Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Já stejně doma žádné léky na spaní nemám, ale teď absolutně nevím, co mám dělat. Nejsu schopná jít ani do obchodu.

onno
25. dub 2012

@pepitas moc mě to mrzí třeba do zířka zbyde aspoň jedno a budeš těhuškou.Nejsem žádná sportovkyně ,ale včera jsem si šla zaběhat.Vrátila jsem se za 1,5 h.Bylo mě líp.Necítím tělo.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas tak to je dobře, že nic nemáš...zkus se třeba jít projít ven na vzduch, mně to pomáhá. trošku si pročistíš hlavu a při procházce i nakoupíš a bude. kup si něco dobrýho, nějakou sladkost nebo zákusek, udělej si kafíčko a snaž se trochu uklidnit.

pepitas
25. dub 2012

@onno Taky bych si šla zaběhat, ale kvůli mým sešrubovaným zádům nesmím vůbec nic a navíc s astmatem bych neuběhla ani metr... ☹ Budu se muset dát trochu dohromady a vyrazit aspoň do toho obchodu.

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Půjdu se trošku zkulturnit, sednu do auta a zajedu do Hodonína aspoň nakoupit. Na jídlo nemám ani pomyšlení, ale kafé už jsem si uvařila.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas tak hlavně jeď opatrně!!! mysli na řízení a ne na embryjka!!!

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Jj, neboj, pojedu opatrně.... V tomto su zodpovědná... Nechtěla bych nikomu ublížit...

adriana1010
25. dub 2012

Holky, tak máme výsledky spermiogramu - počet 28 milin./ml, což je super, dobrá i pohyblivost, ale morfoligii máme prý 1,5% a norma jsou 4%..to znamená co? A doporučili nám ISCI..je to nutné při těchto výsledcích?

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 morfologii mate spatnou - morgologie je oznaceni pro spravny tvar spermie
tzn nema treba zdvojenou hlavu, nebo je jinak abnormalni - proste ten tvar co ma byt
pro darce je stanovena myslim hladina kolem 14-15% jako normal , pokud u IVF tak rikaji 4-5% je jeste brano jako relativne ok na mozne prirozene oplodneni vse pod jedine ICSI - manzel ma 0,5% - takze jeste horsi

adriana1010
25. dub 2012

@cuddle Aha, takže ISCi je jediná varianta..už jsem myslela, že ušetříme 9 tisíc 🙂, tak to nevadí, co se dá dělat..a to isci je, že vyberou tu dobrou spermii a vpíchnou ji rovnou do vajíčka?

adriana1010
25. dub 2012

@cuddle Takže to znamená, že ze 100% spermií má morfologicky v pořádku jen 1,5%?

hotaska
25. dub 2012

@pepitas pravdou je, že já vůbec nevím co jsme měli za stádium 5. den kultivace ..... a to, že kašleš na celé PGD úplně chápu 😔

hotaska
25. dub 2012

@adriana1010 asi ano, já to taky tak chápu. U nás byl výsledek morfologicky 0% OK a ICSI je přesně jak píšeš.

adriana1010
25. dub 2012

@hotaska To je docela síla teda :(, když si neustále přemítám čísla statistik, tak mi připadá, že je to už snad nemožný zákrok :(

hotaska
25. dub 2012

@adriana1010 Vidíš a teď už nosím v bříšku druhý takový zázrak 😉 v Heliosu jsou machři! Nebylo to úplně hned a jednoduše, ale hlavní je výsledek .....

adriana1010
25. dub 2012

@hotaska Ty jo, ani nevíš jak ti závidím 🙂, samozřejmě tím hezkým způsobem 🙂, oba dva zázraky z IVF? A co jste měli za problém, jestli se můžu zeptat? A jak to probíhalo?

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 ahojky, manžel měl taky morfologii na spermiogramu 0% v pořádku a řekli nám, že s metodou ICSI to není problém, sice se zatím těhu nepodařilo, ale to asi nebylo způsobený tím....

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas tak jak ti je, už ses trochu uklidnila? volalas už i manželovi?

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Aha, no já si právě říkám, že při našich obtížíšch - já - genetika, štítná žláza, partner blbej spermiogram... - šance -200% 🙂.., jinak už nevím co si o tom myslet..snažím se nenervovat, ale zvládni při takových zjištěných 🙂, ale na tom jsou tady asi všichni stejně, nechci si stěžovat, jen bych ráda, aby mi někdo po dlouhým čase řekl něco pozitivního 🙂, třeba - není žádný problém, u vás bude 100% úspěšnost..tak takto bych si to představovala 😀

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 jj, sme na tom tady všichni dost podobně a každej máme nějakej problém. a to, že ti řeknou, že bude 100% úspěšnost, to bohužel neřeknou nikde nikdo nikdy. kdyby bylo všechno u vás OK, tak byste nepotřebovali žádný IVF, ale bohužel každej, kdo jde na IVF, tak nějakej problém má. ale většina se jich IVF dá vyřešit a podaří se to dřív nebo později 😉 😉 😉 je to pozitivní?! 😀

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Díky, díky ! Teď jsem o 50% klidnější 😎
Kdyby jsi mi k tomu připsala, že to vyjde napoprvé, tak bych asi začala v práci poskakovat z prava do leva 🙂, ale to už musíme nechat asi osudu 🙂. Jak se vůbec jinak máš Teri?

hotaska
25. dub 2012

@adriana1010 ano, oba z IVF v Heliosu 😉
Já nemám ovulaci a cyklus v podstatě žádný, takže asi PCO. Dále mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy. U spermiogramu problém s morfologii a špatné DNA spermii. Musela jsme si nejdřív hodit do pohody štítnou žlázu. Pořád mi hodnoty kolísaly nahoru a dolů. Paní doktorka si už nevěděla rady, ale na konec po 3 měsicích se to díky lékům upravilo. Potom následoval prvního pokus kde jsme měli "jen" ICSI, protože jsme ani netušili o problému s DNA (v té době se to snad ještě ani nedělalo) ET negativní a po 1KET jsme otěhotněla. Po dvou letech jsme si šla pro dalšího mrazáčka, bylo to biochemické těhotenství. Následovali další testy, zjištěná špatná DNA. Potom druhý pokus s PICSI + PGD. První transfer negativní. 1KET pozitivní ale 6 den po transferu silné krvácení, za další týden znovu krvácení, byl to velký hematom a hrozící revize .....zatím jsme vše ustali a věřím, že už to doklepeme tak jak se sluší a patří 😉

jananovacek
25. dub 2012

Ahoj holky, vy jste toho zase napsaly 🙂
@pepitas: Drž se! Věřím, že tam zítra aspoň jeden bojovníček na transfer bude! A určitě to hned zítra s panem primářem prober, v čem je problém a co by se dalo ještě udělat jinak, držím moc palce!
@onno: A kdy se chystáte na další IVF? Nás to všechno stálo necelých 30 tisíc, PGD platila pojišťovna
@adriana: můj měl morfologii 0% a po 3 měsících se to zlepšilo na 1%, ale stejně jsme měli ICSI

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 to sem ráda 😉 to ti nikdy bohužel nezaručí, že to vyjde hnedka napoprvé...taky sem v to doufala a nevyšlo to, ale teďka sem se dala pěkně do klidu, sem v pohodě, fakt si to doma užívám 🙂 teďka ještě, když začně být venku pěkně, tak to bude ještě lepší. dneska sem byla ve vycházkách s kamarádkou ve městě, kupovala si kalhoty a pěkně sme se prošly. celkově si myslím, že sem teďka psychicky víc v pohodě. a zítra máme s manželem výročí svatby, tak doufám, že si zajdem aspoň na něco dobrýho a donese třeba i kytičku 😉 a pak v pátek má manžel narozky, tak chceme pak o víkendu doma něco ugrilovat 🙂 🙂 🙂 mňam, mňam. a jak se máš ty celkově, ty seš teďka v práci?

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 No nám v Heliosu napoprvé! 🙂

jananovacek
25. dub 2012

@hotaska No ted už to musí být procházka rajsou zahradou...po tom začátku, ne? ;)

veverka.terka
25. dub 2012

@hotaska ty si taky měla biochemické těhu? a co ti k tomu v heliosu řekli? mně jaksi nic moc a na netu sem se nic konkrétního nedočtla....dá se tomu pro příště nějak předejít nebo zjistit příčina?

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 ano spermijku vyberou - metoda ICSI - vybere pracovnik genetockeho oddeleni , dle toho jak se pohybuje, jak vypada atd. - tu pak implementuji primo do vajicka a na dalsi den se dozvis jestli se oplodnilo
jinak k te morfologii - ja to tak beru, ze z toho vzorku je 0,5% spermii vzhledove jak ma byt - ci-li zbytek i kdyz jsou rychle pohyblive, tak muzou mit spatny tvar, patologicky nepouzitelne....cili z tech milionu co napocitali je u vas dobrych 1,5% - neboj porad to staci 😉

hotaska
25. dub 2012

@jananovacek 😀 na jednu stranu je a na druhou není ..... teď mám zase šílený strachy z jiných věcí 😝

jananovacek
25. dub 2012

Njn, tak vis jak...to abysme si to poradne uzily... 😎