Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
26. čer 2013

@trefulka Moc držím palečky!!! Tfuj tfuj 😉

jarmisek
26. čer 2013

@bambina75 Ahoj,ja jsem si Helios vybrala na zaklade procitani diskuzi a na zaklade zkusenosti znamych. Moje kamoska uz ma odtud mimi a ji to zase doporučila jeji sestrenice. Driv jsem chodila do Prahy,ale nejak se tam nedarilo,tak jsem pro svůj poslední pokus chtěla udelat maximum. Co se srovnani tyce, tak v Heliosu mi to prijde orpoti Praze vychytanější a jsou tam moc prijemni, celkove dobry dojem.Ale dojem si asi musí udelat každý sam, tak uvidíš po konzultacích 😉

jarmisek
26. čer 2013

@trefulka s testovanim vydrz co nejdele 😉 A pekne si rozmazluj brisko, prckovi se tam urcite libi a uz se zavrtava 😵 😵

engele
26. čer 2013

Děkuju moc za gratulace, teď už jen namyslet kdy půjdem na KET jestli teď anebo až v srpnu... mám takovou radost, že se jim to povedlo. Přístup v Heliosu je teda fakt super!

jawuna
26. čer 2013

@engele já bych to nevydržela odkládat 😀

engele
26. čer 2013

@jawuna já to taky nevydržím, zítra tam cinknu a objednám se na příští týden na UTZ před KETem 🙂

bambina75
27. čer 2013

@zuzzu11 @danaho @dadakin @jawuna @jarmisek dakujem holky za reakcie na Helios 🙂 ved prave preto, ze v Heliose robia predimplantacnu diagnostiku, som aj ja zacala nad nimi vazne uvazovat. Najskor som citala superlativy len na RF tu na konikovi, no s nasim problemom bude vhodnejsi Helios. 1.konzultaciu mame o tri tyzdne, tak verim, ze v auguste ideme na to 😀 uz teraz sa neviem dockat, lebo mame za sebou rok cakania na rozne vysledky vysetreni, behania po doktoroch, napatia..
@zuzzu11 ty si bola v Heliose ako samoplatca, ako sa smiem spytat, kolko ta to cele vyslo aj s pdg? mala si tu modernejsiu metodu, kde vysetria vsetky chromozomy? ja pocitam ze pod 5 000 eur asi nepojdeme, ze? A drzim palce zajtra, citala som, ze sa chystas na sono 😉

jawuna
27. čer 2013

@engele tomu rozumim 😀 😎

jawuna
27. čer 2013

@bambina75 V Heliosu jsou na to PGD asi fakt dobří, aspoň co vím z doslechu to moc nikdo jiný nedělá, na FB měli dokonce nedávno nějaký příspěvek, že patří mezi světové špičky...
Já za nás můžu říct, že nám to fakt pomohlo, měli jsme tak špatnou DNA spermií, že jsme už zvažovali použití spermií dárce, kdyby to nešlo...poprvé jsme měli dvě embryjka a obě geneticky špatný, takže ani nebyl transfer. Po pár měsících jsme do toho šli znova, zlepšila se i ta DNA a z 5 embryjek už byly 3 dobrý a 2 špatný... a jedno z nich už je na mně docela slušně vidět 😉
Než jsem šla do Heliosu, měla jsem za sebou 4 potraty, partnera vůbec nikdo neřešil...!!! Podle gyn. to byl MŮJ problém, protože to nejsem schopná udržet!!! Sami jsme se rozhodli a šli za prim. Texlem a bylo to asi naše nejlepší rozhodnutí v životě 😵 Skvělý a milý člověk, na kterém je vidět, že to opravdu dělá rád a tým jeho lidí v Heliosu je stejně úžasný, ochotný a neskutečně trpělivý, obzvlášť koordinátorky, genetičky a embryoložky s námi strávili hodně času, protože než jsme se odhodlali k IVF, tak jsem si spoustu věcí načítala a zjišťovala a pak se pořád ptala 🙂
Za nás Helios a nikdo jiný 😵 😉

bambina75
27. čer 2013

@jawuna jej tak ty uz si tehulka, blahozelam 😀 taketo pozitivne spravicky rada citam 😉
to je hrozne, cim si si musela prejst, mne stacili aj dva potraty, je to strasny pocit bezmocnosti 😒 najma ked ti lekari hovoria, ze to sa stava. Ja som potom zacala patrat na vlastnu past, tiez som naskor riesila seba - hematologia, horm.profil, infekcne, imunologia, potom genetika oboch, vsetko OK..a az nakoniec sme si dali urobit tu fragmentaciu DNA, kde zistili problem..vy ste mali kolko % fragmentovanych, ked to vyslo? Lebo moj manzel ma 37% a bojim sa, aby to nebolo az prilis vela. A to papa vitaminy uz pol roka. Veru, tesim sa uz k Texlovi, co nam povie, ja by som uz najradsej zacala hned 😝

jawuna
27. čer 2013

@bambina75 u prvního vyšetření to bylo 51%, to už je prý hodně...ale jinak spermiogram byl úplně ukázkový, dělalo se PICSI, ale upozorňovali nás, že to nemusí stačit, že ta fragmentace už je fakt hodně velká. No a obě embryjka byly geneticky špatné 😒 pak jsme se začali oba cpát vitamínama a různýma potravinovýma doplňkama a už ani nevím čím vším včetně Wobenzymu a před druhým IVF asi po třech měsících se to zázračně zlepšilo na 34%. Čím to bylo a jestli nám ty vitamíny pomohly nevím, ale ve výsledku to dopadlo dobře 🙂 Čekám chlapečka a má v mrazáčku ještě dvě sestřičky 😵

zuzzu11
27. čer 2013

@bambina75 Ahoj 🙂 . No hej ako samoplatci sme isli a vyslo to tak asi na 4500€ +- lebo to PGD plus neviem co stalo 81000Kc co je ta hlavna polozka. A lieky boli dost drahe asi 20000KC. Ale pokial mas Vseobecnu zdrav.poistovnu alebo Doveru, tak oni ti cast preplatia asi 1000€ pokial nemas vycerpane vsetky tri pokusy a nemas viac ako 39 rokov. Ja mam Union a ti mi nepreplatili ani korunu a to som na slovensku nevycerpala ani jeden pokus 😒 .
No zajtra ideme na dalsie sono to uz sme v 7tt tak uz musi byt nieco vidiet v gestacnom vaku 🙂 . Tak som strasne zvedava a hlavne nervozna z toho 😅 . A primar Texl je fakt super aj moj manzel je z neho nadseny 🙂 .

bambina75
27. čer 2013

@jawuna paraaada, to budete mat tri deticky, aj ja som vzdy chcela 3 😵 😵 😵 inak ten Wobenzym poznam, mne velmi pomohol, ked mi nedavno trhali dva zuby osmicky naraz, o 3 dni som bola fit 🙂 tak hovoris, ze je dobre nasadit aj pred IVF?
@zuzzu11 vsetko bude OK neboj, ja som vela citala, ze v 6tt este nemusi byt nic vidiet vnutri vaku, urcite nam sem zajtra donesies dobre spravy 😵
no ja mam Doveru, nemam 39 rokov a tiez som nevycerpala na SK ziadny pokus, tak uvidime..ale preco Union nepreplaca, to je fakt divne 😕

jawuna
27. čer 2013

@bambina75 jestli všechny 3 embryjka klapnou nevim 🙂 ale určitě je tam nenechám 😀

engele
27. čer 2013

@zuzzu11 Držím moc pěsti ať je tam mimouš vidět!!

Já jedu příští týden na UTZ před KETem, tak jsem zvědavá 🙂

jawuna
27. čer 2013

@zuzzu11 Zuzi budu na tebe moc myslet a doufám, že tam pan doktor Texl to tvoje vytoužené miminečko uvidí 😵

rakoska
27. čer 2013

Ahoj holky, byli jsme u pana primáře Texla na druhé konzultaci a je to ještě horší, než jsme doufali :( Kromě toho, že nemáme spermie, mám já ještě nízké AMH 😠 😝 Prý to neznamená, že to nepůjde, ale asi nebudu mít žádnou kupu vajec 😖 Dostala jsem léky a v červenci už bych začla stimulkovat.
...jsme se hledali, až jsme se našli 😝 ale aspoň si to nebudeme závidět, když jsme na tom oba tak blbě...
Všechny vás moc zdravím, Zuzi moc držím zítra palce, Bambine Helios taky určitě doporučuju, obzvlášť primář Texl je úžasný a velmi lidský a přirozený, nějak nám ty špatné zprávy z jeho úst nezněly tak zle 😀 Engele gratuluju k výsledkům 😉 ...a dál až vás dočtu 😀

engele
27. čer 2013

@rakoska třeba se poštěstí a stimulka tě nastimuluje víc než je zdrávo 🙂 určitě nevěš hlavu, zvládnete to a my s vámi 🙂

jawuna
27. čer 2013

@rakoska Souhlas, Texl je fakt frajer, dělá sou práci skvěle a určitě pomůže i vám 😉

jarmisek
28. čer 2013

@bambina75 My mame za sebou atky dva potraty a dva promarneny pokusy jinde.Nejhorsi na tom je, ze nam davali po 2 embryich,takze jsme o jeden pokus prisli-kdyby davali jen jedno, mohli jsme mit pojišťovnou hrazeny ještě ctvrty pokus.Nastesti jsme presli do Heliosu a ten treti pokus vysel DNA spemii u nas byla v poradku. Je fajn, ze ina SLovensku se něco da uplatnit na pojišťovnu jak pise ZUZU....

jarmisek
28. čer 2013

@rakoska Ahoj, neves hlavu, musíš verit vajuskum, ze se nejaky naklubou-oni si s tim urcite poradi! 😵 😵

jarmisek
28. čer 2013

@zuzzu11 AHoj myslim dnes na Tebe a na mimiska!

jarmisek
28. čer 2013

@engele Supeeer, takze za dva tydny uz bude prcisek v priksu?? 😵 😵 Také bych nemohla cekat 😵 😵

jarmisek
28. čer 2013

@bambina75 My jsme Wobenzym také brali-fakt nevim, jestli je to tim,ale zadarilo se....Abych pravdu rekla, ja jsem si par platicek slupla i před Ketikem 😅

jawuna
28. čer 2013

Zuzi, myslím na tebe a doufám, že všechno dopadlo dobře...

engele
28. čer 2013

@jarmisek no právě přemýšlíme jestli teď nebo další měsíc, ale myslím že to nevydržím 🙂)

zuzzu11
28. čer 2013

Ahojte holky moje. Tak nemam dobre spravy 😢 . Texl mi robil utz a ja som uz videla ze nie je dobre, lebo bol ticho najprv. Nasiel sice gestacny vak tak ako minule aj placenta je ale plod tam nebol ☹ . Naozaj sa snazil ho najst. Potom vyfarbil farebne cievy a zily a pozeral ako co tepe a nasiel nieco co tepalo trosku rychlejsie ako jedna cievy ci zila. Ale to embrio stale nic stale len ten tpstin nejaky. Hovori ze je to stale 50:50 ale co si budeme namlouvat ☹ . Ze bude radsje pesimista a ze mam prist este buduci piatok a urovili by sme rovno revizy 😢 . Kazal mi brat stale Utrogestan. On je velmi mily a ludsky a pre to mi to asi nechcel este tak rovno povedat. No apcize je to anembryomola si myslim. Ze vak je ale bez plodu. Plod musel odumriet. Velmi sa bojím toho cistenia ☹ . Nemali ste niekto skusenost aj s mimodeloznym tehotenstvim? Ako sa to prejavuje? Nemozem ho mat aj ja ? Ze sice vak je ale plod by bol mimo delohy?

jawuna
28. čer 2013

@zuzzu11 Zuzi, to me mrzi, ze to nevypada moc dobre, ale porad ti jeste dava sanci a urcite vi, co dela. Mimodelozni to urcite byt nemuze, kdyz neco vidi v deloze, nemuze rust nekde neco a nekde neco jineho. Si statečná holka a určitě to zvládneš, ale jestli tam viděl něco, co by možná mohlo být srdíčko, tak ještě naděje je, držím všechno co mám!!! A drž se i ty, zlato...

zuzzu11
28. čer 2013

@jawuna Dakujem ti krasne 🙂 . Ja si len myslim ze to nebolo srdiecko, lebo nebol vidiet plod a srdiecko by bolo vidiet?

jawuna
28. čer 2013

@zuzzu11 Ja nevim :( ale když ti řekl 50:50, to je ještě velká šance, že to bude dobrý, ne? Kéž by...