Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

1janickak
16. zář 2010

@mick jj dr rikal,ze ho jinde davaji automaticky,ale gest pry ne..... Ale je to fakt zvlastni. Tak napr.ja,nemam o nicem vubec sajnu,nevedela jsem temer do ceho jdu,co budu brat a tak....a jen diky teto disk. vim,co je co a o co si mam rict. Ale je to hruza,ze clovek tomu nerozumi a tim padem ani nevi,na co se ptat a co chtit!
Takze dekuji Vam,ze jste mi poradily,holcicky!
Tak to je super 3 tehulky a doufam,ze pribudou i dalsi🙂
A jeste nevis,proc mam zrovna kratky protokol a kdy se dava dlouhy? diky

mick
16. zář 2010

@1janickak ten krátký protokol dávají poprvé asi každý holce. Já ho měla taky, ale mě asi víc sedí ten dlouhý. I když je to otázka, možná, kdybych stimulovala ještě jeden den délé jako u dlouhého, tak by mi třeba taky sednul, těžko říct, je to loterie. U krátkýho fungují tvoje hormony+umělé. U dlouhého si to všechno regulují sami, protože dostaneš zastavovací injekci a přivedou tě v podstatě jako do přechodu.
No kéž bychom to tu už prorazili a začlo se těhotnět 🙂
Já jdu dneska k dr. Černýmu v 17,10 na konzultaci, tak si sama objednám pár věcí jako prednison, listovku, estrimax a ještě jsem zvažovala anopiryn, tak jsem zvědavá, jestli moje doktorské návrhy projdou 😀

1janickak
16. zář 2010

@mick aha...nj vlastne i Dr Cerny rikal,ze na tom kratkym-prvnim oni poznaji jak a co na me zabira,kde maji pridat a ubrat! Takovej pokus! Tak doufam,ze uz ten dlouhy mit nebudu a kdyz ano,tak na po druhe ho asi dostanu. a estrimax a anopiryn je dobry na co? Ja jdu k Dr. černýmu pristi utery,minule jsem mu rikala,ze ho hodne holek chvali,tak byl tak polichocen - jesitnej chlap,ze se do konce doby,kdy jsem byla u nej v ordinaci usmival🙂

ketyz
16. zář 2010

@1janickak - já měla dlouhý protokol, ten je prý úspěšnější, další budu mít krátký, protože moc reaguju díky PCO a mám pak moc folikulů, po krátkém bych jich mohla mít míň a měla by být kvalitnější
estrimax se bere před KETem, pokud nemáš ovulaci, tak si tímto do těla dostaneš potřebnou hladinu hormonů

1janickak
16. zář 2010

@ketyz aha,aha...dekuji za vysvetleni🙂 ono asi kazda reaguje na kazdy protokol jinak. Ja jdu do toho poprve,tak to je asi hop a nebo trop🙂

ketyz
16. zář 2010

@1janickak - víš toho mnohem víc jak já v té době, já se na koníka podívala až po IVF a začala jsem žasnout co je to za vědu

katchik
16. zář 2010

Ahoj Holčiny, 🙂
@mick já z tebe padnu. Uplně tě vidím jak tam sedíš a diktuješ si co vše ti má napsat. Ten bude žasnout. 😀
@1janickak tak tebe to čeká prvně, tak to budu moc držet palce, at to vyjde hned na poprvý. Ještě že je ten net viď. Taky jsem si tam vše našla. Jinak jsem koukala jak z jara.
@ketyz dovču si moc užijte. Závidím teplíčko, sluníčko, moře. To bude pohodička.

Dlouho se tu neukázala Sophie, kde pak se nám flákáš. A co Bea, snad jsou ok.

nelina_
16. zář 2010

@mick díky za radu 🙂 Mě nevadí, že to bude na dva měsíce 😉 Můžeš mi prosím o té imunologii a krevní mutaci napsat něco víc? Např. co to vyšeření může odhalit (teda proč se vůbec dělá) a jak to probíhá? Díky moc za info, čím víc vím, tím jsem klidnější 😀

nelina_
16. zář 2010

@mick a @1janickak já jsem zrovna měla první stimulaci a dlouhý protokol, ale protože jsem o tom prd věděla (netušila, že jsou i jiné 😀 ), tak taky ani nevím, proč zvolili u mě zrovna tenhle 😀

nelina_
16. zář 2010

@katchik já jsem slyšela taky, že je v Gennetu nával, ale třeba je to vlastně dobrá zpráva, že tam hodně lidí chce 😒
Ikdyž v Gestu je taky poslední dobou někdy docela zmatek, už mě volali na mobil, abych se vrátila na recepci, že něco zapoměli a nebo mě některá sestřička nedokáže ani objednat 😀
No každopádně ještě nejsem rozhodnutá, protože rozhodující pro mě bude, jaký mi teď navrhnou další postup a jestli to bude pasivní "co chcete dělat dál?", tak odejdu.

katchik
16. zář 2010

@nelina_ k té imunologie. Gest posílá do Imumedu. Nejdřív tě objednají k dr. na pohovor. Tam se tě bude ptát co máš vše za sebou atd. Vyplní ti žádanku na krev a pak ti na recepci dají termín, kdy máš přijít na odběr. Mě k té imunologii udělala ještě navíc ty trombofilní mutace.
zjistit můžou protilátky proti štítné žláze, proti ovariím, proti zona pellucida, proti spermiím. No je toho docela dost.
Tady máš odkaz na ten Imumed:
http://www.imumed.cz/reprodukcni_imunologie.html
http://www.imumed.cz/ambulance/alergologie/repr...
ä tady je k těm mutacím:
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/n...

nelina_
16. zář 2010

@katchik díky moc, jsi zlatá holka 😀
Ještě otázečka, kolik se za to vyšetření platí???
Jdu studovat :o))

ketyz
16. zář 2010

tak kočky, já se s váma už rozloučím, zítra jdu ještě do práce, pak zabalím a v noci letíme, takže net asi už nestihnu,
držím pěsti a až se 30.9. vrátím chci samé dobré zprávy... 😀

mick
17. zář 2010

Ahoj holky, dneska pátek hurá 😉
Tak mám vyfasován prednison a clexane na ředění krve. Takže až dorazí MS začíná moje poslední kolo s mrazáčkama. Každopádně jsem se ptala, jak je to se 4IVF a dr. říkal, že mi uhradí veškeré léky, doplatím cca 10,000,-na provedené ukony a samo doplatím nadstandarty jako ISCI a PK, ale to je ještě slušný, to bychom se mohli vejít do 25,000,-. Každopádně sám řekl, že další cyklus je tak za 60-70,000!!! Uf, tak na to fakt mít nebudeme. Docela mě sejří, že v dnešní době, kdy neplodnost trápí čím dál víc párů jsou hrazené jen 3 pokusy, měli by to zvednout aspoň na 5. Všude se vyhazujou peníze vidlema. Feťák na detoxu stojí 20,000,- měsíčně v lécích a to je v pořádku. Přitom to byla jeho volba fetit, my jsme si neplodnost nevybrali 😠

@ketyz co dodat, užij si dovču 🙂 🙂

@katchik věřím, že 6 pokus pro mě bude taky úspěšný 😉 . A co Max kope?

@nelina_ hm, tak to jsi snad první, která měla dlouhý protokol poprvé 😉 . Včera mi dr. zrovna říkal, že je to záhada. Holky, co mají embrya pěkná a i do mrazáku, tak neotěhotní a pak tam měl holku s 3 vajíčkama, z toho se oplodnili 2 a zbylo jedno a včera přišla, že je těhotná. Rovnou mi řekl, zkoušet, zkoušet.....a platit a platit (to už nedodal 😀 )

@1janickak tak co injekce? Já měla po při 1 IVF návaly, pak už ne, to už si tělo asi zvyklo na ty dávky hormonů 😉

1janickak
17. zář 2010

@katchik dekuji moc!!! jj prvni boj.... Ja na to koukam z jara i tak🙂 ALe super,ze je modry konik a vubec net,bo jinak clovek nevi nic.

1janickak
17. zář 2010

@mick injekce zatim ok. Jen po te prvni jsem mela asi do hodky brisko jak ve 3 mesici🙂,ale jinak ok. A pokud budu mit navaly,tak ja budu jedine rada,bo me je porad zima,tak se konecne ohreju:D Zatim mam dnes za sebou druhou,tak uvidime,co to udela pozdeji. Kazdopadne je to super,vubec neboli...ani pichani,ani zadecek🙂
Kazdopadne tobe drzim palecky strasne moc,at ti to vyjde. Ja zacinam,ty koncis🙂
Kazdopadne s tebou souhlasim,ohledne platby jen 3 IVF. Ja si myslim,ze i leky by mela platit pojistovna,kdyz uz,jak piseses,plati fetakum a jinym..... Presne tak neplodnost nebyla nase volba! Vsechny bysme rady pojistovne usetrily penize,kdyby to slo hned prirozene!

1janickak
17. zář 2010

@nelina_ ja vim o protokolech diky vam,jinak jsem ani nevedela,co je dlouhy a co kratky protokol🙂 Tak jsem se v Gestu ptala jaky mam protokol,tak Dr Černý,ze kratky. No snad vedi,co delaji, i kdyz,co tady ctu,tak na gest moc chvalu nevidim....:(

mick
17. zář 2010

@1janickak to je dobře, že to snášiš bez problémů 😉 . Mě pak pálili až ty injekce do břicha na dozrávání vajíček, ty dostaneš později, ale neboj pálí to chvilku nebo tě to třeba nebude pálit vůbec. Každopádně jsou to svinstva, tady ty injekce co si pícháš teď se tuším získávájí z moči žen po přechodu a když si připlatíš za pero, tak se to vyrábí z křečků, je to čiščí hormon, ale představa, že do sebe peru hormony z křečka, no divná představa. A já pořád, že mám problémy s těma předníma zubama, teď mi to došlo, asi už křečkovatim 😀 .

1janickak
17. zář 2010

@mick joj,to jsi mi ani nemela rikat,ze pak jeste budou injekce do bricha. Ja si myslela,ze jen tyto do zadku a pak sup odber🙂 Tak to jsi me nepotesila:( Ono je asi lepsi nic nevedet,myslim tim slozeni leku a tak....kdyz to zabere,tak at je to treba z klokana:D

mick
17. zář 2010

@1janickak nebuj, ty injekce na dozrání a aby jsi předčasně neovulovala jsou asi 3, to fakt jde 😉 . Jasně, lepší ty letáky nečíst, ale máš pravdu, kdyby byli z klokana, tak bych je taky píchala 😀 , hlavně kdyby se mi v kapse na břiše malej klokaník objevil 😉

1janickak
17. zář 2010

@mick aha,tak to jo,to preziju,kdyz to zvladnou ostatni:D
To je prave hrozny,ze clovek uz by udelal cokoliv,jen at to pomuze a je tehu🙂 Neboj,na tebe uz ted klokanik ceka,takze za chvili ho budes mit v brisku!

1janickak
17. zář 2010

@mick teda jak jsi psala o tech navalech,tak to jsi mela pravdu🙂 inj jsem mela pichnutou cca 8hod rano a ted je mi takove vedro,ze bych tu mohla byt v tilku a to uz nosim svetriky a kdyby me to nebylo blbe,nosit v zari zimni bundu,tak uz ji mam🙂 Tak pro me je to plus ty navaly🙂

katchik
17. zář 2010

Pěkné dopoledne, 🙂
@nelina_ pokud budeš mít doporučení, tak neplatíš nic.
@mick když máme dost věcí podobně, tak by jsi mě nohla tím 6 pokusem následovat. 😉 Max kope jak divej, občas se nestačím divit co tam vyvádí. Nejlepší zábavu má večer, když bych chtěla spát. To tam snad děla salta. 😀
@1janickak návaly jsem neměla vůbec, mě akorát pár dní bolela hlava, ale pak už pohoda.
@ketyz tak krásnou dovču.

1janickak
17. zář 2010

@katchik to je dobre,alespon vis,ze mas Maxika v brisku...si taky rika,at si to maminka poradne uzije:D

mick
17. zář 2010

@katchik tak to bude malej artista 😉 A co pokojíček připravujete?

Holky myslíte si, že by ty problémy s neplodností mohl způsobit zub? Mám s ním fakt problém, teče mi z něho pořád hnis a nikdo mi to neumí vyléčit. Začalo mi to už před tím, než jsme se začali snažit. Kolegyně mi říkala, že jsou zuby zákeřný, že mají třeba vliv na srdce, tak si říkám, jestli v tom nemůže být zakopanej pes. Zrovna v týdnu jsem koukala na House a tam říkali, že zánět v zubech se v testech neobjeví (teda nevím, jestli to není jenom TV verze 😀 ), ale už jsem z toho zubu zoufalá ☹ .

katchik
17. zář 2010

@mick no v našem 2kk to na pokojíček moc není. Spíš takový koutek. 🙂 Nevím jestli zub může mít vliv na neplodnost, ale určitě se ti ten zánět může dostat do těla, zvlášt, když je to dlouhodobě. Rodičů pes měl teď fakt hnusnej zánět dásní a veterinář říkal, že to má vliv na srdce jak píšeš, na klouby atd. Tak u lidí to bude stejný. 😀

nelina_
18. zář 2010

@mick nevím jestli problémy se zuby můžou mít vliv přímo na neplodnost, ale je fat, že jakýkoliv zánět v těle nadělá pěknou paseku 😖 Takže na tom něco může být ....

sophiejane
19. zář 2010

ahoj holky, zdravím!!! jak se máte? už jsme zase zpět doma, koupili jsme novou sedačku a kocour už zůstane u babičky, chybí mi ☹

mám puštěnou Báthory, je to depka, brrr

a ve středu mažeme na genetiku do Motola, holky já mám úplně děs že do toho baráku zase vlezu 😢

sophiejane
19. zář 2010

kety já pořád KET plánuju na říjen, jestli se to tedy stihne, ted jsem cca uprostřed cyklu, 15.den....ale moc se mi do toho celého procesu tedy zase nechce...no ale nejpozději listopad...já ale stejně myslím, že skončím 3.IVF, ale asi bych už šla jinam...jak tu někdo psal, aby mi třeba udělali i jiná vyšetření, a to celkové imuno 😠

sophiejane
19. zář 2010

uvidím co mi taky řekne ve středu ta genetička, ale myslím že se dozvím prd...brali nám i krev na mutace, tak uvidíme, snad tam nic nenajdou, bojim bojim...ale jak říkám, hlavně tam vůbec nechci, všechno to najednou zase bude zpátky...holky já si i pamatuju že lilo když jsme tam šli na ten zatracenej NT screening...