Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danissa
26. srp 2013

@jarmisek Vidíš, tak to je další případ ta sestřenice, která potvrzuje to, co jsem napsala já. Minimálky furt dokola, skoro nic neřešit. Já taky byla v šokju, co vše nám ještě dělali v Heliosu a hlavně to PGD na pojišťovnu - prostě bomba! Tak snad se rozhodne správně a třeba navštíví Helios, jak píšeš, jak se vytrácí důvěra a víra, že se to podaří, je potřeba jít o dům dál. Přesně tak jsem to měla já 🙂
A rodit v pravěku, pomóóc jen to! To bych normálně asi nedala, musel to být mazec. Taky čísla o úmrtnosti z dob dřívějších mluví za vše. Jsem šťastná, že žiju v civilizované době 😀

jarmisek
26. srp 2013

@danissa Jj, vše jak říkáš!! 😀

dadakin
26. srp 2013

@jarmisek mám za sebou 3 minimálky a 1 ivf v Reprofitu a nic,kdybych neměla už 3 děti řeknu si je chyba ve mě,ale jaksi jsem přestala jim tam věřit,přístup super na to si nemůžu stěžovat,ale na to co dál nikdo nic neřešil,ted jsme zjistili,že kdybych aji otěhotněla přirozeně tak budu potrácet skrz tu fragmentaci spermii prostě ivf je převážně ze strany přítele ikdyž původní spg je super kvalita mohl by být dárce,ale až rozbor toho DNA ukázal že je tam chyba. tak ted se vokáže 😉

dadakin
26. srp 2013

@danissa kdybych rodila v pravěku jsem mrtvá žena mám 3x císař

jawuna
26. srp 2013

@danissa Taky myslím, že jsou vesměs lidi spokojení tam, kde jim pomůžou a nespokojení tam, kde jim nepomůžou....a někdy to může být jen otázka náhody, kdy nastane ten správný čas a klapne to. Na druhou stranu, z toho co jsem tady i jinde na fórech přečetla není vyšetření, co by nám v Heliosu neudělali a ještě daleko víc...test fragmentace DNA a PGD rozhodně nejsou běžnou praxí. Navíc jak říkáš, opravdový nadstandard - PGD placené pojišťovnou... Docela mě štvou řeči, že v Heliosu jim jde jenom o prachy, už jsem se s tím párkrát setkala a když porovnám, co nabízí za stejné peníze jinde...kámoška třeba platila jinde za prodlouženou kultivaci a měla transfer 3. den... 😠 nebo ty vyšetření všechny než jsme šli na IVF, platili jsme akorát za tu fragmentaci, jinak ani kačku... I kdyby nám to nevyšlo, tak na Helios nedám dopustit, super přístup, skvělí lidi a fakt to nejlepší, co můžeš v IVF dneska dostat. Už jsem tam poslala několik svých známých a budu je doporučovat kde můžu 🙂 páč jsou dobří jak sviňa 😎

danissa
26. srp 2013

@dadakin Tak ty máš taky neblahou zkušennost s Reprofitem ....prostě mám pocit, že to tam berou moc povrchně, někdy je problém trochu hlouběji, než to na první problém vypadá. Na chybu v DNA by tam určitě nepřišli ☹ ☹
A teda tři císaře, to je mazec! A můžu se zeptat, to tě řezali pokaždé na stejném místě a teď máš jen jednu jizvu, nebo pokaždé trochu jinde? S tím jsem se ještě nesetkala....
@jawuna Napsala jsi to naprosto dokonale 🙂 !! Taky nechápu ty řeči o tahání peněz z lidí v Heliosu. Z nás tedy rozhodně nic netahali navíc, ba dokonce se Texl snažil vymyslet, kde ušetříme a rozhodně nic nenutil. Prostě maximální spokojenost a profesionalita na nejvyšší úrovni. A navíc, když jsem se dívala na statistickou úspěšnost brněnských CARů, tak Helios má jednoznačně nejvyšší úspěšnost - proč asi, dávají to nejlepší 😎 . Díky PGD máme zdravou holčičku, v Reprofitu bych možná doteď nebyla těhule a už bych možná byla šedivá ze zoufalství.

danissa
26. srp 2013

Jinak já v RF jednu minimálku, jedno IVF a 2 KETY - výsledek 0, vlastně při posledním KETu duch na testu, pak nic, asi biochemické. My tu frakmentaci udělanou teda nemáme, ale možná i my tam máme problém, protože jednak se mi embryja v RF vůbec nechytala, a loni jsem otěhotněla spontánně, ale potratila. Jinak morfologie 3% no kdoví.... Zaplaťpánbůh za PGD 😀

dadakin
26. srp 2013

@danissa jj pokáždé je řez veden ve stejném místě a mám jednu jizvu která není vidět když mám plavky,no divila by ses ale je nás tady hodně co má po tolikati SC.Myslím si že rodit spontanně je lepší ja nákej císař já jsem byla jak Meresjev sem se plazila a holky 2 hodky po normálním porodu lítaly po pokoji ja čemeřičky.

danissa
26. srp 2013

@dadakin Aha, tak takhle to je, díky za odpověď, jsem o něco chytřejší 😀 Já teda měla jen spontánní porod, ale věřím ti, že je to lepší jak SC. Já měla na pokoji dvě paní po SC a tři dny téměř nevylezly z postele a pak chodily chuděrky takové zkroucené, nemohly se narovnat a taky se nemohly rozkojit. Ale někdy to bohužel nejde jinak, takže je dobře, že taková alternativa existuje 😉

koulucik
27. srp 2013

Ahojky snažilky, s dovolením bych se přidala do vaší skupiny 🙂 je úžasné a hlavně pozitivní tady číst, jak se vám to daří, s manželem také navštěvujeme Helios, v okolí nemám nikoho, kdo by se se mnou podělil o zkušenosti, či rady a tak jsem ráda, že tato diskuse existuje, měla bych na vás pár dotazů, dneska mám 32.DC, píchám si dipherelin, zítra mám jít na první odběr krve, podle protokolu bych měla dostat MS,ale ještě se nedostavila, je to normální?Zatím nemám ani žádné příznaky, chtěla bych se ještě zeptat co mě zítra čeká, jestli půjdu na ultrazvuk, nebo nějaké vyšetření....břicho mám už rozpíchané a bolavé, měla jste to některá taky?Ze začátku mě injekce hodně pálila,ale teď už jsem si asi zvykla 🙂 děkuju moc za rady a přeji Vám krásný den.Lucka

engele
27. srp 2013

Ahoj děvčátky, hlásím se po dlouhé době, konečně čekám po Noretisteronu na MS a pak začneme se stimulací na KET,... tak doufám, že září bude naším šťastným měsícem 🙂))

danaho
27. srp 2013

@engele Ahojky super, září doufám bude úspěšné 🙂
@koulucik vítej mezi námi 😉 Tady jsi na správném místě, nikdo nepochopí tyhle starosti pokud je sám neprožije. Asi chápu dobře,že más dlouhý protokol. V tom ti já moc neporadím. Mám krátký protokol a teď čekám každým dnem MS a začnu stimulaci.

koulucik
27. srp 2013

@danaho Děkuji moc 🙂 no abych pravdu řekla, vůbec se nevyznám v tom, jaký je dlouhý a krátký protokol, ale asi to bude ten delší, začala jsem brát proveru 16.DC a pak 23.DC píchat injekce a vůbec teda netuším, co se mnou zamýšlí dál. Jinak přesně jak píšeš, kdo neprožije...nepochopí 🙂 někde jsem četla, že dlouhý protokol dávají starším ženám, mě bude 31, už jsem tedy považována za starší? 😀 a podle čeho určují protokoly?

danaho
27. srp 2013

@koulucik tak to jsi četla špatně. Dlouhý mají mladší ženy- většinou. Já mám krátký,protože jsem ta starucha - 38 😀 Ale měla jsme ho i před 2 lety. Krýtký začnu píchat 1DC Dipherilen a od druhého dne připichovat Menopur a OPU je kolem 14 DC. U toho dlouhého vím,že holky občas mají zpožděnou MS po té Proveře,ale všem nakonec dorazila. A až dostaneš MS,tak pak už pokračuješ stejně jako to mám já. Určitě se tu někdo objeví kdo měl dlouhý protokol a vysvětlí ti to. A to je tvé 1 IVF?

koulucik
27. srp 2013

@danaho 🙂 jsem velký začátečník a neznalec 🙂 je to mé první, měla jsem jít na IUI, ale to po spermiogramu mého muže nepřišlo v úvahu, to znamená, že ty si pícháš víc injekcí najednou? Z ničeho nemám strach, jako z těch injekcí ☹ jsem v tomto hrozná bábovka, ty už sis tím tedy prošla víckrát?

danaho
27. srp 2013

@koulucik neboj to zvládneš. pro mimi všechno. já už toho mám za sebou hodně. Teď jdu na IVF,poslední co máme na pojišťovnu. Tak se modlím aby to konečně vyšlo. Pak se k Dipherilenu připichuje ten Menopur. To ti všechno poví a vysvětlí na té kontrole. Teď asi budeš mít jenom krev a zbytek ti vysvětlí koordinátorka. Neboj se na cokoliv zeptat ,jsou tam moc fajn.

koulucik
27. srp 2013

@danaho Tak to ti moc držím palce, určitě to už vyjde 🙂 děkuji za všechno, zítra uvidím co se mnou zamýšlí 😀 je pravda, že jsou tam moc fajn, hlavně pan dr.Texl...jsem za něj ráda...

jarmisek
27. srp 2013

@koulucik Ahoj, vitej mezi nami. Injekci jsem se ze zacatku take bala,ale pak mi to prislo automaticky 😉 Dokonce jsem si pak delala srandu,ze bych mohla zfleku delat zdravotni sestricku 😵 Tak tedy drzim pesti co to jde!A at se mrska brzy dostavi;)A jinak s tou MS je to uplne normalni, mam pocit, ze skoro kazda-kdyz uz ji teda potrebujeme-si stezuje na to, ze se ji nechce 😉 Ale vzdy nakonec prijde a jestli budes klidnejsi, zavolej si koordinatorkam co mas kdyztak delat 😉

jarmisek
27. srp 2013

@engele Ahooj,tak at naroste krasna perinka!! 😵 😵

rakoska
27. srp 2013

Čau holky, rychle vás dočítám a ještě to pořádně projedu jednou, jen jsem vám chtěla napsat, že mám našeho drobečka už u sebe, byla jsem dnes na transferu. Transfer mi dělal sám pan primář 😵 a všechno šlo jak po másle, mám fotečku embryjka, tak si s ním povídám a vysvětluju mu, jak to teď bude 😀 Všichni byli hrozně fajn a pozitivní, pan primář vtipkoval, aby trošku odlehčil situaci, byla jsem docela vystrašená, ale byla to úplná brnkačka, nevím, čeho jsem se bála 🙂 všechno mi vysvětil a po transferu mi řekl, že už jsem těhotná tak jak se cítím 😉 Je hrozně fajn, byla jsem úplně dojatá, tak jsem mu ještě za všechno děkovala, že to považujeme celé za malý zázrak, že jsme to dotáhli až tak daleko a bylo na něm vidět, že to dělá fakt rád...ostatně jak jste psaly 😉

rakoska
27. srp 2013

@koulucik Ahojky 😉
Je to tady moc fajn, leccos se tady naučíš a nasbíráš info 😵 a Helios si vybrala skvěle, takže teď už to pofrčí 😉

jawuna
27. srp 2013

@rakoska Tak už to máš za sebou, super 😵 a víš, co to je? 😉

jawuna
27. srp 2013

@koulucik Vítej 😉 Texl je náš miláček 😵 😵 😵

jawuna
27. srp 2013

@engele Doufáme s tebou ;)

dadakin
27. srp 2013

@koulucik ahojky vítej mezi námi o rozpíchaném břichu si můžeme vykládat 6DC a mám ho jak cedník mám krátká protokol

@danaho ahojky Danulko tak co už je mrcha na cestě????

@rakoska super tak at mimísek se zavrtává 😵 😵 😵

jawuna
27. srp 2013

@dadakin Dyť už seš skoro v půlce, to uteče 😉

dadakin
27. srp 2013

@jawuna v to taky doufám 😉 myslím že příští týden bude OPU cca středa čtvrtek

danissa
27. srp 2013

@rakoska Jupííí, super, tak hlaď bříško a za 10 dní ti mimi za odměnu nakreslí první obrázek v podobě druhé čárky na testu 😵 Je perfektní, že máš tak skvělý pocit z transferu, oni jsou prostě pefektní, fakt. Já vím, že to tady píšu po několikáté, ale ta psychika je fakt půlka úspěchu, doktor Texl umí rozesmát podle mě i úplného bručouina nebo šíleně smutnoui princeznu 😀 Moc moc ti držím pěsti, aby se prcek hezky zavrtal 😵 A taky se dovolím zeptat, jestli víte pohlaví... 😉 ?
@koulucik Vítej mezi námi spolubojovnicemi 😵 Já měla taky dlouhý protokol, ale přece jen už je to skoro tři roky, tak si to přesně nepamatuje, kdy co přesně bylo. Ale určitě během stimulky budeš mít několik UTZ kontrol a odběrů krve, aby si pohlídali jak rostou folíci a jaká je hladina hormonů. Naprosto profi přístup 🙂 Přeju ti bezproblémovou stimulku, co nejméně nepříjemných pocitů z hormonů a na konci dostatek kvalitních vajíček a pak šikovná embryjka 🙂 Budeš mít i PGD?

danissa
27. srp 2013

@engele Hodně štěstí při nadcházejícím KETíku 🙂 !!

zuzzu11
27. srp 2013

@koulucik Ahojky 🙂 . Ja ked som si pichala Dipherelin tak mi ms vobec neprisla aj som sa bale ze co dalej. Ale mi povedali ze to nevadi ze sa to stane niekedy. Ale dolezite je ake budes mat hladiny hormonov. Drzim paste do stimulacie 🙂 . A urcite ste si vybrali naozaj top centrum 🙂. Primara Texla mam aj ja strasne rada 🙂 uz sa tesim ze ho zase uvidim 🙂 .
@rakoska Prajem moc moc stastia a drzim palceky aby si o 12 dni uvidela tie najkrajsie // 😵 .