Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
18. kvě 2012

@onno hmm, tak asi fakt podle hodnot nebo podle toho taky, jaks i reagovala minule a mají asi strach, aby se ti nerozjet ten OHHS, víš

adriana1010
18. kvě 2012

A kolik jste holky braly jednotek merionalu? Už vidím, že určitě reaguju špatně, načež se mi udělaji dvě vajíčka a obě špatný, už to vidím ... ☹ ☹

adriana1010
18. kvě 2012

@veverka.terka Terezko a kolik si měla vůbec vajíček předtím? Už si to nepamatuju, Texl ti odhadoval nějaký počet?

onno
18. kvě 2012

@adriana1010 nestresuj se já brala 150j a snížili mě to si myslím na 100.Ono totiš musím z jedné iněkce odstříknout půlku pryč a pak tam nasát druhou ampulku celou. Myslím tím Merional.U Ondráška Jsem brala Puregon.

veverka.terka
18. kvě 2012

@adriana1010 ale Adri, prosím tě, nevymýšlej katastrofický závěry, prostě každý tělo raguje trochu jinak!!! mně odhadovat na UTZ 16 a bylo jich nakonec 13. já sem měla celou dobu 150j. Merionalu. ale jak sem byla na odběru vajíček a byla sem mnou paní na pokoji taky na odběru, tak říkala, že brala celou dobu 225j.

onno
18. kvě 2012

@adriana1010 bude vše v pořádku oni ti to dostimulují a budeš mít kupy zralých vajíček.U syna jsem měla 26 vajec bylo mě 21let.Tobě to zvedli o kolik?

adriana1010
18. kvě 2012

@onno ze 150 na 225 :(, 21 let??? Já měla zakodovaný, že kolem dvaceti let člověk otěhotněl jen se na někoho podíval 🙂, netušila, že by mohl být problém v takovém věku, říkám si, že už jsem asi stará a tělo nebude dobře reagovat..holky já mám z toho taaaakovou depku :(

veverka.terka
18. kvě 2012

@adriana1010 určitě neměj kvůli tomuhle strach, to je v pohodě a bežný

adriana1010
18. kvě 2012

Holkyyyyy, ale já si injekce píchal, až když jsem dojela? Nemůže to být tím? Když já si je píchám až v osm, a tam jsem byla v sedm, tak sem nechtěla měnit čas..? to asi ne, že?

veverka.terka
18. kvě 2012

@adriana1010 nee, to tím nebude, ale nestresuj se zvýšením dávky, fakt to nemá cenu a není to nic převratnýho!!! běž se projít ven, at přijdeš na jiný myšlenky a provětráš mozek, hm 😉

onno
18. kvě 2012

@adriana1010 My s manželem jsme neměli nikdy nic zadarmo.Neboj vše dopadne dobře.Te´d mě je stejně let jak tobě.

veverka.terka
18. kvě 2012

@onno a i mně je stejně jak vám 🙂

veverka.terka
18. kvě 2012

tak frčím se provětrat ven
@adriana1010 a Adri, žádný šílený myšlenky, hezky se běž něčím odreagovat a pořád nad tím nešpěkuluj 😉

pepitas
18. kvě 2012

@adriana1010 Adri, neměj strach, nic se neděje.. Mě to taky při druhém IVF zvýšili ze 150 na 225j a u třetího jsem brala od začátku 225j Merionalu. Ale to neznamená nic špatného. Není ani důležité, kolik budeš mít těch vajíček, ale hlavně aby byly kvalitní. Při druhém IVF jsem měla 19 vajíček a při třetím 36 a stejně mně to bylo prd platné. Takže se tím vůbec nestresuj... Já už toho mám za sebou opravdu hodně, tak ledacos vím... 😉

adriana1010
18. kvě 2012

@pepitas A při prvním, když ti to zvedaly, jsi měla kolik vajíček? Děkuju moc za podporu, už jsem klidnější, jen mě každá komplikace rozruší a už se zadařilo a co bylo za problém?

pepitas
18. kvě 2012

@adriana1010 U prvního IVF si už přesný počet vajíček nepamatuju, ale bylo to asi kolem 18. To jsem stimulovala Menopurem, ale už si přesně nevzpomenu, kolik jednotek. Chápu, že tě každá komplikace rozruší, ale teď opravdu nemusíš mít strach. Nám už se právě nezadaří asi nikdy... ☹ U nás je problém u obou, takže jedině adopce nebo darované embyjko.

adriana1010
18. kvě 2012

@pepitas Tak to je mi líto, ideální by bylo darované embryjko, že? Ale co jsem koukala, je to poměrně drahý, ale zase možná se vyplatí na to našetřit a to těhotenství aspon prožít. No život skutečně není fér, musíme bojovat, achjo.

daguli
18. kvě 2012

Ahoj holky! Ja tu dva dny nejsem a vy proprndate deset stranek-kdo to ma vse cist? 🙂

@kinos Ahoj,a co uz mate za testy? Kamoska sla taky rovnou na stimulaci-meli spatny SPG-morfologii1,5 % a strasne maly pocet spermii, myslim kolem 3 milionu a rekli jim, ze pri takhle nizkym poctu ty dalsi testy udelat nejdou:( takze v podstate bylo jasny ze ma mit ICSI-nebylo to uvas stejne?Mozna proto nepotrebuje dalsi testy...

@veverka.terka veverusko moooc gratuluju k pozitivnimu testiku!!! 🙂 A neboj, holky casto pisou,ze je boli brisko jako pri MS-myslim, ze se prdousek zavrtava 🙂Me take bolelo...Ja jsem si tehda take volala uz 8 den,jestli muzu na krev kdyz mam test pozitivni a vysvetlili mi,ze takhle brzy to na krev jeste nema cenu;), ze je lepsi pockat...tak mozna proto?

@adriana1010 andri tu novou pani koordinatorku neznam osobne-ja jsem mela uz po stimulaci,ale cokoliv jsem ted potrebovala, tak mi v pohode vyridila, mluvila jsem s ni parkrat po telefonu, prisla mi moc mila ...no sice se mozna nekdy vyjadrila trosku kostrbate, ale mozna je proste potraba cas k tomu,aby se z ni stal stejny profik jako pani Vranova;)

Jinak co se tyce toho biochemickyho tehu,to bych teda taky nevedela...myslim, ze to je vec, kterou by mel vysvetlovat pan doktor, ze to snad pani koordinatorka ani vedet nemusi,co? 😕

daguli
18. kvě 2012

@adriana1010 Andri zvyseni davky je uplne normalni-taky mi zvysovali;) od toho se jezdi na ty kontroly,aby to nastelovali tak,aby to co nejlip zafukgovalo 😉

veverka.terka
18. kvě 2012

@daguli ahojky 🙂 děkuju, ale gratulace je ještě hodně předčasná....no, mně ale minule p. Vránová rovnou objenala sama od sebe na 10.den na krev, tak vudiíme no, stejně si myslím, že tam budu muset ještě aspoň jednou, jestli to stoupá, když minule to bylo takový všelijaký....☹ s tím bioch. těhu máš pravdu, nemusí to vědět, ale zase na druhou stranu já sem celou dobu při stimulaci a ani potom s doktorem nemluvila, kdyby mi řekly, my to nevíme, pan doktor vám to vysvětlí, naprosto to chápu, ale pokud člověk komunikuje jenom s koordninátorkama, tak hold asi musí vědět vše 😀 chápeš, co tím chcu říct?! že si myslím, že je to natolik odbornej termín, že určitě ho nemusí umět vysvětlit, ale potom by teda měla být vždycky ještě konzultace s doktorem, aby ti k tomu řekl víc. jinak na mě taky byla vždycky milá, to jo, ale pokud je tam krátce, měla by mít po ruce někoho, kdo je tam už profík. 😀 já to totiž vidím zase kapku z jiné pozice, ze sem zdrav.sestra. já bych nemohla sama pracovat, kdybych něco nevěděla nebo něco neznala...to by neprošlo.

pepitas
18. kvě 2012

@adriana1010 Jj, to by bylo ideální, ale teď je to právě nereálné... Je to hrozně moc peněz... Za všechny IVF už jsme dali přes 100 tisíc, takže korunky nejsou a momentálně není ani z čeho našetřit, když jsme se tak pěkně zadlužili. ☹ Adopci už řešíme, ale je to běh na dlouhou trať a my jsme teprve na začátku. Život je opravdu hodně nefér... Já zrovna nemám vůbec štěstí, teda kromě hodného manžela a nezbedné dcerky. 🙂 To je jediné štěstí, které mě v životě potkalo. Jinak na co šáhnu, to pokazím... 😒 Pořád čekám, kdy se to konečně obrátí... 🙂
Tak mám aspoň radost, když se vám tady některé podaří otěhotnět. Moc vám tady všem držím pěsti.

jananovacek
18. kvě 2012

Cau holky, docela s vama ty hormony mavaji 🙂 Myslim, ze jste ke slecne koordinatorce docela nespravedlive, ja jsem s ni resila nekolikrat veci po telefonu i osobne a nikdy nebyl problem, vsechno bylo vysvetleno a vsechno se vyridilo bez problemu

veverka.terka
18. kvě 2012

@jananovacek ahojky Jani, asi každý má kapku jiný pohled a od toho sme lidi, že co člověk, to jiný pohled. ale jako určitě jí nechcu nijak křivdit, to zase nee. časem bude určitě odbornice, pokud bude chtí, je příjemná, milá, ale bohužel je tam krátce, tak všechno nemůže vědět. jen mě zarazilo, že p.Vránová odpoví vždycky na všechno a když ne, zavolá a poradí se a téhle slečně trochu dýl trvá než něco zjistí a poradí a vykoumá.
ale holky, je to přece fuk, hlavní je výsledek, nebudem tady jenom rozebírat a brblat nebo obhajovat koordinátorky. 😉 😉 😉 hlavní je, aby se podařilo mít mimouška a zbytek není tolik podstatný hm 😉 🙂

jananovacek
18. kvě 2012

@veverka.terka Jak rikas, hledat porad na vsem to spatny neni moc dobrej pristup 🙂 Mne pani Vranova taky vzdycky poradila nebo zjistila, ale ona je tam snad od zacatku Heliosu, aspon co jsem slysela od znamych...takze se neni cemu divit, ze vsechno vi 🙂
Dulezity je vysledek 😉

daguli
18. kvě 2012

@veverka.terka no neco na tom asi bude-ale to je fuk,hlavne,ze budeme vsecky stastny,ne? 🙂

daguli
18. kvě 2012

@jananovacek Presne jak rikas 🙂

danielahe
18. kvě 2012

@daguli cus, ja sla na krev uz 9. den,(mela jsem 250) sice jsem krvacela, ale sla jsem a nekde jsem vycetla v chytre knize, ze se tehu da z krve poznat uz 2. den po oplodneni...nevim jestli to neni nejaky blabol...babo rad 😒 😉
@jananovacek

@veverka.terka pokud jsem mluvila s pani Vranovou vse bylo v naprostem poradku (pred 8 roky uz nevim, kdo to byl, ale uz tam nepracuje jsem mela koordinatorku a ta mi byla 24 hodin denne na telefonu, mohla jsem ji zavolat i o pul noci a vedela uplne vse....skoda, ze uz tam neni, byla uzasna 🙂 a tenkrat to bylo trochu jine ), nechci o pani Bilkove rict nic spatneho, ale urcite mezery proste ma a pokud neni pripravena dat odpovedi na otazky (kdyz je to tvoje koordinatorka, tak mam mit pripraveneho nekoho kompetentniho, kdo ji v tom pomuze 🙂 ), tak si myslim, ze to dobre neni 😎 ...je mila a fajn, ale neni tak znala jako pani ci slecna Vranova 🙂 🙂 🙂 , ta mi chudera volala i kdyz nebyla v praci a byla u doktora, pac Hanka Bilkova nevedela a ja tenkrat krvacela podruhe 😉

danielahe
18. kvě 2012

@veverka.terka no ted jsem to cetla s tim dusikem....sakra i kdyz mas negat test, tak stejne jdes na krev...a najednu stranu si myslim, ze je to celkem nevhodne, kdyz se nadruhou stranu tesis, to te fakt akorat uzemni...asi to nemyslela zde,ale blbe to vyznelo 😠 😉 ...ja tenkrat volala 9. den asi v 6:30, ze mam pozitivni test a krvacim a koor. Vranova me utesovala a s klidnym hlasem mi rekla, at si dojedu pro injekci a bylo mi receno, ze mam jit druhy den na krev 😉 🙂

danielahe
18. kvě 2012

Preji krasny vecer a ja se jdu divat na manzelky a uklidnit se, mam prijit na osobni pohovor k nasi ucitelce, asi toho naseho priseraka pridusim 😠 .papa, mozna jeste juknu 😉 😀

onno
19. kvě 2012

Dobré ráno tak jsem doma z Heliosu .Mám moc vajíček asi 30 možná i víc říkal.Mám strach že nebudou dobrá.Při prvním jsem měla 26 vajec.Sliznice v pořádku.A mám se připravit na ohhs že ho můžu dostat.Ty bolesti říkal že můžou být od toho ,ale raději zanesu moč.
@veverka.terka myslím že jsem tě viděla ,ale nevěděla jsem jestli seš to ty.Mělas rifle a baleríny?A manžela sebou.Jestli jsme se viděli ,tak já byla s tým chlapečkem a mužem. 😉 Moc štěstíčka přeji