Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
23. črc 2010

@mick - už začínám mít nervíky aby to embrouši (to rozmražení) přežily - každou chvilku už je budou vyndavat (Dr. říkal že v pátek dopoledne) - jo a transfer bude dělat Alex. já jsem byla v pondělí u něho a ptala jsem se ho - já ho mám docela ráda - i když jste mi ho tady tak hatili 😉 tak že jsem docela ráda že to bude on a zkusím se ho zeptat zda mi bobánky ukáže i v děloze - uvidíme podle situace. Taky doufám že tam nebudu sama - ta hodina je vždy nekońečná, po OPU to člověk prochrápe, ale po transferu to vůbec neutíká - ty jsi si taky moc nepokecala, co? a s tím močátek si moc nezahrávej - neprochladla jsi někde, jo a co ten heparin, tak to snášíš?

katchik
23. črc 2010

Ahooj Holky, 🙂
Tak včerejší kontrola ok. V albumu je fotla malýho ufonka. 🙂 Já jsem včera byla úplně vyřízená vedrem. Když jsem dorazila od dr. tak jsem se najedla a musela jsem si jít lehnout. Pak jsem šla s hafanem a zase do pelechu. Tak jsem ani pc nezapínala.
Jo a v úterý jsem byla po delši době s dvouma kamarádka z baráku venčit a obě. Nemáš nějaký velký prsa. 😀 😠 a asi až po půl hodině a koukám, že bříško už máš trošku taky. To jsem dopadla, asi budu mít furt větší prsa než břicho. 😀
@mick to mě mrzí, že embrouši nebyly k zamražení. Ale já věřím, že ty co máš u sebe jsoiu bojivníci.

@petronela82 kdybych se tady v so neukázala. Tak moc moc držím palce. A neboj sněhuláci se rozmrazí.

@miska.24 vítej mezi námi. Nám iui taky neklapla, ale zrčitě do toho jdi. Je to menší záhul pro tělo. A znám dost holek, kterým to vyšlo.

petronela82
23. črc 2010

@katchik - super že vše dopadlo dobře a "ufonek" je nádherný - tak že stále nevíte zda je to holčička nebo kluk, - a a koho by jste raději? jinak moc moc díky za ty palčeky - budeme je potřebovat

katchik
23. črc 2010

@petronela82 pohlaví zatím nevíme. Mimčo nám včera ukázovalo záda a zadek. 😀 pak se na chilku natočilo na bok, ale dr. po tom ani nepátrala. Další ko mám 11.8. tak tam by to už mělo být vidět na 100%. Pokud se nám mimčo nebude schovávat.

mick
23. črc 2010

@katchik ufounek je nádhernej!!! Aby z tebe za chvíli nebyla Dolly Baster 😀 . 11.8. máme výročí svatby 😵.

@petronela82 asi jsem neprochladla, ale včera jak jsme byli po nákupech, tak se mi chtělo šíleně čůrat, tak to mám asi z toho, jak jsem to držela, ale je to v pohodě. Ty brusinky jsou na to fakt parádní 😉 . Hepartin kupodivu jde, akorát mám tu pravou stranu nějakou tvrdčí, asi ještě po tý zastavovací injekci, jak jsem tam měla tu modřinu, tak tam musím víc přitlačit. Mě se líbil teď na transferu Korecky, byla s ním fakt sranda a já ho měla za suchara. Vůbec to nebolelo a byla to rychlovka. No tak snad se dostali na to správný místo 😉 . Každopádně mi řekl, tak ať vám to vyjde a odešel. Já tam ležela na tom stole a pak mi sestřička říká, tak si přelezte a já na ní na záda nebo na břicho a ona, že dr. nic neříkal, tak ať si lehnu, tak jak lehávám. Tak jsem si lehla na břicho. Máš pravdu, moc jsem si nepokecala, i když jsem přemýšlela, že bych ze sebe lámanou němčinou něco dostala, ale měla bych strach, aby mi pani neodpovídala, protože, to bych jí určitě nerozumněla 😀 . Ona tam ležele tak 15 min. a už si pro ní přišla Gertruda.

katchik
23. črc 2010

@mick kamarádka mi taky říkala, prej jestli mi může říkat Dolly. 😠 Jako ono to není nějak strašný, jen jsou prostě trochu větší no. 😀 a nemáš fotky na bereme se? Že bych se pokochala. 🙂
Ten heparin si pícháš do břicha? A to si budeš nuset píchat i v těhu?

petronela82
23. črc 2010

@mick - já jsem tak ráda že už si nic nemusím píchat - ko kolikátýho TT si to budeš píchat

mick
23. črc 2010

Kdyby se náááhodou zadařilo, tak určo první 3 měsíce, pak se musí na nějaký testy a pak zase nějaký týdny před porodem. Já bych klíďo píchala celé těhu, kdyby to k něčemu bylo, ale nějak mám holky strach, že jsou ty embrouši slabý. Holt tady ta várka nebyla nic moc. Žito neházím, naděje umírá poslední, ale spíš věřim v horší, maximálně můžu být jen mile překvapená 😉

petronela82
23. črc 2010

@mick - nesmíš to vzdávat - chce to jen pozivní myšlení - a mě to určitě vyjde a víš co si mi slíbila => ty zkušenosti o jen 2 dny starší těhule 😉 doufám že jsem to spočítala dobře - mím embroušům bude zítra 5 dní a těm tvým 7 dní, že?

chrobacek
23. črc 2010

ahoj jsem zpět a dnes na UTZ dvě srdíčka

mick jak jsi na tom?

petronela82
23. črc 2010

@chrobacek - vítej nazpět - velká gratulace k dvojčátkům - to je super, doufám že tě budu zítra následovat - jdu taky na KET

chrobacek
23. črc 2010

@petronela82 moc držím palec at mě pěkně následuješ a děkuju 🙂

katchik
23. črc 2010

@chrobacek vítej z dovči a moc gratuluju. 🙂

mick
23. črc 2010

@chrobacek no to je boží! Moc gratuluju!!! U mě nic moc. Z 11 vajíček zbyli 2 kousky, který mi vrátili po 72 hod. Tak nevim, jestli to taky nezabalili další den 😒 . Každopádně mám dovču, tak si užívám volna, hlavně, že nemusím do práce. Pro příště asi změním centrum. Ty jsi ho taky změnila a pomohlo to 😉. Třeba jinde bude trochu jiný postup a budu lepší úrodička 😉 A jak ti je, co nevolnosti, už začali?

@petronela82 jsou to 2 dny. To bychom mohli testit spolu 😉 . I když já si tentokrát říkam, že to vydržím netestovat a počkám na MS. HAHA, to se mi stejně nepodaří. Myslim, že příští víkend test proběhne, jestli mě nepředhoní ms 😠

Jdu se rejpat v ostružinách. Potřebuju přesadit malý výhonky, abychom z nich udělali hradbu u plotu ke psům. Tak se mějte fajn a @petronela82 na zítřek držim pěsti!!!!

chrobacek
23. črc 2010

@mick děkuju .... no jo tak to se zjistí až za pár dní jestli jsou to ty šikulky správné ... a já věřím, že jsou 🙂 ... no ta změna mi prospěla prostě holt jsem potřebovala něco jiného a ono to klaplo... tak jsem dnes panu Dr. řekla, že jsou fakt šikovní 🙂) .... jinak já furt nic totálně netěhotná ... kdybych je dnes neviděla tak nevěřím, že tam jsou ....

sophiejane
23. črc 2010

ahoj holky, tak ráno zase mažu na farmářské trhy, snad už nebude tak lejt....včera jsme byli s našima na vejletě v příbrami, bylo to fajn (jsem nebyla s našima na vejletě asi 10let 🙂 )

sophiejane
23. črc 2010

a jak xse daří, mick co ty? katchi tak velký prsa, no aspon něco kladného na těhulení 🙂

sophiejane
23. črc 2010

chrobi supeeer tak dvojčataa....a jak bylo na dovče? kde jste byli?

sophiejane
23. črc 2010

petruš držím palce na KET,at už se konečně zadaří 😉

sophiejane
23. črc 2010

a mick nefázej pifku do žita, mě je vždy vkládali po 72hodinách...

meluzina
24. črc 2010

ahoj holky, v první řadě ze srdce gratuluji těhulím ....
postoupila jsem první IFV a zdá se že neúspěšně .... 13 den po transferu jsem začla menstruovat .. a test negativní .. volala jsem do Gestu a překvapila mě jejich odpověď, že mám stále užívat ten Utrogestan a že na test bylo brzo ...od kamarádek co chodí do Podolí vím, že oni šly na odběry krve kde se těhotenství ukáže dřív a když nebyly těhotné tak už do sebe nemuseli házet ty hormony ... nevím jsem nováček, ale musím říct, že přístup v Podolí se mi zdá v tomto směru šetrnější .... jaké máte zkušenosti ?
Všem držím palce a přeji pevné nervy ... já mám pocit, že po téhle akci mi už žádné nervy ani nezbyly ☹

meluzina
24. črc 2010

jo a bohužel nemáme zamražený žádné embrya ....takže celá akce znova ...a toto všechno vypadalo tak nadějně ... 14 vajíček, 7 oplodněno, ale nepřežilo ani jedno ...

petronela82
24. črc 2010

ahoj holky - tak jsme doma, rozmrazily se obě embrya - jsou to tedy dnes pětidenní blasty - transfer mi dělal Alex a na sále jsem byla snad 15 min. vůbec se tam tím katetrem nemodl dostat, tak jsme zatím kecali a tak jsem se ho ptala zda by bylo možné pak vidět ty embrya i na UTZ v děloze a to prý nejde, proto jsou veliké asi setinu milimetru a jsouvidět jen pod mikroskopem - UTZ je nezabere kolikát ani za těch 20 dní co máme přijít na první kontrolu - tak nevím

Jinak ty holčiny na recepci jsou fakt praštěný - ráno když jsem volala tak jsem se jí ptala zda neví kolik se jich rozmrazilo a ona na to že to neví a že mi to před KET řekne až embryoložka a když jsem pak dorazila do GESTu, tak ona si mě pamatovala a řekla mi "to vy jste se mě ptala na ten počet? a já na to že ANO a ona - že na dokladu vidí že je jedno" tak jsem byla trochu zklamaná a pak mi embryoložka řekla že jsou dvě tak jsem koukal jak tele a měla hroznou radost, a pak na dokladu jsem zjistila že je tam jen napsáno "AH - jednoho ebrya" a ta chytrá recpční z toho usoudila že je jen jedno

no zkrátka a dobře mám je u sebe obě a už je nedám - tak nám držte palečky a všem krásný víkend

mick
24. črc 2010

Ahoj holky,

@petronela82 no paráda, tak fuj, fuj, fuj, ať se s lepidýlkem pěkně přilepí 😉 . Blastocysty to je super! Dobrý je, že to rozmražení přežili, to budou siláci 😉 . Ty recepční jsou na nic. Mě po transferu přečetla, co napsal dr. tu zprávu, jak proběhl transfer a co mám užívat. Připadala jsem si, jako když neumím číst a ještě to komolila 😠 . Lepší jsou ty sestřičky, mám pocit, že vydělávají dost na to, aby tam dali kvalifikovaný personál!!!

@sophiejane víš jak, po těch všech zkušenostech už mě ten optimismus nějak opouští. No uvidíme. Flintu neházím, ale jsem nějak bez elánu. Byla jsi na trzích i v tom slejváku? U nás byl teda pořádnej.

@meluzina ahojky, vítám tě mezi námi 🙂 . Ono to má každý centrum fakt jinak. Já když začnu menstruovat, tak tam už ani nejdu na krev a utrouš vysazuju. Samo, teda před tím udělám ještě test, aby byl negativní, kdyby tam náznak čárky byl, tak bych utrouš nevysazovala. To vám těch embryjek moc nezbylo 😠 . Nám bohužel tentokrát taky ne. Měla jsem 11 vajíček, oplodnilo se 5 a zbyli 2 kousky. A našli u vás problém?

mick
24. črc 2010

@petronela82 jo, to jsem zapomněla napsat. Mě ti to taky napadlo, že to zahnízděný embryo není vidět po dvaceti dnech a při transferu má jít vidět? To je divný co? Jestli nám ten Al. tu Beu nějak nechtěl uklidnit a ukázal jí tam 2 tečky. My bychom stejně věřili všemu, co nám ukáže 😀 . No hlavně, aby tam bylo něco vidět za těch 20 dní 😉

petronela82
24. črc 2010

@mick - díky, díky, díky - a za tři týdny uvidíme naše mimísky už krásně na UTZ - věřím tomu - musíme tu vylepšit tu statistiku 😉 jo a k těm recepčním ještě, taky mi četla tu zprávu a začala tak že ode dneška budete užívat mimo jiné utrouš a já na to že už ho užívám skoro týden a ona "AHA" 😀 ale odedneška ho budete brát vaginálně a já na to to už dělám teď, kvůli tomu že eru ještě Estrimax a Prednison a abych nezatěžovala žaludek a ona za "AHAů 😀 => fakt vtipné - asi sami neklépe víme co a jak jíst a načem jme se dohodli s Dr. - prostě si jen hrajou na chytrý ☹

sophiejane
24. črc 2010

ahoooj, petruš tak super, už se to MUSÍ chytit!!! 🙂
mick byli jsme, nelilo, byli jsme tam asi v 9:30, no ted jsme zblajzli úúúúžasný perníčky co jsme přivezli, taky baječny párky bez lepku, výbornej chleba, zeleninu, přes pul kila malin...no tam je to prostě bomba🙂 dali jsme si tam kafe, dělají tam palačinky a kde co...od září prý budou pro velký zájem možná každou sobotu...

sophiejane
24. črc 2010

jo a kozí sýry 🙂 taky luxussssní 🙂

meluzina
24. črc 2010

@mick ahojky, děkuji za přivítání 🙂 problém zatím nenašli ... jen spermie jsou trochu pod normou, ale nic drastického IFV by neměl být problém ..... ale jak je vidět tak ty naše embrya moc velcí bojovníci nejsou ☹ a po pravdě nějak si neumím představit že by to příště mělo být lepší, co bude jinak ?nevím nerozumím tomu ... uvidíme co nám řeknou .... třeba na něco přijdou ... ale to bychom asi museli zažádat o tu genetiku nebo fakt nevim ☹

petronela82
25. črc 2010

ahojky všem - venku se nám to zase kaboní - doufám že zase celý den neproprší

@meluzina - taky tě vítám, neztrácej hlavu - každé IVF nevyjde na poprvé, můžu se zeptat jakou jste měli úrodičku vajuch a co jste vše na ně použili - jak to že nezbylo do mrazáčku?

@sophiejane - tak že trhy byly zase super - a co vyzkoušela jsi frgále, když je tak Katchik vychvalovala? a co ta dovča, kdy pojedete a kam?

@mick - tak jak je ty moje spolubojovnice?