Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
16. lis 2015

@veverka.terka To jsem zvědavá, jak to dopadne 😒 držím palce
Trochu blbě to máš načasovaný, takhle na poslední chvíli a ještě do Vánoc...proč jste nezačali dřív?

renda12
16. lis 2015

Holky mám to potvrzené po 12dnech hcg 1057 😀

veverka.terka
16. lis 2015

@jawuna @renda12
Tak dopadlo to tak,ze primar tam nebyl,tak sem byla u Dr.Filkove a mam nizkou sliznici,dala mi Estrofen,ve stredu mam dojet znovu na UTZ a krev a pry se domluvit me dal... No,ale aspon su klidnejsi,ze pro to delame maximum a i kdyby to nemelo vyjít,tak si nebudu nic vycitat a nastoupim do prace s cistou hlavou.
@jawuna no,my sme se tam sli poprve v zari a to sme si rikali,ze je casu uplne kupa. At pred OPU sem se dozvedela,ze PGD trvá ted cca 3tydny a ne jen den,jak bylo pred 4rokama pri nasem 1.IVF,driv mi to nikdo nerekl. A taky prave bych mela spravne nastoupit az od února,ale v říjnu mi nadrizena rekla, ze bud od ledna nebo mi posleze daji vypoved. Jako nemam to v praci zrovna jednoduchy s tim IVF a do unora sme fakt od zari meli kupu casu. Jo,a pak mi koord.rikala,ze to PGD se urcite v dalsim cyklu stihne,ze je to tak bezny. Jenze ja sem mela dlouhou stimulaci a navíc MS cyklus mam pomerne krátký a pravidelny,tak se to i o to protahlo.

veverka.terka
16. lis 2015

@renda12 gratuluju:-*

renda12
16. lis 2015

@veverka.terka přesně děláš maximum tak budeš v klidu a nestresuj se a uvidíš bude dobře :-*

kinos
16. lis 2015

@veverka.terka Myslím na tebe, neboj. Jsou to nervy, co...:(. Ono se stejně nic nedá přesně naplánovat. Já si to minule taky krásně plánovala, a pak do toho přišla operace, lázně a nic. A teda vlastně jak nic, máme Pavlíčka!!! Ale to se mi zrovna nelíbí jak s tebou ta koordinátorka jednala, ach jo. A co Dr Filková, já když s ní mluvila po telefonu, tak mi přišla v klidu... No a já ještě pořád kojím, takže to bude pro maluše taková šoková terapie asi - ze dne na den 🙂. No já mám ještě nepořešenou cystu, podle jedněch nevadí, podle jiných ano. Tak jsem zvědavá, co Texl na to. Každopádně když nic, tak se těším do Brna, zajdem na vánoční trhy 🙂.

lenusaak
16. lis 2015

@thebe ahojik ja tam dnes byla a vypocitala mi to take, že by odber vysel přímo na Vanoce, takže začínam se stimulaci od prosince..mam ten delší protokol a hlavu ze všeho jako balóóón 😞

thebe
16. lis 2015

@lenusaak Tak to na tom budeme uplne stejne ;) ja se v tom take zrovna dvakrat neorientuji, ale stejne uz chci, aby to vypuklo ;)

jawuna
17. lis 2015

@renda12 Velikááánskáááá gratulace!!! 😉 😎 😀

armetist
17. lis 2015

@renda12 no to jo teda

armetist
17. lis 2015

Ahoj, můžu se zeptat, dělaly jste si nejdříve test samy doma nebo jely rovnou na krev? A musí se do Heliosu nebo můžu u nás?

renda12
17. lis 2015

@armetist můžeš klidně u vás nebo do centra ale tam se musíš objednat nejdříve 12den

lenusaak
18. lis 2015

Holky máte některá zkušenosti s doktorkou Filkovou?

lenusaak
18. lis 2015

A ješte otázka, podle čeho se určuje zda bude dlouhy stimul.protokol nebo krátký? Ja mam psaný dlouhý, ale to že jsou dva druhy jsem se dočetla až tady.

jawuna
18. lis 2015

@lenusaak Podle toho kolik ti je a jaký máš výsledky hormonálního profilu 😉

kinos
20. lis 2015

@veverka.terka Tak jak to dopadlo? Co nového?

barboratov
20. lis 2015

Holky a reprofit ? Mate nejaka zkusenost?

jawuna
21. lis 2015

@barboratov Osobní je, jen zprostředkovanou. Helios je určitě lepší 😉

armetist
21. lis 2015

Ahoj, opět potřebuju radu. Jsem po transferu, 12. Den hcg 105,5, radovala jsem se, že už se to konečně podařilo. A včera kleslo na 42. Už nevím, čím to může být, stalo se tak již po třetí. Embrya po pgs. Měl někdo podobný problém, že se mimi nejprve uchytilo a pote hcg kleslo? Ja bych měla být podle vyšetření v pořádku, mám problém s nizkou sliznicì, ale na to jsem brala estrofem. Říkám si, že kdyby byl problém v tom, tak by se embryo asi vůbec neuchytilo

jawuna
21. lis 2015

@armetist ☹ já jsem to tak měla 4x, ale ne po IVF 😒 Nám teda PGD pomohlo, ale vím, že říkají, že to nemusí být na 100%, že nejde vyšetřit všechno. Kdyby to bylo imunitou nebo sliznicí, tak by se to asi neuchytilo vůbec, ale nevím. Máš ještě embryjka?

armetist
21. lis 2015

@jawuna máme ještě čtyři, z toho je ještě jedno vyšetřenè. Já mám právě strach,aby nebyl nějaký problem ve mně,abych byla vůbec schopná to udržet. Máme ale snad všechna vyšetření nebo alespoň co potřebovali na klinice. Jsem už z toho zoufalá, taky jsme spoléhali na pgs

jawuna
21. lis 2015

@armetist Tak se zkus poptat Texla, co by se ještě dalo udělat nebo jestli ještě nejsou nějaké vyšetření, třeba něco vymyslí. Drž se, brouku, vím, jak je to nahouby ☹ ale ono se to zlomí, držím palce!!!

armetist
21. lis 2015

@jawuna děkuju moc, zkusime se poptat,vtuhle chvíli mám pocit beznaděje a pěknou depku

veverka.terka
21. lis 2015

@armetist mne se pri první m IVF stalo to stejny,rekli ze je to biochemiccke tehu a dal nic. Proc to tak je a co se deje,nerekli...drz se 😉

veverka.terka
21. lis 2015

@kinos ahoj,diky za optani. Ve stredu na kontrile sliznice dobra,povyrostla,dal beru estrofen a ze teda vysledky PGD budou v pondeli a v utery KET. jeste mi brali krev na progesteron,vubec nevim proc...Byl tam Texl. Na UTZ cekalo aspon 20 lidi, neparal se se mnou, nic sem se nedozvedela a ani nestihla zeptat. V jednu sem volala na vysledky krve,to mi nerekli ani nic,jen ze mam od soboty zacit brat Utrogestan a KET bude ve stredu. To uz su 23.DC.. Mam z toho docela spatnej pocit,ze me chcou jen odbyt,uchlacholit a stejne to neklapne. 23.DC mi prijde hrozne pozde...Navic su nachlazena. Ale to jeste snad do stredy prejde. Ale proste moc tomu neverim,ze to vyjde. Ten pristup se mi tam moc nelibi...Koordinatorka Vilckova se trda snazi,to sem rada 😉. V pondeli jeste mam prave na vysledky PGD a mam prave chtit k telefonu ji.

kinos
21. lis 2015

@veverka.terka No tak to je mí líto, že je ten přístup takový neosobní a masový... Já tam vlastně taky nedávno volala, a taky docela nic moc :(. Ach jo, blbé je, že člověk s tím, moc nemá co udělat :(. Držím palušky!!!

jawuna
22. lis 2015

@veverka.terka Ten progesteron se dělá kvůli fázi cyklu a časování transferu, jednou jsem to tak taky měla. Ale jestli seš nachlazená, tak bych na transfer nešla, radši počkej, ať pro to uděláš maximum 😉

jawuna
22. lis 2015

@armetist Bude líp 😉

kinos
22. lis 2015

@veverka.terka Snad už jsi zdravější 😉. Zítra přeju ať jsou krásné zprávičky, ať je na úterý vše připraveno 🙂. Ty jsi nervuš, věř že to bude dobré!

veverka.terka
22. lis 2015

@kinos ahojky,moc dekuju za podporu,moc si toho vazim 😉 ano,uz je mi dobre,jen dozniva va ryma,takze dobry...i když ted v zime je nachlazeni bohuzel všude,to bych se musela zavrit doma. Zitra si budu rano volat,sem pekne nervozni,sem celkove dost vynervovanej člověk, tak snad aspon 1koblizek 1 koblížky bude OK 🙂
Kdy vy jdete,nekdy zacatkem prosince zejo?🙂 a jak se mas celkove,tesis se nebo mas spis strach?
Mne normalne prijde,ze docela ztrácim v Helios duveru,teda spis tem lidem tam jaksi neverim,ze jim zalezi,aby se fakt povedlo mit mimco...achjo,je to jakysi neosobni. Před tema temer 4rokama mi tam bylo lip...