Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
21. zář 2012

@werinka1 no pouzite jehly a ampulky jsme davala do lekarny a to co mi zbylo nepouzite jsem vracela do heliosu...no on mi i Texl rikal, ze co mi zbyde to tam mam donest...ja dostavala i 2 nebo 3 ampulky extra, takze mi doma zbylo nadobicko 🙂 a to jsem vratila 😀
Jinak na tebe budu myslet, at vajecniky reaguji tak jak maji a nezlobi 😵 😵 😵 😵 😵 a pokud by prece byl zadrhel, tak nezoufej povede se priste 😵 😵 😵 😵 , pro uspesne ivf je hlavne dulezita psychika 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , tak tfuj tfuj...jo a ja si na uklidnenou davala 2 deci cerveneho vina i po transferu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..jsem si furt rikala, ze to nebudu hrotit a zabralo to 😉 🙂

kinos
21. zář 2012

@werinka1 Ať je klidně málo vajíček ale maximálně kvalitní🙂, jinak injekce zanesl manžel do lékárny a léky jsme vrátili pak při odběru, ale klidně jim to dej.
@danielahe někde sem četla, že máš rychle změnit polohu, ne tak ať si blokneš páteř 🙂. No a že mimi se zastaví, protože s tím nepočítá, no ale po chvíli začně asi kopkat jinde 😵. Já myslím, že už to můžeš pomalu odškrtávat 😵.Co brácha se těší? 🙂

kinos
21. zář 2012

a já mám teď třetí den střevní potíže 😠 , žádná zácpa právě naopak. V noci mne to postihne, dopo nic nejím, pak začnu vývarama, rohlíkama, večer dostanu na něco chu´t, teď jsem vzala pár kuliček hrozna a už mi zasle bublá v břichu. Měly jste těhulky taky průjmy? Jinak skoro žádné těhu příznaky na sebe nepozoruji, ještě že jdu příští týden na ultrazvuk, bo bych začala nervovat 😉 . Žádné zvracení, žádná prsa 🙂. Ještě že to čůrání je častější.

flyaway
21. zář 2012

@werinka1 Ahojky Veru, jen nakukuju a držím pěstičky, ať se v sobotu dozvíš jen a jen dobré zprávy a příští týden hurá na OPU! 😵
V Heliosu vědí, co dělají - jsem toho živoucím důkazem, teda vlastně Eliška... 😀

veverka.terka
21. zář 2012

@werinka1 hodně jich být přece nemusí, hlavně aby stály za to 😉 😉 😉

danielahe
21. zář 2012

@kinos rikal, ze jo, ale nevim jak dlouho mu to vydrzi 😀 😀 😀 😀 , no ja polohu menil,a el nejak ho to nezajimalo 😀 😀 😀 , proste ma svoje oblibene misto a asi se ho nehodla jen tak vzdat 😀 😀 😀 😀 😀
kazda to ma jine 😉 , mne prsa zacla bolet pozdeji a bolesti jsem mela jak pri menzes 🙂 no a pak zacla faze, ze me ze vseho bylo blivno 😝 😝 😝 😝 u jirky si pamatuji pouze,. ze jsme nemohla varit, ale jist jsem mohla cokoliv, vubec mi nebylo spatne, ted u tobika mi bylo soufl a jestli bude i tretatko tak budu urco i zvracet 😀 😀 😀 😀 😀
@flyaway opozdena gratulace k narozeni miminka 😵 😵 😵

werinka1
21. zář 2012

Moc všem děkuju 😵 Dneska nás zase čeká brzké vstávání (ve tři ráno) a na sedmou jsme v Brně. Doufam, že sem zítra napíšu jenom radostné zprávy. Uf. Člověk má radost z dílčích úspěchů, ale když si vzpomenu na první povedené-nepovedené IVF, tak si řikam, že je přede mnou ale ještě hoooodně dlouhá cesta.

flyaway
21. zář 2012

@danielahe Děkuji 🙂 !
Koukám, taky už se Ti to hezky blíží, tak tfuj tfuj tfuj, ať už Ti to rychle uteče a drobeček je brzo u Tebe! 😉

danielahe
21. zář 2012

@flyaway dekuji, uz se nemuzu dockat 😵 😵 😵 😵 😵

veverka.terka
22. zář 2012

@werinka1 tak jak ste dopadli? ráno v půl paté sem byla vzhůrur, šla sem na záchod a hnedka sem si na tebe vzpomněla, že už si vzhůru a frčíte 😉 doufám, že máte jenom samé dobré zprávy 🙂 moc sem na tebe myslela 🙂

werinka1
22. zář 2012

@veverka.terka 😅 Jééé to je milý 🙂 No jo, to jsme byli na cestě. Dneska nebyl provoz, tak to odsejpalo rychleji. Dopadli jsme v rámci mezí a možností snad dobře. Výsledky z krve dobré, takže se ve stimulce pokračuje. Na UTZ folíci taky byly, ale žádná extra nosnice prostě nejsem 😒 Je to tak nějak nastejno jako poprvé a podruhé. Mělo by být tak 10 vajuch, doufam, že i o něco víc. Většinou na tom UTZ nejsou až tak úplně všechny vidět. Na pravé straně viděl 2 folíky 11 mm, jeden 9 mm a tři 7 mm. Na levé straně je zbytek té cysty, resp.zase se mrcha trochu naplnila, ale Fisher říkal, že si myslel, že to bude horší. Nedokázal přesně rozlišit, co je zbyteček a co jsou folíci, takže tam je to takové nejasné, dá se říci, že 4 folíky kolem 8 mm tam viděl. Sliznice 7 mm, což je prý také ok. Nejdřív mi řekl, že přijedem v PO a ve St ještě kontrola a zřejmě v pátek OPU. Když mi volala koordinátorka výsledky, tak řekla, že máme přijet v ÚT a možná, že to ukončíme....Ale to se opravdu ještě uvidí. Tak mam radost, že to pokračuje a dá se říci, že standartně jako v předchozích případech. Jen ten další vývoj doufam, že bude lepší 🙂

veverka.terka
22. zář 2012

@werinka1 tak to je super! no, 10 vajíček by byla bezvadná úroda 😉 🙂 tak hlavně klid a žádný stresy, vidíš, nakonec to jde relativně dobře 😉 🙂

werinka1
22. zář 2012

@veverka.terka 🙂 Největší nervy mě ještě čekaj 😒

kinos
23. zář 2012

@werinka1 to jsou dobré zprávičky! Nemusí být moc vajíček, stačí malinko a ať jsou kvalitní! 😵

tulipanek82
23. zář 2012

@werinka1 Ahoj Werinko,bezva zpravy! Tak se nakonec vse v dobre obratilo a v utery uz budes mozna pichat naposledy!!Pak Ti budou az pichat plodovou vodu,pokud Ti nepraskne sama;)

ivetka77
24. zář 2012

Ahoj holky, ¨co je noveho?Ja jsem si dneska prinesla roztomilouckou fotku z ultrazvuku,snazila jsem se vam ji sem prefotit na mobil,ale tam je z toho jen takovy sedy mishmash,tak jsem nakonec usoudila, ze to nema cenu 😀
Werinko,Tobe uz se to koukam pekne krati,co? No jestli to u Tebe pujde jako u me, tak se ani nenadejes a uz budes premyslet kde rodit,jaky kocarek a jestli si poridis monitur dechu nebo ne? :DDrzim pesti,at sem pises same dobre zpravy!

ivetka77
24. zář 2012

@flyaway Ahoj,tak jak se dari s miminkem?Musi to byt super! Ja myslim, ze je normalni,ze miminka nekdy nekakaji,podle me to ztravi, alespon kamoska to tak mela u svyho mimca,nekdy nekakalo treba tri dny...ale pak to stalo za to 😀

ivetka77
24. zář 2012

@kinos pozde ale prece-a nejsou ty strevni potize priznak tehu? Jinak ja jsem taky chodila strasne casto curat a mela jsem teda k tomu chvili trochu citlivy prsa, no...

werinka1
24. zář 2012

Ahojky, jsem dneska celá "rozechvělá" 🙂 Zítra zas vyrážíme na KO. Strašně moc doufam, že tam něco narostlo, ale kdybych měla usuzovat podle toho jaký mam baňo, tak tam mam snad 20 potenciálních dětiček 😀 Jsem pěkně nafouklá. 🙂 Snad už mi to nesplaskne a bude brzo ještě větší 😉

flyaway
24. zář 2012

@ivetka77 Daří se dobře, děkujeme za optání 🙂 ! No to víš, je to krásný... 😵
Jojo, v brzké době očekávám dáreček v plence 😀
No a co Ty (vy)? 😉

werinka1
24. zář 2012

Holky tak nějak si tu sčítam kolik nás vyjde teď IVF a dostávám se k závratné částce - víc jak 40 000tis., pokud nám embryjka dojdou tak daleko, abychom mohli udělat PGD a taky mrazit. Nemá Helios nějakej "balíček"? Třeba PICSI+PGD za "lepší" cenu než když se to dělá jednotlivě? Už sem se s tim setkala, ale na stránkách Heliosu jsem na nic takového nenarazila, tak nevím.....máte zkušenost?

veverka.terka
24. zář 2012

@werinka1 já si myslím, že bohužel žádnej takovej balíček nemají...to je na prd, že musíme platit to PGD 😠 no, hlavně, aby to klaplo a vyšlo to 😉 🙂 a zítra hodně štěstí, budu držet pěsti 😉

werinka1
24. zář 2012

@veverka.terka Jj, já se vlastně modlim, abychom za to celé platili víc jak 40tis., protože pak to bude znamenat, že máme vyšší šanci a embryjka jsou kvalitní 🙂

adriana1010
24. zář 2012

@veverka.terka ahoj holky, tak jak bylo? Pokoupili jste neco? Ja uz s nohou lepsi, mam to prevazany, ale do boty to porad nedam, nebo dam, ale neda sevtom chodit 🙂, jinak ve stredu jdu konecne na velkej utz 🙂, tak snad bude zase fotecka. Bublinky stale nic, ale ta vrchni uz dava docela kopance, jsou to pekny rany 🙂, tak to asi budou fotbalistky🙂.

werinka1
25. zář 2012

Tak se děvčátka hlásím stále z domova. Dnešní kontrola mě moc nepotěšila, ale dr. nedával nijak znát, že by něco bylo špatně, tak snad to bude dobrý. Jsem teda lehce zmatena, protože to co viděl Fisher v sobotu, tak Texl nic takového neviděl a je to jinak. Dle Fishera reagoval lépe pravý vaječník viz.výše - cca 6 folikulů, dnes tam Texl viděl jen 2!!!!! po 12 mm a 2 drobné. Naopak na levé straně tam údajně bylo něco malého a zbytek cysty, ale dle Texla tam mam jeden 12, jeden 10, pak asi 5x po 7 mm. No ještě jsem na nějaké zapomněla, protože vim, že v kartě bylo, že na levé je jich celkem 9. No ale ta velikost!!! Žádná sláva!!!!!!!!!! Tudíž stále pokračujem ve stimulce, v pátek KO a v neděli prý OPU. No jinak to ani bejt nemůže, budu stimulovat 14 dní a to je dle mého fakt maximum. Tak mi nezbývá než doufat, že potvůrky malý dozrajou. Trošku nechápu, proč mi nepřidali dávku. V předchozích stimulacích jsem měla vyšší. Teď mam 225 jednotek a předtím jsem měla 250. Stejně budu doplácet. Pojiš´tovna hradí 26 ampulek, já jich vyberu 42 😒 No, to mi taky hlava nebere. Na začátku nám Texl říkal, že teda krom toho, že merional a menopur je lepší než gonal či puregon, tak taky levnější, ale já na ty pera doplácela jednou 3tis. a jednou 5 tis. Teď mi to vyšlo na 6800Kč 😒 Každopádně co mi nepotěšilo, prý už neexistuje šance, že když se pokus stopne před ET, je možnost ještě začít počtvrté znova. Prý to nahradila ta možnost čtyř pokusů s tím, že poprvé bude zavedno jedno embryjko. No a to my měli vloni dvě. Takže bysme byli vlastně dost nahraný kdyby to nedopadlo 😠 No a pak pohovor s embryoložkou. Moc příjemná. Dokonce!!!!!!!!!!!!!!!!!!nám skoro doporučila klasickou metodu oplodnění. JENŽE. To bych musela vyprodukovat aspoň 20 vajuch. Když je jich takhle poskrovnu, je jistější udělat ICSI. My jsme se rozhodli, že to posichrujem ještě PICSI (příplatek 3tis, to už nás v tom objemu peněz, na který to přijde, fakt nevytrhne). A pak jsem se ptala na PGD. No, zvážili jsme to a nakonec do toho nepůjdem. V našem případě, kdy jsem měla zamlklé těhu, by význam mělo to dražší, za 30 tis. A to je fakt darda! Jednak to jde udělat jen u embryjek, který jsou fakt ukázkový, tzv.hatchující blastocysty, což si myslim, že u nás nehrozí a jednak se to musí posílat do Sydney a pak až se jde na KET. Já nechci jednak čekat a jednak si myslim, že v tom našem množství, pokud by takhle daleko došlo byť jen jedno embryjko, tak když ho pošlou za velkou vodu a řeknou, že je špatný, tak bude 30 tis.v čudu a nic. Pokud si ho necham zavést, tak se prostě nechytí, případně teda asi riskuju potrat, ale vzhledem k naší rodinné anamnéze byl to moje zamlklé těhu spíš blbá náhoda a prostě se to někdy stává, než že bychom byli nějak "ohroženi". A těch ušetřených 30 litrů po pravdě, to je polovina dalšího IVF pro samoplátce, takže ...... rozdhodnutí takové, že PICSI ano, ale nic víc. Já si fakt myslim, že budem rádi, když nám tam vyšmudlí jedno možné dvě pěkné ve stádiu blastocysty a to jim budu ruce líbat 😀 Uffff, to jsem se rozepsala, ale musela jsem vám sdělit dojmy 🙂

veverka.terka
25. zář 2012

@werinka1 teda, tys toho napsala 🙂 ve zkratce-hlavně, že se vajíčka tvoří, neboj, oni ještě do neděle dojdou a určitě bude víc než jedno v pořádku a budete mít i do mrazáčku 😉 myslím si, že jich tak málo přece není a opravdu to ale není jenom o množství, ale o jejich kvalitě. s tím PGD tě chápu, 30 tisíc. navíc je přece jenom hodně moc ☹ ale uričtě udělají opravdu mximum, aby se to povedlo, věřím tomu, jsou moc šikovní a embryoušci budou bojovníčci 😉 🙂

veverka.terka
25. zář 2012

@adriana1010 neviděly sme se s Dankou....☹ já sem byla na KO dneska, všechno je v pořádku, UTZ nebyl, takže obrázky nemám ☹ u mě pořád jenom takový ťukání, tak snad se dočkám i pořádných kopanců 😉

tulipanek82
25. zář 2012

@werinka1 Ahoj Werinko,a koho jsi měla u pohovoru?My jsme tehdá taky měli příjemnou embryoložku,jmenuje se Okénková. Já myslím, že to PCSI je dobrá volba,holky teď hodně píšou,že jim to pomohlo...co se týče toho PGD, je škoda, že to tvoje pojišťovna nehradí,ale zase to prostě zkusíš. Když bude embryjko dobrý,tak se chytí!A ono bude! Uvidíš!!!!A třeba se ti ještě nějaký vajuška přiklubou;)Pořád si říkej, že jsi v odbrých rukách a ničeho se neboj! Já prostě cítím, že to klapne! 😉

danielahe
26. zář 2012

@werinka1 tyjo, ja furt zila v domeni, ze kdyz nedojd k etu, tak pojistovna ti hradi dalsi stimulaci..aspon takhle mi to nekdo vysvetloval 😕 😕 😕 😕 .....no budeme drzet palecky, aby vajucha narostla 😉 , dulezota je kvalita a ne mnouzstvi 😉 🙂 , takze pozitivni mysl a zadne nerviky 😉 🙂, ja u jirika taky nemela PGD, to se jeste ani nedelalo a embrijko mi zavadeli bez utz a chytlo se 😉 🙂 , vsechno dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂

danielahe
26. zář 2012

@veverka.terka
@adriana1010 kdyz uz muzes tak nejak pajdat.....co se domluvit, dopoledne muzu kazdy den, ted uz nic nemam a do porodu mam kolem 40 dnu, tak bych vas rada videla, nez porodim, protoze pak se vas nedockam 😀 😀 😀 😀 😀 , terez lanarim na navstevu k sobe domu, ale nejak se brani 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , nevim proc, tady ji nikdo neukousne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a adrousek by se taky mohla stavit, sedne do auta a dojede 😀 😀 😀 😀 😀 😀