Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

bibianca
12. zář 2014

@jawuna Napsala jsi to tak hezky... no jsem zvědavá co to bude, ale asi to bude něco jak fraxiparine.. si myslím... no třeba v zápalu boje si zvyknu

jawuna
13. zář 2014

@bibianca Pro mě to bylo nejhorší poprvé a pak ke konci, to už jsem odpočítávala každou injekci 😉 Ale pro milované dětičky cokoliv 😵

madlenka87
14. zář 2014

@kejtblue Na zítra držím moc palečky a těším se na dobré zprávičky! Ať je hematom fuč a ty si můžeš těhulkování už jen užívat! 🙂

bibianca
15. zář 2014

Ahoj holky, letí to.. Ve středu jdeme na genetiku do Heliosu. Jsem zvědavá, co nám tam poví a jak dlouho to bude trvat. Genetiku už máme hotovou z dětské nemocnice, ale vzhledem k tomu, že se v naší rodině vyskytuje nádorové onemocnění pan dr. Texl trvá na tom, abychom podstoupili genetiku i u nich a doplnili to o další vyšetření. Jsem zvědavá za jak dlouho budou výsledky. Nicméně teď už každým dnem můžu očekávat 2. porevizní MS a 3-5 DC mám přijít na hormonální profil. Potom za 10 dnů na 2. konzultaci. Jsem zvědavá a už chci aby to tady bylo. Jsem netrpělivá jako sám čas. Je fakt, že včera jsem si říkala, jestli to není moc uspěchané a nemáme tomu ještě radši nechat volný průběh. Nevím. Mužíčkovi jsem raději nic neříkala páč ten by byl určitě pro aby to bylo spontánně a teď když už se rozhodl do toho jít, tak zase ho zrazovat a potom případně znovu přemlouvat nevím... Takhle jak jsem to napsala by to bylo asi na transfer někdy začátkem listopadu pokud by šlo vše bez problému... Já bych buď chtěla všechno teď hned nebo až za delší dobu. Asi moc spekuluju... 🙂

jawuna
15. zář 2014

@bibianca Vždyť tomu můžete nechat volný průběh i tak a zároveň čekat na výsledky 🙂 Třeba se podaří ještě před stimulkou 😉

madlenka87
15. zář 2014

@bibianca
@jawuna Přesně tak! Třeba se zrovna zadaří 😉

artepka84
15. zář 2014

@madlenka87 Ahojka, uz se Ti pomalu blíží utz kontrola před ketem, ne? já zatím čekám na ms a pak snad taky další ket, ale hrozně se bojím, že zase bude zklamání...
@kejtblue Tak jak dnes? Věřím, že je vše už ok a konečně si začneš bez obav užívat🙂

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Ahojík! Jojo, blíží se to 🙂 Na utz jdu v neděli. Já vím, že se moc bojíš, ale je potřeba věřit a bojovat! Já ti budu moc držet palce. Já se taky bojím, však ještě nemáme výsledky PGD, tak kdo ví, jak to všechno bude... Ale zatím se mi daří myslet pozitivně 🙂

artepka84
15. zář 2014

@madlenka87 On je utz i v nedeli? Tak to je super, ja resila, ze je mozny, ze by mi 14 DC vysel na nedeli a ze bych nevedela, zda teda jit v sobotu ci v pondeli🙂 Jdes 14 DC? Tak to bys mohla mít v pátek transfer, to by ti vyslo krásně- na víkend odpočinek, procházky... Jinak mně volali výsledky pgd v pátek, tak treba se už brzo dočkáš🙂

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Jojo, zřejmě je, koordinátorka mě tak objednala. A ano bude to 14. den cyklu. S tím pátkem už tak nějak počítám a hned frčíme na dovolenou 🙂 S tím tvým PGD jsem teď nějak mimo, už jste měli výsledky dřív ne? Před prvním transferem ne? Nebo jsem nějak totálně mimo?!

artepka84
15. zář 2014

@madlenka87 Jj, nejsi mimo🙂Měli, jen že to pokaždé byl pátek, když volali výsledek (vyšetřili nejprve tři a potom jedno, takže volali dvakrát)- mě napadlo,že třeba volají výsledky o pátcích 🙂 Jinak asi budu končit v práci, tak jsem z toho taky taková nijaká, ale už to fakt nejde po těch ctyrech stimulkách a ted pred sebou x trabsferu v Brně:((( Porad premyslim, jak by to slo vyresit, ale asi fakt budu muset zustat par mesicu doma a dokoncit to, je to na palici...

artepka84
15. zář 2014

@madlenka87 Kam jedete na dovču, někam do tepla?

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Jo táááák 😀 Tak to by bylo super, kdyby zavolali v pátek 😀 S tou prací mě to moc mrzí. V tomhle ohledu je to fakt strašně náročné, stojí nás to všechno neskutečně času a energie, v práci se nám to samozřejmě nechce vysvětlovat... úplně tě chápu. Třeba by sis aspoň pořádně odpočinula. A nevydržíš teď do toho transferu? Já myslím, že se fakt zadaří a můžeš jít třeba hned na nemocenskou ne? 🙂 No a kdyby teda ne a znamenalo by to další a další návštěvy Brna, tak bys dala výpověď. Nebo jak to aktuálně vidíš?

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 A můžu se ještě, prosím tě, zeptat? Myslím, že jsi tu psala, že máte klučíky, že? To ti ta pohlaví řekli normálně když volali ty výsledky pgd? Mně by to asi hodně lákalo to vědět, co jsou ti naši embroušci zač 🙂

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Na dovču "jen" výletovat tady po Česku. Už to plánujem několik let. NP České Švýcarsko a tak 🙂 Těším se neskutečně!

artepka84
15. zář 2014

@madlenka87 Tak to si pěkně odpočineš a vyčistíš hlavu, super. Pohlaví jsem se zeptala, ne že by mi o to šlo, jen tak pro zajímavost. No s tou prací už to nejde dál táhnout, na ten říjnovej transfer by mě neuvolnili, znamená to pro mě vždycky dva dny na ultrazvuk a dva na transfer (přespat v Brně), pač jedu od nás do Heliosu skoro čtyři hodiny:( Nová práce taky nepujde, kdyby videli razítka a tohle uvolnovani, vyhodili by me ve zkusebce. Tak mi asi nezbyde, nez ted tyhle transfery dokoncit jako nezamestnana, coz je pro me po mnoha letech v jedny praci docela zmena. Nevim, jestli se da chodit na ket kazdy mesic, nebo to nejak urychlit, jestli to bude trvat dlouho, tak mi z toho fakt uz hrabne:(

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Aha. No tak to fakt asi zabal. Jinak myslím, že na transfer můžeš klidně každý měsíc... Zkus na tom vidět to pozitivní... odpočineš si, budeš se věnovat sobě a svým koníčkům. Mohla by sis třeba pořídit toho pejska? A pak už budeš těhulkovat a bude to hned všechno veselejší!

artepka84
15. zář 2014

@madlenka87 Díky moc za podporu. Pejska bych moc chtela, ale mimi nemusí vyjít a při práci bychom to pak nezvládli, jsme v paneláku a chuděra by se od rána do večera nevyvenčil...financne bychom to meli zvládat, i kdyz teda kazdy ket pet tisic a cesty do brna bude docela mazec...navic se blizi zima...no jo, uz koncim s pesimismem, jen jsem si musela postezovat, protoze jedine vy holky, ktery to zazivate, to dokazete chapat. Tak pak dej vedet, jak dopadlo pgd...

jawuna
15. zář 2014

@artepka84 Třeba to teď vyjde, moc bych ti to přála...je to velká šance, když máte embryjka po pgd a poprvé to nevyšlo, to se ti zvyšuje pravděpodobnost, že to klapne 😉

artepka84
15. zář 2014

@jawuna Dík za milá slova. Já tomu pgd hrozně věřila a o to bylo větší zklamání. Tohle je druhé a poslední, které obstálo po pgd, pak už jsou samá nevyšetřená, takže k tomu přistoupí jeste strach z potratu, coz uz jsem zazila. Nemáme to holt vsechny lehký...Tak snad aspon ty nás muzes povzbuzovat, ze to prece jen jde🙂 A jak Ti je, nevolnosti se neobjevily? Já si říkám, že bych klidne problinkala celý dny, jen kdyby to vyšlo🙂))

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Jj, jak píše @jawuna pravděpodobnost je vysoká! S tím pejskem tě chápu, je to rozumné. Sama mám psy, tak vím, co to je za starost. A tak pak třeba bude mimi i štěndo a bude o zábavu postaráno 😀 A jen si klidně stěžuj! Já to taky občas potřebuju a můžu jen tady, protože nikdo jiný to nechápe ☹ Celkem bych dala tyhle diskuze pročíst holkám, co jsou mi schopné tvrdit, jak je IVF hrozně pohodlné a fajn 😀

jawuna
15. zář 2014

@artepka84 To říkají všichni a jak je jim pak blbě jak sviňa, tak by to brali zpátky 🙂 Já ty těhu zvládám levou zadní, mohla bych být těhu furt 😵

artepka84
15. zář 2014

@jawuna To je skvělý, tak jen tak dál. A kdy máš vlastně termín?
@madlenka87 Přesně tak, i když je fakt, že já před ivf taky absolutně neměla ponětí, představovala jsem si, že to je poslední řešení, které tě jednoduše spasí na první pokus, později že jsou na tom nejhorší jakési injekce... a podobné nesmysly, no naivní jelimánek🙂

madlenka87
15. zář 2014

@artepka84 Ale tak jasně, nemusíme všichni vědět všechno. A těžko se bude někdo o ivf podrobně zajímat dřív, než zjistí, že to potřebuje. Ale když něco nevím a nerozumím té problematice, tak se k tomu nevyjadřuju jako největší znalec... To mě štve.

genio
16. zář 2014

@kejtblue hele nenapínej nás. čekáme na nové info 🙂

jawuna
17. zář 2014

@kejblue Doufám, že je všechno dobrý...

bibianca
17. zář 2014

Holky, my ted razime do heliosu na genetiku. Dnes jsem uplne grogy a mam pocitvelke unavy jaki na migrenu. Ze by prichazejici MS? Jak je to s hormonalnim profilem? Berou krev i o vikendu?

jawuna
17. zář 2014

@bibianca Tak držíme palce!
V sobotu jo, v neděli ne

lujsyta
17. zář 2014

Ahoj holky, jsem přesně 3 dny po KET (5ti denní blastocysta vysoké kvality s genetickým PDG vyšetřením, které dopadlo na jedničku). Zatím necítím Ž Á D N É příznaky....je to přesně 72 hodin od vložení embrya. V HELIOSU BRNO. Jste na tom některá podobně, kdy jste měly první příznaky po KET?

jawuna
17. zář 2014

@lujsyta To je úplně normální 🙂 Radím se moc nepozorovat a neřešit to 😉 Vím, že to moc nejde, ale stejně nic nevypozoruješ. Už jsem tady holkám kdysi dávala text, co měl Helios na FB, zkusím to ještě pohledat...