Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
12. kvě 2016

@lenusaak To je mi líto :( ale už je pohnojeno, tak určitě se příště podaří...dotřetice

wendissek
12. kvě 2016

@veverka.terka nebooj určí nějaký bojovnicej bude me z 11 zůstal 1

barisej
12. kvě 2016

holky jak dlouho se picha merional 150jednotek ja ho picham od stredy a v pondely jdu na prvni ultr to budu 5 den pichani merionalu kdy by mohl byd odber dekuji

lenusaak
12. kvě 2016

@barisej mas to v tom protokolu..cca dohromady cca 12dni a 14tý den od prvni injekce merionalu by mel byt odber 😊

lenusaak
12. kvě 2016

@jawuna dekuju, moc doufám.

ilonaat
12. kvě 2016

@barisej každý to ma jinak. Ja ve finale pichala 225 jednotek a odběr byl 17ty den.....

tomik1234
13. kvě 2016

@veverka.terka moc na tebe myslím. ach jo.do far ova keep bychom taky nesli.

tomik1234
13. kvě 2016

@veverka.terka moc na tebe myslím. ach jo.darova bychom taky nesli. ty dva za bojují uvidíš

jawuna
13. kvě 2016

@ilonaat A jak to dopadlo? Už máš po transferu?

veverka.terka
13. kvě 2016

@tomik1234 tak uz zbyva jen 1 a to je teprve 3.den...

ilonaat
13. kvě 2016

@jawuna ano....dopadlo to spatne. Celou dobu stimulace jsem spinila a i přesto udělali transfer. Takže budu ted doufat, že bude vse ok. Příští týden ve ctvrtek jdeme na KET.

zabbkakvak
13. kvě 2016

@jawuna a poprvé zavádí 1 nebo 2 ?

wendissek
13. kvě 2016

@zabbkakvak Helios zavádí jedno

zabbkakvak
13. kvě 2016

@lenusaak tak ať to v létě klapne 😉

zabbkakvak
13. kvě 2016

@wendissek tak snad hned to jedno bude silný jedinec a udrží se

wendissek
13. kvě 2016

@zabbkakvak maji to psány i na stránkách ze zavádí jen jedno ma to prý větší úspěšnost se udržet než dvě a hlavně mas pak nárok od pojišťovny na 4 pokusy

veverka.terka
14. kvě 2016

@tomik1234 kdy te ceka OPU?a jak ti je?

tomik1234
15. kvě 2016

@veverka.terka ahojek byla jsem dneska a mám 7 oocytů :(. A co ty? I když jsem tu nebyla mooooooc jsem na tebe myslela. Určitě je jeden silný jak hrom dneska byl 5. den?

lenusaak
15. kvě 2016

@tomik1234 ty si byla dneska? Ja tam lezela take rano, měla jsem mit revizi a nakonec nic. Ležela jsem v tom prvním pokoji a ty?🙂 jinak 7je pěkné, držím palce ať vydrži PK!!!!

tomik1234
15. kvě 2016

@lenusaak Aha, tak to jo!!! 🙂 Tak to jsme tam byli spolu, já byla u dveří. To je super,že si s tím tělíčko tak krásně poradilo. To je určitě dobré znamení!!! 7 teda moc dobré není, při mým předchozích výsledcích, ale třeba překvapí a budou kvalitní. Ale už jsem unavená a trochu smutná. Protože krátký protokol a nastavení stimulace mělo být tak aby bylo vajíček hodně, a ono jich je ještě méně. Tobě moooc přeju ať si odpočineš a věřím, že budeš brzo usínat s malým heliosákem 🙂

lenusaak
15. kvě 2016

@tomik1234 jsem moc ráda, že se to povedlo takhle. Bylo to za pět minut dvanáct. Jak mě poslali se vyčurat před sálem, tak mi došlo, že jsem to hlavni potratila. Měla jsem jit vlastne až v ponděli a jelikož potrat probíhal od patku, tak jsem měla prijit na kontrolu o víkendu. Moc jsem krvácela, tak si mě tam rovnou nechali. To jak mě to moje tělo zradilo, tak dneska jsem na něj pyšná, že to zvládlo bez revize. Snad začne druhe IVF co nehrychleji. Jak říkáš ty nervy kolem toho jsou šílený, ale my ženy jsme strašně silná stvoření. A kolik si měla v minulych cyklech oocytů? Třeba je to míň, ale lepsi kvalita než kvantita🙂 budu moc držet palce. Budete dělat čerstvý ET? Ja měla málo oocytů pouze 4 a PK ,, přežily" dvě embryjka, tak uvidíme co Texlík vymyslí při dalši stimulaci. Takže diky kratké stimulaci se dá udřlat popřipadě i hojná uroda? Určitě zítra písni jak probíha 1.den kultivace. Jinak k tomu osobnímu setkání musím řict, že si strašne sympatická a milá 🙂

veverka.terka
16. kvě 2016

Holky,ja sem vcera byla v Heliosu taky,na tranaferu...zbylonam jen 1embryjko horsi kvality,zpozdeny. Nevhodny k vys.PGD a mrazeni,tak bd cerstvy ET nebo zlikvidovat. Sance he teda silene mala,pry tak 2 pripady za rok se uchytnou 😢. Ale tak zkusime to. Taky sem dost zklamana ze stimulace a prubehu,jak pise @tomik1234 ...a 7neni mc,ale faktmuzou bytkvalitnejsi...pis,jak to vypad,kdyz bys des dnes volat a pak dalsi dny
Ja mela vajicek dost a vidis,jak to dopadlo :-/ no uz me to aky ten boj dost vycerpava,nehlede na to ze dochazi finance ☹

tomik1234
16. kvě 2016

@lenusaak Jee tak já říkám, že měla málo oocytů 🙂, protože u prvního jsem měla 20 a do konce došlo 1 a minule 9 a nevyšlo nic, ale možná jak píšeš lepší kvalita než kvantita. A Texl říkal, že jich musíme vyrobit hodně. Jo půjdem na čerstvý ET, ani mne bříško nebolí, jenom včera. Jjj hodně jich jde vyrobit na krátké stimulaci a nasadit vysoké dávky tak se dá udělat velká úroda, ale hned další kontrolu mi to Filková snížila, tak doufám, že ví co dělají :(. Ideál by bylo mít Texla všude 🙂. Tak dnešní výsledky: 6 vajíček bylo zdravých a 4 se skamarádily s manželovými spermijkami 🙂. Taky jsi milá a už jste se objednali?

tomik1234
16. kvě 2016

@veverka.terka Ale kuš tam na statistiky, to je náš silák! Jak to zvládnul tak dlouho, tak mu všichni držíme palušky!!!! Jj ten přístup je ale opravdu jiný. U prvního OPU za náma přišel doktor před OPU, po OPU a říkal jak to dopadlo. Teď nevím nic. Ani nevím jestli mi odsáli tu cystu co tam byla... Ani nevím kdo dělal OPU, jestli mladý Texl nebo starší Texl 🙂. Koordinátorky a sestřičky říct nic nemůžou, a na Texla tě nepřepojí. Teď už stejně nic neudělám, tak jenom potají doufat, že třeba... Ale je pravda, že máme krásného lumpa tak co si přát víc, jak mi pořád říká manžel. Ale my to máme asi v tom mozku nastavené trošku jinak. No nic, nakoupit tuny čokolády na nervy, a popohnat čas 🙂

jawuna
16. kvě 2016

@tomik1234 On ty výsledky všechny kontroluje Texl, to bych se nebála ;) Kdysi jsem se ho na to ptala a říkal, že všechno řeší on. Měla jsem taky krátký protokol, ale myslím, že to není tak že dlouhý nebo krátký, víc nebo míň vajíček, prostě pro každou je vhodné něco jiné a nastimulovat jde stejně jenom to, co tam ten cyklus je...Držím palce!

jawuna
16. kvě 2016

@veverka.terka Držím moc palce, naděje umírá poslední...

tomik1234
16. kvě 2016

@jawuna Tak to je dobře, že to mají tak kontrolováno 🙂, to jsem ráda. Píšu jenom to, na co jsme se domlouvali, že abychom zvýšili počet dáme krátký protokol a nasadíme větší dávku 🙂, tak nevím, ale určitě výsledek asi nejde určit jak by kdo chtěl 🙂 🙂 🙂, to by to bylo moc jednoduché 🙂. A kdy jdete vy do dalšího miminka? 🙂.

jawuna
16. kvě 2016

@tomik1234 No jak říkáš, kdyby to bylo tak jednoduché... Ještě úplně nevím, asi někdy v létě. Prostě se rozhodnu a půjdu 😎 😀

tomik1234
16. kvě 2016

A pak že to není jednoduché 😀 😀 😀. Rozhodneš se a jdeš 😀. Ať se daří!!!

tomik1234
16. kvě 2016

Teď jsem četla jak zpomalit ubývání vajíček. Žádný alkohol, kofein, cukr a stres, naopak tmavé ovoce a zeleniny jako antioxidanty - borůvky, červená řepa, brusinky, švestky, brokolice, mrkev, sladké brambory. Vitaminy C a E chrání vyvíjející se vajíčko před účinky oxidačního stresu. Dále potraviny bohaté na kyselinu listovou, což je například špenát, kapusta nebo saláty. Velmi prospěšné je i avokádo nebo olivový olej. Pro plodnost jsou zásadní omega 3 mastné kyseliny, které najdeme v mořských rybách, oříšcích nebo v různých semínkách. Správnou ovulaci podpoří čočka nebo fazole, jsou výborným zdroje rostlinné bílkoviny a zdrojem železa. Tak jak inspirace dobré 😉.