka halóó jak se máš ?? zavítej za námi do zakopaného psa 🙂

steffi13
24. únor 2011

Mě tam taky rezervujte místečko 😉 🙂

ketyz
24. únor 2011

@leeena_4 - ahoj, já bych dala i na pocit, ona důležitá je psychika, já myslím, že určité procento nás prostě mezi CARy migruje, protože prostě potřebujeme změnu, když se dlouho nedaří, tak pak změna doktorů může pomoct jen proto, že je to jiné prostředí, trochu jiný přístup a ta změna se pozitivně odrazí na výsledku

rozmarynek
24. únor 2011

holky zabyram si take misto na vilet do Polska - prosim sedni sedacku dela se mi v autobuse blbe 🙂

zirafka82
9. bře 2011

ahojte holky, díky moc za odpovědi, jsem na to zvědavá, už se nám to blíží, 25.3. první konzultace u MUDr. Polákové 🙂 Určitě pak písnu, co a jak.... jinak někdo se ptal, co nám je, tak manža spermio super, lepší než průměr, u mě podezření na PCO, ale není to potrvrzené......

meluzina
9. bře 2011

@zirafka82
MUDr. Poláková je fajn - dobrá volba ... držím palce !

leeena_4
10. bře 2011

@zirafka82 ahoj, jsme na tom podobně. Já mám PCO bohužel potvrzené už i z CARu. Chodíme taky do GESTu. Byli jsme tam poprvé teď 23.2. Manža má taky dobré spermio, ale já neovuluju ani po clostilu, takže už mám v Gestu objednané injekce přespříští cyklus začneme se stimulkou na 1. iui. 🙂

zirafka82
10. bře 2011

@leeena_4 tak mě v prvním Caru řekl jeden doktor že mám PCO, pak při další kontrole mi řekla dokorka, že nemám Pco, že vše krásně roste, tak nevím. Nicméně jsme odtamtud s manžou utekli, když mi dva doktoři řeknou dvě různé věci, nelíbí se mi to a zvláště, když nechtějí ani připustit nějakou diskuzi. Koukám, že docela jedou viď? Že Vás dali na IUI celkem brzy po první návštěvě. Hlavně držím palečky, ať to konečně vyjde 🙂

leeena_4
10. bře 2011

@zirafka82 ono u PCO můžeš mít ovulaci, při nějaké lehčí formě. Ale že to je PCO by měli poznat. U nás to jde tak rychle proto, že už můj gynekolog mě 3 měsíce stimuloval clostilem a ten vůbec nezabral, takže proto hned iui. Taky přeju, ať je mimísek brzy a nejlepší by bylo, kdyby ti PCO vyvrátili 😉

zirafka82
10. bře 2011

jj, clostík mám také už za sebou, provera, utrogestan, pregnyl, to všechno znám ☹ musím řčíct, že jsem docela natěšená, 25.3. jdeme ...UFF... 🙂

leeena_4
10. bře 2011

@zirafka82 a co slostík? zabíral? Vůbec se ti nedivím, že jsi natěšená, já taky byla a od té doby je mi mnohem veseleji 😉

zirafka82
10. bře 2011

já ani nevím, jestli zabíral. Ordinoval mi ho můj obvodní gynekolog, ale ani jednou mě nepozval na UTZ, takže nevím. I obvodního gynekologa jsem vyměnila, ale jen z důvodu přestěhování, jinak s ním nebyl problém ( snad až na ty UTZ po clostíku, ale to jsem se dozvěděla až později, že by měl být nějaký UTZ).V CARu se rozhodli mi jen dát na dva, resp. tři cykly pregnyl, bez ničeho, jen samotný pregnyl, což mě udivilo, když mi jeden dr trvdil, že mám PCO, takže já vlastně vůbec nevím, co s námi bude 🙂

katrin32
10. bře 2011

Ahoj holky, ráda bych se objednala do Gestu k dr. Čekalovi. Jaký na něj máte názor? Bude to moje 3 ivf, tak bych nerada něco podcenila. Jak se o Vás Gest stará? díky za odpověď a za názory

leeena_4
10. bře 2011

@zirafka82 to bylo ale v jiném CARu, než v Gestu, ne? to jsem ještě neslyšela, že by někdo dostal jen pregnyl ☹. A je to blbý, ktyž doktor u toho clostíku nekontroluje :-/ to pak člověk ani neví, jestli to k něčemu bylo.
@katrin32 já chodím k panu doktorovi Černému, ale o Čekalovi jsem slyšela samá pozitiva. Jinak s Gestem zatím nemám žádný problém, ale chodíme tam krátce. Hodně štěstí 😉

zirafka82
11. bře 2011

@leeena_4 jj, bylo to v jiném CARu, ale nechci takto veřejně jmenovat 🙂... doufám, že už nám někdo pomůže, už mi z toho všeho začíná mírně řečeno hrabat ¨ 😖

labutka1980
12. bře 2011

Hezký večer, před cca měsícem jsme byli poprvné v Gestu, vyšel nám špatný spermiogram, nyní máme čekat 2-3 měsíce a spermio poté zopakovat. Bylo nám sděleno, že Gest spolupracuje s Dr. Kubíčkem, andrologem, na kterého se máme obrátit, pokud bychom chtěli špatné spermio řešit. Chtěla jsem se zeptat, zda náhodou někdo nemá s Dr. Kubíčkem zkušenosti (do Prahy prý přijíždí pouze občas)? Děkuji moc za reakce. L.