Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zuzzu11
4. čer 2013

@engele z 21 folikulov bolo 15 vajicok a 12 bolo zrelych. Dali smw oplodnit vsetky a na treti den ich zostalo 8. Na piaty den zostali styri a na pgd bolo vhodnych tri 🙂 . A z nich nam zostali dve zdrave po vysetreni 🙂 . A mali sme vsetko asi predlzenu kultivaciu, icsi a pgd 🙂 . Vy uvidite kolko z tych folikov bude vajicok a ono sa to potom selektuje. Aj vy davate icsi oplodnenie?

engele
4. čer 2013

@zuzzu11 Ano Zuzi, máme doporučeno po testech ISCI a PGD tak na to budeme asi dost podobně 🙂Můžu se zeptat kolik jste platili? Klidně do SZ.

zuzzu11
4. čer 2013

@engele jasnee kludne 🙂 . No myslim ze pgd vyslo 81000kc a tak do kopy asi aj s liekami okolo 5tis €. Ale neratam cestu co sme chodili. Tak ceskych asi125000kc?

engele
4. čer 2013

@zuzzu11 a vám PGD nehradila pojišťovna? My bychom to měli mít hrazené.. ?

danaho
4. čer 2013

@zuzzu11 Mooooc gratuluju 😵 a držím palce ať je všechno dál tak jak má.

danaho
4. čer 2013

@engele krásný počet folíků. Držím palce ať ti to všechno vyjde. 😉

engele
5. čer 2013

Ach jo, dnes jsem byla na UTZ, folíků je hodně ale za 21 dny nepovyrostly, tak mi ještě natáhli stimulku, už jsem doplácela skoro 5.000,- za Menopur navíc... V Pátek musím na UTZ znovu a tam mi Texl potvrdí jestli bude OPU v neděli nebo v pondělí...

jawuna
5. čer 2013

@engele Ty doplatky jsou blbý :( ale hlídají ty stimulky dobře, neboj 😉

zuzzu11
5. čer 2013

@engele No na Slovensku to poistovna nehradi vobec, ani dokonca ludom ktori maju v rodine nejaku vaznu geneticku poruchu 😒 . A mam pocit ze len Brnensky Helios robi tuto novu metodu pgd. Este je v Martine Helios oni su sesterske centra vlastne, ale aj to mam pocit ze su pozadu oproti Brnenskemu Heliosu. Takze za mna Helios urcite ano a 1* kto sa pre neho rozhodne 🙂 .

zuzzu11
5. čer 2013

@danaho Dakujem krasne no dufam aj ja ze bude aj nadalej vsetko tak ako ma 😉 . A vy ako s priatelovou rukou? uz bol na operacii?

jawuna
5. čer 2013

@zuzzu11 Určitě bude 😵 držím palce mimískovi, aby se mu u tebe líbilo minimálně ještě pár měsíců 😉

jarmisek
5. čer 2013

@engele Tak lepší si připlatit,než jít na punkci brzy a mít třeba nezralý vajuška, že jo...na všem musíme najít to pozitivní! 😵 😵

jarmisek
5. čer 2013

@zuzzu11 Ahoj,ano, prcek uz kope, uz to ani není jenom takovy bublani,nekdy je to fakt stouchnuti 🙂 Však to brzy poznáš! 😵 😵 😵

engele
5. čer 2013

@jarmisek to máš pravdu nedá se svítit 🙂

danaho
5. čer 2013

Ahoj holky, tak mi dneska pustili přítele z nemocnice domů,operovali ho v pondělí. Do pažní kosti mu museli vsunout takovou tyč a tu na 3 místech přivrtali. Hlavně že je v pořádku a teď už se bude jen zotavovat,ale bude to na dlouho.
@engele je dobře,že tu stimulaci takhle hlídají. Určitě si folíci dají říct a povyrostou. 😉
@zuzzu11 určitě bude u tebe všechno v pořádku. Je krásný jak tu všechny těhotníte.Doufám,že se k vám se spožděním přidám i já. 🙂

trefulka
5. čer 2013

Ahoj heliosačky 🙂 Sice naše 2.IVF v Heliosu nebude, ale zítra začínám stimulovat i tak 🙂 Od 2 DC začínám decapeptylem a od 3 DC k tomu přidám merional do svalu 😎 Teď už nezbývá než se jen modlit 🙂

jawuna
5. čer 2013

@trefulka Budeme ti moooooc držet palce, i když to nebude v Heliosu 😉 určitě nás informuj 😉

trefulka
5. čer 2013

@jawuna Díky 🙂 určitě napíšu 😉

danaho
5. čer 2013

@trefulka paráda,tak moc moc moc držím palce 😅 Určitě dej vědět.

zuzzu11
6. čer 2013

@danaho Tak Dani verim ze zotavovanie pojde hladce bez komplikacii a ty budes moct ist pre drobca 🙂 . teraz asi ani nevies odhadnut ze kedy by to mohlo byt ze?

zuzzu11
6. čer 2013

@trefulka Ahoj tak drzime palce 🙂 . a teraz mas kratky protokol ze?

trefulka
6. čer 2013

@zuzzu11 I před tím jsem měla krátký protokol, nejsem vhodný typ pro dlouhý 🙂 Díky za slova podpory! Jen se pořád děsím, jak si budu zítra píchat tu injekci do svalu. AUAUAU

danaho
6. čer 2013

@zuzzu11 Zuzanko,přítel má kontrolu až 9.7. Do té doby musí mít ruku v klidu. Spočítala jsem si MS tak ke konci července,ale to je ještě brzo,to ta ruka nebude v pohodě. Tak snad v druhý půlce srpna. to bych chtěla začít stimulovat aby v zíří mohl být případný KET. Tak snad to takhle vyjde. O další měsíc se mi to prodlužovat nechce. 🙂

engele
6. čer 2013

@trefulka kampak do svalu to bude, do stehna? Nebo do zadečku?

danielahe
6. čer 2013

@zuzzu11 gratuluji 😉

danielahe
6. čer 2013

🙂 holky moc vás prosíme s Tobíkem o hlas 😉 a předem děkujeme 😉 http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/72284

danaho
6. čer 2013

@danielahe tak už ho tam máte. Tobík nemá chybu je nádhernej 😵 😵 😵

trefulka
6. čer 2013

@engele Do zadku sama sobě nezvládnu :D Takže to bude do stehna 🙂

engele
6. čer 2013

@trefulka Ajajajaj.... do zadku ti to někdo nemůže každý den píchnout? Obdivuju tě radši bych píchala do břicha, než do stehna... držím palce!!

ilonaat
6. čer 2013

Ahoj holky, chtěla bych se k vám přidat, protože máme v plánu ivf právě v Heliosu. První IVF jsme podstoupili v Plzni v Natalartu, emryo se chytlo, ale bohužel jen na chvíli. Skončila jsem s podezřením na mimoděložní těhotenství v nemocnici, naštěstí to se nepotvrdilo. Helios jsem vybrala hlavně kvůli pozitivním ohlasům, Plzeň už vyloučila z důvodu toho, že po přečtení ruzných diskusí atd. jsem došla k závěru, že jsou tam trošku amatéři. Dle mého názoru problém v laboratoři..... Ale celkově. Měla jsem jen 4 vajíčka, jedno nezralé, tři se oplodnily, dvě zustaly a dvě zavedli. Bez prodloužené kultivace...... Rozmýšlela jsem i nad ostatníma carama v Brně, ale Helios mi přijde tak nějak nej 🙂...samozřejmě, že i negativní ohlasy, ale to je vždycky tak, že tam kde komu pomůžou, tam to bude chválit. Chtěla bych se tedy zeptat na celkové postupy atd v Heliosu, i když je to na stránkách popsané, ale zkušenosti jsou zkušenosti a ty tu máte jen vy. Chtěla bych ještě říct, že to máme momentálně do Brna přes 400 km, tak bych chtěla vědět, jak docílit toho, aby se naše cesty tam snížili na minimum 😀 . Snad mě chápete. I do Plzně jsme to měli daleko a cesty nás stály neuvěřitelný balík..... A o Heliosu se i povídá, že samotné IVF je tam také podstatně dražší..... Takže budu vděčná za každou radu a zkušenost a všem vám, které zrovna bojujete držím moc palce. Hezký večer. Ilona