Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

lucmora
16. led 2013

@kinos taky by mě to zajímalo, jsme z Prahy a pokaždé jezdím do Brna je to pro mě dost náročné a to samé i na cestu. kam jsi chodila na ty ultrazvuky a jak jsi to vysvětlila co chceš vědět a co na to ten doktor, nebo jsi chodila asi ke gynekologovi že? a a krev? tu jsi řešila jak?

danaho
16. led 2013

@andulka79 Bezva,děkuji za přijetí. Andreo,Andy nebo jak ti mám říkat? Máš krásné syny.Kolik jim je? Můj brácha má kluky 13 a 10,děsně je miluju ale už nejsou mazlivý. začíná těžká puberta 😀 Já jsem to pochopila tak,že když v Heliosu tak sledují stimulaci,že by OHSS neměl být???

lucmora
16. led 2013

@andulka79 ano já to měla podobné. tobě tedy vyšel ket že?

danaho
16. led 2013

@kinos Ahoj,gratuluju k miminku. 🙂 Teď jsem to měla do CAR 10 minut autem nebo MHD. Tak teď to bude výlet na celý den.Ale už to neřešíme. Chceme změnu a zase naději,že je šance. Nějak se to vyřeší. 🙂

lucmora
16. led 2013

@danaho dáváají ti léky (injekčně) na potlačení HS já je měla taky ale nebylo to co platné, dostala jsem druhý stupen. voda v těle a nemohla jsem vstát a motala se mi hlava

danaho
16. led 2013

@lucmora A dělali ti všechna vyšetření? Nebuď smutná,prostě někdy příroda zlobí,ale my jsme bojovnice. Nevzdávej to!!!

lucmora
16. led 2013

@danaho taky to mám stejně 🙂) minulý car jsem měla kousek, ted jezdím takovou dálku 😢

andulka79
16. led 2013

@lucmora jo jo hned na poprvé a jsem děsně šťastná ..vím,že zatím nemáme vyhráno jsem teprv 4+3tt ,ale špinění dneškem ustalo tak snad už bude jen dobře...v úterý se jdeme mrknout na ultrazvuk ...

lucmora
16. led 2013

@danaho já vím, co máš pak říkat ty..🙂) někdy mám chuť s tím seknout,ale ten mateřšký pud je šííílený. furt si říkám kdy už bude konec, kdy už bude konec s úsměvem na tváři 🙂 stále ale potají doufám,,že jednou to vyjít musí. Zkusím to teď na ten placený 3 pokus a pak už to asi vzdám, nebo nevím. jInak dělali mi snad všechno co jsem měla mít. i pro spermie. Já jsem prostě přesvědčena o tom,že mě prostě nemůžou dostatečně nastimulovat.

lucmora
16. led 2013

@andulka79 tak to bude o.k. když už překlenulo 3 měsíc, neboj dobře to dopadne 🙂

danaho
16. led 2013

@lucmora tak nebuď smutná. Mě to naopak nakoplo,že jsem si v neděli strašně pobrečela ale hend jsem začaal řešit změnu CAR a hledala jsem informace. Věřím tomu že nám tam pomůžou. Uvidíš,že tobě taky. 🙂

andulka79
16. led 2013

@danaho jj přesně i tak já je mám staré 😀 jen tomu mladšímu bude teprv v únoru 10 ,ale puberta snima začíná pěkně mlátit...jenže u mě to bylo asi tím ,že jsem měla 29 vajíček 😒 což prý v průměru bývá tak 12 takže se to dalo očekávát a vybavily mě injekcema do svalu které mě píchala naštěstí sousedka zdravotní sestra do zadku 😝

lucmora
16. led 2013

kam jsi chodila doposud jestli to není tajemství? DANAHO?

andulka79
16. led 2013

@lucmora nenéé jsem 4tt +3dny já to špatně napsala...omlouvám se...

kinos
16. led 2013

@danaho
@lucmora Jjjj, jezdili jsme autem. První konzultaci jsem měla těsně po operaci, tedy mě ještě čekaly lázně. A protože jsem chtěla začít hned až přijedu z lázní, tak jsme byli ještě na druhé konzultaci před lázněmi, kde jsme nafasovali všechny léky a injekce do zásoby. V lázních už jsem začala zobat tabletky na úpravu MS a hned po lázních už injekce. Pak jsem hlásila MS, vždy všecko s koordinátorkama a pak jsme se dohodli kdy začnu brát další injekce a kdy chodit na krev (všechno dostanete pěkně popsané) a výsledky jsem jenom hlásila do Heliosu a pak také ten ultrazvuk. A na poslední ultrazvuk už jsem jela do Heliosu - no a za dva dny myslím bylo OPU a pak za necelý týden /měli jsme prodlouženou kultivaci/ transfer. Krev mi brali v nemocnici, u gynekologa je to problém, protože tam ty výsledky většinou nejsou ten den (alespoň u toho mého) ale v nemocnici jsem se dohodla v pohodě na ambulanci gynekologické, nahlásila co Helios chce a chodila jsem pak na odběr do laboratoře a oni to pak nahlásila na ambulanci a sestra mi to pak řekla nějak myslím kolem 12 hodiny už. Horší to pak bylo s ultrazvukem, ten dělali taky v nemocnici, ale je lepší pak zavolat do Heliosu, co by konkrétně chtěli. Vím, že holčina co byla se mnou taky na OPU s tím taky měla problém, že na dotaz kolik je tam folikulů ji její doktor odpověděl, že dost 🙂.

danaho
16. led 2013

@andulka79 U 1 IVF jsem měla 10 oocytů,z toho 7 vajíček a u 2 IVF 14 oocytů z toho 8 vajíček. Takže takový střed,ale ono u těch krátkých protokolů to nikdyasi nebývá vysoké číslo. A já říkám,hlavně jde o kvalitu. Jsem zvědavá jak u nás ta vyšetření dopadnou. Nejsem schopná si píchnout injekci,to mi dělá přítel. Čím se v Heliosu stimuluje? Já měla klasické injekce Merional a u druhého pokusu Menopur.

danaho
16. led 2013

@lucmora do Gennetu Liberec. Jsem přímo z Liberce. A ty jsi chodila kam?

lucmora
16. led 2013

@andulka79 myslíš, že by to mohl zvládnout manžel? nechci už nikam lítat ☹ ☹ ☹ po doktorech a vysvětlovat na co to je a proč... jak

danaho
16. led 2013

@kinos je to složité,ale řešení je vždycky a to je hlavní. Určitě bych se na nějakých vyšetřeních zkusila domluvit se svojí gynekoložkou a nebo chodit na krev do té laboratoře jak píšeš. Ale zase UTZ by asi bylo lepší jezdit k nim.

lucmora
16. led 2013

@danaho já do pronatalu praha, nelíbilo se mi tam,, ten příštup a všechno

andulka79
16. led 2013

@danaho jj asi tím stejným prvně mě daly Proveru,pak píchat Diferelin a k tomu se přidal Merional ....píchala jsem každou injekci zvlášť bohužel se nedali smíchat takže dva vpichy a celkem jich bylo 37 😒 ,ale musela jsem to zvládnout...

andulka79
16. led 2013

@lucmora teď tě bohužel nechápu 😢 nač se ptáš....

kinos
16. led 2013

@danaho Jjj určitě to půjde, to 100 %.Ten ultrazvuk byl ale jenom dvakrát, teda pokud bude vše jak má, tak myslím, že to nebude problém 🙂. Budu držet palušky. A Texl nám tehdy sám říkal, že je zbytečné tam jezdit, pokud tedy výhradně nechcem. Texl je super, fakt pohodář.

danaho
16. led 2013

@andulka79 blééé. |Tak u stimulace to bylo tak odhadem 15 injekcí a pak nám davají teda jen tomu kdo s tím souhlasí po Et,KET píchat Clexan. Jedna injekce denně do břicha. Je jich celkem 30 ale to já jsem nikdy nevypíchala. Teď už jsem ho přestala píchat předevčírem. nebudu se trápit když je test negativní. Je to stejně jen podpůrná injekce an ředění krve,která by měla líp připravit dělohu. Ale třeba Dr. Texl mi napsal,že by ho nedával. V kolik hodin se v Heliosu píchají injekce? U nás to bylo ve 21h večer.

danaho
16. led 2013

@kinos To jsem moc ráda,už se tam začínám i těšit a to ještě ani nemám domluvenou konzultaci 😀 A ty víš jestli budeš mít holčičku nebo kluka?

lucmora
16. led 2013

@kinos děkujeme za informace, a když chci do nemocnice na ty Ultrazvuky to tě tam vezmou kde? a co jim mám jako říct? asi na tu stimulaci budu ježdě dojíždět. pak na KE'T to zkusím vyřešit podobně,akorát si budu muset sehnat někoho jiného než mou gynekoložku, je taková kolikrát nepříjemná, no nevím. 😢

kinos
16. led 2013

@danaho Měl by to být kluk jak buk 🙂 - říkal doktor na velkém ultrazvuku 🙂.

andulka79
16. led 2013

@danaho jé já si to mohla určit sama ..dala jsem si to na 9hod ráno oni si to jen poznačily a bylo a pak naplánovaly poslední ukončovací injekci před OPU tu 36hod před tím ...už ani nevím jak se jmenovala něco na P snad pPregnyl nebo tak nějak a už se tam nic nepíchá...4 dny před KET jsem začala zavádět ULTROGESTAN a ten vlastně do teď 2 x2 bobulky jde to i polikat ale prý je lepší když se zavádí...

lucmora
16. led 2013

@andulka79 jestli si myslíš, že ty injekce proti stimuláku by mi mohl píchat i manžel 😖 vadilo mi, že jsem furt někde lítala po pohotovostech,kdo mi píchne tu injekci proti hyperstimuláku. tak si říkám, co je na tom těžkýho, jestli to nemůže píchnout i manžel 😀

andulka79
16. led 2013

No mě bylo řečeno že jo ale sami mi nabídli že si můžu na ni docházet,ale jezdit 100km deně kvůli 5minutám se mi tedy nechtělo a proč nevyužít šikovné sousedky 😀 ,ale nabízel se i soused 😀 .....