Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pavli79
21. lis 2013

Hmmm, díky za uklidnění, uvidíme zase v sobotu, to jdu na další UTZ, jak rostou nebo nerostou..
My si PDG platíme sami, resp. budem platit, takže celkem pálka.

rakoska
21. lis 2013

Holky, my jsme měli 6 vajíček, 5 oplozených a pak 3 embryjka k vyšetření a vyšlo to 😵 takže držím palce, není to o platu vajec 😉

dvoranna
22. lis 2013

Ahojky, tak jsem dnes volala do Caru a vsechny tri embryjka jsou v pořádku a prej jsou krasna. Krizové dny jsou 3 - 6, v nedeli si mam zase volat, to je 5. den.

Kolik stojí do PGD když si ho hradite sami?
@pavli79

engele
22. lis 2013

@dvoranna PGD stojí myslím 35.000,- Kč a vždy se k němu váže ICSI.

dvoranna
22. lis 2013

@engele Ty jo to je docela darda a to nezalizei na poctu kontrolovaných vajicek? Nam to ted jeste hradi pojistovna

engele
22. lis 2013

@dvoranna ICSI se načítá dle počtu vajíček, myslím 1.000,- za jedno a pak + to PGD to mylsím na počty není.

danaho
22. lis 2013

@dvoranna moc gratuluju a držím palce aby to bojovníčci zvládly 😵
PGG metodou aCGH stojí 30.000,- za 1-3 embrya. Za každé další embryo je 8.000,- za kus. Je to jen za to PGD bez ICSI,to se platí zvlášť. ☹

jawuna
22. lis 2013

@dvoranna Super zprávičky!!! Nám PGD taky platila pojišťovna, jinak 30 tis., pecka :( ale potkala jsem se teď s kočkou, co byla na IVF v Repromedě a tam za to dala daleko daleko víc :(

vaverunka
22. lis 2013

@engele Jůůůůůů Šári mooooc gratulujuuuu!!!!!! To je nádhera 😉 !!!

terezi79
22. lis 2013

@dvoranna Gratuluju a drzim pesti, urcite to zvladnou 😵 😵

engele
25. lis 2013

@vaverunka Veru co u Vás nového?

pavli79
25. lis 2013

@dvoranna Ahoj, PGD stojí 30.000 pro 1-3 embryjka, každé další pak myslím 3000,- to už jsem zapomněla.
Dneska jsem se právě vrátila z UTZ, mám jen 8 folikulů, kdoví kolik z toho bude vajíček, takže myslím že to základní PGD 1-3 embryjka využijeme taktak 😢
Jinak ještě 2 dny stimulace a ve čtvrtek to vypadá na OPU, tak mi držte palce prosííím.
Ono to někdy hradí i pojišťovna?

dvoranna
25. lis 2013

@pavli79 Díky.
Tak mam z toho ranniho telefonatu s embryoložkou smišené pocity. Jedno embryo se přestalo vyvijet, takže nam zustali jen 2. Obě se daji vyšetřit, takže dnes to udělaji a pak zamrazi. Na výsledky se čeká 2 - 3 týdny a pak pujdeme na ket v dalsim cyklu. Ja ted jen mam strach, ze zjisti, že ani jedno neni vhodne k transferu. Chapu ze se tak eliminuji nevhodna nebo poskozena embrya, která by stejne nemela sanci se uchytit, ale při prředstave, že mi ža dné nezůstane, pokus v haji a zase injekce je mi fakt do breku. Ja vim ze bych nemala hazet flintu do zita, ale ja nikdy nemela stesti. emoticon

pavli79
25. lis 2013

@dvoranna A jak dopadla Tvá kultivace? Doufám že co nejlíp!

dvoranna
25. lis 2013
pavli79
25. lis 2013

@dvoranna Budˇ klidná, to že zůstaly 2 je pořád ještě supr výsledek. Mě totiž doktor řekl, že úbytek bývá až 50%, takže pokud u Tebe jen 30%, je to parádní výsledek! Teď ty 3 týdny ale asi budou záhul na nervy, no mě to čeká jen o pár dní později.. ale nesmíme přestat doufat a věřit! Mě dneska embryoložka uklidňovala, že není důležitý počet, ale kvalita. Tak věř, že ty 2 jsou to nejlepší, co může být!

pavli79
25. lis 2013

@dvoranna Nějak mi od Tebe přišla jen prázdná reakce bez textu 🙂

dvoranna
25. lis 2013

@pavli79 My na začátku měli 10 folikul, z toho 5 vajiček no a tohle zbylo 😒

pavli79
25. lis 2013

Jak říkám, buď za ten výsledek ráda, já mám jen 8 folikul, i když ještě mají dva dny na dorosteni, asi už se to žádnému nepodaří, takže já bych si měla zoufat víc než Ty 🙂

dvoranna
25. lis 2013

@pavli79 Snad nám to oběma dobře dopadne.

terezi79
25. lis 2013

@dvoranna Ahoj, ja si myslim, ze je to bezva zprava, gratuluju ke dvoum prckum a drzim pesti,at jsou v poradku 😵 😵 Hlavne at Ti rychle utecou ty 2 tydny 😉

terezi79
25. lis 2013

@pavli79 Ahoj, osum je myslim dost ne- z toho muze byt poradna rodinka 😉

terezi79
25. lis 2013

Holky, my jsme byli na kontrole v sobotu,dalsi nas ceka zitra. Strasne mi to utika, podle toho rozpisu nas pak ceka jeste jedna kontrola a 14 den odber. Ale to se myslim muze jeste prodlouzit nebo zkratit, ze?

engele
25. lis 2013

@dvoranna Určitě tam nějaký bojovník bude, a třeba budou obě v pořádku, musíš tomu trošičku i věřit 🙂
@terezi79 Myslím, že po tom 14 dní já jsem byla ještě jednou, ale pokud budou dostatečně velké tak už tě rovnou objednají 17 nebo 18 den na odběry.

jawuna
25. lis 2013

@dvoranna Jejdááá, nebuď smutná, vždyť to je skvělý výsledek 😉

pavli79
26. lis 2013

@terezi79 no to může, víš nechci být pesimistická, já jen že když čtu ty diskuse, tak většinou po tak dlouhé stimulaci jakou jsem měla já ty holky mívají spíš tak 15 folikulů a víc... i doktor mi řekl že to není úplně moc, co mi tam našel. Ale nepřestávám věřit, že aspoň budou kvalitnější a určitě se tam nějaké vajucho najde, co se správně oplodní a projde všema testama a bude vhodné k transferu 🙂
Ve čtvrtek jdu na odběr vajíček, posunuju čas aby to už bylo (i k faktu, že mě už šíleně bolí břicho a nedopnu rifle, jak jsem nafouknutá 🙂
Kdy jdeš na odběr Ty?

pavli79
26. lis 2013

@terezi79 jo, to se ještě může prodloužit nebo zkrátit, podle toho jak budou narůstat.. nesmí to nechat moc dlouho, ani nic uspěchat. Do jakého CAR chodíš?

engele
26. lis 2013

@pavli79 Určitě do Heliosu když píše sem 🙂)

radkap77
26. lis 2013

@terezi79 Tak to jsme tam dnes byly obe 🙂 Jak jsi na tom? Mam asi 7 foliku, meli jsme i hodinovy pohovor s embryolozkou, bylo to super 🙂 Pry to vypada dobre, tak kez by...

dvoranna
26. lis 2013

@jawuna
@engele
@terezi79
@pavli79
Holky děkuju Vám za podporu, asi jsem to od někoho potřebovala slyšet a nějak se s tim blbym pocitem srovnat.
Když budou výsledky do 14 dnů, tak stihneme KET do Vánoc, jinak pak až v lednu, takže zase čekání. To bych řekla že je na celem IVF nejhorší.