Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zirafka1988
27. lis 2015

@veverka.terka zatím neuvažovala, dělám naštěstí v kanceláří asistentku, takže žádná náročná práce. a záchod mám kousek. navíc mám ještě plno dovolené, takže kdyby mi bylo fakt hodně zle, tak se seberu a jedu domů. mám naštěstí hodného šéfa a ten má pro mě pochopení. furt si opakuju "těhotenství není nemoc". takže jsme bohužel člověk, který dokud se neplazí po zemi tak prostě domů nejde. nikdy jsme nebyla na marodce, i když jsme měla třeba chřipajznu nebo horečky, vždycky jsem se z toho za dva dny dostala a to nemá cenu si brát nemocenskou 🙂

lenusaak
27. lis 2015

@cayene tak z paní doktorky Filkové teda taky nemám nejlepší pocit☹ se zbytkem se teprve poznám 😕

veverka.terka
27. lis 2015

@zirafka1988 tak to mas fajn,hlavne toho hodnyho sefa 😉

veverka.terka
27. lis 2015

@lenusaak co se delo? Byla dost neprijemna?

veverka.terka
27. lis 2015

Ja mam dnes nějakou silenou depresi,z tech nervu,hormonu a jaksi celkove. Dnes sem sla s dcerou na vanocni tvořenícko a tam sama tehule. Pak mi moje hodne dobra kamaradka rekla,ze kdyby ona nemohla mit deti prirozene,tak ze by na IVF nikdy nesla,ze je to zabijeni deti,kdyz pak nici ty embeyjka,je silne verici. Ja sem taky verici a moje rodina taky hodne,ale nastesti tento nazor nezastavi. No hlavně me to u te kamaradky zaskocilo ☹. Pak dalsi radoby kamaradka nedokazala pochopit,ze sem pred KETem fakt chtela byt z nachlazeni vylecena a urazila se,ze sem s ni nechtela jit na jarmark,achjooo,podotýkám bezdetna pro zmenu. A ta prvni,co by nasla na IVF ma dcerku a v lednu bude mit dalsi mimco,vzdy se ji podarilo otehotnet po chvilce. Do toho sem se na netu divala na porad Polosero,co byl vcera na CT2 o IVF. No,su nejaka rozhozena...chlap protivnej jak srajda. No,tak snad se z toho vyspim a bude lip. Zitra deme na koncert Petra Bendeho,tak se hrozne teyim🙂. Omlouvam se za svoje pocity,ale jen tady se muzu v klidu vymluvit a najdu zde po hochopeni

lenusaak
27. lis 2015

@veverka.terka Taková hodně neutrální, postrádala jsem lidský přístup z její strany. Byli sme tam pro spermiogram a hned nám začala navrhovat x vyšetření aníž by znala moje diagnozy. Potom jsem s ni řešila tedy IVF, vysvětlovala to všechno rychle, odborně, že jsem se v tom ztrácela a jak domluvila, už se se mnou loučila se slovy, že všechny dotazy ohledne IVF ať volám koordinatorkám a už si volala další pacientku. Ja vím, že je to tam u nich jako na běžícím páse, ale to bysme my jako pacientky neměly vubec takhle pociťovat a tu péči měly vnímat jako individuální a ne jako jedna z mnoha :-/ ještě, když je to takové citlivé téma. Sestřičky nad ni kroutily také hlavou, že ji chyběla žádanka, že měla blbě vyplněno ... no a skoordinátorkama budu mluvit za cca 14 dní a jak to to tu čtu, tak záři ochotou 🙂 Snad bude pro mě +, že jsem sama zdravotní sestra a budu se všechno rychle učit ať se nemusím někoho doprošovat o vysvětlení 🙂 tak uvidíme s jakým názorem přijdu. Jinak jak si psala, že si se jich hodně ptala atd. - od toho tu přeci jsou , tak nevidím na tom nic špatného, když má člověk hodně otázek. Lepší než žádné a pak si ještě blbě aplikoval hormony atd. ( a peníze by jen lítaly) 🙂

lenusaak
27. lis 2015

@veverka.terka Terí ono se jim to povídá 🙂 oni jsou vždycky nejchytřejší ti, co nemusí nic řešit. Mně jedna moje kamarádka řekla, že kdyby nemohla dát svymu chlapovi dítě, tak že by si to vyčítala, že by selhala jako žena, moc příjemně se takový věci poslouchají. Holt některým stačí, když se o ně jen otřou chlapský trenky a některý tu cestíčku maji složitou, ale každá máme právo být matkou a několikanásobnou. Nikdy mě ani nenapadlo uvažovat nad tím v tom smyslu, že se pak zabíjejí embryjka, to ta kamarádka řekla hodně silnou větu. Zamrzí to, když má člověk takovouhle ,, oporu " 😢
Já jsem ráda za tyhle diskuzní fóra, člověk je tady mezi svejma a to hodně na psychice pomůže se vykecat 🙂 Ja v září ležela v nemocnici po gyn.operaci a seznámila jsem se tam s holčinou, která měla stejny problém jako já a hrozně sme si padly do oka, jenže jsem odcházela a nevyměnily si čísla☹ přijela jsem domu a doma to na mě padlo a brečela jsem jako želva. Ješte ten večer si me našla na facebooku a takovou upřímnou radost jsem dlouho neměla. Ted si pořád píšeme, máme cca stejný termín IVF a hrozně si sme oporou a já tak nemusím zatežovat moje bezstarostné kamarádky 🙂

zandi
28. lis 2015

Holky tak se přidávám, včera jsem dostala do ruky dlouhý stimulační protokol a začínám kvůli svátkům stimulovat až koncem prosince a v půlce února by měl proběhnout transfer. Tak co mě čeká? Díky těm hormonům? Zažíváte někdo nějaký výkyvy nálad? Nevím proč, možná je to přežitkový názor, ale přiberu po těch injekcích a lékách? Kamarádka mě strašila, že todle by teda nechtěla, protože přiberu tak 15 kg díky hormonům a pak dalších 15 kg v těhotenství..fakt podpora 😀.

veverka.terka
28. lis 2015

@lenusaak Lenii,dalsi zdravotni sestricka,ja su taky 😉. S tou Filkovou presne,jak pises,neosobni,vysvětlí vse naucenyma frazema a nazdar. No,jako ja sem prave z inj.a tak nemela strach vubec,ale spis sem se tech koor.vyplavala na ruzny i ty vyšetřeni,co sem nechapala,co se bude dit atd. Jako sice su sestricka,ale o IVF sem do te doby,nez sme na to zacali chodit,vedela fakt jen kapicku. Je fakt,že aspon neco je vsude ve zdravotnictvi stejny,ze neco sem si taky tak odvozovala. Ale jinak cely IVF je dost specificky no. Kde pracujes?Jestli se muzu zeptat 🙂.
S tou kamaradkou-presne,taky,jak pises. Kdo se do te situace,ze nemuze mit deti normalne nedostane,nepochopi. Ale ja jinak prave v te kamosce mam velkou oporu,i ted pri IVF,poead se pta,jak mi je,jak to vypada,preje mi mimco,ale stejne me tento jeji nazor dost zaskocil. To je super,zes takto nasla zpriznenou dusicku 😉. Ja sem se pri 1.IVF tady taky poznala s holkama,s kteryma sem se taky i parkrat osobne videla. Pak jedna uplne prerusila jaksi kontakt a tedka uplne nahodne sem pres MK narazila taky na holcinu,ktera bydli o ulici vys nez my 😉 Je uplne neco jinyho mluvit o tom s lidma,kteri si tim prochazi,nez s tema ktery tyhle starosti neznaji. Tak snad se nam bude darit 😉

veverka.terka
28. lis 2015

@zandi ahojky,nevim,jestli se zazivala vylozene zmeny nalad,ale posrazdena sem a su do ted, coz asi bude tema hormonama. A takova vic litostiva,ubrecena. A bohužel sem vzdy pri stimulaci pribrala,ale tak cca 5kg. Urvite ne 15kg!🙂 Neboj,vidila stastnyho konce stoji za vse,vsechno se da vydrzet a zvladnout 😉

lenusaak
28. lis 2015

@veverka.terka Terí dělam Ve FN v Bohunicích na JIP 🙂 ja jsem o IVF měla načteno z internetu , od doktorky jako bych se nic nedozvěděla , díky jejímu způsobu vysvětlování. JInak jsem naprostý laik a spooustu věci pro mě bude novinka a myslím si, že já nebudu jiná. Mám ráda přehled o tom co jak bude, akorát u doktorky jsem neměla prostor se zeptat a popravdě by mě asi ani v tu chvíli nic extra nenapadlo , jak to člověk všechno vstřebává, tak ty otázky všechny přijdou až když vyjdu z ordinace- no tak to pak schytaji chuděry koordintorky 😀
Mně kamaradky řeknou, že to bude dobrý a taky se vyptávájí, ale já to nepotřebuju slyšet, ja sama nejlíp vím jeslti to bude dobrý a než to psolouchat od nich, tak se radši o tom ani nebavit.S tou holčinou v nemocnici sme si před operací říkaly, jak se tam sejdeme přísti tok na porodním, pak proběhly operace , nám sdělily verdikt neprůchozích vejcovodů a my než abysme smutnily, tak sme si ze zoufalství začaly dělat srandu, že dřív jak na porodním se sejdeme v CAR a braly sme to hrozně statečně. Pak sme se rozdělily a evidentně bylo smutno oběma, že si mě vyhledala a je to ten nejlepší lék na psychiku, takovýhle lidi 🙂)
Terí a ty teď zrovna aplikuješ hormonlní stimulaci? ja se toho trošku bojím. 😕

lenusaak
28. lis 2015

@zandi Vítej v partě:-P začínám stimulaci od prosincove menses , takže to také vychází na konec prosince. Pokud bude pravidelná tak 10 ji mám a 26 začínám užívat tbl. :-P

jawuna
28. lis 2015

@lenusaak Hodně příležitosti na ptaní pak dostaneš u toho pohovoru s embryoložkou, já jsem s nima mluvila pokaždé i víc než hodinu. S tím doktorem je to spíš takové úvodní a strašně moc info najednou, stejně to asi moc nikdo není schopný všechno pobrat 😒 Ale potom už ti to začne trochu dávat smysl a určitě se ptej, když nebudeš vědět. Mně se ani jednou nestalo, že by mi někdo něco nevysvětlil, nebo nezavolal někoho, kdo mi to vysvětlil...ať už koordinátorka embryoložku nebo embryoložka genetičku 😉 Jak se říká, líná huba...jasněže by to tak mělo být automaticky, ale asi jim to tak nepřijde, že tomu někdo nerozumí a nechápe, když to omílají furt dokola každý den...ale když se zeptáš, určo ti všechno vysvětlí 😉

jawuna
28. lis 2015

@zandi Asi je to jak kdo, u mě obě stimulky proběhly úplně v pohodě, ani výkyvy nálad, ani váha...akorát to píchání injekcí už mě ke konci otravovalo, už jsem se těšila, až to skončí 😉 Ale dá se to...
Texla jsem se taky na tu váhu ptala, protože se to dost řeší, ale prý je to jak s antikoncepcí, ty hormony ti samy o sobě váhu nezvednou, ale můžou ti třeba zvýšit chuť k jídlu, takže přibereš z toho...když nebudeš plácat páté přes deváté, tak se to určo dá ukočírovat 😉 Ale nic takového jsem neřešila.
A o odběru vajíček ani nevím, to prospíš, pak mě malinkato bolelo břicho, ale jen ten den a pomohl mi na to jeden ibalgin, takže taky v pohodě. Chodila jsem normálně do práce a dělala všechno jak normálně.

jawuna
28. lis 2015

@veverka.terka @lenusaak Lidi, co nikdy neměli problém s otěhotněním, jsou hrozně chytří...přesně ví, co bys měla dělat a proč to nejde 😀 ale to je zbytečný to vysvětlovat a bavit se s nima o tom...stejně tak když někdo odsuzuje IVF, nikdo z těch lidí to nikdy nemusel řešit, takže to je úplně zbytečná debata a plýtvání energie 😉
Takže hlavu vzhůru, jsme tady, abysme se navzájem podpořily a víme, že to jde a kolika holkám se to už povedlo...že Teri 😉 Tak proč by se to nepovedlo znova 😉

zandi
29. lis 2015

@veverka.terka Aha, tak uvidíme 🙂 Radši se psychicky připravuju na vše, ale je mi jasný, že všechno pak bude jinak 😀

zandi
29. lis 2015

Já mám menses mít 27.12.2015 a pak začíná stimulace v lednu a v únoru odběry a transfer...takže hurá do toho 🙂

ruzicka77
29. lis 2015

Ahoj holky, potrebuji se zeptat, tuto stredu ( priblizne) mam dostat menstruaci, 12. Prosince jdu na vysetreni( ted nevim, jak se to jmenuje odborne) jestli nemam ucpane vejcovody. Pani doktorka rikala, ze do me striknou nejakou penu, ktera roztahne delohu a na ultrazvuku se ukaze, jestli vejcovody nejsou ucpane. To je priblizne 10. Den po menstruaci. Co memale zajima, a na to jsem se zapomela zeptat, protoze mi rikali, jelikoz mam za sebou jednu inseminaci, ze me ceka IVF. Brala jsem dvakrat clostilbegyt, pichali mi dvakrat injekci Perygryl a ted neberu clostilbegyt, ani injekci mi nepichali a beru hormonalni cipky Utrogestan. Myslite si, ze mi jeste do Vanoc budou delat to IVF nebo az pristi rok? Vetsinou mam totiz ovulaci za dva dny po ultrazvuku, coz odpovida na 14. Prosinec. Nevim, jestli to jeste stihnou. A muze mi nekdo jeste k tomu rict, jak to presne postupne probiha? Pry se dela nejake predoperacni vysetreni.....diky za vase odpovedi. Katka

jawuna
29. lis 2015

@ruzicka77 Když jdeš na IVF, tak se stimuluješ buď od začátku cyklu, to je první den MS a nebo v předchozím cyklu...myslím, že do Vánoc už to nestihneš

zandi
29. lis 2015

@ruzicka77 Ahoj 🙂 určitě nestihneš, budou tě stimulovat měsíc a půl a já tam byla teď v pátek a už tak jsme to nestíhali. Máme v plánu stimulaci od ledna a v únoru bude ivf.

ruzicka77
29. lis 2015

Tak to je v haji. A co je to ta stimulace? To me moc mrzi. Ted cekam na stredu, to si mam delat test. Ale podle bazalnich teplot, ktere jsou porad jen 37,2 si myslim, ze jsme zas neuspeli....diky moc Katka

jawuna
29. lis 2015

@ruzicka77 To je pichani injekci a pak odber vajicek. Ale měli byste předtím mít oba ještě všechny možný vyšetření...nebo už je máte?

ruzicka77
29. lis 2015

Vysetreni uz mame. Oba jsme uplne zdravi a muj manzel ma spermii, ze by je mohl rozdavat. Jedine co nam zbyva jsou ty vejcovody. Proto porad nechapu, proc nam to nejde, kdyz se tak dlouho, rok a pul poctive snazime, jsme oba zdravi, ja ve stresu nejsem, tak nechapu, v cem je problem. Inseminaci mam za sebou, mela jsem tri folikuly, kdyz mi to delali, tak jeden uz praskl a dva teprve meli prasknout. Po inseminaci jsme meli jeste dva dny styk. Opravdu, nevim, co se deje. Doufala jsem, ze budu mit krasne Vanoce, budou pro me asi smutne. Katka

petruska87
29. lis 2015

ahojte. tak sa znovu pridávam. začala som stimulovať, tak budem potrebovať podporu 🙂 hrozne sa toho celého bojím, keď už sa to rozbehlo. a mám docela problém s tými injekcami 😀 pichali ste si to všetky samé? máte nejaké rady na uľahčenie?
@lenusaak ja som inak tiež absolvovala pohovor u dr. Filkovej a ako som už písala dávnejšie, chodím k nej aj na gynekológiu a nemám s ňou problém, tak ma tu trošku prekvapili názory. ostatných zatial tiež iba spoznávam, priznám sa, že som tam pred stimuláciou šla tak trochu s obavou vzhľadom na to, čo tu čítam, ale zatial sa mi nič negatívne našťastie nepotvrdilo..

jawuna
30. lis 2015

@ruzicka77 A kolik ti je, jestli se můžu zeptat?

kinos
30. lis 2015

@petruska87 Píchání není opravdu hrozné, jsou to malinkaté jehličky, úplně tenoučké a vůbec to nebolí. Hodně nabrat kuži, udělat hrbolek a píchnout do hrbolku pak to opravdu nebolí. Držím palce!!!

thebe
30. lis 2015

@petruska87 Mne to bude pichat manzel. Ja bych se k tomu asi vzdy odhodlavala cele minuty, takhle to snad bude sup sup 🙂

ruzicka77
30. lis 2015

Je mi 36 let. Manzelovi je 39 let. Oba jsme uplne zdravi a v dobre kondici. Jednotrilete dite uz mame. Co me fakt bude mrzet, ze nase holcicka bude jedinacek. Na genetiku jezdime uz od zari a zatim vsechna vysetreni probehla uplne bez problemu. Nevim tedy, proc nam to nejde.Katka

jawuna
30. lis 2015

@ruzicka77 Ono se asi všechno vyšetřeníma zjistit nedá 😒

veverka.terka
30. lis 2015

@petruska87 rekla bych,ze to pichsni je jenom o zvyku a o tom prekonst to poprve. Ja sem zdravotnik ale pichat sama do sebe sem pred IVF taky neznala 😀 ale fakt to nic neni,je mini jehlicka,jak treba,kdyz si nekdo picha inzulin