Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hajdulak
14. led 2016

@thebe ahoj, ja sla v heliosu na na transfer az pristi mesic po odberu. vubec se me na nic neptali a rovnou zamrazovali... 🙂

jawuna
14. led 2016

@hajdulak To jsi s nima ani nemluvila? Vždyť když voláš, tak se domlouváš co bude

merope
14. led 2016

@hajdulak Normální je, že snad všechno proberou a domlouvá se co a jak - za mnou přišla embryoložka a ještě mi přečetla, co tam má od MUDr. a nechala si odsouhlasit, našly jsme v tom nesoulad a dořešily.

kinos
16. led 2016

@veverka.terka Jak jste pochodili ve čtvrtek?

veverka.terka
16. led 2016

@kinos ahojky,dekuju za optani. No,moc poteseni nejsme. Jelikoz sem mela 19vajicek pri OPU a pak zustaly jen 2embryjka a z toho jedno spatny pri PGD a navic ta ztráta embryjek byla hlavne 1. 3dny,tak pry to vypada,ze ani moje vajicka nejsou nejkvalitnější ☹. Akorat,ze se to neda nijak vysetrit,jak treba spermie,tak nam navrhl,abysme si pri dalsim IVF nechali par vajicek oplodnit spermiema od darce,abysme videly jak se budou vyvijet ty s tema darcovskejma a ty s nasima. To sme teda okamzite s manzelem zavrhli a vubec o tom ani neuvazujem!do pul roku bysme chteli klasicky zkusit dalsi pokus. Jeste furt premyslim,jestli zkusit nejakou nezavislou konzultaci v jinym CARu,ale chce se mi min a min. Nejak se mi nechce zase vsechno resit cely znovu a s jinyma lidma.
Navic ja sem se domluvila s fyzioterapeutkou a budu cvicit Mojzisovou a podstoupim i kyneziologicky vysetreni,tak v to taky vkladam dost nadeji. Co ctu na netu,ma to dobry uspechy,oboji. Ted su jaksi ve fazi,ze se mi to ted hned nechce resit,v patek nastupuju do prace,takze bude dalsich starosti a stresu azaz. Mala zacala chodit do skolky na dopoledne,do materskyho centra u nás,je to placeny,ale libi se ji tam,tak su rada.
A co ty,jak pokracujes,kdy mas nejakou dalsi KO?A celkove,jak se mate?

veverka.terka
16. led 2016

Ja sem taky byla na transferu az dalsi mesic a to to vyslo jen taktak. Kdybych na ne netlacila sla bych az za 2mesice. Meli sme PGD,proto to tak trvalo. Ale stejne mi embryolozka rekla ze i kdyby se PDG nedelalo,ze doporucuji tranafer az dalsi mesic,az je telo zbaveno te velke varky hormonu. Protoze pak deloha lip prijme embryjko. S tim ja tedy souhlasim.

kinos
16. led 2016

@veverka.terka No jsme teď celkově trochu "rozpačití" protože nějak přibylo kontrol, nějak jsme nepočítali, že bychom měli jet na druhý a třetí odběr a nemohli to dělat u nás. Texl nám říkal, že přijedeme jen na poslední ultrazvuk - tak tam holt ještě budu muset volat. Jinak my začali s merionalem včera. Tak uvidíme. S tím cvičením je to fajn i s tou Makou určitě. My měli minule špatný spermio, teď takový, že by to bylo na oplodnění bez ISCI apod. Takže za ty tři měsíce to myslím bude u vás vypadat úplně jinak 😉.

jawuna
17. led 2016

@veverka.terka Taky by se mi to nechtělo řešit jinde, na druhou stranu bys měla srovnání, ať si to třeba někdy nevyčítáš, žes to nezkusila jinde, nebo se aspoň nezašla zeptat 😉

jankadvor
17. led 2016

Ahojka holky. je možné, že při stimulaci mi 32.DC nedorazí MS a začnu mít od rána bodavou bolest břicha na levé straně u pupíku? Co by to mohlo být? Zítra jdu na odběr krve s partnerem, a když nedorazí MS, tak i na ultrazvuk. MS jsem měla mít 16.1. Děkuji 🙂

tehulka1167
17. led 2016

@zirafka1988 Ahoj, můžu se zeptat jestli jsi brala nějaký léky jako Prednison či injekce na ředění krve? Před čí po trasféru? Díky

zirafka1988
17. led 2016

@tehulka1167 ahojky. Nic jsem nebrala. Akorát po odběru mi dali nějaké dvě injekce aby se mu ne rozjel OHSS. Ale jinak nic.

thebe
17. led 2016

@jankadvor Treba je to prave predzvest, ze prichazi ;)

jankadvor
17. led 2016

@thebe Raději bych, aby nedošla 😀 Pořád nic, tak uvidím zítra ráno 🙂

armetist
17. led 2016

@veverka.terka Ahoj, omlouvám se, že vstupuju do konverzace 🙂 ale zrovna jsem byla na kurzu hormonální jogy, těžko říct, jak to na mně bude účinkovat, ale hodně jsem o tom četla, že s tím mají ženy dobrý zkušenosti v mnoha oblastech

kinos
17. led 2016

@thebe Když jste byly na těch průběžných odběrech a ultrazvucích - jak dlouho to trvalo? Ptám se, v kolik si mám když tak hledat spoj zpátky?

lenusaak
17. led 2016

@tehulka1167 že vám do toho vstupuju .. ty máš leidena? ja pícham clexane 0,4 při stimulaci na ředění krve 🙂 prednison po dukladnem imuno předepsaný nakonec nemám a to jsem tam měla nějaké pozitivity, dojížděla jsem přimo do AKI za mudr...tak snad to je pošefované ze všech stran 😀 🙂

kinos
17. led 2016

@lenusaak Jak pokračuješ? 😉 Další kontrolu máš asi v úterý, že?

jawuna
18. led 2016

@kinos Jak kdy a jak který den...

thebe
18. led 2016

@kinos Ahoj zalezi, kolik bude ten den kontrol, nekdy je cekarna plna.. Na tech odberech je to sup sup, ale pak u toho ultrazvuku se ceka. Dala bych si na to urcite hodinu.

lenusaak
18. led 2016

@kinos ahojky 🙂 no abych pravdu řekla, už mě ty injekce pěkně vadí.. mám rozpícháne cele břicho a už se mi delaji modřiny ( po tech na ředěí krve) ale co bysme nevydržely že? kontrolu mám zítra, tak jsem zvědavá 🙂 hrozně moc bych chtěla zatsihnout při UZV primáře a vyptat se at mám nazor jiného lékaře 🙂)) jakpak ty? a mužu se zeptat co za metodu si vybiráte? oplodnujete bez metod nebo vybiráte nejakou metodu a jakou? 🙂

thebe
18. led 2016

Mam hroznou radost, holky, tak to musim napsat i sem. Ze 16 vajicek oplodneno prirozene 11 :D Juchuchuuu

kinos
18. led 2016

@thebe To je krásné!!!! A ušetřeno spoustu penízků 😀 !!! Držím palušky moc, moc, moc!!!!

kinos
18. led 2016

@lenusaak No ono to není až tak důležité, jak to máte domluveno, protože se uvidí, až po odběru. My to měli minule téměř na přirozenou metodu a pak bylo skoro i ISCI málo. Tentokrát byl zase spermiogram dobrý (zase i na přirozenou), takže uvidíme. Ale kdyby to bylo špatné, tak bychom chtěli ISCI a MACS dohromady. JJj nejlepší by bylo na ultrazvuk lapnout Texla. Já ještě nevím, jestli tam ve středu pojedu nebo se domluvím tady, zítra ráno budu volat do Heliosu. Nejhorší s pícháním, protože bych musela vyjet o půl třetí ráno a teda nevím, kde bych si to píchala. Mě ještě někde chytnou 😀 😀 😀. A včera předevčím mě bolelo fakt dost břicho, ale naštěstí dneska dobré. Ty toho máš teda hodně...z bříška cedník, co? No ale vydržíme 😉

kinos
18. led 2016

@jawuna Tak fajn 😉 , minule mě totiž vůbec nebolelo, a teď jsem nějaká nafuklá 🙂.

jawuna
18. led 2016

@thebe Supééér 😉 Jen tak dál!

jawuna
21. led 2016

@thebe Tak jak pokračujete?

thebe
21. led 2016

@jawuna Zitra bych mela jit na transfer a dozvim se taky, kolik embryi se hezky vyvinulo a muze se zamrazit. Kdyz jsem volala vcera (3. den kultivace), tak jsme byli na 7. Jak to vypada u Tebe? ;)

lenusaak
21. led 2016

holky zítra mám pohovor s embryoložkou 🙂 nemám připravene otázky i když o tom nevím všehno nenapadá mě momentálně nic co bych nutně potřebovala vědět :-/ ona bude sama povídat, že? o metodách jake sme si vybrali a jak to vše bude, že? 🙂

thebe
21. led 2016

@lenusaak Ano, presne tak.. my vubec nevedeli nic, tenkrat ani ty metody, takze ona nam jen popovidala o prubehu odberu, kultivace, oplozeni.. predala vsechny dotazniky, ktere mame podepsat, dala cenik a zaskrtla, ktere polozky se nas tykaji, a to bylo vse 🙂

lenusaak
21. led 2016

@thebe jo tak to je fajn a myslíš, že nebude vadit, když tam dojdu sama ?nebo myslíš že to musíme podespat oba? přitel se kvuli porade nebude mcot uvolnit z práce :-/