Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
8. říj 2014

@artepka84 Jestli se budu cítit dobře, tak chci jít hned v novém cyklu znovu. Neboj, rozhodně tě v tom nenechám 😉 Prostě rozjedem novou vlnu a ta bude vítězná!

madlenka87
8. říj 2014

Holky, prosim vás, kterým se nevydařil ket, za jak dlouho po vysazení utroše jste dostaly MS ? Díky.

artepka84
8. říj 2014

@madlenka87 3. den po vysazení

artepka84
8. říj 2014

ale je to samozrejme individualni, myslim, ze se udava do tydne ze by mela ms dorazit

madlenka87
8. říj 2014

@artepka84 Děkuji. Koordinátorka mi říkala, že do 5 dní. Jen mě zajímala vaše osobní zkušenost.

bbibianca
8. říj 2014

Ahoj holky, nejak mi blbne ucet bibianca proto jsem si zalozila novy.
@madlenka87 moc me to mrzi mela jsem v tobe takovou nadeji a motivaci do toho jit a uzit si to hned od zacatku. Ted vidim ze proste ne vsechno jde podle prani a snu. Verim tomu ale ze priste to uz vyjde ono podle statisiky rvni pokus nema zase az tak moc vysokou uspesnost, ale dalsi pokus s vetsi pravdepodobnosti vyjde. Nechapu to, ale verim tomu a ty tomu taky ver, ze priste uz to vyjde. My jdeme pro vysledky 14.10. Jsem zvedava co nam rekne. Chtela bych potom od dalsiho cyklu jiz stimulovat. Uvidime co nam poradi. Jinak jak sem kdysi psala ze u nas v praci je to "blbe" tak to stale pokracuje, ale zatim drzim. Puvodne jsem chtela od stimulace jit marodit, ale ted po tve zkusenosti nevim. Ted prave bych mela ovulovat tak od patku po muzickovi ob den hopkam a bud to vyjde nebo nevyjde. Davame tomu jeste posledni sanci. myslim ze hned v dalsim cyklu muzes jit na dalsi pokus. Tentokrat uz uspesny 🙂

bbibianca
8. říj 2014

@artepka84 ahoj, ty jdes do kolikateho pokusu? Ja mam zasebou 2 zamlkla tehotenstvi a jedno biochemicke. Ve vsech pripadech byla nutna revize. Ted premyslime o ivf.

artepka84
8. říj 2014

@bbibianca ahoj, ja mam za sebou 5 transferu a z toho jeden potrat. Ted me ceka sesty transfer (ket), z toho druhy v Heliosu. Tobe se to taky blizi, jak koukam. Ja prezila v praci vsechny stimulky a ted uz jsem par dni doma.

genio
8. říj 2014

@madlenka87 to je mi líto že to nevyšlo, ale ber to tak že každý neúspěch nás posílí a žene vpřed. smůlu sis už vybrala a teď to už bude jen ta vítězná vlna!!! 😉

jawuna
8. říj 2014

@madlenka87 Jejda to je mi líto ☹ Já jsem myslela, že je to tutovka a příliv dobrých zpráv skončil 😒 Holky, nejste v tom samy, jsme tady s vámi 😵 To prostě vyjde, MUSÍ !!!!!!!!!!!

genio
8. říj 2014

jasně že musí!!!! souhlasím s @jawuna. Jednou se tomu všechny zasmějem, co všechno jsme musely podstoupit a doma budeme mít malá zlobidla 🙂

jawuna
8. říj 2014

@genio No je to přesně jak si to napsala...zapomeneš na všechno, co bylo 😉

madlenka87
8. říj 2014

@artepka84
@genio
@jawuna Holky, ještě, že vás mám! Večer teda dost krušný... už mě to dohnalo... Ale já vím, že bude zase líp 😉 Akorát už aby to bylo 😀

artepka84
8. říj 2014

@madlenka87 Drz se, ono to má takový fáze, nejdřív je človek v šoku a jakoby nic necítí, pak přijde bolest a někdy i vztek a tak...no a za pár dní už budeš vyhlížet další pokus a řešit znova sliznici a folikuly a dny cyklu a nevím co jeste a vyhlížet (i když třeba s obavou) novej ket...aspon já to tak teda mám🙂)

artepka84
8. říj 2014

Jo holky, já mam ted zase brouka v hlave, mela jsem sliznici 8 mm, ale folikul byl asi jen 14mm(mozna jak ted mam ty delsi cykly), takze do ovu by prirozene bylo asi daleko...Tak jsem dostala Pregnyl na ovulaci a bojim se ted, ze je to hodne neprirozeny a aby se tim vsecko nepokazilo...ach jo, to je porad neco...uklidnuju se, ze doktori vedi, co delaji a tak, ale neprijde mi to idealni, no...
@jawuna nemas s tim zkusenost?

madlenka87
8. říj 2014

@artepka84 A na kolikaty den cyklu mas naplanovany ten transfer? Víš co, to mi přijde az tak nejdůležitější, jak kvalitni bude vajucho v době ovulace si myslím, že je v tomto případě dost jedno. Mně osobně právě přijde mnohem přirozdnější a lepší, když ten folik máš a ovulace proběhne (byť třeba dřív než by byla přirozeně, ale na kvalitě vajíčka teď nezáleží). Ale dá se pak úplně přesně odpočítat těch 5 nebo 6 dní kultivace embryjí a půjdou do přirozeného prostředí ve správný den 🙂 Asi bych v tomto věřila Heliosákům 😉

jawuna
9. říj 2014

@madlenka87
@artepka84 No já si myslím, že na folíku a ovulce teď moc nezáleží. Já jsem jednou folík měla a Pregnyl mi píchali a podruhé vůbec a vyšlo to v obou případech, takže myslím, že na tom to moc nestojí. A určitě bych v tomto věřila Heliosu, ví, co dělají a proč...my to líp nevymyslíme 😀 😉

jawuna
9. říj 2014

@madlenka87 Drž se! Z mojí zkušenosti je čekání a nejistota na tom to nejhorší...pořád na něco čekáš a čas se hrozně vleče 😒 Ale to zvládnem, holky, nebojte 😉

madlenka87
9. říj 2014

@jawuna Děkuju moc! K té ovulaci - já vím, že jsi to jednou měla s folíkem a jednou bez a vyšlo to tak i tak, což je super. Ale myslela jsem to tak, že když tam ten folík je, tak jde přesně stanovit ta ovulace a přesně odpočítat ty dny kultivace. Kdyz tam nic není a žena má třeba nepravidelné cykly, tak mě ten termín transferu přijde malinko jak věštění z křišťálové koule, resp. prostě je to 19. den cyklu a hotovo. Ale já nejsem odborník, tohle jsou moje zcela laické myšlenkové pochody 😀 Takže určitě chci věřit odborníkům, jistě to mají zmáklý 😉

artepka84
9. říj 2014

@madlenka87
@jawuna

Já jim věřím, jen mi porad nejde do hlavy... jestli jsem to teda vsecko dobre pochopila...zda se pri tak nezralym foliku z nej vytvori diky Pregnylu zluty telisko jako je tomu po ovu normalne, nebo ne. To telisko prece produkuje v tehu estrogeny a progesteron.Pregesteron berem Utrous, to je ok, ale co ty estrogeny, nechybely by? To mi neni jasny...
Jawu, asi si nepamatujes, jak velky folik jsi mela, vid?...a podruhy jak jsi nemela folik, to nebyla ovulka vubec, nebo uz bylo po? (to zjistujou tim odberem na progesteron, brali ti krev?)

artepka84
9. říj 2014

Uz na to kaslu asi, co ma byt bude, no...jen je to tezky, je to moje posledni vysetreny embryjko po pgd a zrovna takhle divnej cyklus nebo co, ze sliznice roste a folik pomalejc nebo co...uz jsem z toho trochu cvok, ale vy to chapete, holky moje, ze jo🙂

artepka84
9. říj 2014

@madlenka87 A jak se citis, uz to nejhorsi prebolelo? Myslim na tebe...a taky na kejtblue, skoda, ze tu neni, byla to takova spisovatelka🙂

madlenka87
9. říj 2014

@artepka84 Já tě chápu naprosto. Člověk se fakt snaží dělat maximum, nechce vůbec nic zanedbat, podcenit... a pak řeší úplně všechno... Já teď zas furt přemýšlím, jestli jsem něco nemohla pokazit, že jsem třeba mohla víc odpočívat nebo nevím. Nic tím nevyřeším, ale ty myšlenky mě napadají. Ale celkově dnes už lepší. Zaměstnává mě práce, mám toho teď hodně. Tak nemám tolik času na to myslet. Ale zároveň si myslím, že někde hluboko v nitru ta bolístka už zůstane na vždycky. Já jsem si nechala u transferu říct pohlaví a tak už to prostě nebylo jen embryo, ale naše miminko a už tu není no... Ale nelituju toho, těch pár dní jsem si moc užila a bylo to krásný.

madlenka87
9. říj 2014

@artepka84 A kejtblue mi taky moc chybí! Hlavně bych potřebovala vědět, že je v pořádku i s mimíšem, pořád na ni myslím.

artepka84
10. říj 2014

@madlenka87 Je to přesně, jak píšeš. Ale hlavně si nic nevyčítej, to je fakt blbost! Já jsem přesvědčená, že rozhodující je embryjko a ty vnější podmínky, pokud to není nějakej naprostej extrém (čtyřicítky horečky, skákání bungee), nejsou tak důležitý. To jen my, jak jsme zblblý, se bojíme i pověsit prádlo...Vezmi si jen to, že starší ženy mají po pgd stejnou úspěšnost jako mladé a jistě mají v průměru větší problémy, které na embryo působí. Je to prostě v tom embryu, o tom jsem přesvědčená. A prim.Texl to myslím razí podobně, mne říkal 15 min a pak si můžete dělat, co chcete🙂 Prostě to tentokrát nebyl ten pravej/ta pravá (u nás ten pravej🙂) a příště už musíme narazit na jinčího Old Shatterhanda nebo Johanku z Arku🙂))

madlenka87
10. říj 2014

@artepka84 Moc ti děkuju za podporu. Je opravdu potřeba myslet racionálně a hlavně jít dál. Ještě čekám na MS a pokudse ten cyklus bude jevit normálně, tak jdu hned do toho 😉 Nějak není opravdu na co čekat... Ty jdeš v pondělí? Já ti budu tolik držet palce! 😵

artepka84
11. říj 2014

@madlenka87 Díky, jj, v pondeli me to ceka. Držení palcu pak oplatím🙂 Stejne si myslim, ze Matka pluku ceka na Tebe🙂

madlenka87
11. říj 2014

@artepka84 No tak to ani nezkoušej! Vyjde ti to! A jestli ne, tak jim tam osobně dojdu přepsat ty statistiky 😀 Já myslím, že budeš výborná matka pluku 🙂 Však mě pak zaučíš 😀 Já dneska ms... jsem ráda, ještě jsem si pobrečela a snad tenhle "pokus" v sobě nějak uzavřela. Je čas jít dál...

artepka84
11. říj 2014

@madlenka87 To je dobře, čtrnáct dní (vlastně už jen třináct) uteče jak voda a budeš mít utz🙂 Abych Tě nevzala za slovo člověče a nemusela jsi tam na ně vlítnout🙂)

madlenka87
11. říj 2014

@artepka84 Nebude potřeba !!! 🙂