Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
1. kvě 2010

tak hlasím že jsem nosní kvočna jak má být: cca 30 folikul o velikosti +/- 13 mm, sliznice 7,5 mm, další kontrola v úterý (za jdu ke Koreckýmu) - domluvíme OPU, tak snad budou vajíčka kvalitnější

katchik - super že oba sněhuláčci se vyvíjely a oba byly zavedenenz a přilepeny, držím moc moc palečky - kdy jdeš na krev? a co Hanik, byl tam folík, bude IUI?

katchik
1. kvě 2010

petronel ty brdo, tak to je slušná úroda. 🙂 to jseš nosnice měsíce 🙂 na ko jdu za 20 dní.
hanik bohuezl iui mít nebude 😒 neměla žádný folík. Domlouvali si pohovor k IVF.

petronela82
1. kvě 2010

katchik -já při první IVF měla 41 folíků, a Dr. hned od začátku říkal že jich bude zase hodně - to je úděl syndromu PCO, ale jsem ráda že jich je teď méně protože tu platí "kvantita na úkor kvality" - tak že snad teď budou kvalitnější - hlavně aby se mi nerozjel hyperstimulák - minule jsem to ustála docela v pohodě - snad to bud i teď O.K.

hanik - to mě mrzí - tak hold vítej mezi náma IVF

hanik2
1. kvě 2010

ahojky tak už o mě víte..nějak se mi to špatně vstřebávalo byli jsme na 4 hodinové procházce tak jsem zapla pc až teď...probírali jsme to IVF s manželem v autě a vidím to dost bledě finančně kdyby jsme neměli tu pitomou hypotéku vůbec bych to neřešila ale platíme 10 tisíc měsíčně jen za ní...no uvidíme co nám poví dr Čekal 19.5...třeba to nějak vymyslí aby to pro nás nebylo tak finančně náročné....jinak jsem dostala Utrogestan aby dorazila MS,ale vůbec nevím jestli říkal už ode dneška nebo zítřka..no začnu zítra budu 17 DC tak to je v pohodě

Katchik jsi moc sympatická 😉 budu ti držet moc palečky

Péťo díky 😉

beatrice7
1. kvě 2010

Ahojky holky. Byla jsem v nemocnici kvůli krvácení.

beatrice7
1. kvě 2010

No, byla to síla. V pondělí vám řeknu co se mi přihodilo... Teď už na to nemám sílu. 🙂

beatrice7
1. kvě 2010

Jsem zblblá z toho utrouše, nepřečtu to po sobě, odešlu a pak to vypadá, že mám malou slovní zásobu 😀

katchik
2. kvě 2010

Pěkné dopoledne,
Mě včera večer kleklo připojení a už mi nešlo se přihlásit na net. 😒 Teď jsme byli na velký prochajdě s hafanama, tak teď relaxuju. 😵

Petronel ty brdo 41 foliku 😕 tak hlavně aby se ti nerozjel hyperstimulák a bylo hodně kvalitních vajuch. Budu moc držet palce.

Hanik nápodobně. 😉 Mrzí mě, že to takhle dopadlo. Uvidíte co navrhne Čekal. Kdyby jsi měla ty levnější léky, nevím jaký máte spermouše, kdyby jste nepotřebovali icsi, tak se taky dost ušetří. Chápu to, není to zrovna levná záležitost, ještě když člověk platí hypotéku atd.

Bea doufám, že je už vše ok. A vítej v klubu, já jsem po utroši jak sjetá.

petronela82
2. kvě 2010

ahojky holky - to se nám to počásko pěkně pokazilo - doufám že už odpoledne nebude pršet, chystáme se na prochajzu s hafanem a nerada bych zmokla.

katchik - tak jak je, už to snad je lepší, když už těď utrouš zavádíš, a co zítra šupajdíš do práce, nebo máš neschopenku?

hanik - myslím že se IVF dá finančně zvládnout - já teď stimuluju Merionalem a doplatek za jednu dávku je 3,60, tě bude tak 20ks + tak cca 5ks Cetrotide po 25,- tak že to máš celkem za injekce tak 200,- no a když nebude chtít žádné ty nehrazené úkony, jako hatching, ICSI, prodloužená kultivace, lepidýlka (viď Katchik) .... tak už nic jiného platit nebudete

bea - doufám že už je vše O.K. tak hlavně odpočívej a bašti utrouš

hanik2
2. kvě 2010

Ahojky tak jste mi zlepšili po ránu náladu když to čtu 😉

Katchik spermie máme v pohodě manžel měl jen mírně pod hranicí pohyblivost ale prý to bylo nejspíš stresem nebo nastydnutím..dr Černý říkal že ty důležité spermie má manžel v pořádku,že to je hlavní

Péťo tak pokud by to bylo opravdu takhle finančně tak by to šlo...a máš po těchto injekcích hodně folíků?..já folíky mám ale jen malé 3 mm a míň na obou stranách...což je na nic....

hanik2
2. kvě 2010

Jo a ješte jsem se chtěla zeptat máte holky profil na Facebooku?že bych si vás hodila do přátel..já jsem tam pod mailem HancaVondraskova@seznam.cz...

katchik
2. kvě 2010

Petronel jj už je to lepší, akorát bych furt spala. 😝 my jsme přišli s hafanama a akorát začlo lehce poprchávat. Zítra jdu normálně do práce, já bych to doma nevydžela.

Hanik přesně jak píše petronel, když budeš mít tyhle léky, tak se do dá. Já jsem nechtěla lítat každý den do nemocnice, tak jsem měla léky v peru a za to jsem doplácela 4.000 no pak všechny ty nehrazené úkony, tak to naskákalo.

hanik2
2. kvě 2010

To by šlo no tak uvidíme co Čekal on ví že naše finanční možnosti jsou menší tak bere ohledy...mě ty injekce Fostimonu píchala kamarádka co dělá na gynekologii..takže jsem naštěstí nikam nemusela..jen jsem u své dr nafasovala stříkačky a jehly ...

petronela82
2. kvě 2010

hanik - tak to máš super výhodu ve své kamádce, která ti injekce píchá, já musím pádit každý den na Bulovku. Tak že se neboj že by jste to finančně neutáhli. A k těm folíkům, já mám syndrom PCO - tak že folíků mám až moc, proto umě nebylo možné IUI, protože při minimální stimulaci jsem měla hodně malinkatých folíků a žádný dominantní. a při vyšší dávkách (cca 150IU) jsem měla při prví IVF 41 folíků a včera na KO mi Dr. řekl že jich bude teď cca 30

katchik - já taky šla po první IVF hned do práce, doma bych asi sama zešílela, myslím že tím nijak neriskuju že budu sedět za stolem a datlovat po PC, prcci tam budou přilepený a určitě vše vyjde tak jak má - nám oběma - nám všem

petronela82
2. kvě 2010

jo jinak ty nehrazený úkony - to je sakra velká finanční zásah do peněženky - pokud vše bude tak jak má a bude dostatek kvalitních embry i na zamražení - tak mě druhé IVF vyjde tak na cca 20.000,- přičemž léky jen na 200,- to je síla => ale chceme to pojistit

hanik2
2. kvě 2010

já jak jsem byla minulý týden u Polákové tak mi říkala to samé že mám PCO...mám jich tam hodně malinkých sama jsem to viděla bylo jich tam nejméně 10 na každé straně ale žádný dominantní..proto mi zvyšovali dávky na dvě injekce denně a mám pocit že to bylo taky těch 150...asi se zeptám jak blbec ale na IVF musí být jak veliké ty folíky?

petronela82
2. kvě 2010

hanik - to je stejné jako na IUI (cca 20-22 mm), akorátu při IUI je potřeba 1, max. 2 dominantní a u IVF je takřka jedno kolik jich bude, oni je všechny odsají, ale když jich je pak moc, třeba jako u nás, tak zaprvé hrozí hyperstimulák, a za druhé nemusí být vajíčka moc kvalitní - "kvantita na úkor kvality" jak už jsem tu psala, to se stalo mě u prvního IVF,měla jsem 41 folíku v nich 20 vajíček a podařilo se oplodnit jen jedno, ale neměli jsme ICSI, které teď chceme, tak snad to bude lepší - MUSÍ

hanik2
2. kvě 2010

aha no já si to myslela ale raděj se ptám...no tak snad mi předepíše nějaké jiné silnější injekce aby jich tam bylo víc..protože já měla opravdu jen jeden a nebo žádný jako tenhle cyklus ☹ ...díky 😉

petronela82
2. kvě 2010

hanik - o tom právě IVF je, oni ti zvýší dávky na 225-300IU, když bude potřeba třeba i více. včera když jsem byla na OK tak holčina předemnou stimulovala jako já Merionalem a když ji Dr. předával sestře aby ji bodla injekci tak sestře říkal že paní ..... dostane 450 IU (6 dávek) to už je podle mě síla, tak se neboj oni folíci vyrostou, a kdyý más PCO tak jich bude jak máku, jen ab byly kvalitní - držím palečky

Holky jak velké dávky jste si píchaly?

hanik2
2. kvě 2010

já se v tom vůbec neorientuju a raději to na netu moc nevyhledávám...tak to by folíci vyrostli určitě..jsi moc hodná že mi takhle vysvětlíš 😉
no dr Čekal nic o PCO neříkal to akorát Poláková ale já mám takový pocit že to mám takhle obcyklus...o co jsem byla na UZ u své dr tak jeden měsíc folík byl druhej ne..a tady v Gestu to samé...takže si myslím že příští cyklus už zase bude folík ...
to je opravdu hodně 6 dávek já měla dvě a stačilo

petronela82
2. kvě 2010

hanik - určitě folíky budou - musíme věřit, nic jiného nám nezbývá

tak já se loučím, jdu na pigáro a na prochajdu s hafanem, snad nezmoknem, ale spíš asi jo.

papa

hanik2
2. kvě 2010

jsem četla na cigáro 😀 ....musíme přesně tak...pa pa

ketyz
2. kvě 2010

Ahojky,
právě jsem obživla, včera i dnes jsem po obědě pěkně vytuhla, vymlouvám se na utroš.... 😀
jsem na tom podobně jako petronel, měla jsem 35 foliků, 25 vajíček, ale oplodnila se nám jen ta po ICSI, nakonec zbylo 6 embr, takže určitě to není o kvantitě ale kvalitě, ICSI mít musíme, máme málo pohyblivé spermie a v kombinaci s mým PCO se nedivím, že nám to doma nešlo
já měla gonal v peru, dávky 225, 185,5, a pak 150 celkem asi 10 dní, už si to moc nepamatuju
Katchik - já budu doma, vzala jsem si celý týden dovolenou, ale pokud mě to poleze na nervy tak můžu kdykoliv do práce, neschopenku nechci, šetřím na další pokusy..... 🙂 🙂 🙂

sophiejane
2. kvě 2010

no nazdar bea...co to čtu...já taky ležím...včera jsme jen vyrazili autem do kauflandu a večer opět kapka krve, ráno taky...jen když furt ležím tak to jde...zítra volám do Gestu, myslím že mě budou zase chtít vidět na kontrolu.... 😖

sophiejane
2. kvě 2010

bea a byla jsi i v gestu?

aja37
2. kvě 2010

Baby, vsimla som si, ze ked sa tu spomenie Dr.Alexander, tak sa za neho dava 😒 ... viete o tom nieco, co ja nie? Chodim k nemu uz cca 1rok a nooo, tak trosku o nom pochybujem. Resp. neviem ci mam alebo nemam pochybovat, ci je problem u neho alebo u mna, alebo v celom Geste alebo kde je problem. Momentalne prechadzam 6IVF. Prve 2 IVF som bola v Podoli. Mala som tam na prvykrat 11 vajicok z toho 8 embryi, druhykrat uz iba 4vajicka, z toho 2 embrya. Potom som presla do Gestu. Mala som pocit, ze sa v Podoli so mnou nikto moc nerozprava a veci mi nevysvetli. V Geste sa so mnou sice rozpravaju, ale za to vysledky skoro ziadne. 3, 4, 5 IVF som alebo nemala vobec vajicka, alebo neboli vhodne na oplodnenie. Mala som 7 alebo 8 folikulov a v nich ani jedno vajicko. Nerozumiem preco, pretoze vsetko je u mna ok. Hormonalny profil super, imunologia, genetika, vsetko super a vajicka ziadne. Aj teraz v sobotu som bola na OPU a mala som 6 folikulov a iba 1 vajicko. Ostatne foikuly boli prazdne. A ja uz prestavam chapat, ze preco. Nikto nic nelieci, stale ma len posielaju na IVF s tym, ze sa menia medikamenty. Ja samozrejme nie som lekar, ale nejak sa mi to nezda.
Neviete mi neico poradit?

beatrice7
2. kvě 2010

Ahojky holky. Mám teď chvilku čas, tak jsem si sedla k PC. Sophi, ten Kaufland je nějaký začarovaný. Taky jsme večer jeli na nákup do Kauflandu a já najednou začala špinit (tmavá krev ). a docela hodně, takže jsme místo nákupu jeli do nemocnice na gynekolog.pohotovost. Při vyšetření mi dr. řekl, že je tam menší hematom a že z toho můžu krvácet. Já mu říkám : Myslíte si, že ten hematom by mohlo být to embryjko- dvojče, co se neuchytilo ? Dr. : Ne, to dvojče je v pořádku, žije. .....Holky, myslela jsem, že omdlím.... fakt. Říkám : Vy si ze mě děláte srandu ? - Ne, maminko, máte dvojčátka, vy to nevíte ? Byla jsem na infarkt. Nevěděla jsem jestli se mám smát nebo brečet. V nemocnici jsem byla jen 3 dny, vše je o.k., nešpiním, teď už jsem doma....Dr. mi při mém propouštění z nemocnice řekl - Pozdravujte v Gestu, vidím, že tam pracují profíci.

Na potvrzení těhotenství jsem byla u Alexandra. Mám k tomu ještě něco dodávat ?

aja37
2. kvě 2010

To ti akoze Alexander nepovedal, ze cakas dvojcata? No tak to je sila, teda.

beatrice7
2. kvě 2010

Ne, on asi neumí používat ultrazvuk. Myslím to zcela vážně. Sophi taky může vyprávět... jí nenašel miminko.

aja37
2. kvě 2010

Jezisi kriste, to snad nemoze byt ani pravda. To fakt?