Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
1. zář 2012

@werinka1 absolutně souhlasím s Tulipánkem! nám se 1. ET nevyvedl, byla sem an to až moc uplnutá a při KETu sem to brala trochu víc s rezervou a zadařilo se 😉 taky nám Texl říkal, že člověk musí žít normálně a ne jenom samotným IVF, ale vím, že se to strašně lehce říká a hůř uskutečňuje.... ☹

jananovacek
1. zář 2012

@veverka.terka Jasněěěě 😀 😎

jananovacek
1. zář 2012

@werinka1 Porad rikam a myslim si, ze by se na to clovek nemel uplne fixovat a pocitat s pripadnym neuspechem a kdyztak byt prijemne prekvapeny. My jsme po prvnim IVFku nemeli ani moc chut poustet se do dalsiho a jak to krasne klaplo...za chvilku budeme mit naseho rozmazlenecka doma 😉 Jestli to nekde klapne, tak v Heliosu!!! 😉

werinka1
1. zář 2012

Moc všem děkuju. Jste príííma holky 🙂 Je fakt, že nám se poprvé podařilo (bylo z toho zamlklý potrat) a to jsem to vůbec neprožívala. Prostě první pokus, to se přeci nemůže povést. Byla jsem naprosto přesvědčená, že se to nepovedlo. A když jsem si udělala test 11 den po ET, tak jsem na to koukala naprostě nechápavě 😀 Podruhé už jsem si byla jistá, že to klaplo. Měla jsem pocit, že mam příznaky, doktoři nás ujišťovali, že to vyjde, protože když se povedlo napoprvé, napodruhé to určitě taky vyjde. A ejhle... 😒 Akorát jsem teď trošku vyděšená z bolesti těch vaječníků. Koukala jsem na projevy zánětu, je pravda, že jsem ho i po potratu měla, nevypadá to na to. Ale nevim co jinýho? Zase že by až takhle divně působila ta provera? No nevim nevim..... Je to takové zvláštní. Nedá se mluvit o bolesti, spíš jako kdybych prostě věděla že je tam mam a občas trochu zabolely a jako by to bylo cizí těleso, které tam nepatří. Asi pro jistotu v pondělí skáknu k dr., protože od úterka začínáme píchat a nerada bych aby sme v půlce zjistili, že je někde problém a musíme to stopnout 😒

veverka.terka
2. zář 2012

@werinka1 tak si tam pro jistotu skoč, ať seš klidnější, za to nic nedáš, ale myslím si, že to zánět nebude, to by byla hodně velká bolest 😉 neboj, vyjde to 😉 🙂 Helios je doopravdy ta nejlepší volba, kterou ste mohli zvolit 😉 🙂 . Sme toho tady důkazem 😉 😉 😉 .

werinka1
2. zář 2012

@veverka.terka To je fakt! Úspěšnost snad 100%-ní 😵

ivetka77
2. zář 2012

@werinka1 Souhlasim s holkami ohledne pozitivniho smysleni a neupinani se na IVF 🙂 A dobre delas, kdyz si nekam zajdes, myslim, ze ta bolest bude souviset s tou stimulaci... zanet to podle me nebude,ale aspon budes mit klid a pohodicku;)
No ja myslim ze uspesnot je doopravdy 100%, zvrhlo se to tu v tehu diskuzi 😀

tulipanek82
3. zář 2012

Dobré pondělní ránooo těhulky a budoucí těhulky! 🙂

veverka.terka
3. zář 2012

@tulipanek82 ahojky, jak je? 😉 určitě dobře 😉 🙂

veverka.terka
3. zář 2012

včera sem si udělala velikááánskou radost- byli sme v Brně v Sambaby a koupili sme nádhernou sadu povlečení se žirafkou+rychlozavinovačka, peřinu a polštář do postýlky, přebalovací podložku na postýlku a termoobal na lahvičku, úžasný!!!já sem byla tak spokojená 🙂 🙂 🙂 ale těch pěnez, no, to už bylo horší..... 😠

ivetka77
3. zář 2012

@veverka.terka Je,to je sranda, ja mam vybavicku take se zirafkou 🙂 Bezovou 🙂Objednavala jsem pres nett 🙂

tulipanek82
3. zář 2012

@veverka.terka Ano, ano, me je skvele 🙂 Ja od te doby, co mame srdicko, si pripadam, jako by na svete uz neexistovaly problemy🙂 Je super pocit byt tehotna, ze? Mozna teda dokud neprijdou ranni nevolnost 😅 Ale treba je mit vubec nebudu🙂 Mama se mnou nemela,tak doufam, ze jsem neco podedila ...pac jinak mam krom jedinne veci vse po tatovi, vcetne prsou 😀

tulipanek82
3. zář 2012

@veverka.terka supni nam se foto,at se pokochame a vezmeme si priklad 🙂

werinka1
3. zář 2012

Ahoj holky, tak jsem se nechala přemluvit a pádila jsem na gyn. Je to prej lehčí zánět 😒 Ale vaječníků ne, ty jsem naštěstí při prohlídce necítila, myslim když mě prohmatával, ale ještě občas trochu zabolí. Volala jsem i do Heliosu a Provera na tohle vůbec vliv mít nemá. Dostala jsem jednu tabletku polknout - na mykózu a pak 3x globule na zavádění. Prej to neni nic hroznýho, takže snad to brzo zaléčíme. Moje bilance je 4x do roka s podobnými problémy hurá na gyn. Byla jsem tam prej totiž v lednu, pak v květnu a teď v srpnu. Prej je ta moje "náchylnější". Nevim, nikdy jsem s tim problémy neměla a teď poslední dobou..... 😠 Musim se zkusit poptat v lékárně na nějakou prevenci.

veverka.terka
3. zář 2012

@ivetka77 jéé, tak to já mám tak směsku růžové a žluté, ale ne úplně všechno se žirafkou, většinu joo, ale ne všechno, abysme zase nebyli jako blázni 😀
@tulipanek82 já si myslím, že je ti skvěle 😉 🙂 třeba tě nevolnosti minou a budeš si to užívat od žačátku hm 😉 🙂 fotečky sem šupnu zítra, vyfotím a hodím sem. za chvilu dorazí manžel z práce, ten by zešílel, kdybych to tady zase roztahovala 😀
@werinka1 teda, takže přece jenom něco ☹ ale je dobře, že to není nic vážnýho a můžete pokračovat dál. no, někdo na ty záněty trpí dost....

já se zítra chystám zavolat na gyndu a domluvit se, jestli přijít dřív na kontrolu nebo co dál, protože mě hodně moc bolí pořád podbřišek ☹ cítím to při každým pohybu, v noci, když se obracím z boku na bok, prostě permanetně a mám strach, aby bylo s miminkem všechno v pořádku. není to bolest, která by se nedala vydržet, ale je to nepříjemný a sem z toho nervózní, tak uvidím, co mi řeknou. snad to bude doopravdy jenom roztahování dělohy a vazů.....

adriana1010
3. zář 2012

@veverka.terka ahoj Teezko,co to tady ctu? Ty bolestibude urcite jen roztahovany delohy,co by to v takovem vysokem tydnu bylo a navic ted by uz melo kazdou chvilkou se vyvalit tonase ocekavane tehu brisko, tak to asi jde vic citit 🙂, jinakja byla na kontrole, vseok,ted jdu az ve dvacatem tydnu na kardio a velky utz, uz se tesim na pohyby, ty uz sineco zacitila?ja jsemasi gramla, ale necitim nic, ale asi je jestebrzy 🙂, mam nove fotecky, tak tosem zitra hodim 🙂,brisko se teda pomalu ale jiste zvetsuje,nevolnosti uznemam,ale ty migreny jsou sileny a dotoho me kazdy den silene pali zaha, rikam si, ze mam asi vsechny priznaky co jdou🙂

danielahe
4. zář 2012

ahoj holky, tak ja uz za 62 dni rodim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@werinka1 urcite vsechno klapne, jak ma, uvidis 😉

No nic padim se zkulturnit, dneska mam rande sdalsi tehuli 🙂 , zitra budu vedet, kolik tobik vazi, tak dam info, ael urco uz ma 2 kg 😀
@adriana1010 pohyby bys mela zacit citit jako prvorodicka tak kolem 20 az 26 tt a jeste zalezi jestli nemam placentu na predni strane, ta to hodne tlumi

papa

veverka.terka
4. zář 2012

tak sem zpět z gyndy, ráno sme si tam volala a doktorka mi řekla, ať si s sebou pro jistotu nabalím kabelu, kdyby si mě tam museli nechat na kapačkách, ale naštěstí není potřeba. dala mi baštit Magnézko a vše je OK. je to oparvdu jenom roztahováním dělohy a prý možná nějaký srůsty po mojí operaci slepáku. akorát se mám šetřit a mít větší klidový režim. tak sem se uklidnila, hlavně, že miminko je v pořádku 😉 a ve čtvrtek frčím na velkej UTZ, tak se těším i bojím zároveň 🙂
@adriana1010 tak nakonec je to dobrý, jak píšeš, ale už sem z toho byla nervózní, protože občas to bylo dost nepříjemný a nemohla sem se pořádně hejbat. to je paráda, že je u vás všechno OK 😉 🙂 já taky zatím nic necítím,ale právě dneska mi doktorka říkala, že to určitě nejpozděj do 14 dní přijde, že je to u 1. těhu normální, že je to cítit pozděj a vůbec se tím nemám znepokojovat 🙂 no, a je supe,r že ti je už líp. a co ty migrény, na tos trpívala i před těhu? na to nemůžeš brát nějaký tablety? tý jo, a žáha, no, to ti nezávidím, sem ráda, že mi na to napsala Helicid, jinak bych už měla asi díru v krku 😀 to vím, jak je šíleně nepříjemný...tak zkus Reniie nebo Gaviscon, ten mi přijde z těch věcí nejlepší a nejúčinější. těším se na fotečky 😉 😉 😉
@danielahe čoveče, ty už to teda máš za pár 😀 tak už si užij sedánek a zítra písni nový zprávičky o prckovi 😉 🙂

veverka.terka
4. zář 2012

tady posílám fotečky nově nakoupených věciček 🙂 ale jinak mám spoustu věcí vyfocených ve svým albíčku, tak mrkněte, pokud chcete 😉

cuddle
4. zář 2012

@werinka1 ahojky , dlouho jsem na tebe nenarazila, jak se mas?

werinka1
4. zář 2012

@cuddle Ahoj, taky už jsem tě dlouho "nepotkala". Nedávno mi napadlo mrknout na flyaway a trefila jsem se akorát když porodila a dala na MK fotečky Elišky. My jdeme právě do třetího pokusu. Dneska si mám začít píchat Differelin (snad píšu správně). Aby to nebylo jen tak, měla jsem zas trošku trápení. Nějaká mykóza. Včera jsem byla u dr., prej nic vážného, dostala jsem globulky na tři dny, takže to bude snad brzo pryč, už dneska je to ok. Nějak mi to ale poslední dobou pořád zlobí. 😠
Je to zas nová naděje, bojím se, ale zároveň se těším, že snad už konečně!!!!! Moje ségra měla včera termín, už třetí mimčo. No jo, někomu to holt jde jak po másle.....jedna moje kamarádka taky přišla s pomalu vystupujícím bříškem a mě se začínají lidi ptát, no a co vy?? A kolik že je ti let?? Hmmm, to už je na čase viď? 😠
Právě se jdu podívat jak se ředí ta injekce, měla jsem totiž pokaždé už připravené pero, teď poprvé to musim nějak namíchat a pak ďobnout. Bílková mi to sice ukazovala, ale to už jsou 3 měsíce. Jo, v Heliosu mi zjistili, že mam možná celiakii. Držím právě dietu, proto jsem nemohli zkusit třetí pokus dřív.
A jak vy?? Pokračujete v adopci? Měli jste také ještě jeden pokus jestli si dobře vzpomínám?

cuddle
4. zář 2012

@werinka1 ajo tak snad budes v pohode at nemas zadne komplikace
ano mame jeste 1 IVF , ale ja mela 4 transfery a 3 x otehotnela a potratila, tak mam pauzu na neurcito od vsech doktoru - pokud bychom o necem uvazovali, tak transfer darovaneho embrya, vlastni cele IVF uz ne - dle vseho i vyjadreni doktoru by to dopadlo s nejvetsi pravdepodobnosti stejne i kdyz na zadnou genetickou zatez me ani manzelovi nenasly, ale proste pri oplodneni vznikne chyba - takze uz naposledy jsem slysela, uvazujte pripadne o darcovskem embryu ...
adopce potkacujeme, uz mame psychotesty za sebou, budeme doporuceni, ale musime dojit jeste jednou v lednu a v unoru uz muzeme sekat rozhodnuti s "kulatym" razitkem, ze jsme schopni vychovavat deti 😀 no takze tak 😉

cuddle
4. zář 2012

@veverka.terka koukam žirafí mánie , co 🙂 😵

tulipanek82
4. zář 2012

@veverka.terka No to je parada! 😵 Moc krasne!

tulipanek82
4. zář 2012

@veverka.terka Tak to je fajn, ze ty bolesti nebyly nic vazneho a ze se mam mimisek dobre...Me zatim neboli ubec nic ani mi neni spatne...jsem dite stesteny asi...

jananovacek
4. zář 2012

@werinka1 Jeee, flyaway uz porodila? 😵 😵 😵

jananovacek
4. zář 2012

@tulipanek82 No nekdo to tak ma, ja jsem taky cely tehu nejak v pohode...

werinka1
4. zář 2012

@cuddle Tak to už přijde adopčátko určo brzo 🙂 A budete mít dokonce razítko na děti 😀
Já vím, že se ti vždycky embryjko "chytlo", ale bohužel za pár dní vzdalo 😒 Je to stejně zvláštní, všechno jinak v pořádku.....Bohužel si ta příroda nedá poručit 😠 A uvažujete že třeba jednou.....zkusíte to dárcovské? Já vás co se týče adopce vcelku obdivuju, mam pocit, že bych na to nějak neměla. Alespoň ne zatim. Třeba za pár let, pokud se nebude dařit, budu ráda za tuhle možnost. Ale já osobně bych prostě chtěla vyzkoušet do posledního co se dá, takže bych šla třeba do toho dárcovství. Já čím dál víc "závidim" maminam ty jejich pupíky, že prostě mají to štěstí zažít ten pocit, že tam "něco" roste a vyvíjí se a pak cítit ty pohyby.... z toho jsem naměkko. Na to se prostě hrozně těším. Snad nám bude obou dáno. Vy taky nemusíte ztrácet vůbec naději. Nikde neni napsáno, že se vám, ač se to může zdát skoro nemožné z lékařského hlediska, nezadaří normálně. Moje kamarádka měla problémy, žádná ovulace, menstruace jak se zlíbí, někdy se uráčela, někdy ne, prala do sebe hormony a pak po pěti letech, nutno podotknout, že s novym přítelem, otěhotněla. Já taky pořád doufam.....sice já mam srůsty a neprůchodné vejcovody, ale stejně pořád je ve mě taková maliliilinkatá naděje, že se třeba příroda sekne a nám se zrovna podaří 😵

werinka1
4. zář 2012

@jananovacek Jj, vzpomněla jsem si na ní někdy minulý týden, mrkla na její profil a hle.....akorát byla Eliška na svět jeden den. 🙂

cuddle
4. zář 2012

@werinka1 no víš nás ta adopce hodně zklidnila, ten kolotoč po doktorech a naděje a zklamání bylo hodně náročné , ale tak myslím, že nás to posílilo o to víc si budeme vážit toho prcka co dostaneme, přeci jen si ho " vyčekáme " máme jistotu, že přijde , u toho IVF je to u nás prostě spíš jen další stres než naděje, a to není dobře , takže proto raději další pokus ne, neříkám, že nikdy , ale teď určitě ne
já zase pupíky nezávidím, sama mám dost velkej, aniž bych byla těhotná, takže beru v potaz i to riziko celkově , a hlavně já bych si to těhotenství snad už ani neuměla užít, každý den bych vstávala s pocitem, že se něco stane, že to dopadne zase jako vždy předtím, jen bych čekala na ten den, kdy to začne, kdy zase potratím nebo se něco stane miminku, dokážu si představit těch 9 měsíců paniky a hrůzy co mě ještě čeká....nevím jestli je to ta správná představa těhotenství.... 😒
takto už vybírám věcičky, už jsem objednala látku na povlečení do postýlky a závěsy - ségra přislíbila, že bude za dlouhých zimních večerů šít na synovečka nebo neteř, tak jsem toho hned využila 😀
obhlížím plenkovou výbavu a zjištuju zkusenosti maminek , abych si udelala predstavu a tak - chci latkovat, takze proto radeji dopredu kazdy mesic neco, preci jen je to pak hodne penizku najednou, pak uz jen koupime kocarek - predvyber bude dle veku ditete a rocniho obdobi, oblecku mam doma hafo, tak si prubezne to co se nam libi odkladam , a taaaak - takze za me aktualne super , za 14 dnu jedeme na dovolenou, tak uz se tesime , vyrazime do Krkonos i s nasema kocickama , takze " rodinna " dovolena 😀 😀 😀 😀