Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
21. zář 2014

@petule1983 Vítej zpet. Uz si moc nepamatuju, to byly transfery embryjek po pgd?

madlenka87
21. zář 2014

@petule1983
@genio
@jawuna @artepka Ahoj holky, tak dneska kontrola dobrý. Sliznice teda 6 mm, ale nic neříkal, tak to snad bude stačit a ona hlavně možná ještě trošku doroste,mám dlouhé cykly a i z toho důvodu půjdu na transfer nakonec v sobotu v 10.00 🙂 Ale představte si... chtěla jsem tu zprávu z embryologie a čekalo na nás velikánské překvapení. Já jsem se chtěla zeptat, v čem bylo špatné to naše jedno embryjko, dvě noci jsem z toho nespala, že budu muset někde podepsat, že ho jako můžou vyhodit, tak jsem se chtěla ujistit, že fakt nemá žádnou šanci. No a normálně, já jsem tu embryoložku, když mi volala, špatně pochopila! Ono vůbec není špatné, jen se nepodařilo vyšetřit! Takže máme dvě krásná vyšetřená a dvě krásná nevyšetřená. No já jsem se málem rozbrečela štěstím 😀 Jako je jasný, že se nemusejí ujmout, ale už je to pro mě takové přirozenější... Takže prostě radost veliká a jen se moc modlím, aby nás ty dobré zprávy nepřestaly opouštět, protože je jich teď nějak moc po sobě...

madlenka87
21. zář 2014

@petule1983 Ahoj Peti! Koho já jsem to zas před tím lajkla... já jsem si myslela, že máš ten nick bez čísel 😀 Ach jo, moc mě mrzí, že se vám zase nezadařilo! Jako, upřímně, holky, moc energie mi to teda nepřidává, když vidím, že se mnohem víc nedaří než daří ☹ Já myslím, že už jste měli nevyšetřené, viď? Na tu konzultaci se určitě objednejte! Musí se dál pátrat, v čem může být problém... Tak po novém roce se do toho s @genio pustíte 😉 Jako chce to fakt nesmírně energie tady to naše snažení a neutuchající víru, fakt kdo si neprožil, nemůže chápat... Jsme s tebou!

jawuna
21. zář 2014

@madlenka87 No tak paráááda!!! To prostě MUSÍ vyjít!!! 😉

genio
21. zář 2014

@madlenka87 ha super zprávy 🙂 ty jsi ale zmatkář fakt takhle se zbytečně stresovat...

madlenka87
22. zář 2014

@genio Po pravdě, já to furt úplně nechápu... Právě, že jsem si chtěla být jistá, že jsem ji v tom telefonu pochopila správně, tak jsem všechno co řekla ještě znovu opakovala svými slovy a ujišťovala se, že jsem to pochopila správně (vzhledem k důležitosti informací 😀 ) Problém byl zřejmě v tom, že jsem VŮBEC nevěděla, že se může stát, že i embryo, které se pošle na PGD se nemusí nutně podařit vyšetřit! Takže když mluvila o jednom nevyšetřeném embryu, zcela automaticky jsem předpokládala, že to je to,které to šestý den dohnalo, jen se nedalo vyšetřovat. No legrace prostě. Ale to už je všechno úplně jedno, hlavně, že to tak pěkně dopadlo! 😉

genio
22. zář 2014

@madlenka87 no hlavně že to dobře dopadlo 🙂

artepka84
22. zář 2014

@madlenka87 Super zpráva, jen tak dál! a co myslíš temi delšími cykly? Já ted neja poslední dobou taky delší, tak 30/31, aktuálně ms pořád nikde🙂 Jsme tu nejaka tragicka skupina (s vyjimkou kejtblue a jawuny), koukej to ted poradne prolomit, spolehame na tebe!🙂)

artepka84
22. zář 2014

@madlenka87 A pichli ti Pregnyl?

bibianca
22. zář 2014

Ahoj holky, s novym prichazejicim cyklem jsem se zacala tesit a planovat jak to udelat az zacneme s ivf. Rekla jsem si ze bych chodila do prace co nejdyl, pac jsem zjistila ze se se mnou v praci pocita. No, ale uplne jsem zapomnela ze uz mam jen 3,5 dne dovolene ☹ kterou vyveru asi jeste pred odberem vajicek. Pul dne hormonalni profil jeden den 2. Konzultace a pak jsem cetla ze se chodi prubezne na utz pred odberem. Takze to jsou dalsi min. Pul dne nebo cele dny dovolene. ☹ propustku nechci pac to v praci nemusi nikdo vedet. Ale jak jinak to vymyslet?

madlenka87
22. zář 2014

@artepka84 Mám tak 30 - 33 dní a to jsem mu taky říkala. Pregnyl mi nepíchli, to se píchá kdy? Když jsou tam folikuly? Beru na vědomí, že na mě spoléháte a přistoupím k tomu s veškerou zodpovědností 😀

jawuna
22. zář 2014

@bibianca Oni tam mají i genetickou ambulanci, když řekneš, že řešíš tu svoji genetiku, jaks říkala, tak je to jedno, že od nich máš propustku, ne? Nebo že máš nějaký gynekologický problém a chodíš s tím tam...jak to máš daleko? Já tam chodím i normoš na gyndu

jawuna
22. zář 2014

@artepka84 No ale kde tu @kejtblue máme? 😒

artepka84
22. zář 2014

@jawuna Taky netuším, snad je v pořádku a užívá si někde těhu...

genio
22. zář 2014

@jawuna taky doufam ze @kejtblue jen někde odpočívá v klidu s nohama nahoře a nemá jen přístup k netu, jinak nevím :-/

bibianca
22. zář 2014

@jawuna no, mam to 60 km. Muj mi dnes rikal tak pujdu na neschopenku, ale nevim co na to moje svedomi. Prijde mi to blbe... Proste byt jak zena v domacnosti. Vim ze bych se asi hodne nudila. Uz ted jak vim ze chci byt tehu tak nic nedelam jen zeru a kupuju si porad vetsi a vetsi veci. Je to sileny na vahu uz ani nelezu. Co potrat to + 3 kg ☹ nejhorsi na tom je ze mi to uz ani nevadi proste mavnu vzdy rukou....

bibianca
23. zář 2014

@artepka84
@jawuna Holky jak je to s kontrolou utz odbery krve v dobe stimulace pred odberem vajicek kolikrat a v jakem case se delaji Hned rano?

madlenka87
23. zář 2014

@bibianca 4x krev, 3x utz a vždy v 7 ráno 😉 (Krev + utz je v jeden den samozřejmě)

bibianca
23. zář 2014

@madlenka87 takze to se chodi cca obden... Jinak ten cas je dobry. 🙂

madlenka87
23. zář 2014

Je to cca 1., 5., 9., a 12. den cyklu. Cca 14. je odběr vajíček 🙂

madlenka87
23. zář 2014

@bibianca Oni ti dají samozřejmě přesný rozpis, co kdy a jak a průběžně to budeš dolaďovat ještě s koordinátorkama 😉

bibianca
23. zář 2014

@madlenka87 a transfer je pak kdy?

madlenka87
23. zář 2014

@bibianca No buď 5.-6. den po odběru vajíček nebo pak cca 19. den nového cyklu. To by bylo v případě, že by vám embryjka geneticky vyšetřovali, tzv. PGD anebo třeba v případě, že by u tebe hrozil hyperstimulační syndrom. Tak to je lepší resp. nutné počkat do dalšího cyklu, aby si tělo odpočinulo a dalo se dohromady.

bibianca
23. zář 2014

@madlenka87 aha, ja uz si o tom pgd cetla a chtela bych to. No, uvidime co nam povi... No a jeste jsem cetla ze se transferuji embrya, ale v heliosu doporucuji k transferu blastocystu. To znnamena co? Dalsi mesic mimo telo zeny. Jako az 3cyklus od odebrani vajicek?

madlenka87
23. zář 2014

@bibianca S tím PGD je potíž hlavně taková, že je to velmi drahé vyšetření - 30 tis., v některých případech ho platí pojišťovna (některé), ale musí si to ten lékař odůvodnit. U nás to třeba šlo, ale to záleží, jaký máte problém. Vzhledem k tvým opakovaným potratům by to snad ale neměl být problém, to se s Texlem určitě nějak domluvíte. A ta doba je mnohem kratší, v jednom cyklu ti odeberou vajíčka a hned v následujícím je transfer. Blastocysta je název určitého stádia emrya. Když se vajíčko oplodní, vznikne tzv. zygota, její buňky se dělí a dělí, asi 3. den vzniká tzv. morula a asi 5. den ona blastocysta. Je to tedy pořád embryo a blastocysta je jen jeho momentální vývojová fáze. Píšu to srozumitelně? V Heliosu právě dělají myslím celkem automaticky tu prodlouženou kultivaci embryí do 5. až 6.dne, právě, aby se vidělo, jestli je embryo natolik životaschopné, že se do této fáze dostane a pak taky jedině z buněk blastocyst je možné dělat PGD. Dalším důležitým důvodem je, že když by ti vložili embryo ve stádiu moruly - tzn. už 3. den kultivace - nemá tam přirozené prostředí - v přirozeném cyklu by byla ještě někde ve vejcovodech a ne v děloze. Tohle všechno ti bude vysvětlovat emryoložka a ukáže ti to na obrázcích 😉

jawuna
23. zář 2014

@bibianca jj, vždycky ráno a kolem jedné voláš na výsledky

jawuna
23. zář 2014

@madlenka87 Jj, akorát morula je 4. den, jinak správně 😉 😀

bibianca
23. zář 2014

@madlenka87 napsala jsi to uplne polopaticky... Dekuji moc za vysvetleni. No, jsem zvedava co bude. Nebo co se dozvime. Uz aby se ta mrcha rozjela.

madlenka87
23. zář 2014

@jawuna Ano, máš pravdu! Nebo jako ona ten 3. den asi začne vznikat a na konci 4. je to plnohodnotná morula, bych tak řekla. Né, že by na tom nějak zvlášť záleželo 😀 Počkej, za chvíli z nás budou zkušené embryoložky 😀

madlenka87
23. zář 2014

@bibianca Je to teď takový blbý období, viď... Ještě moc nevíte, co vás přesně čeká, všude spousta informací a myšlenek co se ti honí hlavou... já si na to živě pamatuju. Ale neboj, uteče to rychle 😉