Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

mick
25. čer 2010

@petronela82 no, to by bylo asi náročnější. A plánujete koupi něčeho svého? Mě teď sejří ty kvanta peněž do IVF, ale samo je dám ráda, když to bude k něčemu, ale samozřejmě to jde na úkor dodělání domku. Teď s 3IVF už to bude za 70,000,-. Včera jsme tam dokonce měli pani ze stav.úřadu, protože už si po druhé prodlužujeme stav.povolení. Je to boj. To bychom mohli jít na ET tak nějak stejně, ty to dostaneš v týdnu, ale vím, že holky psali, že s tím estrimaxem můžeš jít na transfer až snad 25 den, podle sliznice. To by bylo dobrý, kdybychom se tam sešli i se Stefi, to bychom si pokecali na lůžku v odpočívárně 😀

aranka
25. čer 2010

@mick : ahojky, díky za odpověď. No, my nemáme problém žádný, o to to je horší ☹ Já jsem OK, on lehce nad průměrem, takže také ok. Ale přesto to nejde ☹ Odběr doma jsme chtěli, jenže bydlíme daleko ☹ Tak padla varianta naše kancelář, kde nikdo nebude a je kousek a tam jak na potvoru netekla voda a tak jsme celý vystreslý jeli do Gest, že to půjde tam a fakt nešlo .. A nedivím se.. Komůrka 2x2m a pár upatlaných Playboů ☹ Ale právě že na IUI stejně moc nevěřím, tak jsem finálně vlastně byla i ráda a chci jít trochu na jistotu a tedy IVF. Ale stejně mám dotaz ještě jeden, na všechny vás zkušené 🙂 Proces IVF, včetně vydání léků, začíná až po schválení pojišťovnou, nebo lze stimulovat a mezitím čekat na pojišťovnu, která předpokládám vždy schválí, pokud člověk zapadá do tabulek ? Díky moc za info !!!

petronela82
25. čer 2010

@mick - já očekám mrchu cca příští neděli - ale ten transfer bude určtite až tak kolem 20DC - mě vždy sliznice rostla pomalu, tak nečekám že by teď vyrostla nějak závratně rychle - tak že KET by mohl být když vše vyjde jak má v tom týdnu od 26.7. do 31.7. =. tak uvidíme, zda se uvidíme 😀

mick
25. čer 2010

@aranka my problém taky nemáme a teď v červenci se chystáme na 3IVF, takže info ti podám, jelikož jsem zkušená IVFkářka 🙂 . Nejdřív musíš mít schváleno, bez toho to nejde. Závisí na pojišťovně, já mám VZP a tak cca za 3 týdny to je schválený vždycky (i do 2 týdnu, ale budou prázdniny). Pak teprve začínáš stimulovat. Dokonce když budeš mít dlouhý protokol a nemáš to schválené, tak ti nemůžou dát zastavovací injekci 21 DC. Myslím, že budeš mít spíš krátký protokol, protože ho ve většině poprvé dávají a to začínáš stimulovat 2DC. Každopádně se prvních 14 dní v srpnu maluje, takže když to výjde MS na 3 týden v srpnu, tak bys mohla klíďo začít. Určo napiš, kdybys potřebovala poradit. My taky řešíme, jestli nezkusit jiné centrum, ale když se podíváš, tak všude se najde nějaká nespokojená 😒 . Je to složitý.

chrobacek
25. čer 2010

@petronela82 já si myslím, že KET ti vyjde 100% 😉

petronela82
25. čer 2010

@chrobacek - díky - tahle podpora pomáhá nejvíce, a když člověk vidí jak to vyjde někomu jinému - tak se hned lépe bojuje

chrobacek
25. čer 2010

když se chytlo po ivf tak při KET budeš mnohem líp připravená a tělo bude ve větším klidu 😉

petronela82
25. čer 2010

@chrobacek - snad máš pravdu - a když mu pomůžu ještě tím prednisonem, tak snad 😅

chrobacek
25. čer 2010

😉 😉 jo mě se díky ketu a prednisonu chytlo ...

petronela82
25. čer 2010

@chrobacek - ráda tě budu následovat - ani nevíš jak

steffi13
25. čer 2010

ahojky holky,já jsem vyřízená..včera jsme byli ve Žlutých lázních měli tam měšťáci akci 18výročí tak to bylo dobrý.. mick-to by bylo fajn se sejít na lůžku v Gestu 🙂 😉 ..jinak tchánovcům chutnala rajská prý co budu vařit na dnešek 😝 ,že jsem nic naštěstí neslibovala protože dneska jsem vyšťavená,že se mi nic nechce poklidim doma a jdu na prochajdu s hafanem..Petronel-máš pravdu,že když tady vidíš druhý úspěch tak to je hned příjemnější bojovat 🙂

steffi13
25. čer 2010

já taky taky 😉 a moc ráda

petronela82
25. čer 2010

@steffi13 - ahojky - kdy pak to s tebou vypadá na ten KET? =. půjdeme společně i Mick následovat @chrobacek 😀

steffi13
25. čer 2010

@petronela82 -no já budu mršku očekávat kolem 20 tak pak nějak 11dní Ko jak jsem na tom a pak se bude něco dít tak ty mě ještě asi předběhneš 😉 ..já už si vůbec nepamatuji jak probíhal ten Ket zažila jsem ho při prvnim pokusu a to už je přes rok 😒

steffi13
25. čer 2010

jasňačka budeme následovat všichni 3 červencový 😝 😉

mick
25. čer 2010

@steffi13 ahojky, já bych se šla nejradši natáhnout. Právě jsem zblajzla oběd a už aby bylo 16,30 a já šla domů. Steffi, jestli dostaneš MS 20.7., tak to asi vyjde blbě na to jejich malování, protože dr. říkal, že poslední OPU může být 26.7., aby stihli do konce července transfer, protože pak se 14 dní maluje. Je to nějaký nařízení u zdravotnictví, malování každý 2 roky 😠 . No uvidíme, každopádně léto je naše!

steffi13
25. čer 2010

@mick -no to vlastně si tu psala no tak to budou teda nervíky no snad to vyjde 😒 to by mě naštavali 😉 ..no já budu v út volat Koreckýmu jak jsem se rozhodla ohledně co chci na ty svý bobany udělat ještě pořád nevim 😒 ...

mick
25. čer 2010

@steffi13 fakt nechápu, proč už to nenapsali na svoje stránky 😠 . Mě se v po hned Al.ptal, že to nejdřív musí spočítat, než mi dá injekci jestli to stíháme. Tak jsem ho ujistila, že už jsme to s dr.Čer.propočítávali, tak mi věřil. Já proto nechtěla na mrazáčky, né že bych jim nevěřila, ale nechtělo se mi nakonec čekat až do září a takhle mám i lepší pocit, že kdyby embroušů bylo málo, tak máme ještě jednu sadu dětiček v mrazáčku 😉

steffi13
25. čer 2010

@mick -aha takže maji pak otevřeno až půlce srpna no uvidim,když tak to přesunem na srpen no zatim se nebudu strašit..

aranka
25. čer 2010

mick: díky 🙂 kde se maluje ?? vy taky nemáte problém ? a už 3.IVF ? Ty bláho ... a já si vsugerovala, že když nemáme problém, tak IVF je 100%..., no, to jsem se trochu přepočítala ☹ No já právě nevím, zda nezkusit Gennet, mám tam stále dojednanou první schůzku a nevím proč na mě působí tak nějak líp, ale je to pocit, byla jsem tam jen jednou na recepci .., Gest je super, že je malý, ale prostě možná až moc malý, pokaždé jsem tam byla sama, nikde nikdo a ne že mám ráda davy, ale velikost Gestu prostě nepůsobí moc profi na mě ☹ tak opravdu zvažuji, že zkusím gennet, i když jak říkáš, všude je něco, vím. A prosím tě, můžu se zeptat, ty máš embrya zmražená nebo jako to funguje u tebe ?

aranka
25. čer 2010

mick: jinak já dnes tedy začla komunikovat s Gennetem, poslala jsem jim materiály a začínám se malinko přiklánět, že přejdu tam asi. Je také pravda, že v Gestu mi jednou ztratily výsledky krve a podruhé je zapoměly poslat . ., takže mě čeká třetí odběr .., nikdo se neomluvil.., trochu mě to překvapilo .. Chodím normálně do Gyn centra Hloubětín a jsem asi rozmazlená, ale tam jsem zvyklá na profi jednání a pokud se něco stane, tak se každý omlouvá a hledá nápravu, tady to bylo jen suše oznámeno a nazdar 🙂 Tak jsem si právě říkala, zda tady zkoušet IVF, když ani pitomou krev neumí udělat dobře.. ☹

mick
25. čer 2010

@steffi13 to víš, že jo, uvidí se, třeba to klapne 😉

@aranka říká se, že u idiopatické neplodnosti je to ještě horší, protože se ten problém nenašel, tudíž není co léčit 😠 . Tady je nás idiopatů víc, teď nám otěhotněla Katchik z druhého IVF, ale 6 transferu 😉 . Je to boj, ale to neznamená, že se ti to nemůže povést napoprvé 😉 . Já mám ještě jednu várku zamrařenou na sourozence 😉 , teď v červenci jdu na 3IVF. Každopádně, jestli nemáte problém, tak si raději dejte ICSI (vpíchnutí spermie do vajíčka), protože v tom taky může být problém, že se spolu sami rozmnožovat nechtějí. Do Genetu bych asi šla, kdyby nám nevyšlo 3 IVF, protože tam dělají minimálky, což by nebyla taková pálka, jako si hradit sama IVF.

mick
25. čer 2010

@aranka zkus juknout na diskuzi holek z Gennetu a uvidíš, jak se jim tam líbí. 😉 Mě zatím nic hroznýho neudělali, ale pravdou je, že když to tady to IVF neklapne, tak asi změním lokál 😉

aranka
26. čer 2010

mick: prosím tě, co je minimálka ? 🙂 jj, mrknu na debaty z Gennetu, fakt nevím ☹ zatím to vidím tak, že si příští týden promluvím s dr a pokud stihneme I. IVF v červnu, tak to zkusím tam, pokud ne, tak asi rovnou v Gennetu, protože pak to stejně vychází na dobu, kdy malujou v Gestu .. ☹ Achjo. No, to máš pravdu, taky jsem si kolikrát říkala, že bych byla raděi, kdyby mi někdo řekl, je vám tohle a tohle a budeme to léčit takhle a takhle, Ale místo toho stále buďte trpělivý, jste v pořádku oba, ono to půjde. No, ale trpělivý do kolika ? To můžu taky čekat do 50ti, že 😒

ketyz
28. čer 2010

Ahoj,
dlouho jsem tu nebyla, ale snad vás během dne dočtu... 😀
zítra se chystám na kontrolu ke své gyndařce, tak doufám že bude všechno OK, cítím se dobře, tak věřím že to dobře i dopadne
@petronela82 - já brala na začátku estrimax 1-1-1, pak mi ho po nějaké kontrole cca od 13 DC zvedli na 2-1-2, Katchik to měla podobné

petronela82
28. čer 2010

@ketyz - ahojky - a kolikátý den jsi měla KET? A jak pak to s tebou vypadá - co máte nyní v plánu - prázdniny a pak ....?

ketyz
28. čer 2010

@petronela82 - na KET jsem šla 22DC, já počkám co mi řekne zítra moje doktorka, Poláková říkala že je potřeba 2x odmenstruovat a pak už mám přijít na další KET, uvidíme jak to vyjde, chtěli bychom taky na dovolenou, ale taky až za nějakou dobu, abych se mohla koupat a tak, takže jestli to do GESTu dopadne až v září, nebudu se zlobit ani nikam spěchat
máme ještě jednu dávku mraženek (2embr), tak je tam přeci nenecháme, hlavně tohle bylo moje první IVF, tak doufám že nějaký platný pokus na nás čeká... 😉

petronela82
28. čer 2010

@ketyz - určutě - vy máte ještě dva mrazáčky - to je super - a když se chytly nyní tak se chytnou i sourozenci v mrazáku 😉 jo, a ten 22 DC se tak průměr, nevíš, já myslela že KET bývá dříve tak cca kolem 15 DC. Mě to trvá vždy věčnost než mi sliznice na roste, tak chci vědět kdy bývá KET v průměru a já si k tomu přičtu tak týden navrch - jak se znám 😀 a mám strach abych to do konce července stihla - než začnou malovat

ketyz
28. čer 2010

@petronela82 - neboj, mě taky sliznice nerostla, proto mi zvýšili ten estrimax, pak dorostla i mě, já byla celkem na 3x na UTZ než dorostla jak měla, 12, 15 a 18DC, pak jde o to jak máš stará embr, já je mám mražený po 72h, proto KET 22DC

petronela82
28. čer 2010

@ketyz - aha - já je mám mrazená po 96 hod. - tak snad to stihnem - to už by mě fakt trefilo 😉 už si z těch všech prášků připadám jak feťák - hrůza - alespoň že do mě chvíli nikdo nepíchá žádné injekce 😀