Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

bibianca
25. zář 2014

Tak už se stalo 29.9, jdu na hormonální profil a 14.10. jdeme na konzultaci výsledků. Jsem zvědavá jestli nám něco a co navrhne. Jsme objednáni až na 16,00 hodinu a ted mě docvaklo, jestli nám bude psát nějaký recept, tak zda se to tam dá i koupit nebo budeme to muset nahánět někde jinde...

madlenka87
25. zář 2014

@bibianca Ahoj, tak to je fajn, že jste se zase kousek posunuli. Pokud dostaneš recept, na Proveru např. či na cokoli jiného dle vaší potřeby, tak si to můžeš vyzvednout úplně v kterékoli lékárně. A injekce na stimulaci ti dají přímo koordinátorky tam.

artepka84
25. zář 2014

@madlenka87 Ahojda, tak 8.10. jdu na utz pred ketem a uvidim, jak na tom budu a rozhodnu se, jestli ket bude. Jeste ke vsemu jsem vcera nekde chytla rymu, tak snad se dam do te doby do kupy. Jak se tesis na sobotu?🙂

bibianca
25. zář 2014

@madlenka87 Aha, tak to je dobrý. Vy ste na tom ted momentálně jak?

babulkaba
25. zář 2014

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? O víkendu jdu na první transfer do Heliosu a jsem z toho strašně nervózní 😕 Měly jste to taky tak? Nemůžu už ani spát

artepka84
25. zář 2014

@babulkaba Vítej🙂 To je tvuj uplne prvni pokus? Ja uz toho mam za sebou vic a nervozni jsem taky pokazde🙂 Pristi mesic me ceka druhy ket v Heliosu. Meli jste pgd?

babulkaba
25. zář 2014

@artepka84 Děkuji za přivítání 😵 Jj, první pokus. Měla jsem nějakou nehezkou sliznici, tak se embryo mrazilo a nebyl transfer. hrozně se bojím, máme jen jedno a je to buď a nebo...
PGD jsme neměli, protože máme blbou pojišťovnu a je to moc peněz 😒 Tak doufám, že bude sněhuláček v pohodě.
Ještě se neorientuju, ty jsi v jaké fázi?

artepka84
25. zář 2014

@babulkaba V Heliosu jsem mela zatim jeden neuspesny transfer (ket) a ted nekdy cca v polovine rijna by mel byt druhy. Chapu, ze vse na jednu kartu je stres, ale ono si nevyberes.Ja jich mam vic a me zas stresuje vidina, ze budu treba porad chodit a zazivat dalsi a dalsi neuspechy. Musime verit a snazit se tu potvoru psychiku nejak uklidnit🙂

madlenka87
25. zář 2014

@artepka84 Ahojík, tak to je fajn, že už máš termín 😉 Prosím tě, o rýmě mi ani nemluv, já jsem taky pěkně nachlazená ☹ Už jsem to skoro obrečela, že budu muset zase měsíc čekat... Dopoledne jsem volala do Heliosu, co si o tom myslí... Koordinátorka říkala, že pokud nemám horečky a nemám antibiotika, tak že rýma a kašel nevadí. Ještě uvidím, jak mi bude zítra. Mám samozřejmě strach, ale odkládat bych to fakt nechtěla. No já jsem věděla, že ty dobrý zprávy nemůžou trvat věčně ☹

madlenka87
25. zář 2014

@babulkaba Ahoj! Moc tě vítám! Jsem ráda, že je nás tu zase víc 😉 Já jdu na svůj první transfer v sobotu. Doufám! Tak to budeme mít skoro nastejno, ne-li úplně? Jdeš v sobotu nebo neděli? Budeme si vzájemně držet palečky, to bude príma 🙂

jawuna
25. zář 2014

@babulkaba Ahojky, taky tě vítám. Neboj, určitě to dobře dopadne. Hlavně se nestresuj, stejně to neovlivníš, tělo musí být odpočaté a v klidu, aby se mimčovi u tebe líbilo...tak si dneska lupni dvě decky červeného na sliznici a zaspi to 😉 Budem držet palce 😉

madlenka87
25. zář 2014

Holky, prosím vás, v den transferu jste ten Utroš taky zaváděly nebo polykaly? Zavádět je mi takové žinantní, ale zas mám strach,aby mi nebylo zbytečně blbě 😖

artepka84
25. zář 2014

@madlenka87 Jj, už je tu holt podzim a rýmičky🙂 Neboj, bez teplot to určo nevadí a dokonce jsem nekde cetla, ze jak je trochu oslabena imunita, tak je to dobre, ze telo lip embryjko prijme. Já jsem Utroš zavedla brzo ráno a transfer jsem mela az k poledni, tak jsem to neresila. Stejne Ti pred samotnym transferem opláchnou a vysuší čípek (sorry, ze to tak popisuju, ale abys vedela)...

madlenka87
25. zář 2014

@artepka84 No to jsem velice ráda, že to tak popisuješ! 😀 Aspoň vím, do čeho jdu... Stejně, já, která vždycky chtěla gyndařku ženu a byla nervózní už týden před každou kontrolou... A teď? Po všech těch vyšetřeních a ultrazvucích... Člověk si fakt zvykne úplně na všechno 😀

madlenka87
25. zář 2014

@artepka84 A s tou imunitou mě to napadlo taky, že aspoň k něčemu by to mohlo být dobrý 🙂 Ale stejně se bojím, kašlu jak sádrovej ježek 😠 Uvidím zítra no 😒

jawuna
25. zář 2014

@madlenka87 Jj, zvykneš si na všechno 🙂 mně už to pak bylo jedno, kdo mi tak kouká 😀
Říkali, že se může před transferm Utroš polknout, ale já jsem si ho zavedla a v pohodě. Něco se vstřebalo a zbytek z tama asi nějak otřeli 😉

jawuna
25. zář 2014

@madlenka87 Ono se říká, že při těhu vadí virová infekce, nachlazení asi neva

janina_08
25. zář 2014

ahojte 🙂 nejakú dobu som jedna z vás, heliosáčka, ale zatiaľ som si tu len občas niečo prečítala... v Heliose sme tento mesiac absolvovali náš celkovo štvrtý pokus, po troch neúspešných na Slovensku sme sa rozhodli pre zmenu, nakoľko už aj doma by sme si všetko museli platiť... po kultivácii máme dve embryjká na vyšetrenie a nastalo čakanie, som z toho úplne nešťastná... vraj by to malo trvať tak tri týždne a neviem si predstaviť, že to vydržím, lebo po tom všetkom, čo máme za sebou, už mám permanentne zlý pocit... stáva, že sú výsledky aj skôr? alebo máte naopak niektorá skúsenosť, že by sa to natiahlo a nestihol by sa transfer v ďalšom cykle?
moc ďakujem za každú dpoveď 🙂

artepka84
26. zář 2014

@janina_08 Ahoj, tohle čekání znám🙂 Zatím jsem teda neslyšela o nikom, ze by embryjka nestihli do transferu vyšetřit, ale někdy to bývá až třeba pár dní před. A máte dve na vysetrení a i nejaká nevysetrená? Nám nekterá nesla vysetrit, to se taky muze stat, ale prý to nevadí. Jinak ze ctyr vysetrenych jsme meli dve dobra, bohuzel prvni udajne dobre se neujalo a ted cekam na říjnový ket s druhým z nich.

artepka84
26. zář 2014

@madlenka87 Já myslím, že jsou to i ty stresy a hormony, pred ivf jsem byvala nemocna tak dvakrat do roka a od ivf kazde dva mesice a ted dokonce po mesici:( Taky jsem se za tu dobu neco nabrecela, ale kdyz ono to není jednoduchý taková serie neuspechu...

madlenka87
26. zář 2014

@janina_08 Ahoj Heliosačko 🙂 Já jsem měla výsledky na den přesně za 14 dní, ani jsem je tak brzy nečekala. Je to ale hodně individuální, myslím, že i záleží,kolik se jim sejde vzorků a tak. Déle než ty 3 týdny by to ale snad být nemělo... Čekání je hrozné, známe to všechny. Ale je mi líto, že už máš za sebou tolik neúspěšných pokusů, obdivuju tě! Moc ti přeju, aby to už konečně vyšlo, zasloužíš si to! Držím palečky...

artepka84
26. zář 2014

@madlenka87 Moc na Tebe myslím na ten zítřek, kéž by se už tady ty neúspěchy prolomily, budeš naše matka pluku!🙂))

madlenka87
26. zář 2014

@artepka84 Jo,přesně. Já teď taky svádím úplně všechno na ty hormony 😀 Mám k nim velikou nenávist 😀 Ale spíš ty stresy no... To se sice furt snažíš být jako v poho a myslet pozitivně a nepřipouštět si to a kdesi cosi, ale stejně tě to dožene... Za chvíli razím k doktorce, tak mě ještě prohlídne, poslechne a pak se musím definitivně rozhodnout. Já tam tolik chci zítra jet a tolik nechci to embryjko ohrozit... Ach jo,to je každá rada drahá ☹ Kdybych si aspoň mohla být jistá, že na tom nebudu příští měsíc úplně stejně, ale v tomto podzimním čase...

babulkaba
26. zář 2014

@madlenka87 Doufám, že to pěkně rozběhneš, já jdu až v neděli 😉 Budu moc držet palce!
Jinak teda holky s tím vínem to nebyl špatný nápad, včera jsem si dala večer skleničku a zaspala jsem jak mimino, tak snad to do toho transferu nějak vydržím. I když pak to bude asi ještě horší 😒

madlenka87
26. zář 2014

@artepka84 To je tak krásný! Děkujuuuu 😵

madlenka87
26. zář 2014

@babulkaba Děkuju! Na vínko se chystám dnes 😀

babulkaba
26. zář 2014

@janina_08 Ahojky, držím palce, aby to v Heliosu vyšlo, nám všem 😵

babulkaba
26. zář 2014

Holky tak je to v pytli. Vrátila jsem se teď od doktora, mám horečku, něco na mě leze, transfer mi určitě neodporučuje 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Takže tento měsíc nic nebude, achjo ☹ 😠

bibianca
26. zář 2014

@babulkaba To je mi moc liito. Ze se ti to takhle odsouva, ale nikam nespechej hlavne se uzdravJa ted taky pisu z .postele. Ja zase vcera dostala 2. Porevizni menstruaci, ale tak silnou ze jsem mela dojem ze vykrvacim a nestihnu dojit ani z prace domu. No a dnes to melo mit pokracovani ale asi z vycerpani nebo nevim me kolem pulnoci zacala bolet hlava tak jsem si okamzite vzala ibalgin. Rano kdyz jsem vylezla z postele 2. A jak jsem prisla do prace tak vypila 2 medunkove caje. Pak mi bylo tak hrozne ze jsem se vyzvracela. Cekala ze to polevi ale od zaludku divne porad, migrena v pozadi a ja nevydrzela sedet v klidu na zidli. Tak jsem se sbalila a sla domu. No a v pondeli jdu na hormonalni profil. V utery vypisu vykaz a zjistim ze uz mi zbyva den dva dovolene parada. Jestli tyto stay budu mit pri hormonalni stimulaci tak muzu jit vis kam. Kdybych mela dost dovolene tak to neresim. Neni to poprve co jsem takhle utekla z prace ale nechci aby o ivf vedela cela firma. Tak se to snazim svest na co umim, ale co bude potom? Muj rika az budu potrebovat neschopenku tak pujdu, ale co kdyz to nevyjde hned na poprve? Asi se zblaznim.

artepka84
26. zář 2014

@babulkaba To me mrzí, ale na druhou stranu to ber tak, ze je dobre, ze Ti to neprislo krátce po transferu a neohrozilo to embryjko. Dáš se do pořádku a příští měsíc hurá na to! Ted je nemocnej snad kazdej, já mám rýmu, unavená, tak polehávám a sem tam kouknu sem na pc...