Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

mick
10. zář 2010

Ahoj holky,
s těma financema je to fakt hrůza. My jsme v tom teď za 70,000,-. Manželka od kamaráda mi říkala, že její známou to stálo 150,000,- a má chlapečka. No jo, kdyby člověk dostal jistotu, že za 150,000,- se to povede 😠 . Já si dojdu pro poslední dva kousky do Gestu a pak půjdu asi do Gennetu, tam dělají minimálky, ty vyjdou tak na cca do 20,000,- i s ISCI. Ještě chci zjistit, jak je to se 4 pokusem, tam by snad pojišťovna mohla proplácet aspoň léky na IVF. Každopádně je to dobrej byznys.

Jo a ten kondom jsme taky zkoušeli a bylo to prt platný. Hlavně jsem si myslela, že budu mít na imunu třeba protilátky na spermie a mám to všechno OK, takže zakopanej pes je jinde. Jak řikám ránu do hlavy, abych zapomněla, že chceme mimčo 😉

nelina_
10. zář 2010

@mick s tím 4 IVF je to tak, že ti ho pojišťovna hradí, ale už ti u něho nehradí ten embryotransfer, to bohužel jen u těch prvních třech, už jsem to taky okukovala 😒
Jinak jak píšeš ty peníze jsou docela záhul, my už jsme taky na necelých 60.000,-- a to nedáváme všechno co nabízejí, to by ještě asi povyskočilo 😠
Jenže nám holka asi nic jinýho nezbývá, já teda asi jinou cestu nevidím 😒
@1janickak s tím kondomem, na tom asi něco je, jenže léta běží a aby to mělo třeba smysl, tedy aby si na sebe odvykly 😉 tak by to taky mohlo být na roky a ty bohužel většina z nás už nemáme ☹ A jak píše @mick, taky nemám pro spermijkám nic nalezeného, takže se mi do toho moc nechce a radši budu doufat v zázrak 😀 Jinak když to bude na 11 pokus, tak to klidně beru, jen se bojím, abych těch 11 šancí vůbec dostala, někdy se jedno IVF nepovede a je to v pr...
Jinak holky jsem moc ráda že vás tu mám, mám pocit, že jste v tom se mnou 😉 a já s váma 😀

nelina_
10. zář 2010

Holky vůbec nevím, jestli mám jít na další IVF do Gestu, když tam potom máme ty zmrzlíky, tak je na přechod jinam už asi pozdě 😒 Máte někdo zkušenost i z jiného centra? Nebo jsme všechny věrné jen GESTu 🙂

1janickak
10. zář 2010

tak to tedy nejsou moc pismenka optimismu....Myslíte si,že je chyba v gestu? Že jinde mají větší úspěšnost?

mick
10. zář 2010

@nelina_ nám by stačilo se podívat do nějaký skleněný koule a vidět tam mimčo a jestli bude za rok nebo dva, to už by mi bylo jedno, hlavně aby tam bylo. 11 IVF uf!!! Nejhorší je, že je to záhul i pro to tělo. Cpát se pořád těma hormonama fakt nic moc. Na zázrak taky věřím víc než na používání kondomu 😉 , ale zatím se jaksi nekoná 🙄 .
Já ti nevím, kdybych to mohla vrátit, tak bych na 3 IVF šla asi jinam. Jenomže člověk je už zhýčkaný, ví jak to v Gestu chodí, já mu byla věrná celou dobu.
Já jsem taky ráda, když vidím, že v tom nejsem sama. Okolo mě jsou všichni s dětma nebo těhotní, takhle mám pocit, že v tom nejsem jediná, komu se nedaří 😉
Super je, že jste měli zmrzlíky a nezbyli vám 2 emrouši jako nám po 3IVF 😒 . Oni by se dali kdyžtak určitě i převést do jiného centra, ale myslím, že by to byla slušná pálka.

mick
10. zář 2010

@1janickak já ti nevím, jestli je to Gestem. Každopádně tam těhule jsou, když se podíváš na dřívější stránky. Ta úspěšnost, těžko říct. Každopádně jsem někde četla, že by měli centra začít vykazovat úspěšnost a bude muset být ověřené auditem, protože teď si do tabulky můžou napsat co chtějí. Ono to bude asi všude podobný, já mám akorát pocit, že mi tady nepomohli, tak chci zkusit štěstí příště jinde a hlavně v Gestu nedělají minimálky, asi to není moc finančně výhodný 😠 .

1janickak
10. zář 2010

@mick a minimalka je co?
Zatim,co tu ctu,tak moc tehuli tu neni,takze ta uspesnost az moc velka neni.....coz me celkem prekvapilo.

mick
10. zář 2010

@1janickak no moc jich tam fakt není 😒 . Ta minimálka je, že zobeš třeba Clostylbegit, abys vyprodukovala cca 4 vajíčka, který ti vezmou a pak vráti embrouše. V Gennetu to stojí 10,000,- základ+samo ISCI (2,000,- na jedno embryo, katetr..), ale myslím, že do 20,000,- bych se vejít měla.

nelina_
10. zář 2010

Ono porovnat výsledky jednotlivých center je fakt složitý a to ještě jak píše @mick to taky nemusí být pravda. Ale i kdyby ty data byly správny, tak třeba v GEStu mají úspěšnost rozdělenou podle kategoriií jestli to bylo IVF nebo KET a nebo podle věku do 35 a nad 35, ake v jiném centru zase na tebe vykoukne úspěšnost 45% což tě ohromí, ale pak si přečteš, že počítali ten přenos pětidenní embryí s metodou ISCI, takže není vůbec co porovnávat, pokud není vlastní zkušenost ☹

nelina_
10. zář 2010

Jinak v GESTu na mě byli vždycky milí a je fakt, že se tam už člověk vyzná a trochu odpadává na nervozita, takže tam člověk zůstává možná i proto 😒
Jediné co mi tam fakt vadí, že si nepřipadám jako pacientka, které je potřeba vyléčit neplodnost, ale jako na nákupu 😠 Po neúspěšném pokusu mi nikdo nic nenavrhne a spíš slyším otázku, tak jak to vidíte dál nebo co budete chtít dělat dál. Prostě mám pocit, že o co si neřeknu, to nemá ☹ Konzultace jsou celkem o ničem, ale možná by pomohlo změnit jen doktora 😒

zupla
10. zář 2010

Chtela jsem vas jen podporit a nebat se prechodu do jineho CAR a rict ze po prechodu do jinaho centra (GENNET) mi za dva mesice zjistili to co za skoro 3 roky v GESTU ne. Jsou to same negativni informace takze jsem ztratila skoro 3 roky. Vim ze GEST i hodne lidem pomohl a ja na nektere doktory vzpominam v dobrem ale vseobecne po tomto zjisteni jsem velice skepticka.......

1janickak
10. zář 2010

teda to je fakt....na prasky...:(

nelina_
10. zář 2010

@zupla a můžeš prosím napsat, jen pro celkovou představu, na co ti v GENNETu přišli? Díky moc

nelina_
10. zář 2010

Jedna věc mi ještě přišla v GESTu nefér a to když jsme si zaplatili prodouženou kultivaci a měli z toho třídenní embrya, a protože OPU probíhalo v pátek, tak stejně transfer nemohl být dřív jak v pondělí třetí den a holky co byli se mnou na OPU a prodlouženou kultivaci neměli zaplacenou, dostali taky třídenní embrya, tak tomu teda říkám prodloužená kultivace, to jsme jako zaplatili za co? Dověděla jsem se to nedávno, takže na to se chci taky v GEStu zeptat 😒

sophiejane
10. zář 2010

čus holky,jak je? jdu vás narychlo pozdravit a za chvíli mažu na bus, naši jsou pryč tak tam ted jezdíme denně spát do baráku, takže pořád někde poletuju...ale aspoň mám pohyb 🙂

sophiejane
10. zář 2010

hhhm neli, já vždy platila Pk a dávali mi je vždy po 72 hod 😠 tak to mi ani neříkej...

sophiejane
10. zář 2010

jééé Katchi bude to maxík jo? to je moc hezký jméno!!!jednoho znám

sophiejane
10. zář 2010

zupla to nám napiš, co ti třeba zjistili v gennetu a co ne v gestu, taky mě to zajímá, páč mám někdy podobný pocit 😠

mick
10. zář 2010

Ahojky Sophie, tak to máte fofr 😉

Holky, přesně s tou PK mě taky naštvali. A pak ještě, když jsem měla jít na ket, zaplatila 1,500,- a pak se zjistilo, že ten měsíc neovuluju, ale peníze mi nevrátili ani neřekli, že mi to nechají na další měsíc, ale Katchikovi to nechali na další ket, to mi přijde nespravedlivý, že berou na každýho jiný metr. A hlavně mě šíleně naštval dr. Černý u posledního IVF, přesto, že ho mám ze všech nejradši. Nevím, možná jsem podrážděná a zapšklá, že se nedaří, ale x věcí mě fakt naštvalo. Nevím, jestl je to jinde lepší nebo horší.

@zupla a jak dlouho trvá první objednání v Gennetu?

@nelina_ to jsi to vystihla s tím nákupem. O co si neřekneš, to n nemáš. Mám pocit, že kdybych si sama neřekla o prednison, miniheparin a vyšetření, tak mě posílají jenom na IVF a neřeší to, že to nevychází, hlavně, že platíme. Jenom slyšíš, že musíme natrefit na to správný embryo.

ketyz
10. zář 2010

já vím i rozhovoru s embryoložkou, že mají právě nejlepší zkušenosti s 72h embroušema, pokud se jeví dobře, tak ho zavedou nebo zmrazí, teda pokud vyloženě netrváte na delší kultivaci, déle kultivovat nechávají ty co vypadají a nevypadají, já je měla taky po72h a ze 4 se jedno chytlo, to že u mě nechtělo být je něco jiného

ketyz
10. zář 2010

jen by mě zajímalo, jestli ten můj poslední KET počítají do těch úspěšných nebo neúspěšných..... 😉

mick
10. zář 2010

@ketyz já se v tom mražení nevyznám. Nechápu, proč mě zamražovali 3 várky po dvou po 24 hod., pravdou je, že tam byl jeden embrouš, kterej se na chvíli chytil 😉 a zbytek nechali do 5 dne a to zbyli jen 2 ks celkem z 15 vajíček. Každýmu asi sedí něco jiného. Každopádně jdu s váma v říjnu na ket. Kdybych to nechala na prosinec, tak bych musela platit 2,000 za uskladnění a to se mi moc nechce. Tak snad bude ten podzim úspěšnější a najdem tam kurňa ty správný kousky 😉

Holky hezký víkend!!!!

nelina_
10. zář 2010

@ketyz ty máš aspoň info od embryoložky, že mají nejlepší zkušenost s třídenními, tohle jsem neslyšela .... já bych ale chtěla pětidenní, četla jsem hodně článku, že s těmito u KETU je největší úspěšnost ..... nikdo se mě neptal a ani jsem netušila, že bych na tom měla trvat, a proč je zamrazili po tře dnech mi taky nikdo neřekl, a další rána byla, když mi je bez mého vědomí zamrazili po 2 ...... když se ptám jak jsou embrya kvalitní nebo po rozmražení jak se dál vyvýjejí, slyším jen dokola, že jsou dobrý, připadám si fakt, že každá informace se vyvažuje zlatem.
Holky teď jsem byla na 4 pokusu, fakt se těším co uslyším na kotrole, jestli to bude zase věta "Tak co s tím chcete dělat dál?", tak odpověď bude chci změnit centrum 🙄

ketyz
10. zář 2010

@nelina_ je fakt že na prvním pokusu jsem byla jak tele, teď už se prostě zeptám a klidně si vytáhnu i seznam otázek na papírku, je fakt že jestli chceš změnu tak jí udělej, budeš mít lepší pocit a to je důležitý

nelina_
11. zář 2010

@ketyz ještě mě prosím tě zajímá, jak píšeš, že se ti ze 4 embryí jedno chytlo, tak to se ti ale chytlo čtyřdenní, ne? Protože to jsi byla na KETU a tam je ještě nechávají 24 hodin po rozmražení. Je to tak?

nelina_
11. zář 2010

Ahojky, jen pro zajímavost 😉
KULTIVACE EMBRYÍ
http://www.sanatoriumhelios.cz/index.php?lang=c...

ketyz
12. zář 2010

@nelina_ je to tak, chytlo se to po KETu, teda po cca 72+24h

nelina_
12. zář 2010

@ketyz já právě pořád bloumám nad tím stářím embrya a úspěšností, tak se nezlob, že do toho tak rejpu 😀

zupla
13. zář 2010

Tak nikdy me treba neposlali na zadne vysetreni jako je imunologie, genetika. Naznacili mi take, ze mam delohu srdcoviteho tvaru. Vyklubalo se z toh nasledujici, mam nejake zvysene latky ktere napadaji embryo a resi se to vetsinou nejakym lekem pokud se otehotni. A co mi prijde uplne absurdni, ze nemam delohu srdcoviteho tvaru ale kompletne vsechno zdvojene. Dve delohy, dva cipky a prepazku v pochve. Bohuzel po mimodeloznim mam uz jen jeden vejcovod. Tento tyden me ceka odstraneni te posevni prepazky, kontrola toho vejcovodu a aby poradne videli ty dve delohy. Uz jsem byla na trech IVF a z toho mi teda jeden pokus nepocitali tak mam jeste jeden hrazeny pojistovnou. Vzhledem k tomu ze ty dve delohy jsou hodne male mam prognozu nic moc ale uvidime az se mi kouknou primo dovnitr a budu chytrejsi.

nelina_
13. zář 2010

@zupla ta genetika a imulogie je u mě taky důvod, proč chci jinam, chci vědět proč když je všechno pořád v prvotřídní kvalitě, se embrya stejně nechytnou, po 8 úžasných embryích by je to mělo zajímat, ne? Mám pocit, že mě pořád tlačí do dalších a dalších pokusů, s tím, že buď se to povede nebo ne ☹
No ale to že nepoznali, že máš všechno zdvojené, no tak to jsi mi vyrazila dech 😖