Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

teruberi
1. lis 2011

@cuddle No to si teda zvykej,je tu ted tehu epidemie ;)

teruberi
1. lis 2011

@flyaway A Ty si taky zvykej 🙂

cuddle
1. lis 2011

@teruberi touto se klidne nakazim dobrovolne 😀 😀 😀 😀

pacinkadol
1. lis 2011

@flyaway ¨Hodne stesti zitra na krvi...ja jsem slysela, ze hodnotaani nemusi byt vysoka, hlavne,aby se trochu zvysila ;)

pacinkadol
1. lis 2011

@cuddle Nejakyho toho bacila nech take pro me;)

cuddle
1. lis 2011

@pacinkadol koluje jich tu dost, tak treba zbyde pro nas obe 😀

flyaway
2. lis 2011

@cuddle Tak jsem to dneska nějak nestíhala a doběhla na krev s jazykem na vestě těsně před osmou. No samozřejmě jsem hned dostala "vynadáno" 😕
Tak třeba se scuknem někdy příště 😉
No a co Ty, jdeš tedy v pátek nebo až v sobotu?

flyaway
2. lis 2011

Tak dneska už hcg jen 6, takže konec 😒 - vysazuju léky, čekám na ms a když to projde, ještě koncem listopadu další KET 🙂
Příští týden máme rande s mudr. Texlem, tak uvidíme, co nám poví a co bude dál...

cuddle
2. lis 2011

@flyaway aha ja zase spechala na schuzku se zakaznikem, tak jsem utikala co to slo, jdu v patek

cuddle
2. lis 2011

@flyaway tak nadech, vydech, pekne se domluvte, nasad rovnou po domluve ten ethylestradiol , at je sliznice krasna a supky na KET 😉

cuddle
2. lis 2011

holky tak dnešní ultazvuk ci se v pořádku, folíci porostly, ani to nepočítal, říkal, že jich je tam dost kolem 18mm a že je tov pořádku, dneska ukončuju Pregnylem a v patek v 7 nastup na OPU , ale našel u sliznice cystu, ukazoval mi něco malého kulatého a ještě v pondělí to tam nebylo, tak mě chytá panika co ted, pry to budeme sledovat, co kdyz to tam ted udela nejakou neplechu...... 😠 😠 😠

flyaway
2. lis 2011

@cuddle Gratulace ke krásné úrodě, v pátek na Tebe budu myslet! 🙂
Byla jsem si právě rovnou estrofem vyfasovat, mám ho začít brát od 9.11. a 22.11. kontrolní UTZ - no je to fofr 🙂 .
Nevíš, zda v mém případě by ZP přispívala na to pgd? Bojím se toho, že embryjko bylo špatné, proto odešlo... 🙄

flyaway
2. lis 2011

@cuddle Ta cysta třeba sama zmizí, hned jak přestaneš se stimulkou - hlavní je, že o ní vědí a že ji budou hlídat! 😉

cuddle
2. lis 2011

@flyaway embryjko muze byt spatne i kdyz to byla blastocysta, ale porad ti rekno ze toto riziko je 3-5% takze je to bezny stav, ktery se proste deje - nevim jak to je v tomto pripade s PGD kdyz jsi relativne neprodelala potrat, ale embyjko proste se uchytlo a odeslo v terminu ms - nevim jestli k tomu neni potreba nejaky revizni zaznam, histologie
jinak imunologii mi delali na obilnaku, ale to taky trva tam se spise zjistuje alergie na sperma nebo co , a genetiku ted v heliosu a taky nic nenasli, tak doufam, ze ted to PGD by vyradilo spatna embryjka a jeste chci priplatit za PISCI aby zkusili vybrat ty spermie tou jinou metodou nez tim beznym pohledem, protoze nemame u spermiogramu ten halogram ci co to je nevime vic o te fragmentaci DNA ci co se to sleduje, ale uz se to nestihne udelat a ty 3 tis uz nes nezruinuji

teruberi
2. lis 2011

@flyaway Tak to je mi moc líto, vypadalo to tak nadejne :(
Tak uvidis, on Texl neco vymysli... 😉

teruberi
2. lis 2011

@cuddle Tak perfektni, vse jde na jednicku 🙂 A s cystou on uz si pan doktor poradi, neboj ;)

jananovacek
2. lis 2011

@flyaway To je mi lito :( a mate jeste nejake v mrazacku? a na nich to pgd udelat nejde?

jananovacek
2. lis 2011

@pacinkadol Holky tak doufam, ze toho tehotniciho bacila taky chytnu... Vysledky spermio nic moc, ale docela jsme koukali, co vsechno nam vysetrili - krome koncentrace, pohybu a morfologie jeste fragmentaci DNA a taky imunologicky test na spermie. Vse je az na tvar spermii v norme, takze budeme delat ICSI, uz jsem i vyfasla leky...ted uz jen cekam, az prijde mrcha a doufam, ze budeme mit pod stromeckem darecek...

flyaway
2. lis 2011

@teruberi Děkuju! To já doufám, že něco vymyslí, aby se už příště emryjko udrželo 🙂 !

@jananovacek Jojo, máme ještě 2 mrazáčky, celkem jsme měli 4 blastocysty (ze 14 oplodněných 😒 ). Co se týká toho pgd na mrazáčkách, to nevím, taky se na to chci mudra zeptat, ale je pravda, že platit to celé by byla celkem pálka, takže bychom asi zvažovali... 😕

hanka1011
3. lis 2011

@teruberi Ne, ještě jsem neporodila🙂 Ale už bych to ze sebe měla docela ráda venku 🙂

hanka1011
3. lis 2011

@flyaway To mě mrzí, že to nevyšlo :( Něco mi říká, že na mrazáčkách PGD nejde, ale uvidíš. Je fajn, že máš ještě dva🙂 A že jsi měla pozotivní test🙂 To je dobré znamení, že to půjde;)
Myslím, že 4 blastocysty ze 14 vajíček je docela slušné 😉
Moc držím pěsti ať máš další transfer HCG jako blázen!

hanka1011
3. lis 2011

@cuddle Tak už zítra?...tfuj tfuj tfuj...pěkně se na to vyspi! 🙂

cuddle
3. lis 2011

@hanka1011 jojo zitra, ono se to rekne vyspi, ja se v noci na pondeli pred ultrazvukem prevalovala, pred vcerejsim ultrazvukem to same a pred OPU snad ani neusnu....ani narkozu nebudu potrebovat, vytuhnu jim tam pak sama 😀 😀 😀 navic nemuzu pit a to bude krize, mam porad sucho v krku , i v noci, takze budu lapat do dechu 😒

flyaway
3. lis 2011

@cuddle Jojo, to znám - já musím mít sklinku pořád nachystanou u postele, bez toho neusnu a před OPU jsem byla taky na nervy z toho, že nesmím pít... 😒 Ale nakonec jsem to zvládla, páč jsem musela 😀
Budu na Tebe moc myslet, ať se jich zadaří co nejvíc! 😵 Kolik si jich necháte oplodnit?

flyaway
3. lis 2011

@cuddle Jé, prosím Tě, chtěla jsem se Tě zeptat, jak dlouho jste čekali na ty výsledky imuna a genetiky?

flyaway
3. lis 2011

@hanka1011 Že prý "to"! 😀 No teda, Ty jedna! 😀 😀 😀 A přesný termín porodu máš vypočítaný na kdy?

A děkuju, to já taky doufám, že příště bude úspěch a ten poslední bude za 2-3 roky sourozenec 😎

cuddle
3. lis 2011

@flyaway asi mesic to trvalo

cuddle
3. lis 2011

@flyaway uvidime kolik jich bude, asi tak jak minule kdyz to pujde kolem 12

hanulka0102
3. lis 2011

Holky strasne vam drzim vsem palce a myslim na vas 😵

jananovacek
3. lis 2011

@flyaway ja teda nevim, ale 4 ze 12 je dobry, ne? nekdo nema treba vubec nic :( priste uz to na 100% vyjde...a jestli nekde tak v Heliosu. Ja z nich mam strasne dobry pocit, citim se tam dobre a fakt si myslim, ze nam chteji pomoct a delaji co muzou, takze tfuj tfuj ;)