Gyncentrum Ostrava vs. Eurofertil Ostrava, klady/zápory

sonaadamcikova
31. říj 2012

Holky prosím o zkušenosti: Gyncentrum Ostrava vs. Eurofertil Ostrava ? Klady i zápory prosím...

sarinka83
30. led 2013

no ty bych taky ráda znala....

dajamka
30. led 2013

Do Gyncentra chodí snad jen ti, kteří si dřív nepřečetli reference. Buď se jim naštěstí rychle podařilo nebo zdrhali vyděšeně. Snad jen rozumná volba je chodit k Dr, Čaplyginovi do FM, který s nima spolupracuje, aspoň tu stimulaci je schopný uhlídat.
Nechce se mi vypisovat podrobnosti, ono stačí fakt jen číst, diskuzí je tady dost.

paja424
19. únor 2013

@sarinka83
@sonaadamcikova
Ahojky, chodila jsem k dr. do Zábřehu, jenže jakmile byl nějaký problém, tak dr. mě odbyla, tak jsem začala cca před 2 lety chodit do Gyncetra. Sestřička je takový studený čumák, ale za to moje paní doktorka je naprosto skvělá - chodím k dr. Lorencové - je mladá a dá se s ní probrat úplně vše...Oproti tomu, kde jsem chodila, je to skvělé...

majjka24
28. bře 2013

já třeba chodím do gyncentra a jsem spokojená jak s péčí tak s přístupem🙂 🙂 🙂 Ale čistě jen ke gynekoložce 🙂

lucina100
29. bře 2013

Já tam chodila...... Vyplázla hooodně peněz a ....... Naštěstí jsem přešla po přečtení tady diskuzí do Olomouce fakultky a spokojenost obrovská. Zaplatili čvrtinu z toho co tam, vyšetření plno, za hodně věcí si neúčtují nic. A i když jsme měli jen 5% naděje, povedlo se hned na první pokus. Nyní jdeme pro sourozence, který je v mražáčku, teda máme tam 4, tak snad to výjde. 2.4. jedeme na ultrazvuk. Co znám holky co chodily do OV, tak se povedlo jedné a to byli s mužem zdraví, jen nemohli otěhotnět. kdo měl problém, tak všechyn přešly jinam po čase. Tady o tom bylo vypsané hodně, hodně mi tenkrát holky pomohly s těma radama tady... Hodně štěstíčka. 😉

gebymaruska
8. kvě 2013

Já chodím do Eurofertilu. A u nás je naprostá spokojenost. Sestry příjemné, s dobrou náladou. Pan doktor Jaroš empatický a šikovný. Čekací doba není tak hrozná, zažila jsem jenom jednou zpoždění max 1 hod. a to z toho důvodu, že ráno se chlapi při odběru na spermie nemohli nějak udělat. =) a vznikly tam prostoje. =)

jennyska
19. zář 2013

Ahoj snažilky, maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Gyncentrum s.r.o. Ostrava a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/gyncentrum-r-o-ostrava? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním ženám, které právě shánějí informace o tomto centru a rozhodují se mezi různými centry v ČR. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

jennyska
19. zář 2013

Ahoj snažilky, maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Gyncentrum s.r.o. Ostrava a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/gyncentrum-s-r-o-ostr... 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním ženám, které právě shánějí informace o tomto centru a rozhodují se mezi různými centry v ČR. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

gabriela2410
7. bře 2014

ahojky prosím o radu navštěvuji gyncentrum v ostravě kde mi řekli, že musím podstoupit IVF , jenže zatím na to nemám finance ☹ .Doslechla jsem se že u eurofertilu se to dá na splátky víte o tom něco?máte s tím zkušenost?Děkuji

glorca23
16. zář 2014

Já Eurofertil doporučuji, protože jsem otěhotněla. Pan doktor vždycky všechno vysvětlí a sestřičky jsou báječné.Musím uznat, že je to fin a psych. náročné. Nepodařilo se to na první pokus, ale pan doktor zkoušel ještě další testy a nakonec se podařilo.

silvie123
11. dub 2016

Osobně mohu také doporučit Eurofertil, byla jsem na několika inseminacích v Gyncentru, ale necítila jsem se tam dobře, tak jsem IVF absolvovala v Eurofertil a na 2 pokus se zadařilo 🙂

tricky23
28. lis 2016

Předem se omlouvám, že je recenze tak dlouhá.

Již téměř tři roky se snažíme o miminko a protože bylinky, cvičení a měření bazální teploty nepomáhalo, tak jsme se rozhodli nechat si pomoci. Centrum jsem vybírala víceméně namátkou, protože nikoho známého v okolí nemáme a tak jsem po přečtení pár kladných recenzí zavolala do Eurofertilu. Zezačátku se všechno zdálo fajn, pan doktor nám jako jednu z prvních věcí řekl, ať nečtu diskuzní fóra, že prý mě to znervózní a pak jsme se pustili do "léčení". Nejdřív jsme absolvovali 3x2 cykly neúspěšných inseminací, s tím se ale při naší diagnóze (u mě PCO, u partnera zhoršená pohyblivost) počítalo.

Potom jsme přistoupili k IVF. Stimulace proběhla v pořádku, a na konci června jsem podstoupila OPU. Bylo mi sděleno, že se podařilo odebrat 6 vajíček, oplodněna byla 4, ale jen 2 z nich se začla hezky dělit. Vzhledem k tomu, že tou dobou pan doktor, odjížděl na služební cestu (nebo dovolenou, kdo ví) mi bylo vysvětleno, že se tato dvě embrya nechají ještě tři dny dozrát a poté se zamrazí. Já jsem nijak neprotestovala, protože jsem si řekla, že si ještě naposledy pořádně užiju léto a taky mi pan doktor vysvětlil, že vlastně to zamrazení je pro embrya prospěšné, že procentuelní úspěšnost je dokonce prý malinko vyšší, než u transferu rovnou po odběru. No dobře, bylo mi to divné, ale držela jsem hubu, vždyť jako laik tomu prd rozumím.

Na kontrole před samotným transferem se mě ještě pan doktor zeptal zda budeme transferovat jen jedno nebo obě zmražená embrya. Rozhodla jsem se pouze pro jedno, protože představa dvojčátek je trochu divoká. První KET bohužel nevyšel, ale co se dá dělat, člověk podepisuje tuny papírů, kde vlastně schvaluje, že s tímhle počítá, takže se nedá svítit.

S čím ale člověk opravdu nepočítá, bylo že když jsem přišla na kontrolu po neúspěšném KETu, tak jsem předpokládala, že se domluvíme na dalším transferu, bohužel místo toho ale přišla velice studená sprcha. Embryo prý od začítku bylo jen jedno. Jedno se totiž prý přestalo dělit před zmrazením. Což... se taky stává... taky jsem podepsala papír, že se může stát... Ten problém byl v tom, že nám to nikdo neřekl. Takže došlo ke konfrontaci přímo u pana doktora v ordinaci a potom ještě v čekárně. Kdy jsem se snažila panu doktorovi vysvětlit, že takovou zásadní informaci by měl pacientkám oznámit, že tohle není jen "no stalo se" situace. Načež pan doktor odmítl si přiznat chybu, bylo mi řečeno, že jsem si to zřejmě špatně interpretovala (takže jsem vlastně úplně blbá, když nepoznám rozdíl mezi 1 a 2) a že on si nic takového nepamatuje, protože tam má hodně pacientek. Jinými slovy jsem si to asi vymyslela nebo co.

Takže pro všechny, co by byly takové naivní jako jsem byla já... prosím vás chtějte všechno na papíře! Protože od našeho příchodu do Eurofertilu byly jediné papíry, které jsme kdy dostali jen a jen faktury (nekřesťanské). Takže bohužel na tenhle kopanec nemám ani fyzický důkaz.

Způsobilo mi to mnohem větší trauma, než nepovedený transfer a přimělo mě to se znovu pořádně začít soustředit na sebe, bylinky, cvičení a zdravou stravu, předtím, než půjdeme někam jinam. Ale pro zatím nechci doktorský plášť vidět minimálně půl roku.

Pokud by někoho zajímalo víc informací, klidně piště do zpráv.

dri
21. dub 2017

moje zkušenosti s Eurofertilem:
2IUI - bez úspěchu,
IVF v dubnu 2017.
OPU - 9 vajíček/ 8 zralých a oplozených ICSI, zůstaly všechny embrya. ET 4.den po OPU ET, zavedeno 1embryo, a zadařilo se. Jsem těhotná. Zbývajících 7 zamraženo.
V Eurofertilu jsem velmi spokojená, sestřičky velmi příjemné, pan doktor Lachčina vše vysvětlí. kdo chce více podrobností, pište do zpráv.

janulienkav83
11. zář 2017

@tricky23 ahoj prosím tě, chci se zeptat konkrétně ke kterému doktorovi si do eurofertilu chodila. Já jsem z tama odešla.chodila jsem k Jarošovi...1.ivf neúspěšně a nezůstali m žádná vajíčka..i když jich bylo 6do 3.dne vydrželi do 5teho jenom jedno.,..neudělali mi genetiku..až když jsem si ji vyrvala...ale to nedělají asi nikde..vyšla mi samozřejmě špatně.ted chodím do Reprofitu k Mudr. Machacovi.