Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hanka1011
12. říj 2011

@teruberi No já se cítím asi jako malý slon...však to brzy sama poznáš :D Už se to blíží, večer jsem měla dva takové podezřelé stahy, až mě to vystrašilo...No, porjistotu mám už sbaleno do porodnice;)

hanka1011
12. říj 2011

@flyaway budu se na ty dobré zprávy těšit🙂

hanka1011
12. říj 2011

@pacinkadol Ahoooj,nezoufej. My jsme měli také spermie nic moc a vidíš, už jsem jako balón 😀

pacinkadol
12. říj 2011

@hanka1011 Dekuju...Snad se take brzy nafouknu 😵 a co vam zjistili?

hanka1011
12. říj 2011

My jsme měli 56 % spermií s polámanou DNA (taky jsme měli ten Halosperm). No a tak nám udělali PICSI a hend na poprvé se to podařilo...tfuj tfuj, ať je to i u vás tak 😉

pacinkadol
12. říj 2011

@hanka1011 Diky moc...uvidim pristi tyden...v pondeli jdu na konzultaci k doktoru Texlovi. Se za nim tesim, minule s nim byla sranda 🙂
A to bylo tvoje uplne prvni IVF?

pepitas
12. říj 2011

@pacinkadol
Manžel má skoro stejný problém... Ani jedno procento spermií s normálním tvarem a 27% postižení DNA. Poprvé jsme měli metodu ICSI a podruhé PICSI a nic. Poprvé jsme neměli ani jedno embryjko na transfer a podruhé jedno (blastocystu), kterou mně transferovali, ale 10. den po ET jsem začla krvácet, takže bylo po všem. Teď nám dr. doporučil použít dárce, abysme zjistili, jestli mám já vajíčka v pořádku. U mě teda ještě zjistili nějaké drobné genetické chyby. Teď si dám minimálně půl roku pauzu a pak se uvidí, jestli seženeme nějaké peníze na další pokus. A hlavně ty nervy, jestli na to budu mít. A co je to ta minimálka a nativ?

hanka1011
12. říj 2011

První jsme měli v Repormedě, ale tam nás naštvali, protože Dr. Veselá je taková hrubá a neumí se chovat. Také byli dost drazí. Druhé jsme měli v Unice a to byl vrchol. Někoho tak arogantního, jako je pan doktor Malý jsme ještě nezažili...hrůza...Samozřejmě se to tam taky nepovedlo...Že se to nepovedlo mohla být náhoda,ale pro mě je důležité, že chodím někam, kde je mi příjemně. A taky je pravda, že nám ani v Repromedě ani v Unice nevyšetřili pořádně ty spermie. V podstatě jsme na tom stejně..
Jinak s Texlem byla vždycky sranda, to je pravnda. Je to velice pozitivně naladěný člověk 🙂 ALe není to jen o něm...jsou tam příjemní i ostatní-sestřičky, laboranti, fakt jsem neměla problém snad s nikým.

pacinkadol
12. říj 2011

@pepitas Minimalka je, ze ti udelaji slabsi stimulaci. Ale stoji to za prd protoze ziskas mene vajuch a pak mas mensi sanci na embrio. No a nativ stoji upne za h....Tak te nestimuluji a jen ti vezmou to jedno vajicko,co se ti udelalo v prirozenem cyklu. Nejhorsi je, ze kvuli tomu musis absolvovat stejny zakrok (ten odber vajicek). Moje kamaradka se do toho nechala taky uvalit, ma za sebou uz dve minimalky a nic...Premysli, ze take prejde do Heliosu, uvidi pry az jak ja dopadnu 😀 Delali jsme si s ni srandu,ze nam v Reprofitu vnucuji minimalky,protoze neumi nastimulovat poradne 😀

pepitas
12. říj 2011

@hanka1011
Manžel byl v Repromedě na spermiogramu (byl to jeho první spermiogram) a tam mu zjistili pouze že má menší počet spermií, to je vše. A ještě nám doktor řekl, že to nic není a že když se nám nebude několik let dařit otěhotnět, tak máme dojít. Opravdu zvláštní chování. Tak jsme přešli do Heliosu a to se nedá vůbec srovnat. Přístup perfektní, akorát nám to nevychází. O Unice jsem slyšela zatím jen dobré, ale nemůžu posoudit.

hanka1011
12. říj 2011

@pacinkadol
@pepitas
No tak v tom s Tebou pacinko můžu jedině souhlasit🙂 O tom by vám mohla vyprávět moje sestřenice..ta to měla v Reprofitu také tak. Odešla odsud a než stačila nastoupit jinam, otěhotněla přirozeně 😎 Tak si od té doby říkám, že jsou tam opravdu umělci 😀

hanka1011
12. říj 2011

@pepitas Možná jsem měla smůlu a měli zrovna v Unice šoatný den, to nevím...ale fakt je, že v Unice měl manžel naprosto normální spermiogram. A v Heliosu najednou pecka-špatná moroflogie, špatný pohyb a ještě ta DNA...Tak tohle mi na utvoření názoru stačilo...Je mi líto , že Ti to v Heliosu zatím nevyšlo. Třeba by to klaplo do třetice 😉 Já jsem si vždycky říkala, že jestli mi někde můžou pomoct k miminku, pak je to v Heliosu. A ono opravdu 🙂 Ale nechápej to tak, že za ně chci tady nějak lobovat 😉 Jen píšu svůj názor. Musíš chodit tam, kde z toho máš dobrý pocit. To je zásadní.

pepitas
12. říj 2011

@pacinkadol
Aha, tak to mně nikdo ani nenabízel.... Asi proto, že to není moc úspěšné. Já jsem poprvé měla 15 vajíček a z toho ani jedno embryo a podruhé 19 vajíček a z toho teda pouze jedno. Ještě jsem přemýšlela zkusit IUI s dárcem, ale nevím, jestli to nejsou zbytečně vyhozené peníze. Včera jsem se o tom bavila s dr. Texlem a říkal, že u této metody není velké procento vzniku těhotenství. Takže nevím...

pacinkadol
12. říj 2011

@pepitas Jo, to mi Texl taky rikal, ze IUI je malo uspesne a ze na to musime mit vporadku spermie 😖 Povidal, ze ta uspesnost je 10-20 % myslim. No a v Heliosu minimalku ani nativ nedelaji, pry to jak rikas neni tak uspesne...akorat by sme si prodlouzily dobu cekani na mimco 😵

pepitas
12. říj 2011

@hanka1011
Tak to je super, že ti to vyšlo a hned napoprvé. Mám radost, když se to někomu podaří. Sama vím, jaké jsou to nervy. A co čekáš, jestli to není tajné? A kolik jsi měla vajíček a kolik z toho embryí?

pacinkadol
12. říj 2011

@pepitas Kazdopadne moc drzim pesti,at se dobre rozhodnes a at vam to brzi klapne!

pacinkadol
12. říj 2011

Nic holky, musim dnes jeste do mesta, tak vam preji krasny den. Pa 🙂

pepitas
12. říj 2011

@pacinkadol
My bysme taky to IUI nemohli mít kvůli spermiogramu, proto jsem to chtěla zkusit s dárcem. Ale asi do toho nepůjdu. Budu muset shánět penízky na ten třetí pokus, který už bude opravdu poslední. Říká se, že do třetice všeho dobrého, tak snad to vyjde. To čekání je hrozné. A můžu se zeptat, kolik je ti let? Mně 30.

hanka1011
12. říj 2011

@pepitas Děkuju...Měla jsem 9 vajíček.Oplodnilo se 7 a byla znich 4 krásná embrya. Tři nám zamrazili, jedno mám v bříšku 🙂 Bude to holčíčka 🙂 Doufám, že se i na Tebe brzy usměje štěstí!

hanka1011
12. říj 2011

@pepitas Pacinka nám evidentně foukla, tak aby nám řče nestála, mě je 32 🙂

pepitas
12. říj 2011

@hanka1011
Tak to můžu opravdu jen závidět. Když nad tím tak přemýšlím, tak musím asi i já mít špatné vajíčka, když nemáme ani ty embrya, i když to bylo metodou PICSI. Ale na druhou stranu už jednu dceru mám. Mám ji s bývalým partnerem a šlo to přirozeně a otěhotněla jsem hned. Asi to byl nějaký zázrak nebo já už nevím... Hlavně ať jste holky obě zdravé.. A děkuji za podporu. Člověku je hned líp, když si může psát s někým, kdo to prožil nebo prožívá.

hanka1011
12. říj 2011

@pepitas Já také děkuji..Víš, ono se to vše s věkem hodně mění. Mé švagrové je31, před šesti lety se jim narodila holčička a od té doby se snaží o druhé a nic...Chodí mimochodem také do Heliosu. Brácha má spermiogram v pořádku (teda on nevím, že mi to švagrová řekla 😀 ) a jí také na nic nepřišli-tak babo raď. Čert ví, co se stalo. Teď se začínají stimulovat,tak brzy uvidíme, jak to dopadne.
Ale u vás to třeba může být i spemiemi. Je pravda, že to se asi opravdu pozná, jen když se vyzkouží spermie dárce,že?Přece jen, na špatná vajíčka jsme ještě mladé 😉

hanka1011
12. říj 2011

No nic, udeřila třetí hodina, klika cakla, dvéře letí, manžel vchází do dveří...a tak se musím odlepit od počítače a chvíli se mu věnovat 😎 .Tak krásný den všem!

pepitas
12. říj 2011

@hanka1011
Asi to bude tím věkem... Malá se narodila před šesti lety a to bylo vše jinak. Od té doby jsem prodělala dvě operace páteře, jednu přes břicho, pak operace srůstů. Myslela jsem si, že to je těma spermiema, ale když to bylo tou metodou PICSI, tam přece vybírají ty dobré spermie, ne? Dr Texl vymyslel, že při tom dalším pokusu bysme půlku vajíček oplodnili manželovýma spermiema a půl darcovýma. A pokud bysme ty embrya neměli ani u těch od dárce, tak by bylo jasné, že ty vajíčka v pořádku nejsou. Ale to bude finančně náročnější, takže nevím.

pepitas
12. říj 2011

@hanka1011
Měj se hezky, pa

teruberi
12. říj 2011

Ahoj holky! 🙂

teruberi
12. říj 2011

@pepitas Vítám nově příchozí

teruberi
12. říj 2011

🙂

pepitas
12. říj 2011

@teruberi
Děkuji za přivítání...🙂

teruberi
12. říj 2011

@pepitas Teda, koukam, ze Ty to taky nemas jednoduche...Ano pri PICSI by se mela vybirat ta nejlepsi spermie...Myslim, ze Texl navrhl dobrou vec, jinak v podstate opravdu nezjistis v cem to je...Asi porad lepsi zaplatit toho darce takto nez v inseminaci, ze?