Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
9. zář 2014

@kejtblue Moc držím palce, ten první trimestr je asi často náročnější, ale věřím, že pak už budeš užívat těhu bez problémů
@madlenka87 Super, ze uz se ti transfer blíží, já vynechávala tento měsíc kvuli nachlazení, tak asi zase v říjnu mě to taky čeká.

madlenka87
9. zář 2014

@artepka84 To je bezva, jsem moc ráda, že neztrácíš odhodlání 😉 Budu ti moc držet palce, to prostě musíte prolomit!!! Já se fakt moc těším, jedeme pak hned na dovolenou, v létě jsme měli jen týden, ale nikam jsme nejeli, tak už to moc potřebuju a moc se těším!

bibianca
9. zář 2014

@madlenka87 Ahoj, no byli jsme docela vyhukani. Pan dr. Texl je docela rychly prislo mi ze to bere jak na bezicim pasu a s nicim se nemazli. Vzhledem k tomu ze nema uplne vysledky tak me objednal jeste ba genetiku protoze mam geneticke dispozice k nador. Onemocneni a v pripade ze by se postupovalo k ivf tak aby mohli zabranit tomu ze to miminko rak. Mit nebude proste to nejak vysetrit a dat pozor na ty vajicka bo co. Dale pak se mam objednat 3-5 DC na hormonalni profil a manzilkovi dnes delali spermio. No jsem zvedava jak dopadneme. Snad ta genetika nebude moc dlouho trvat. Chtela jsem byt tehu co nejdriv... Ale takhle asi jeste probehne menstruacevaspon dvakrat. ☹ Navic jsem zvedava co v praci. Kdyz zase oznamim ze pristi tyden chci volno kvuli genetice a dalsi tyden asi ten hormonalni profil. Pak po 10 dnech 2. Konzultace u texla, tak nevim...

genio
9. zář 2014

@kejtblue no jsem k.o. Nějak je toho v práci hodně, a snažím se zabavit xy aktivitama abych nemyslela na mimino 🙂

kejtblue
10. zář 2014

@madlenka87 Uz bych nejradsi zase behala a delala vsechno co predtim, ale clovek si neporuci. V pondeli jdeme zase na kontrolni utz, aby se videlo jestli se hematom zmensuje nebo co se s nim deje..tak hlavne aby to dopadlo dobre a mimi bylo v pohode!
@artepka84 Pevne v to doufam 🙂 A sem rada ze ste se rozhodli v rijnu do toho znovu jit, budu ti moc drzet palce!
@genio Je to zvlastni, clovek si mysli ze kdyz se to povede tak se mu konecne ulevi a uz se bude jen radovat..pritom ja delam to samy co ty, snazim se zabavit abych nemyslela na mimino (jestli vsechno je a bude v poradku atd.) 😀

madlenka87
10. zář 2014

@bibianca Jojo, nám to taky s Texlem připadalo jak na běžícím páse, ale v tom dobrém smyslu slova teda! Po nekonečném nevíme, uvidíme, zkusíme, musíte být trpěliví... to byla příjemná změna. Měla jsem štěstí, že jsem zrovna byla 2. den cyklu, takže hned krev já i manžel, manžel spermio a už to frčelo. Ale my jsme teda dlouho čekali právě na tu genetiku, jak už jsem ti psala. S tou genetikou je to blbý. Vůbec teda nechápu, proč ti to nevyšetřili už při jednom u té první??? Museli přece vědět, že k tomu máš dědičné dispozice ne? To se vám to asi protáhne no. Ale tak hlavně, aby byly výsledky co nejlepší, že jo. S tou prací, já fakt nevím, co ti poradit. Já bych si prostě asi brala dovolenou, dokud bych nějakou měla a pak ta neschopenka no ☹

bibianca
10. zář 2014

@madlenka87 No, napadlo mě, že bych narovinu šéfovi řekla, že se u nás v rodině vyskytuje nádorové onemocnění a byly mi navrhnuta genetická vyšetření no a proto pořád chybím. No, počítám s tím, že jsem vyčerpala jeden den na 1. konzultaci, 2 den volna bude genetika a půl dne volna bude hormonální profil a další den volna 2. konzultace. To je dohromadz 3,5 dne. Ale pak nevím jestli by už začali stimulovat nebo co. Taky nevím, co čekat při 2. konzultaci. To by měli být výsledky z krve, spermio, ale genetika asi ještě ne. Nicméně zmíilnil se že nemusíme čekat na genetiku, ale můžeme pokračovat a během toho by měla být i ta hotová. Co myslíš, že můžeme při 2. konzultaci očekávat?? Ta bude asi 14. DC - možná v termínu ovulace... Pořád nad tím dumám...

bibianca
10. zář 2014

@madlenka87 No a tím jsem chtěla říct, že toto by snad šéf zkousl a pak bych šla marodit... ale mám strach, že jsem moc naivní, že to tak hezky půjde rychle... 😒

madlenka87
10. zář 2014

@bibianca Vůbec nevím, jakého máš šéfa a jak se může k takovým věcem postavit. Ale tak zkus to určitě. Prostě bych se snažila co nejstručněji vysvětlit, že vyšetření, která teď podstupuješ jsou velmi důležitá, že ani tobě nedělá radost, že teď často chybíš, ale že to jinak nejde, že objednací lhůty jsou pevně dané, tak ho moc prosíš o shovívavost...
Jestli nebudete muset čekat na tu genetiku, tak to je fajn. V tom případě určitě na druhé konzultaci už dohodnete stimulační plán a koordinátorky ti předají injekce. Netuším jestli budeš mít krátký nebo dlouhý protokol, tomu vůbec nerozumím. Dlouhý se dává častěji. A to začínáš 16. den cyklu brát tabletky Provera, pak se postupně přidávají injekce. Kdybys měla ten krátký protokol, tak se myslím začíná 2. den cyklu. Ve finále je to úplně jedno, odběr vajíček ti vyjde na úplně stejnou dobu. Neboj, bude to fofr, uvidíš! Jedinou změnu, co mě napadá, kdyby vám nějak blbě vyšel ten hormonální profil nebo spermio ve smyslu, že by vás nějako dobu léčili. Ale na druhou stranu, já osobně bych to považovala za super zprávu, protože by třeba nemuselo dojít k IVF. Ale víš co, to už je takové věštění z křišťálové koule 😀 , musíš prostě počkat na ty výsledky!

bibianca
10. zář 2014

@madlenka87 No, já myslím, že já jsem v naprostem pořádku. Z hematologie ve FN Brno a genetiky bylo zjištěno jen pozitivita protilátek IGg, ale to by teoreticky nemuselo ohrozit plod. V heliosu mi ta vyšetření ddělají taky plus možná něco na víc. Jsem netrpělivá, jako sám čas. Ale jestli píšeš tak jak píšeš, tak už se můžu těšit na 2. konzultaci 🙂 Spermio se dá nějak léčit??

bibianca
10. zář 2014

@madlenka87 No a při tom odběru těch vajíček to se ty vajíčka i vyšetřují a ty samé vajíčka se i oplodňují. Píšu to jak blbec, ale vůbec se v tom zatím nijak neorientuju.

madlenka87
10. zář 2014

@bibianca Jako něco se určitě léky/hormony řešit dá. Otázka zní, jak často se to skutečně děje, protože výsledky jsou nejisté. Četla jsem příběhy mnoha holek, jejichž manželé to zkoušeli a nějak se léčili a i se fakt pak zadařilo. Já myslím, že pak záleží na páru, jestli to chtějí zkusit (vitaminy, hormony) a nebo jestli radši jít rovnou do IVF a využít metodu ICSI - jen stručně - vybere se ta nejlepší spermie a vstříkne se rovnou do vajíčka nebo PISCI - a to teď ani nevím, kdy a proč se přesně dělá, ale taky je to prostě pro získání co nejkvalitnější spermie a potažmo úspěšného oplodnění.

bibianca
10. zář 2014

@madlenka87 OK. Děkuji za zasvěcení 🙂 No, já bych šla hned do IVF, ale na to musím zpracovat svého muže. Myslím, že když mu řeknou léky či vitamíny tak bude chtít to zkoušet ještě takhle..No, uvidíme... Jsem na to velice zvědavá. Představa, že bych mohla cca od poloviny října být doma píchat si injekce a čekat na těhotenství je hrozně lákavá. Jsem rozhodnutá pro mimi obětovat úplně cokoli...

jawuna
10. zář 2014

@bibianca Brzo z tebe bude odborník 😉 Počkej na výsledky vyšetření, podle nich se teprve dá něco plánovat...

bibianca
10. zář 2014

@jawuna Jjo jsem desne netrpeliva, ale nevedomost me nici. Kdyz ja bych rada to nejak popohnala, ale to uz asi ani vic nejde.

genio
10. zář 2014

@kejtblue no to si myslím že u tebe to je ještě horší na to malé nemyslet když víš že tam je 😀 ale neboj, vše bude dobré, věřím to a za chvíli zas budeš běhat a nakupovat pro mrně 😉

kejtblue
10. zář 2014

@genio Moc dekuju za krasny slova! Strasne to pomaha to slyset, uklidnuje me to 🙂
Uz se tesim az probehne i tvuj transfer!!

madlenka87
10. zář 2014

@bibianca Úplně přesně, jak píše @jawuna. Musíte teď počkat na výsledky těch vyšetření! Já ti úplně rozumím, ani se teď nedá přemýšlet nad ničím jiným než coby kdyby a člověk vymýšlí tisíc různých scénářů, ale ve výsledku je to fakt k ničemu... Opravdu teď musíte vydržet a pak se vše dozvíte, tu nejlepší cestu právě pro vás! My vám budem už jen držet palce 🙂
@kejtblue Všechno dobře dopadne! Máš tu tolik spřízněných duší, že jiná varianta ani není možná! 🙂 A pak už budeš jen vybírat kočárky a pidi oblečky a bude to krásné 😉

madlenka87
10. zář 2014

@genio Říjen, říjen, říjen je ten měsíc! Říjen je jen váš!!! 🙂

genio
10. zář 2014

@kejtblue no jsem prozatim rozhodnuta pro další ivf v novém roce 🙂 nějak se teď na to necítím... Ani nevíš jak je každý den těším na dobré nové zprávy od tebe a mimouse 🙂

genio
10. zář 2014

@madlenka87 heh děkuji :-P ale asi to bude až leden 🙂 počkám si až mi tady všechny otěhotníte a pak budu od Vás jen brát rady a cenné zkušenosti 🙂 ale jsi moc hodná 🙂

bibianca
11. zář 2014

@madlenka87
@jawuna
@kejtblue
Holky, pochopila jsem to správně, že nejdřív se stimuluje pak se cca 16 DC odeberou vajíčka, která se nechají oplodnit, 28 DC je normálně MS a pak v dalším cyklu se ty embrya zavedou??

genio
11. zář 2014

@bibianca pokud nemáš vyšetření PGD tak ano, akorát vajíčka se odebírají myslím si dřív 11-13DC pokud se nepletu 🙂

bibianca
11. zář 2014

@genio A jak je to v pripade PGD?

jawuna
11. zář 2014

@bibianca Záleží jakej máš stimulační protokol. Pro někoho je lepší dlouhý a pro někoho krátký. Já jsem měla krátký, to od začátku mrchy začínáš píchat dvoje injekce, pak je kolem 14. dne odběr vajíček, a pak se 5 nebo 6 dní po odběru odeberou buňky na vyšetření a embryjka se zamrazí. No a pak přijde mrcha a za 14 dní v dalším cyklu jdeš na kontrolu, a pak na transfer, to jsem měla myslím 19. den. Když je dlouhý protokol, to se začíná cyklus předtím, ale nevím jak přesně, možná holky ho měly...co, holky?

bibianca
11. zář 2014

Kdyz se na to podivam logicky tak zena pri ivf neni tehotna 9 mes. Ale jen 8? Cetla jsem ze holky si berou nescopenku bud od zacatku stimulace nebo pri odberu vajicek... No jo, ale co kdyz pak nejde co transferovat? Dneska uz se na to divam trochu vedecky.. Jsem trochu vic pozitivne naladena, ale co bude zitra. Tezko rict. Uz aby mi ta mrcha prisla a ja mohla jit na hormonalni profil. Takhle se zda byt vsechno jeste strasne daleko.

jawuna
12. zář 2014

@bibianca Je to jak na houpačce, nebo aspoň já jsem to tak měla...chvilku jsem měla hrozně energie a obrovskou víru, že se to musí povést, ale jak běžel čas, tak jsem měla zas depky z toho, co všechno se může stát...do toho tebou mávají hormony...
Já jsem neschopenku neměla a ani bych si ji ani teď nebrala, ale neměla jsem žádné problémy, v práci v pohodě, takže to bylo asi jiné. Každopádně čím víc jsem mohla zaměstnat hlavu, tím jsem měla míň času nad tím přemýšlet. I když ono to moc nejde 🙂 Ale ono tě to vycvičí, teď se nemůžeš dočkat až to začne, ale počkej, až se budeš stimulovat, čekat jestli budou vajuška, jestli se oplodní, jak se budou vyvíjet a jestli budou dobrý embryjka...pak jsem čekala asi 2 týdny na výsledky PGD, pak na transfer, na výsledek, na srdíčko...to je teprve trénink trpělivosti...Ale nenaděláš nic, jinak to nejde 😉

bibianca
12. zář 2014

@jawuna Vystihla jsi to správně. Konečně jsem se odhodlala šéfovi říct 🙂 Tak doufám, že nebude uvažovat o tom, že se mnou ukončí PP. No, já doufám, že to posviští jak půjdem na 2. konzultaci. Do té však ještě zbývají min. 3 týdny...

bibianca
12. zář 2014

čeho se docela bojím tak je ta stimulace. Píchání injekcí. Při posledním těhu jsem si párkrát musela píchat fraxiparine. Já sama jsem se však bála. Píchal mi to manžel a pak ve špitále sestry. Neměla jsem odvahu. Slyšela jsem, že ty stimulační injekce jsou docela dost nepříjemné, vlastně horší jak fraxiparine... Já se bojím. Navíc manžel jezdí občas na služební cesty.. Představa, že bych si to měla píchnout, nevím... no...

jawuna
12. zář 2014

@bibianca Není to tak hrozné, dávají k tomu takovou tenoučkou jehličku a vůbec to nebolí...jen se píchnout 🙂 Nemáš nějakou kámošku nebo někoho, kdo by ti to píchal? Já jsem si to píchala sama, od nikoho jiného bych to asi nesnesla 🙂 ale nic na tom není, zvládne to každej 😉