Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ivivka
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcellkaks
23. pro 2019

@ivivka co už....musím se dát teď psychicky i fyzicky dohromady a nevzdám to 😉 ještě máme dva bojovníčky tak doufám, že tam ten jeden na nás čeká....protože pokud ani jeden nic tak je někde sakra velká chyba 😒

ivivka
25. pro 2019

@marcellkaks jeden z nich to bude,čerstvou hystero Ti nenabizeli? Určitě to s nimi ještě prober! Klapne to!!!! 😉

marion87
5. kvě 2020

Ahoj holky, kdo jste mely darkyni - kolik vam prosim vzniklo nakonec kvalitnich embryi a bylo to uspesne? Dekuji!

gracelove
13. bře 2021

Ahoj, přidávám se. Mám po stimulaci a odběru oocytů a je jich zatraceně málo. Přijde mi, že v Heliosu na mnoha diskuzích mají málo vajíček. I když jsou to ženy mladší než 35+. Nevedu si sice statistiku, ale jsem hodně zklamaná, tak zkouším hledat i jiné CAR, kde třeba nechají nezralá vajíčka dozrát a tím se zvyšuje šance na úspěch. Zde mi to vůbec nenabídli. A ještě to celkem bolí fyzicky. Vím, že ovariální rezerva se nedá nijak obejít, to bude všude stejné, jen mi přijde, že mnoho holek i třeba po změně CAR měly víc vajíček díky jinému protokolu těch hormonů, které se užívají injekčně při stimulaci. Máte někdo zkušenost třeba se změnou protokolu a lepší úrodou? 🙂

lenusaak
13. bře 2021

@gracelove ja už jsem tedy po IVF 4roky - mam od nich dve deticky.
V dobe, kdy jsem v Heliosu podstupovala moje IVFka a cetla zkusenosti dalsich holek z jiných CAR, byla jsem zatracene ráda, že jsem v Heliosu. Postupy nekterych jinych klinik jsou k pláči..
Jejich postupy v Heliosu jsou spravné.
Jinak kuktivace embrya je max.6dni, dele to neni mozne. Tou dobou uz embryo musi byt v deloze nebot zacina( zdrave) hatchovat a zacina tak nidace. Pokud Vam embryo nedozralo do stadia blastocysty ani sesty den kultivace, neni v poradku, neni hodné transferu. Preci byste si za 7000,- nenechala transferovat embryo, které je viditelne spatne. Nic by z toho nebylo a vase penezenka by byla o x tisic chudsi...

mirda79
13. bře 2021

@gracelove Z jiné kliniky v Brně jsme přešli do Heliosu, teď si jen vyčítám,že jsme to neudělali dříve,no nic. Na předchozí klinice jsem měla kolem 17 oocytů,v Heliosu jen 10. Byla jsem též zklamáná. Ale jak je vidět, nezáleží na kvantitě,ale kvalitě. Díky Heliosu máme doma klučinu a druhý je na cestě.

hanyas
14. bře 2021

@gracelove HELIOS nezbývá než pochválit. Opravdu nezáleží na množství, ale na kvalitě vajíček. My měli cca 10 odebraných, zralých cca polovina, z toho tři krásný embrya. První se chytilo, ale díky nemoci a teplotám nevydrželo. Druhé mi tu skáče po hlavě a to třetí se právě uhnízdilo - 5.tt.
Neboj se ničeho, vědí, co dělají 🙂

jawuna
21. bře 2021

@gracelove Taky jsme neměli extra moc vajíček, ale embryí nakonec bylo dost. Myslím, že Helios je ve stimulaci špička, primář Texl ví, co dělá 👍 Hledat něco jiného jen proto, že ti jinde dají vyšší dávky léků a akorát za to zaplatíš víc peněz...větší dávky nerovná se víc kvalitních vajíček. Sami říkali, že to je o kvalitě, ne o množství

gracelove
29. bře 2021

Díky za komenty. Samozřejmě to bude o kvalitě, ale tu zas nejde odhadnout dopředu jen podle velikosti, to ukáže asi až čas... Celkem mě mrzí, že nenechávají vajucha dozrát na misce, v některých CAR to myslím dělají, a mají s tím výsledky. Čím víc kvalitních vajíček, tím větší pravděpodobnost a hlavně pak třeba může zbýt něco na zmrazení, když je málo (ač třeba kvalitních) embryí, na zmrazení nic pravděpodobně nezbyde :/ Takže celý proces pak znovu, což je pro mne osobně děs, mám komplikace po OPU, ač ne OHSS, ale prostě opakovat to bych dala tak třeba až za rok. Což si ale myslím, že zrovna tuto komplikaci bych měla kdekoli. I tak díky za reakce a všem přeji úspěšné ET/KET a porody zdravých miminek 😉

asim99
28. črc 2021

Dobrý den dámy, mohu se zeptat na zkušenosti, zda když máte placenou PGD, řeknou vám pohlaví embryek, když je samozřejmě vše v pořádku a projde jich genetikou vícero? A když už doma samozřejmě nějaká ta dítka máte? Děkuji za odpovědi a prosím předem o nemoralizování 🙂 Vím, že se to u nás v Čr děje jen při zdravotním zatížení, ale dle toho co jsem pročetla na netu, tak to není až tak neobvyklé. 😉

xleni
28. črc 2021

@asim99 tohle by mě taky zajímalo... máme tam ještě jedno zmrzlé. Doma mam dva kluky ..taky jsem nad tímto přemýšlela.

xleni
28. črc 2021

@asim99 několikrát jsem se odvažovala, že jim zavolam a zeptám se.

asim99
28. črc 2021

My máme doma tři kluky, uvažujeme ještě o čtvrtém, ale rádi by jsme prostě tu holčičku. Kluci jsou přirozenou cestou, už starší. Já mezitím přišla o vejcovody. No ale ta touha po holčičce stále je. Tak si řikám, jestli to zkusit. 😀

hanyas
29. črc 2021

@asim99 myslím, že ti to neřeknou. Je to proti etice. 😉

mirda79
29. črc 2021

@asim99 Ahoj. Měla jsem embrya na PGD a při čekání na utz před ket sem se podívala do karty,co máme za pohlaví. Byli to dva kluci, kteří mi teď spinkají a tři holky. Myslela sem si,že když vědí,že máme doma kluka,že podruhé vloží holku,ale bohužel. Ikdyz jsme samozřejmě rádi,že jsou kluci zdraví a máme vůbec děti. Četla jsem,ale někde,že nejdříve vkládají embrya top kvality a pak ty horší. Tak kluci byli zřejmě top, proto se jim u me libilo😍

moon1988
25. srp 2021

Ahojte holky, chysta se ted nekdo na stimulaci vajecniku?

dejna455
6. led 2022

Ahoj holky. Chodí někdo z vás do Sanatoria? Přemýšlím, že bych tam přešla. Máte někdo nějakou čerstvou zkušenost, jak to tam probíhá, jací jsou doktoři a tak? Díky moc. 🙂

linusha
6. led 2022

@dejna455 já tam byla v minulosti na IUI a IVF (vše neúspěšné). Po neúspěších nás nutil primář do dárcovského programu bez podložení nutnosti. Chodila jsem tam do srpna 2021 i na gynekologii (k pí. Dr. Kovačové byla super, před cca rokem šla na MD/RD. Po ní ambulanci převzal Dr. Veselý a za mě teda z odpuštěním Dr. Bez kousku etiky a slušného chování a člověk jako on by neměl být Dr.). V červnu a v srpnu 2021 jsem 2* potratila po přirozeném otěhotnění a jediný empatický, milý a hodný Dr. Při kontrolách byla paní Mudr. Bílková. Jen nebere nové pacientky. Ale konzultovala jsem s ní přechod k novému gyn. Dr mimo sanatorium (na kterého pěli chvály v nemocnici ve Znojmě a kamarádka je z něj nadšená) a i paní Dr. Mě jej sama doporučila. Přiznám se že nový pan Dr. je ještě lepší než paní Dr. Kováčová. Hned při první návštěvě po přečtení dokumentace a prohlídce řekl co všechno je potřeba vyšetřit a co překontrolovat. A byl velmi překvapen co všechno sanatorium nevyšetřilo a na co se nezaměřili při vyšetřování po našich neúspěších. Omlouvám se za celkem negativní recenzi. Ale osobně kdybych musela ještě někdy do IVF tak určitě to nebude v Sanatoriu HELIOS.

dejna455
6. led 2022

@linusha Chápu, já právě zjišťuji co a jak, protože jsem tak nějak znechucená z přechozího centra, kdy mi nutili něco, co jsem ani nechtěla, střídali se tam doktoři, jeden říká todle, druhý zase tamto, takže zjišťuji, v čem je, nebo není Helios lepší.

linusha
6. led 2022

@dejna455 tak u kontrol při stimulaci se doktoři v heliosu také střídali stejně tak u punkcí a zavádění embryí.

dejna455
6. led 2022

@linusha chápu, že to někdy prostě nejde zajistit, aby tam byl jeden a ten samý doktor, ale pokud ti jeden doktor říká, že bude lepší zavést dvě embrya a pak na tebe druhý doktor hledí, proč jako dvě, že je to rizikové, pak zase je tam ten druhý doktor a ptá se, jestli teda jako jedno a hledá na vás jako na idiota...pak že dáme Embryoglue, že jsme se o tom bavili, nebavili a nechci ho. Prostě se mi to už teď v tom jednom centru zdálo jako vytahování peněz z peněženky, aby toho měli co nejvíce :/ takže právě proto uvažuji o jiném centru

hanyas
10. led 2022

@dejna455 já teda musím HELIOS jedině pochválit. Přešli jsme tam z jiného centra a díky nim mám doma dvě zdravé krásné děti. Holčička má teď čerstvě dva měsíce.

jawuna
23. led 2022

@dejna455 ahojky, taky dvě děti z Heliosu a velká spokojenost, oba Texlové jsou super

lenusaak
25. led 2022

@dejna455 jsem s Heliosem velice spokojená. Nikdy jsem u nich neměla pocit, ze by ze me chteli vytahovat penize, vzdy jednali narovinu a hlavne vse dukladne hlidali. I na imunologii me odeslali, aby se nic nepodcenilo… mám od nich dve holčičky. Podstupovala jsem i pod vedenim obou Texlu operaci vejcovodů, ja proto nim nemam nic, co bych mohla vytknout.,
Ono je i dulezite vybaveni kliniky a postupy v samotném procesu IVF, což Helios splňuje. Hlidani krve i ultrazvuky pri stimulaci, aby se davaly spravné dávky hormonu, to neděla každa klinika, prodlouzena kultivace je u nich standardní postup, jiné kliniky to nabizeji jako nadstandard jako moznost volby a mnohdy se pro to pary ani nerozhodnou a prodlouzená kultivace je proste to nejlepsi v selekci kvalitnich embryí, potom to v čem jsou pri PK embrya uschovana, oni maji spesl inkubatory, pres kamery si hlidaji embrya tudíž jak v např.v jinych klinikach musi embrya z toho prostredi pro kultivaci vzdy vytahnout pod mikroskop a zkontrolovat vyvoj, tim narusi to prostredi a muze jim to brat na kvalite, tak v inkubatorech jako má Helios se za celou dobu embrya nevytahnou a mohou je pozorovat pres mikroskop.kamery, dale zpusob mrazeni ci rozmrazovani embryi k transferu, to vse jsou dulezite veci a to vse ma Helios ve špičkové kvalite. I to, ze pracuji cely tyden vč.vikendu, to taky kupa center neumoznuje a tak se veskere planovani odvíjí od oteviraci doby, i planovani transferu což je spatne. V Heliosu kdyz reknou, ze nejlepsi cas bude v nedeli, bude v nedeli atd atd je to kupa veci které jsou hrozne dulezite. I planovani transferu i priprava na ně byla pečliva.

jawuna
26. led 2022

@lenusaak souhlas 👍 nenapsala bych to líp

mirda79
26. led 2022

@lenusaak Ano, souhlasím se vším. Někdy mě zaráží,jak ostatní děvčata se strachují,že opu vyjde na víkend a ejhle, klinika nepracuje. To se v Heliosu nemůže stát.

jawuna
26. led 2022

@mirda79 jenomže jinde je to bohužel běžná praxe ☹ chcete prodlouženou kultivaci? to by bylo v neděli, to nepracujeme, dáme vám to 3. den, to je lepší pro embryjka...to jsem četla milionkrát :( bohužel, až špatná zkušenost většinou donutí hledat jiné řešení

mirda79
27. led 2022

@jawuna Ano, věřím,že jinde to je naprosto normální.

ivivka
29. led 2022

@lenusaak taktéž naprostý souhlas, taky jsem si zažila své, x potratů, potom ivf a dcerka stejně až ze 3.transferu, i tak nedam na Helios dopustit! Chodila jsem jen k J.Texlovi, vždy přišel i na transfer, k revizi po potratu, chodila jsem k nemu i celou dobu tehu, i kdyz to mam 90km, naprostá spokojenost!
Je důležité se na vše vyptat a čemu nerozumíte, nechat si znovu vysvetlit.
Nebudu říkat, ze to neni o penězích, za mě je to business na všech klinikach, ale Helios je špička ve vybavení laboratoři a samozrejme s pracovní dobou 7dni v týdnu a volat se dá téměř kdykoliv, vždy ma někdo prisluzbu!